CEZ Polska – Opinie, Ceny, Prąd

1.96 /5
(Ocen: 219)
CEZ Polska – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Grupa CEZ działa w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz Turcji. Polska spółka specjalizuje się w sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych oraz dostarczaniu ciepła.

Sprzedawca prądu dla firm

Spółką odpowiedzialną za sprzedaż energii elektrycznej dla klientów biznesowych oraz przemysłowych jest CEZ Trade Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Sprzedawca bardzo mocno podkreśla, że w swoich ofertach energetycznych stawia przede wszystkim na dopasowanie produktów do potrzeb odbiorców. Co oferuje firma klientom biznesowym?

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Spółka, potencjalnym odbiorcom oferuje elastyczne produkty, które są dopasowane do profilu działalności. W propozycjach firmy znajdują się zróżnicowane produkty energetyczne: standardowe (w grupach taryfowych odpowiednich dla Taryf OSD); niestandardowe w oparciu o notowania polskiej giełdy energii elektrycznej; tradingowe typu np. baseload, czy peakload; w formie pełnej dostawy z elastycznym stosunkiem do ryzyka związanego z niezbliansowaniem. Dla klientów działających na rynkach międzynarodowych, CEZ Polska oferuje współpracę na poziomie ponadkrajowym.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Spółka nie sprzedaje prądu gospodarstwom domowym.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez CEZ Trade Polska w 2018 roku:

cez polska-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Firma nie prowadzi działalności w obrocie paliwem gazowym.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

CEZ Polska nie sprzedaje gazu klientom biznesowym.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Spółka nie oferuje również gazu odbiorcom indywidualnym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Firma CEZ prowadzi działalność od 1992 roku. W wyniku połączenia w 2003 roku ze spółkami odpowiedzialnymi za dystrybucję energii, powstała grupa kapitałowa CEZ. Głównym akcjonariuszem dominującej spółki CEZ a.s. jest na dzień 31.12.2010 roku Skarb Państwa Republiki Czeskiej. Obecnie w skład grupy wchodzi ponad 90 firm z Czech i zagranicy i jest ona jedną z największych firm energetycznych w Europie. Spółki grupy działają m.in. w Albanii, Bułgarii, Rumunii, Turcji, Niemczech.

W Polsce firma działa od 10 lat i specjalizuje się w branży energii elektrycznej oraz ciepła sieciowego. Dominującą spółką w naszym kraju jest CEZ Polska, która została utworzona w 2006 roku. Jest ona odpowiedzialna za zarządzanie działalnością polskich spółek.

W naszym kraju aktywnie działają następujące spółki:

  • CEZ Polska Sp. z o.o.
  • CEZ Trade Polska Sp. z o.o.
  • CEZ Produkty Energetyczne Polska Sp. z o.o.
  • CEZ Towarowy Dom Maklerski Sp. z o.o.
  • CEZ Chorzów S.A.
  • CEZ Skawina S.A.

Obszary działalności CEZ Polska

W Polsce firma koncentruje się przede wszystkim na energii elektrycznej i cieplnej. Spółką odpowiedzialną za ten obszar działalności jest CEZ Trade Polska. To właśnie w jej kompetencjach leży budowanie i utrzymywanie relacji z wytwórcami, podmiotami obracającymi energią i sprzedażą energii oraz zajmuje się ona doradztwem energetycznym.

W Polsce Grupa jest właścicielem elektrociepłowni w Chorzowie oraz elektrowni w Skawinie. W obiektach oprócz energii cieplnej, produkowana jest energia elektryczna, która odsprzedawana jest do spółek obrotu. W Skawinie głównym odbiorcą prądu jest CEZ Trade Polska.

Więcej informacji o Cez Trade Polska

Opinie o CEZ Polska

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments