BZ WBK – opinie, informacje, kontakt

Bank Zachodni WBK ten należy do hiszpańskiej grupy Santander i jest jednym z największych instytucji bankowych w naszym kraju. BZ WBK ma około 900 oddziałów i obsługuje prawie 3,5 mln klientów.

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku połączenia w 2001 roku Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym (stąd drugi człon nazwy). W 2013 doszło również do połączenia BZ WBK z Bankiem Kredytowym. Bank Zachodni WBK jest własnością Santandera od 2011 roku. Planowana była zmiana nazwy na markę hiszpańskiego właściciela, ale ostatecznie od pomysłu odstąpiono.

Oferta BZ WBK

Bank Zachodni WBK to uniwersalny bank. Obsługuje on zarówno klientów indywidualnych, małe oraz duże firmy, jak i klientów korporacyjnych. Dla każdej z tych grup przygotowane są osobne produkty finansowe. Przedstawimy Wam, z jakich propozycji BZ WBK mogą skorzystać konsumenci, czyli klienci indywidualni.

Konto osobiste – czyli inaczej rachunek rozliczeniowy. Ułatwia rozliczenia z pracodawcą, umożliwia zakupy w sieci. Konto osobiste sprawia, że gotówki nie potrzebujemy (płatności dokonywane kartą lub telefonem) lub szybko możemy ja wypłacić w bankomacie lub kasie sklepu;

Konto oszczędnościowe – prosty sposób na to, by nasze pieniądze dla nas pracowały. W tym przypadku jednak, środki nie są zamrożone, a cały czas mamy do nich dostęp;

Lokata – jeden z najpewniejszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Jej minusem jest to, że wraz z zerwaniem umowy tracimy należne odsetki;

Kredyt gotówkowy – udzielany na dowolny cel konsumencki. Kwoty są tutaj zróżnicowane, podobnie jak okresy spłaty. Często uiszczenie pierwszej raty jest przesunięte w czasie miesiąc lub dwa, bo bank proponuje karencję w spłacie.

Karta kredytowa – dodatkowy limit gotówki na naszym koncie. Korzystanie tej opcji powoduje powstawanie debetu, czyli ujemnego salda na rachunku rozliczeniowym. Nasz dług wobec banku spłacany jest przez każdą wpłatę na nasze konto.

Kredyt hipoteczny – udzielany z reguły na wysokie kwoty z wieloletnimi okresami spłaty. Przeznaczany jest na cele mieszkaniowe (budowa, zakup, remont nieruchomości) lub spłatę innych zobowiązań zaciągniętych na ten cel. Zabezpieczeniem tutaj jest hipoteka na nieruchomości.

Kontakt z BZ WBK

Chcecie się skontaktować bezpośrednio z pracownikiem Banku Zachodniego WBK? To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić na infolinię:

Dla telefonów stacjonarnych: 1 9999

Dla telefonów komórkowych: 781 119 999

Dla dzwoniących z zagranicy: +48 61 81 1 9999

Osoby, które nie mówią w języku polskim mogą skontaktować się z infolinią w następujących godzinach:

  • w j. angielskim – dni robocze 8.00–20.00,
  • w j. ukraińskim – dni robocze 8.00-16.00,
  • w j. hiszpańskim – dni robocze 8.00–16.00.

Osoby niesłyszące mogą nawiązać z BZ WBK połączenie wideo.

Opinie o BZ WBK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *