ECB zaprasza na XI edycję OSG
W dniach 9-10 października, w Lublinie odbędzie się XI Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2023. Wydarzenie będzie gościć w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Artura Grottgera 2). Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Wojna w Europie. Polska w obliczu nowych wyzwań”.

Kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w branży
Organizatorem Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, tak jak w ubiegłych latach, jest Europejskie Centrum Biznesu. Udział w nim biorą kluczowi reprezentanci kręgów politycznych i gospodarczych, ale także przedstawiciele świata nauki i biznesu. OSG 2023 będzie skupiał na tych dziedzinach, przedsiębiorstwach i organizacjach, które przez swoją aktywność i zaangażowanie mają istotny wpływ na rozwój całego kraju.
Podczas debat, które odbędą się na Szczycie, poruszone zostaną tematy dotyczące m.in.:
- bezpieczeństwa gospodarki Polski w czasie trwającego konfliktu, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji gospodarczych wynikających z ograniczenia kontaktów handlowych z Federacją Rosyjską;
- narodowego, energetycznego i finansowego bezpieczeństwa kraju;
- możliwości rozwoju infrastruktury i zwiększenia innowacyjności kraju.
Co będzie się działo?
Prelegenci przedstawią zatem np. kwestie dotyczące transformacji polskiego rynku ciepła w świetle zasad europejskiego zielonego ładu, skutków Fitfor55 dla sektora energetycznego i całej gospodarki, wykorzystania OZE w ciepłownictwie czy źródeł kapitału pozyskiwania kapitału niezbędnego na rozwój i innowacje w gospodarce. To jednak tylko kilka tematów z długiej listy interesujących wątków, które zostaną mówione na Ogólnopolskich Szczycie Gospodarczym 2023.

Warto jeszcze dodać, że pierwszego dnia Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego odbędzie się kolejna Gala przekazania nagród „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2023”, honorujących osoby, organizacje i przedsiębiorstwa mające szczególny wkład we wzrost oraz bezpieczeństwo polskiej gospodarki, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.
Enerad.pl jako patron medialny wydarzenia gorąco zachęca do udziału.
Może Cię również zainteresować
Chiny rewolucjonizują bezpieczeństwo baterii EV. Niektórzy skorzystają, innych czekają problemy finansowe
Dr Kai-Philipp Kairies, CEO ACCURE Battery Intelligence, podkreśla, że nowy chiński standard GB38031-2025 może nie tylko zmienić zasady bezpieczeństwa w samych Chinach, ale także wpłynąć globalnie – od polityk krajowych po inwestycje w laboratoria testowe i strategie producentów. Kluczową zmianą jest wymóg, by baterie EV wytrzymały aż 120 minut po zjawisku termicznego rozbiegania – dotąd wystarczyło 5 minut.
Jak mikrouszczelnienia ratują wodór? Freudenberg zdradza szczegóły
Freudenberg Sealing Technologies prezentuje zaawansowane technologicznie uszczelnienia do elektrolizerów, sprężarek, ogniw paliwowych i silników wodorowych. Firma podkreśla ich kluczową rolę w budowie bezpiecznej i wydajnej infrastruktury wodorowej.
XPENG X9 ładuje 405 km w 10 minut. Nowy elektryk z AI będzie w Europie pod koniec 2025 r.
XPENG zaprezentował nowy elektryczny model MPV – X9 2025. Pojazd wyróżnia się ultraszybkim ładowaniem, systemem autonomicznej jazdy Turing AI i luksusowym wyposażeniem wnętrza. To pierwszy model marki z tymi funkcjami w standardzie.
Volkswagen stawia na AI w Chinach, gdzie sztuczna inteligencja króluje na drogach
Volkswagen Group wprowadza na rynek chiński nowy system wspomagania kierowcy oparty na sztucznej inteligencji. Rozwiązanie zaprojektowano specjalnie pod wymagające warunki ruchu drogowego w Chinach. Grupa wzmacnia tym samym swoje zaangażowanie w strategię „In China, for China” i dołącza do grona firm, które rozwijają zaawansowane systemy AI w segmencie pojazdów elektrycznych.
Rekordowy wzrost mocy OZE w 2024 roku. 5 kluczowych faktów w raporcie IRENA
Według najnowszego raportu IRENA, w 2024 roku globalna moc odnawialnych źródeł energii wzrosła o rekordowe 585 GW. Aż 92% nowej mocy zainstalowanej na świecie pochodziło z OZE. Organizacja wskazuje 5 najważniejszych faktów dotyczących odnawialnych źródeł energii w minionym roku.
LONGi bije kolejne rekordy PV. 34,85% sprawności ogniwa tandemowego (perowskit-krzem)
Chińska firma LONGi ustanowiła nowy światowy rekord sprawności ogniwa tandemowego krzem-perowskit – 34,85%. Osiągnięcie to zostało potwierdzone przez amerykański instytut NREL. Firma poprawiła również sprawność ogniwa krzemowego HIBC do poziomu 27,81%.
Komentarze