Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Za pośrednictwem banków możemy spełnić marzenia o własnym mieszkaniu lub domu. Kredyt hipoteczny można też zaciągnąć na inne cele: remont nieruchomości lub zakup lokalu komercyjnego. A wszystko to w ramach zobowiązania, którego zabezpieczeniem jest zapis hipoteczny w księdze wieczystej nieruchomości.

Sprawdźmy więc, co może Wam zaoferować BGŻ BNP Paribas.

BGŻ BNP Paribas i kredyt hipoteczny/mieszkaniowy – podstawowe informacje

Minimalna kwota kredytu hipotecznego w tym banku to 50.000 złotych. W zależności od tego, na który produkt hipoteczny się zdecydujemy, to marża może wynosić nawet 0%. Dodatkowo 15% kwoty kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel.

BGŻ BNP Paribas umożliwia karencję w spłacie zobowiązania. Raz do roku możemy zawiesić spłatę jednej raty naszego kredytu hipotecznego. Takich wakacji kredytowych możemy wziąć w sumie 12. Nie jest to najbardziej elastyczny wariant, jaki proponują banki, ale dobre i to.

Dla wielu kredytobiorców ważna będzie informacja, że kredyt hipoteczny od BGŻ BNP Paribas umożliwia refinansowanie wydatków do roku wstecz. Czyli jeśli budujemy dom, i dopiero po jakimś czasie zaciągamy kredyt, to z wypłaconej kwoty możemy zapłacić przykładowo faktury za zakupione wcześniej materiały.

A na jakie dokładnie cele może zaciągnąć kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas? Oto ich lista:

 • zakup, budowa, remont lokalu mieszkalnego,
 • zakup, budowa, przebudowa, remont domu jednorodzinnego,
 • zakup gruntów ornych,
 • zakup działki budowlanej,
 • remont pomieszczenia niemieszkalnego na mieszkalne,
 • refinansowanie kosztów własnych poniesionych w związku z budową lub remontem nieruchomości,
 • wykup praw majątkowych do nieruchomości, jeśli stanowi własność zakładu pracy lub komunalną,
 • spłata zobowiązań zaciągniętych na cele mieszkaniowe lub inne.

A na jaki czas możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny w tym banku? Minimalnie jest to 12 miesięcy, a maksymalnie 30 lat. Im dłuższy czas trwania umowy, tym wyższe koszty zobowiązania- warto o tym pamiętać.

Czy kredyt hipoteczny jest wypłacany w innej walucie?

BGŻ BNP Paribas nie podaje informacji, czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu w obcych walutach.


 • Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

  TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych

 • Kredyt hipoteczny - porównanie ofert


Formalności przy kredycie hipotecznym w BGŻ BNP Paribas

Udzielenie kredytu hipotecznego wiąże się z wieloma formalnościami. Jakie dokumenty powinniśmy mieć przygotowane, jeśli chcemy zaciągnąć zobowiązanie właśnie w BGŻ BNP Paribas. Jeśli chcemy być przygotowani na rozmowę z doradcą bankowym, to warto mieć przygotowane:

 • zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach: bank preferuje, aby był to uzupełniony ich formularz. Znajdują się na nim takie informacje jak: wysokość zarobków, wysokość premii, nagród, dodatków, sposób poboru pensji, ewentualne obciążenia, zapytanie o ryzyka (zwolnienia lekarskie powyżej 30 dni) i zapytanie czy zakład pracy nie jest w stanie likwidacji;
 • informacja o prowadzonej działalności gospodarczej – tutaj przedsiębiorcy starający się o kredyt hipoteczny muszą podać takie informacje jak: dane identyfikacyjne firmy, rodzaj sprawozdawczości, zobowiązania finansowe zaciągnięte na firmę, wysokość podatku odprowadzonego do urzędu Skarbowego oraz składek ubezpieczeniowych w ciągu ostatniego roku;
 • informacja o prowadzonej działalności rolniczej – rolnicy są zobowiązani do przedstawienia rodzaju i wielkości upraw oraz hodowli zwierząt, dane dotyczące gospodarstwa (wielkość areałów, budynki, maszyny), wskazać rachunki bankowe oraz inne zobowiązania finansowe, szczegółowo należy też podać przychody oraz wydatki.

Na tej podstawie analityk bankowy może wskazać, czy kredytobiorca ma wystarczającą zdolność kredytową, by zaciągnąć zobowiązanie. Jak widać, nie ma tu informacji o osobach, które pracują na umowę zlecenie lub o dzieło.

Kolejna lista dokumentów związana jest bezpośrednio z nieruchomością, która stanowić będzie zabezpieczenie kredytu hipotecznego i/lub cel zaciągnięcia zobowiązania. W grę może zatem wchodzić:

 • wyciąg z księgi wieczystej nieruchomości,
 • umowa przedwstępna na zakup nieruchomości,
 • plan zagospodarowania terenu, zgoda na budowę,
 • kosztorys prac.

Tutaj szczegółową listę potrzebnych dokumentów przedstawi pracownik banku.

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Opinie o kredycie hipotecznym w BGŻ BNP Paribas

Komentarze

 1. nie polecam szczerze mówiąc: myślałam, ze będzie wygodniej, bo mamy tu konto od lat. Formalności tyle samo, co dla ludzi z ulicy, a jeszcze gdzie indziej jest taniej (bo mamy dodatkowe ubezpieczenie). Teraz zastanawiamy sie nad przeniesiem kredytu do innego banku, ale mnie samą przerażają znowu te papierkowe bzdety.

Dodaj komentarz