EDF – Opinie, Ceny, Prąd

3.34 /5
(Ocen: 673)
EDF

EDF to jedna z największych na świecie firm elektroenergetycznych, której zaufało 38 mln klientów. Firma specjalizuje się m.in. w produkcji oraz sprzedaży energii elektrycznej i w tym zakresie obsługuje klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak również duże firmy.

Firma EDF została sprzedana do Grupy Kapitałowej PGE i marka EDF została wycofana z Polski.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

EDF Polska to firma, która działa na naszym rynku od końca lat 80-tych i specjalizuje się m.in. w sprzedaży prądu dla klientów instytucjonalnych. Sprzedawca obsługuje zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Ponadto, firma stawia na szereg dodatkowych produktów np. pakiety obsługowe, usługi elektroenergetyczne (audyt dystrybucyjny, audyt elektroenergetyczny, fotowoltaika, oferta stabilna).

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Firma proponuje przejrzyste i proste zasady oraz gwarancję stałej ceny za prąd podczas trwania umowy. Sprzedawca oferuje oszczędności nawet do 30 proc. – jeśli chcecie sprawdzić, czy z tym sprzedawcą tyle zaoszczędzicie, zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu.

Dla dużych klientów biznesowych firma przygotowała również kilka produktów, dzięki którym nie tylko otrzymamy gwarancję stałej ceny podczas trwania umowy, ale również (w zależności od oferty) otrzymamy np. elastyczne rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwu, redukcję opłat za moc bierną, czy możliwość aktywnego uczestnictwa w rynku.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Od połowy 2016 roku EDF obsługuje także klientów indywidualnych, proponując możliwość łącznego zakupu energii elektrycznej dla domu i firmy. Stabilna firma i dom, to popularny przez klientów produkt, umożliwiający łatwą kontrolę kosztów energii elektrycznej w firmie i domu.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez EDF Polska w 2014 roku:

edf-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

Firma nie sprzedaje gazu klientom indywidualnym oraz biznesowym.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Na dzień dzisiejszy EDF nie posiada ofert na gaz.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Firma nie oferuje sprzedaży gazu klientom indywidualnym.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Grupa EDF to największa firma elektroenergetyczna na świecie – w 2013 roku obsłużyła 39 mln klientów oraz wyprodukowała 653,9 TWh energii elektrycznej na całym świecie. Energetyczny gigant działa w wielu krajach europejskich m.in. Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Włochy, Polska, Rosja oraz Belgia, jak również w Ameryce Północnej i Azji. Firma stawia również na innowacyjne rozwiązania – w siedmiu krajach na świecie (w tym w Polsce) działają centra badawczo-rozwojowe.

W Polsce energetyczny gigant działa od 1998 roku, kiedy to rozpoczęła się prywatyzacja na naszym rynku energetycznym. EDF jest głównym akcjonariuszem w elektrociepłowni w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Toruniu, Wrocławiu oraz Zielonej Górze, a także elektrowni w Rybniku. Firma zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. W skład Grupy wchodzi m.in. EDF Paliwa, EDF Trading, Fenice Poland. Spółka jest jednym z największych odbiorców węgla w kraju – rocznie zużywa około 7 mln ton surowca.

Obszary działalności EDF Polska

Firma specjalizuje się w produkcji i obrocie energią elektryczną oraz w wytwarzaniu oraz dystrybucji ciepła. W 2014 roku firma posiadała 10-procentowy udział w rynku energii elektrycznej (łącznie wytworzyła 15 TWH prądu) oraz 15-procentowy udział w rynku ciepła sieciowego (łącznie wytworzyła 9 TWh energii cieplnej).

EDF jest właścicielem elektrowni w Rybniku – jest to największa elektrownia na Górnym Śląsku, jej moc wytwórcza wynosi 1775 MW i pokrywa około 8 proc. zapotrzebowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Spółka EDF Paliwa specjalizuje się w dostawach paliw produkcyjnych (węgiel, biomasa) oraz w usługach związanych z logistyką dostaw.

Jako „multi utility services provider” pod marką Fenice Poland, EDF świadczy usługi outsourcingowe z obszaru energetyczno-ekologicznego dla przedsiębiorstw przemysłowych. Ale to nie koniec działalności firmy w Polsce – stawia ona również na rozwój technologii – w Polsce działa jedno z siedmiu centrów badawczo-rozwojowych. W jednostkach realizowane są projekty związane z m.in. ekologiczną produkcją energii. Zarówno nasza placówka, jak i te zagraniczne współpracują z Konsorcjum Polskich Uczelni.

