EDF zaoferuje klientom biznesowym prąd przez Internet
Sprzedawcy prądu, coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata. Z nową ofertą wystartował właśnie EDF, który zapracowanym klientom biznesowym oferuje sprzedaż prądu przez Internet.

Oferta online od EDF
Jak sprzedawca sam podkreśla, jest pierwszą z jednych największych firm energetycznych w kraju, która umożliwia zakup prądu przez Internet klientom biznesowym. Do tej pory taką możliwość odbiorcom instytucjonalnym dawali mniejsi gracze np. ePower.pl, Polski Prąd. Co oferuje zatem EDF potencjalnym klientom?
Dla klientów biznesowych EDF (odbiorcy taryf C, taryf B i taryf A), przygotował kilka ofert, które można zakupić online. Do wyboru aktualnie są następujące produkty energetyczne:
- Na krótko – z umową na 12 miesięcy;
- Najtaniej na lata – oferta z gwarancją ceny aż do 2019 roku;
- Bez abonamentu – z zerową opłatą handlową;
- Z zyskiem dla domu – oferta na sprzedaż prądu dla domu i firmy.
By móc skorzystać z powyższych propozycji należy uzupełnić prosty formularz kontaktowy – wystarczy podać kod pocztowy, miesięczną wysokość rachunku, grupę taryfową oraz adres e-mail.
W zależności od danych, które wprowadziliśmy, zostaną nam zaprezentowane różne oferty, w naszym przypadku było to:

Są jednak takie sytuacje, że po uzupełnieniu formularza zostaniemy skierowani do kontaktu z doradcą EDF:

W przypadku pierwszego wariantu możemy sprawdzić oszczędność, ale przede wszystkim możemy wybrać jedną z zaproponowanych nam ofert. Sprzedawca pozostawia nam wybór – możemy umowę zawrzeć online lub telefonicznie.
Przy formie internetowej musimy podać dane oraz załączyć fakturę – mamy również pozostawiony wybór: czy umowę przywiezie nam kurier, czy otrzymamy ją w formie elektronicznej.

Co sądzimy o ofercie online EDF?
Możliwość zakupu prądu przez Internet to z pewnością wygodne rozwiązanie, nie tylko dla zapracowanych przedsiębiorców. Bez wychodzenia z firmy możemy załatwić wszystkie formalności.
Ofert nie będziemy porównywać, bo od tego jest nasza porównywarka cen prądu. Natomiast chcielibyśmy odnieść się do funkcjonalności – mamy jedno zastrzeżenie. Mianowicie, przy pierwszym kontakcie, po wejściu na stronę „Promocje online” wszystko jest mało intuicyjne – boxy z ofertami są nieklikalne i nie można przyjrzeć się wstępnym propozycjom, mało uwypuklony jest również formularz do uzupełnienia.

Ale już się nie czepiamy – gdy przebrniemy przez pierwszy krok, to dalej jest już tylko lepiej 😉
Może Cię również zainteresować
URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025
Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii
Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii
Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania
Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych
Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej
Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.
Komentarze