Lokata w BZ WBK

0 /5
(Ocen: 0)

Chcesz, żeby twoje pieniądze dla Ciebie pracowały? Na rynku jest cały szereg instrumentów, z których możesz skorzystać. Najpewniejszą metodą budowania oszczędności jest lokata bankowa. Jakie lokaty w BZ WBK są dostępne, gdy szukamy miejsca dla naszych pieniędzy?

Informacje o lokatach w BZ WBK

Zacznijmy może od tego, jakiej sumy potrzebujecie, by założyć lokaty w Banku Zachodnim WBK. Minimalna kwota to 1.000 złotych. Jeśli nie macie odłożonej takiej sumy lub nie chcecie zamrażać swoich pieniędzy, to rozwiązaniem dla Was będzie konto oszczędnościowe. Kiedy macie więcej wolnych środków (co najmniej 20.000 złotych), to możecie negocjować warunki lokaty.

Waluty w jakich możecie założyć lokatę w BZ WBK to złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie oraz franki szwajcarskie. W każdym z tych przypadków należy sprawdzić, czy mamy minimalną, wymaganą przez bank kwotę.

Na jaki czas można zawrzeć umowę z bankiem? Może być to od miesiąca do nawet 18 miesięcy. Dopiero po wskazanym w umowie czasie nastąpi kapitalizacja odsetek.Jeśli nie zaznaczycie inaczej, to lokata zostanie odnowiona na następny okres.

Jak już napisaliśmy – lokata bankowa jest bezpiecznym miejscem dla naszych oszczędności. Z tego względu oprocentowanie nie dla wszystkich osób jest atrakcyjne. Do podanych przez Bank wartości należy jeszcze odjąć podatek dochodowy.

BZ WBK: lokata i formalności

Jeśli mamy już konto w tym banku, to wystarczy, że zlecimy online lub w oddziale banku założenie lokaty. Przy czym wersja online obejmuje dwie możliwości: platformę dla klientów oraz aplikację mobilną.

Kiedy naszą współpracę z BZ WBK chcemy dopiero rozpocząć, to lokatę będziemy musieli założyć poprzez wizytę w oddziale. Na rozmowę z doradcą bankowy należy zabrać ze sobą dowód osobisty. I w sumie nic więcej nie jest nam potrzebne, by założyć lokatę w BZ WBK.

Opinie o lokacie w BZ WBK

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kudłaty
Kudłaty
4 lutego 2018 14:37

ostatnio sprawdzałem na stronie gusu, ile jest otwartych lokat (suma ogólna, we wszystkich bankach). i wiecie ile? 11 milionów! ale stawiam, że te z tego banku można na palcach jednej ręli policzyć. dlaeczego? bo lokata bankowa bz wbk,= to jakieś nieporozumienie. oprocentowanie, warunki łojojoj!