Więcej informacji o EDF

Opinie o EDF Polska

Dodaj komentarz
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawy
Ciekawy
25 października 2016 10:34

Czy powyższe komentarze odnoszą się do EDF (Electricite de France) czy do Energii dla Firm (https://enerad.pl/energia-dla-firm/)?

Krzyś
Krzyś
9 lutego 2017 13:53
Odpowiedz do:  Ciekawy

energia dla firm 🙁 ludzie nie rozróżniają tego bo skrót pasuje a energia dla firm często podaje się za EDF 🙁

Exw
Exw
16 marca 2017 20:11
Odpowiedz do:  Krzyś

Nie , to Edf francuski 🙂

mirosław
mirosław
12 października 2016 16:25

współpracuję z EDF od roku i wszystko jest ok. Byłem w Energia dla Firm i tam miałem tak jak wyżej napisali, tutaj wszystko jest prawidłowo, poza tym zanim umowa wejdzie w życie najpierw infolinia potwierdza ceny i warunki umowy, jak się różnią od tych co ustalił doradca to umowa nie wchodzi w życie, ale komentarze pewnie konkurencji która właśnie tak robi pewnie i teraz chce zrazić klientów.

Krzysztof
Krzysztof
27 września 2016 19:08

Infolinia która nic nie ogarnia, dzwonie złożyć rezygnację a kobieta nie wie co mam wysłać i gdzieś. To chyba nie jest normalne

Mirek
Mirek
24 września 2016 18:46

nie terminowe faktury, ceny na fakturach zaokrąglane umówiłem sie z handlowcem na 257 dostaje na fakturze 257 ale kWh sa mnożone przez 260zl … Jakaś masakra. Problemy z księgowaniem , rozliczeniem. Pierwsza faktura 1589 zł gdzie normalnie płaciłem 400 zł. Dzwoniłem 2 dni na infolinie czwartek i piątek nikt nie odbiera 40 zł z abonamentu mi zjadło. TRAGEDIA

Krzysztof
Krzysztof
20 września 2016 17:51

Nie polecam, podpisałem umowę Edf POLSKA ŹLE JA WYPOWIEDZIELI DOSTAŁEM 3 tys kary ! A miało być taniej !

marcin sz
marcin sz
12 października 2016 16:18
Odpowiedz do:  Krzysztof

ja też źle podałem im okres mojego wypowiedzenia. kary nie dostałem a przesunęli okres wejścia, po pół roku jak jestem wszystko jest ok. Polecam

Marian
Marian
13 stycznia 2017 16:29
Odpowiedz do:  Krzysztof

edf oddał mi pieniądze za zerwanie gdy podpisywałem umowę, widocznie miał pan tak drogo ze po obniżce stać pana na zerwanie

Były pracownik
Były pracownik
15 stycznia 2017 14:47
Odpowiedz do:  Marian

Czytaj ze zrozumieniem Edf wypowiedział umowę przed terminem co jest tam nagmine, handlowiec widzi ze umowa jest do końca 2017 a i tak pisze start umowy od 01.01.2017 pozdrawiam Managera regionalnego który sie w tym specjalizuje 😉 Edf za nic nie płaci i nie rozdaje pieniędzy 😉

Pracownik EDF
Pracownik EDF
9 lutego 2017 13:51
Odpowiedz do:  Były pracownik

EDF nie zrywa umów! Pracuje w EDF’ie od 2 lat i nigdy nie było żadnych problemów z takim faktem. Chyba Pan pomylił EDF z Energią Dla Firm!

Jan
Jan
14 września 2016 20:46

Zmieniłem i żałuje , przedstawiciele podpisują umowy na zawyżonych zuzyciach. Płaciłem 2,5 tys pierwsza faktura przyszła na 7 tys. Uważajcie ludzie co robicie !

Andrzej
Andrzej
11 grudnia 2016 20:23
Odpowiedz do:  Jan

chcę podpisać z nimi umowę, możesz podać jakieś szczegóły (nie rozumiem co ma deklarowane zużycie w umowie do wartości wystawionych faktur)?