e2V / Ekovoltis – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

4.43 /5
(Ocen: 14)

e2v / ekovoltis logo

e2V to marka sprzedawcy energii elektrycznej Ekovoltis Sp. z o.o., należącej do grupy kapitałowej MS Galleon GmbH. W swojej ofercie proponuje rozwiązania dla firm z sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw i umożliwia każdemu dostęp do „zielonej” energii elektrycznej, która jest zeroemisyjna i neutralna dla klimatu.

Sprzedawca prądu dla firm

Spółka Ekovoltis sprzedażą energii elektrycznej zajmuje się od 2014 roku. Obecnie e2V skupia się na sprzedaży i obsłudze odbiorców biznesowych – małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych odbiorców energii elektrycznej.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Oferta e2V dla największych Odbiorców energii elektrycznej korzystających z taryfy A i taryfy B, opracowywana jest indywidualnie, aby była jak najlepiej dostosowana do potrzeb inwestora. Specjaliści e2V dostarczają kompleksowe wsparcie w znalezieniu Wytwórcy zielonej energii oraz dbają o bezpieczeństwo i najwyższy standard obsługi Klienta na każdym etapie współpracy. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań sektora greentech oferowanych przez sprzedawcę, każdy duży Odbiorca energii może w znaczący sposób ograniczyć swój ślad węglowy i zacząć działać w zrównoważony sposób.

Dla małych i średnich przedsiębiorstw rozliczanych w grupie taryfowej C w ofercie e2V można znaleźć rozwiązania, które będą odpowiadać potrzebom prowadzonego biznesu m.in.:

  • opcję zakupu prądu na podstawie zmiennych stawek z Rynku Dnia Następnego z Towarowej Giełdy Energii. Rozwiązanie to skierowane jest do tych firm, które stawiają na elastyczność w prowadzeniu biznesu;
  • kupno energii na podstawie cen gwarantowanych przez każdy rok umowy, czyli wariant dla podmiotów, którym zależy na możliwości długoterminowego planowania kosztów działalności.

Wszyscy klienci e2V bez względu na wielkość czy wybrane rozwiązania, mogą liczyć na przejrzyste warunki współpracy.

Oferty cPPA

e2V swoim klientom proponuje wyjątkowe rozwiązanie, jakim jest dostawa energii na podstawie umowy cPPA (Corporate Power Purchase Agreement). cPPA to długoterminowy kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej zawierany bezpośrednio między Odbiorcą a Wytwórcą zielonej energii, nawet do 15 lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu Wytwórca gwarantuje sobie stały rynek zbytu, natomiast Odbiorca – zapewnia sobie niższe stawki zakupu prądu z gwarancją pochodzenia.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

e2V aktualnie nie posiada oferty dla gospodarstw domowych.

Sprzedawca gazu dla firm i domu

e2V aktualnie nie posiada oferty na zakup gazu.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

e2V aktualnie nie posiada oferty sprzedaży gazu dla odbiorców biznesowych.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

e2V aktualnie nie posiada oferty zakupu gazu dla gospodarstw domowych.

Podstawowe informacje o firmie

e2V zajmuje się obrotem energią elektryczną na podstawie koncesji wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w dniu 25.04.2014 o numerze OEE/782/23590/W/DRE/2014/ZJ, którą można sprawdzić na stronie https://rejestry.ure.gov.pl/.

e2V energię elektryczną pozyskuje dzięki współpracy z Wytwórcami, działającymi w sektorze energetyki odnawialnej. Posiada dla nich specjalną ofertę obejmującą m.in. kontrakty ze stałą i zmienną ceną, czy umowy cPPA.

Sprzedawca prądu jest częścią grupy MS Galleon GmbH, należącej do Michała Sołowowa. W jej skład wchodzą takie spółki jak:

  • Synthos S.A. (producent surowców chemicznych). i Synthos Green Energy S.A. (spółka z sektora odnawialnych źródeł energii i technologii zeroemisyjnych),
  • Polska Korporacja Fotowoltaiczna (wykonawca instalacji fotowoltaicznych dla firm oraz generalny wykonawca farm fotowoltaicznych),
  • Barlinek S.A. (producent podłóg drewnianych),
  • Corab S.A. (producent systemów montażowych do PV oraz dystrybutor paneli),
  • Cersanit S.A. (wytwórca ceramiki sanitarnej oraz gresów).

e2V jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej oraz Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii. Bierze także aktywny udział w wydarzeniach branżowych – targach i konferencjach (spółka brała udział m.in. w Targach Energii 2022 czy Konferencji PSEW 2022).

Obszary działalności e2V / Ekovoltis

Główną częścią działalności e2V jest obrót energią elektryczną dla Odbiorców biznesowych – małych i średnich firm oraz dużych Odbiorców. Firma także zajmuje się:

  • łączeniem Odbiorców i Wytwórców energii elektrycznej w ramach umów cPPA,
  • realizacją programu DSR (Demand Side Response – program ograniczania zużycia energii w sytuacji zagrożenia energetycznego),
  • świadczeniem usług SOGL (pomoc w realizacji obowiązków spoczywających na znaczących użytkownikach sieci).

Więcej informacji o e2V / Ekovoltis

Poniżej znajdziecie najważniejsze dane kontaktowe firmy e2V.

Kontakt z e2V

Logo e2V

EKOVOLTIS sp. z o. o.

al. Solidarności 36
25-323 Kielce
e-mail: biuro@e2v.pl

Infolinia

tel.: +48 723 216 840
Dla wszystkich klientów. Czynna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Opinie o e2V/ Ekovoltis

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments