Kredyt dla firmy w BZ WBK

0 /5
(Ocen: 0)

Potrzebujesz więcej pieniędzy w swojej firmie? Nie musisz szukać inwestorów. Możesz skorzystać z kredytu dla firmy w Banku Zachodnim WBK. Zobacz, co bank przygotował dla klientów biznesowych.

Informacje o kredytach firmowych w BZ WBK

Między produktami oferowanymi przez BZ WBKmożna zauważyć dwie podstawowe różnice:

  • cel kredytu,
  • sposób spłaty zobowiązania.

Na tej podstawie pierwszego kryterium możemy wyróżnić kredyty inwestycyjne i obrotowe (na bieżącą działalność firmy). Spłata zobowiązania może następować w sposób ratalny lub poprzez dowolną wpłatę na konto firmowe. Ta druga możliwość zarezerwowana jest dla limitu kredytowego uruchamianego przy rachunku rozliczeniowym firmy. W Banku Zachodnim WBK przedsiębiorcy mogą uruchomić również linię wieloproduktową

Na ile lat można zaciągnąć zobowiązanie firmowe w tym banku? Umowa na kredyt inwestycyjny może trwać nawet do 15 lat. Linia kredytowa jest uruchamiana na okres od 12 miesięcy do 3 lat. Istnieje tutaj możliwość przedłużenia umowy. Kredyt obrotowy udzielany na 3 lata.

W przypadku kredytów inwestycyjnych, zobowiązanie udzielane jest nawet na 100% wartości inwestycji. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi mrozić swojego kapitału. Kredyty obrotowe zależą natomiast od średnich rocznych obrotów. Zobowiązanie do 150.000 złotych nie wymaga jednak zabezpieczeń.

Jaki jest wybór walut? Kredyty inwestycyjne udzielane są w złotówkach i w euro. W przypadku kredytów obrotowych przedsiębiorcy mają większy wybór: złotówki, euro, funty brytyjskie, dolary amerykańskie lub franki szwajcarskie.

BZ WBK: kredyt dla firm i formalności

Teraz czas na omówienie formalności, które czekają na przedsiębiorców w BZ WBK. Od razu zaznaczymy, że często firmy, które prowadzą swój rachunek w tym banku, mają łatwiejszą drogę do dodatkowej gotówki. Dostępne też są wyższe kwoty zobowiązań.

Zacznijmy jednak od tego, jak można zaciągnąć kredyt dla firm w Banku Zachodnim WBK. Dla wygody można najpierw omówić telefonicznie warunki zobowiązania z konsultantem. Ten umówi kredytobiorcę na spotkanie w oddziale banku. Można też od razu udać się do placówki bankowej.

Podstawowe informacje, które są wymagane przez bank, to te dotyczące finansów firmy. Należy zatem przedstawić dokumenty poświadczające wypłacalność, a także zaświadczenia urzędowe, przykładowo o niezaleganiu ze składkami pracowników z ZUSu. Przy kredytach inwestycyjnych niezbędny będzie również biznesplan.

W przypadku zobowiązań na wyższe kwoty potrzebne będą również potrzebne druki związane z majątkiem stanowiącym zabezpieczenie kredytu. Może być to dla przykładu odpis z Księgi Wieczystej nieruchomości należącej do firmy.

Opinie o kredycie dla firm w BZ WBK

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments