EDF – światowa marka na naszym rynku

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o EDF

EDF – największa firma elektroenergetyczna na świecie

EDF to światowy energetyczny gigant, który na naszym rynku działa od 1988 roku. Firma specjalizuje się m.in. w produkcji oraz sprzedaży energii elektrycznej i w tym zakresie obsługuje klientów z sektora MŚP oraz duże firmy.

Oferta EDF

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla firm

EDF Polska to firma, która działa na naszym rynku od końca lat 80-tych i specjalizuje się m.in. w sprzedaży prądu dla klientów instytucjonalnych. Sprzedawca obsługuje zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Ponadto, firma stawia również na szereg dodatkowych produktów np. pakiety obsługowe, usługi elektroenergetyczne (audyt dystrybucyjny, audyt elektroenergetyczny, fotowoltaikę).

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Firma przygotowała ofertę zarówno dla firm z sektora MŚP, jak i dużych klientów. Tym pierwszym proponuje gwarancję stałej ceny za prąd podczas trwania umowy oraz przejrzyjste i proste zasady. Sprzedawca obiecuje oszczędności nawet do 30 proc. – jeśli chcecie sprawdzić, czy z tym sprzedawcą tyle zaoszczędzicie to zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu 🙂

Dla dużych klientów biznesowych firma przygotowała również kilka produktów, dzięki którym nie tylko otrzymamy gwarancję stałej ceny podczas trwania umowy, ale również (w zależności od oferty) otrzymamy np. elastyczne rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwu, redukcję opłat za moc bierną, czy możliwość aktywnego uczestnictwa w rynku.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Od połowy 2016 roku EDF obsługuje także klientów indywidualnych. Przygotował dla nich standardowy cennik, bez gwarancji stałej ceny za prąd. Natomiast, możliwy jest łączony zakup energii elektrycznej dla domu i firmy.

Jeśli szukasz oferty dla siebie, to zajrzyj już teraz do naszej porównywarki cen prądu!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez EDF Polska w 2014 roku:

edf-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

Firma nie sprzedaje gazu klientom indywidualnym oraz biznesowym.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Na dzień dzisiejszy EDF nie posiada ofert na gaz.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Firma nie oferuje sprzedaży gazu klientom indywidualnym.

Podstawowe informacje o firmie

Grupa EDF to największa firma elektroenergetyczna na świecie – w 2013 roku obsłużyła 39 mln klientów oraz wyprodukowała 653,9 TWh energii elektrycznej na świecie. Energetyczny gigant działa w Europie (Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Polska, Rosja, Belgia, Wielka Brytania), Ameryce Północnej i Azji. Firma stawia również na innowacyjne rozwiązania – w siedmiu krajach na świecie (w tym w Polsce) działają centra badawczo-rozwojowe.

W Polsce energetyczny gigant działa od 1988 roku, kiedy to rozpoczęła się prywatyzacja na naszym rynku energetycznym. EDF jest głównym akcjonariuszem w elektrociepłowni w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Toruniu, Wrocławiu oraz Zielonej Górze, a także elektrowni w Rybniku. Firma zatrudnia blisko 3 tys. pracowników. W skład Grupy wchodzi m.in. EDF Paliwa, EDF Trading, Fenice Poland. Spółka jest jednym z największych odbiorców węgla w kraju – rocznie zużywa około 7 mln ton surowca.

Obszary działalności EDF Polska

Firma specjalizuje się w produkcji i obrocie energią elektryczną oraz w wytwarzaniu oraz dystrybucji ciepła. W 2014 roku firma posiadała 10-procentowy udział w rynku energii elektrycznej (łącznie wytworzyła 14 TWH prądu) oraz 15-procentowy udział w rynku ciepła sieciowego (łącznie wytworzyła 8 TWh energii cieplnej).

EDF jest właścicielem elektrowni w Rybniku – jest to największa elektrownia na Górnym Śląsku, jej moc wytwórcza wynosi 1775 MW i pokrywa około 8 proc. zapotrzebowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Spółka EDF Paliwa specjalizuje się w dostawach paliw produkcyjnych (węgiel, biomasa) oraz w usługach związanych z logistyką dostaw.

Jako „multi utility services provider” pod marką Fenice Poland, EDF świadczy usługi outsourcingowe z obszaru energetyczno-ekologicznego dla przedsiębiorstw przemysłowych. Ale to nie koniec działalności firmy w Polsce – stawia ona również na rozwój technologii – w Polsce działa jedno z siedmiu centrów badawczo-rozwojowych. W jednostkach realizowane są projekty związane z m.in. ekologiczną produkcją energii. Zarówno nasza placówka, jak i te zagraniczne współpracują z Konsorcjum Polskich Uczelni.

Aktualności o EDF Polska

12 Comments

 1. Zmieniłem i żałuje , przedstawiciele podpisują umowy na zawyżonych zuzyciach. Płaciłem 2,5 tys pierwsza faktura przyszła na 7 tys. Uważajcie ludzie co robicie !

  • chcę podpisać z nimi umowę, możesz podać jakieś szczegóły (nie rozumiem co ma deklarowane zużycie w umowie do wartości wystawionych faktur)?

  • ja też źle podałem im okres mojego wypowiedzenia. kary nie dostałem a przesunęli okres wejścia, po pół roku jak jestem wszystko jest ok. Polecam

   • Czytaj ze zrozumieniem Edf wypowiedział umowę przed terminem co jest tam nagmine, handlowiec widzi ze umowa jest do końca 2017 a i tak pisze start umowy od 01.01.2017 pozdrawiam Managera regionalnego który sie w tym specjalizuje 😉 Edf za nic nie płaci i nie rozdaje pieniędzy 😉

    • EDF nie zrywa umów! Pracuje w EDF’ie od 2 lat i nigdy nie było żadnych problemów z takim faktem. Chyba Pan pomylił EDF z Energią Dla Firm!

 2. nie terminowe faktury, ceny na fakturach zaokrąglane umówiłem sie z handlowcem na 257 dostaje na fakturze 257 ale kWh sa mnożone przez 260zl … Jakaś masakra. Problemy z księgowaniem , rozliczeniem. Pierwsza faktura 1589 zł gdzie normalnie płaciłem 400 zł. Dzwoniłem 2 dni na infolinie czwartek i piątek nikt nie odbiera 40 zł z abonamentu mi zjadło. TRAGEDIA

 3. współpracuję z EDF od roku i wszystko jest ok. Byłem w Energia dla Firm i tam miałem tak jak wyżej napisali, tutaj wszystko jest prawidłowo, poza tym zanim umowa wejdzie w życie najpierw infolinia potwierdza ceny i warunki umowy, jak się różnią od tych co ustalił doradca to umowa nie wchodzi w życie, ale komentarze pewnie konkurencji która właśnie tak robi pewnie i teraz chce zrazić klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *