Columbus Energy z nową ofertą dla budujących domy!
Columbus Energy, jedna z wiodących firm na polskim rynku OZE, nawiązała współpracę z Extradom.pl, firmą z grupy Wirtualna Polska Holding. Współpraca ma charakter marketingowy i sprzedażowy, a jej celem jest dotarcie z ofertą Columbus Energy do klientów indywidualnych korzystających z usług Extradom.pl.

Potencjał rynku i perspektywy współpracy
W obliczu wzrastających kosztów paliw kopalnych rola odnawialnych źródeł energii jest coraz istotniejsza. Zgodnie z umową Extradom.pl, poprzez swoją platformę dystrybucyjną gotowych projektów domów, będzie promował ofertę firmy Columbus Energy. Dodatkowo klienci Extradom.pl otrzymają dedykowane propozycje od Columbus Energy, wraz z 2-letnią gwarancją ceny. Za świadczone usługi Extradom.pl otrzyma wynagrodzenie.
Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, podkreślił, jakie znaczenie ma nowa współpraca i jakie są jej perspektywy. Zieliński stwierdził, że rynek jest obszerny, ponieważ w Polsce co roku powstaje około 100 tys. domów. Współpraca z firmą Extradom.pl to szansa na dotarcie do szerokiej bazy nowych odbiorców.
Umowa między Columbus Energy a Extradom.pl została zawarta do 30 czerwca 2024 r., z możliwością jej wypowiedzenia z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Columbus Energy dostarczy klientom Extradom.pl unikatową ofertę sprzedaży i montażu pompy ciepła, fotowoltaiki, magazynu energii oraz stacji ładowania elektryków. W ramach współpracy w serwisie Extradom.pl pojawi się kalkulator Columbus, który umożliwi przyszłym właścicielom domów przeliczenie kosztów eksploatacji domu z urządzeniami OZE i bez nich.
Zmiana trendów i korzyści dla klientów
Jak zauważył CEO Extradom.pl, Krzysztof Mosur, klienci coraz częściej zwracają uwagę na koszty eksploatacji domu, a nie tylko na koszty budowy. Dlatego coraz chętniej wybierają proekologiczne warianty. Możliwość skorzystania z oferty Columbus Energy na etapie projektowania domu ułatwi proces zakupowy.
Tylko w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 r. moc elektrowni fotowoltaicznych rozlokowanych na terenie Polski zwiększyła się o 3.366,2 MW. Z kolei w 2021 r. Polska odnotowała w odniesieniu do mocy fotowoltaiki wzrost o 3710 MW. Według Stowarzyszenia SolarPower Europe to zapewniło naszemu krajowi 10 miejsce na świecie pod względem inwestowania w nowe moce wytwórcze PV w 2021 r.
Może Cię również zainteresować
Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu
Bridgestone wprowadza innowacyjne opony z ponad 65% udziałem materiałów z recyklingu i surowców odnawialnych na prestiżowy wyścig pojazdów solarnych
Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania
Średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej należą do najwyższych na świecie. To temat coraz częściej obecny w debacie publicznej. Nowy raport Forum Energii „Anatomia wysokich cen energii i recepta na przyszłość” szczegółowo analizuje przyczyny tej sytuacji oraz wskazuje konkretne rekomendacje dla Polski i całej UE.
Najlepsze moduły PV 2025 według RETC
RETC opublikowało wstępne wyniki swojego dorocznego raportu PV Module Index. Spośród wszystkich testowanych modułów PV tylko 13% modeli uzyskało najwyższe wyróżnienie „Overall Highest Achiever”. To ważny drogowskaz dla inwestorów i deweloperów szukających produktów najwyższej jakości.
Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł
Orlen Paliwa zakończył rozbudowę terminalu gazu płynnego w Szczecinie. Inwestycja warta ponad 150 mln zł podwoiła pojemność magazynową i zwiększyła możliwości przeładunkowe obiektu o blisko 65 proc. Nowoczesna infrastruktura ma wzmocnić bezpieczeństwo dostaw LPG i uniezależnić Polskę od rosyjskiego surowca.
PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) zabezpieczyły już ponad 70 proc. finansowania dłużnego dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałą część — ok. 30 proc. — spółka zamierza pozyskać na rynku komercyjnym jeszcze w 2025 roku. To kluczowy krok w największym energetycznym projekcie infrastrukturalnym w kraju.
Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów
Energetyka wiatrowa może być filarem bezpiecznej, niezależnej Polski — podkreślali przedstawiciele branży podczas konferencji PSEW 2025. Stowarzyszenie apeluje do rządu o uproszczenie procedur, wsparcie dla przemysłu i stabilne prawo, które pozwoli inwestorom realizować ambitne projekty.
Komentarze