BZ WBK – opinie, informacje, kontakt

4 /5
(Ocen: 10)

Bank Zachodni WBK ten należy do hiszpańskiej grupy Santander i jest jednym z największych instytucji bankowych w naszym kraju. BZ WBK ma około 900 oddziałów i obsługuje prawie 3,5 mln klientów.

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku połączenia w 2001 roku Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym (stąd drugi człon nazwy). W 2013 doszło również do połączenia BZ WBK z Bankiem Kredytowym. Bank Zachodni WBK jest własnością Santandera od 2011 roku. Planowana była zmiana nazwy na markę hiszpańskiego właściciela, ale ostatecznie od pomysłu odstąpiono.

Oferta BZ WBK

Bank Zachodni WBK to uniwersalny bank. Obsługuje on zarówno klientów indywidualnych, małe oraz duże firmy, jak i klientów korporacyjnych. Dla każdej z tych grup przygotowane są osobne produkty finansowe. Przedstawimy Wam, z jakich propozycji BZ WBK mogą skorzystać konsumenci, czyli klienci indywidualni.

Konto osobiste – czyli inaczej rachunek rozliczeniowy. Ułatwia rozliczenia z pracodawcą, umożliwia zakupy w sieci. Konto osobiste sprawia, że gotówki nie potrzebujemy (płatności dokonywane kartą lub telefonem) lub szybko możemy ja wypłacić w bankomacie lub kasie sklepu;

Konto oszczędnościowe – prosty sposób na to, by nasze pieniądze dla nas pracowały. W tym przypadku jednak, środki nie są zamrożone, a cały czas mamy do nich dostęp;

Lokata – jeden z najpewniejszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Jej minusem jest to, że wraz z zerwaniem umowy tracimy należne odsetki;

Kredyt gotówkowy – udzielany na dowolny cel konsumencki. Kwoty są tutaj zróżnicowane, podobnie jak okresy spłaty. Często uiszczenie pierwszej raty jest przesunięte w czasie miesiąc lub dwa, bo bank proponuje karencję w spłacie.

Karta kredytowa – dodatkowy limit gotówki na naszym koncie. Korzystanie tej opcji powoduje powstawanie debetu, czyli ujemnego salda na rachunku rozliczeniowym. Nasz dług wobec banku spłacany jest przez każdą wpłatę na nasze konto.

Kredyt hipoteczny – udzielany z reguły na wysokie kwoty z wieloletnimi okresami spłaty. Przeznaczany jest na cele mieszkaniowe (budowa, zakup, remont nieruchomości) lub spłatę innych zobowiązań zaciągniętych na ten cel. Zabezpieczeniem tutaj jest hipoteka na nieruchomości.

Kontakt z BZ WBK

Chcecie się skontaktować bezpośrednio z pracownikiem Banku Zachodniego WBK? To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić na infolinię:

Dla telefonów stacjonarnych: 1 9999

Dla telefonów komórkowych: 781 119 999

Dla dzwoniących z zagranicy: +48 61 81 1 9999

Osoby, które nie mówią w języku polskim mogą skontaktować się z infolinią w następujących godzinach:

  • w j. angielskim – dni robocze 8.00–20.00,
  • w j. ukraińskim – dni robocze 8.00-16.00,
  • w j. hiszpańskim – dni robocze 8.00–16.00.

Osoby niesłyszące mogą nawiązać z BZ WBK połączenie wideo.

Opinie o BZ WBK

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
5 grudnia 2019 10:32

Czasami zastanawiam się dla kogo są te wszystkie oddziały banku.
Nie wiem jak inni, ale ja pracuję od 9 do 17,00.
Bank jest czynny od 9.30 do 17,00 . W soboty oczywiście zamknięty.
Jest to ogromne utrudnienie. Kiedy było BZWBK raz w tygodniu oddział czynny był od rana 8,00 raz do 18,00.
Dwa razy zwalniałam się z pracy żeby wypłacić pieniądze.
Niestety nie udało się . 17.02 drzwi zamknięte . Sala obsługi pusta.
Pracownik poinformował mnie niekoniecznie grzecznie. Przecież jest po 17.00
Ok spóżniłam się . W dniu następnym rano pracownicy zajmują jakąś ważną sprawą klienta i nikt niej w stanie mnie obsłużyć. Czynna jedna kasa. Znowu odeszłam z kwitkiem. Coś chyba tu się żle zarządza.

telka
telka
9 kwietnia 2018 06:09

ja byłam baardzo negatywnie nastawiona: koleżanka miała kiedyś konto i kredyt – masa opłat dodatkowych. ale wystarczyło nie być tłukiem i sie dopytać, a jakoś doradca w banku był w stanie zaproponować inne rozwiazanie. Oddział reszów na plus. a jakie sa Wasze opienie o bz wbk?

Maja
Maja
5 marca 2018 20:34

Po lekturze kilku komentarzy swierdzam, że chyba ktoś pomylił banki. bo jak co, ale bz wbk nie wie, co to kompetencja. analityk swoje wyliczenia opiera chyba na układach astralnych, ewentualnie nie wiem, jakie trzeba spełniać warunki. w 3 innych bankach nie było problemu z kredytem na 200 tys, tu mi zaproponowali maksymalnie 150! To, co inne banki komercyjne mi łaskę robiły? Dodam, ze wg doradcy kredytowego (niezależnego) moja zdolność kredytowa wynosi 250k. skąd ktoś stamtąd wziął oferte kredytową, to nie wiem. A i cały czas miałam u nich konto, na które przychodzi wypłata moja i męża – zostałam jednak przez pracownika potraktowana gorzej niz przypadkowa osoba z ulicy!

maupa
maupa
24 lutego 2018 19:32

fachowo i na temat, pracownicy o złotej cierpliwości – odpowiadają na wszystkie pytania w jasny sposób i bez szemrania. mnie bardzo zaskoczyli na plus

smoky
smoky
22 stycznia 2018 18:01

A ja jestem zadowolona. jak ukradziono mi kartę, to bank szybciutko ją zablokował.co prawda złodziej dokonał płatnościzliżeniowej, ale że karta była zastrzeżona tonapisałam reklamację i bank zwrócił mi pieniądze. nie zawsze to idzie tak łatwo

quba
quba
14 stycznia 2018 09:57

Dla mnie to oni zostali w poprzednim stuleciu. mnie zraziło, że do założenia konta online chcą wysłania zdjęcia dowodu osobistego. zdjęcie zrobiłem i postawiłem na nim swoją parafkę – nie chcę żeby w razie wycieku danych, ktoś wziął na mnie chwilówkę. a tu zgłoszenie zostało odrzucone, bo nic na zdjęciu być nie może. ciekawe, czy wolą, żeby ktoś takie zdjęcie edytował i powstawiał nieprawdziwe dane… no i potwierdanie tożsamości przelewem to nie jest coś, co jest mile widziane przez knf, bo pozwala na multiplikowanie kont osobistych i poźniejsze wyłudzenia