Lokata w BGŻ BNP Paribas

0 /5
(Ocen: 0)

Dla wielu osób lokaty to najpewniejszy sposób na oszczędzanie pieniędzy. Z pewnością jest metodą, która wymaga samodyscypliny. Kapitalizacja odsetek następuje dopiero o wskazanym czasie. Jeśli zatem wypłacimy pieniądze wcześniej, to stracimy nasz zysk.

Z tego względu część osób wybiera produkt konto oszczędnościowe. Jest ono rozwiązaniem bardziej elastycznym. W każdej chwili można wypłacić pieniądze z takiego rachunku. Istnieje więc ryzyko, że plan oszczędzania spali na panewce, bo bieżące pokusy wyczyszczą nasze konto.

Kiedy chcemy oszczędzać w sposób pewny, to lokata będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Warto sprawdzić, co BGŻ BNP Paribas może nam zaoferować w tym zakresie.

Informacje o lokatach w BGŻ BNP Paribas

Jeśli chcemy założyć lokatę w tym banku, to mamy różne możliwości. W zależności od wyboru umowę możemy podpisać na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 12 i 24 miesiące. Wybieramy więc dogodny dla nas okres. Możemy też zdecydować się na lokatę samoodnawialną, czyli po zakończeniu i wypłacie odsetek następuję przedłużenie oszczędzania na następny okres.

Jaka jest minimalna kwota, potrzebna by założyć lokatę w BGŻ BNP Paribas? Potrzebujemy minimum 1.000 złotych. Jeśli mamy oszczędności w obcej walucie, to możemy również założyć lokatę. Tutaj wymagane jest co najmniej 500 euro lub dolarów. Tylko w tych dwóch walutach możemy oszczędzać w tym banku.

Oprocentowanie lokaty zależy od tego, jaki produkt bankowy wybierzemy oraz na jaki czas zawrzemy umowę z bankiem. Mamy też możliwość skorzystania z lokaty z oprocentowaniem progresywnym, czyli rosnącym w trakcie trwania umowy.

BGŻ BNP Paribas: lokata i formalności

Czas na omówienie formalności, których trzeba dopełnić, aby założyć lokatę w BGŻ BNP Paribas. Możemy skorzystać z tego produktu na dwa sposoby:

  • podczas wizyty w oddziale banku,
  • online za pośrednictwem platformy bankowości elektronicznej Pl@net.

Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to możemy zamówić rozmowę z doradcą bankowym. Kiedy jesteśmy już zdecydowani, to wystarczy podpisać umowę i wpłacić pieniądze lub zlecić przelew z naszego konta osobistego. Od tego momentu lokata jest uruchomiona i środki zaczynają dla nas pracować.

Opinie o lokacie w BGŻ BNP Paribas

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
nutka
nutka
25 lutego 2018 22:32

lokata w ing mnie zadowala – szybko zlecam dyspozycję przez aplikację i peniądze zaczyanają zarabiać-bardzo to wygodne

Mirek
Mirek
20 lutego 2018 15:34

lokata bankowa w bgz to jakas pomyłka. ostatnio sie pytałem w banku o oszczędzanie, to pani robiła wielkie oczy. oferty bardzo, bardzo średnie.

igor
igor
18 lutego 2018 13:31

więcej % mogliby dawać i wszystko byłoby cacy

niuniek
niuniek
5 lutego 2018 13:42

ostatnio została mi zaproponowana lokata w tym banku. oprocentowanie zbiło mnie z nóg – tak było niskie! wiecej oferują tylko nowym klientom. w nosie mam bezpieczne oszczedzanie, już wolę mieć pieniadze pod łóżkiem.