ELEKTRIX – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

3.11 /5
(Ocen: 766)
Elektrix - logo.

ELEKTRIX jest niezależnym sprzedawcą energii elektrycznej i gazu ziemnego. Spółka działa zarówno na obszarze całej Polski, jak i rynkach europejskich.

Sprzedawca prądu dla firm

Na początku działalności, ELEKTRIX swoją ofertę kierował do odbiorców przemysłowych. Obecnie z usług spółki mogą skorzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa – firma obsługuje klientów działających w m.in. segmencie budowlanym, ciepłowniczym, farmaceutycznym, wydobywczym. Plan spółki zakłada, że w 2014 roku będzie ona zarządzała portfelem energii elektrycznej o wielkości 1 TWh.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

ELEKTRIX dla swoich klientów przygotował szeroką ofertę produktową – m.in. propozycja umowy na czas nieokreślony ze stawkami zgodnymi z obowiązującym cennikiem (ELEKTRIX Klasyczna). Dla osób, które podczas trwania umowy cenią sobie bezpieczeństwo finansowe, spółka przygotowała ofertę z gwarantowaną stałą ceną za prąd (ELEKTRIX Energia Stała Cena). Odbiorcom biznesowym ELEKTRIX proponuje również ofertę dual fuel – pakiet prąd + gaz. Ponadto, firma oferuje możliwość zakupu prądu w oparciu o m.in. indeksy giełdowe.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Obecnie ELEKTRIX nie prowadzi sprzedaży prądu dla odbiorców z grupy taryfowej G – G11, G12.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do wytworzenia energii elektrycznej sprzedanej przez ELEKTRIX w 2018 roku:

struktura paliw zużytych do produkcji energii w 2018 roku.

Sprzedawca gazu dla firm

ELEKTRIX to niezależny sprzedawca energii elektrycznej dla klientów instytucjonalnych. W swojej ofercie firma oferuje również gaz dla firm. Wybierając ELEKTRIX możemy z pewnością obniżyć swoje rachunki za prąd. Plusem wyboru tej firmy jest to, że załatwi on za nas wszystkie formalności – jeśli zmieniamy sprzedawcę pierwszy raz to będziemy czekać 21 dni, natomiast jeśli jest to kolejna zmiana to będziemy czekać już tylko 14 dni.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Firma ELEKTRIX oferuje gaz dla klientów biznesowych – sprzedawca obsługuje następujące grupy taryfowe: W-1, W-2, W-3, W-4, W-5, W-6, W-7A i W-7B. Propozycja tego sprzedawcy wyróżnia się transparentnością – bez żadnego problemu znajdziemy na stronie ceny gazu. Oprócz atrakcyjnych stawek za paliwo, możemy liczyć na wysoką jakość obsługi oraz indywidualne podejście. Warto zaznaczyć, że ELEKTRIX sprzedaje w pakiecie gaz i prąd.

Klient indywidualny – taryfy dla domu

ELEKTRIX na dzień dzisiejszy nie oferuje gazu dla domu.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

ELEKTRIX Sp. z o.o. funkcjonuje jako przedsiębiorstwo energetyczne od 2001 roku. Spółka posiada status Członka Towarowej Giełdy Energii S.A., aktywnie handluje również na europejskich rynkach energii będąc uczestnikiem Rynków Dnia Następnego (Day-Ahead Markets), jak również rynków futures oraz rynków praw majątkowych. Energiczna atmosfera panująca na Trading Desk oraz trafne prognozy konsumpcji wspierają ciągły proces decyzyjny, w ramach którego budowany jest portfel energii elektrycznej i gazu ziemnego, który dostarczany jest do odbiorców firmy.

Od 2009 roku Elektrix bierze udział w powszechnie uznanych programach oceny wiarygodności kredytowej, takich jak „Rzetelna Firma” czy „Solidna Firma”. Z uwagi na bardzo dobrą ocenę każdego roku firma odbiera „ Złoty Certyfikat Certyfikat Rzetelności” oraz certyfikat „Solidna Firma”. W roku 2013 spółka została również wyróżniona prestiżowym Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej przez firmę D&B Worldwide Network (Bisnode Polska).

Obszar działalności ELEKTRIX

Podstawową działalnością spółki jest handel energią elektryczną oraz gazem ziemnym.

ELEKTRIX Sp. z o. o. posiada również status Operatora Systemu Dystrybucyjnego i zarządza własnymi sieciami energetycznymi . Dystrybucja nie jest głównym przedmiotem działalności ELEKTRIX, ale jest to branża, w której spółka nabiera nowych doświadczeń i realizuje projekty inwestycyjne w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury energetycznej, poprawy efektywności energetycznej i zapewnienia bezpieczeństwa, jakości i ciągłości dostaw energii elektrycznej. Kadra techniczna realizująca zadania w tym segmencie jest także wyszkolona na potrzeby przeprowadzania audytów u klientów posiadających własną infrastrukturę energetyczną i tworzenia dodatkowych korzyści.

ELEKTRIX nie posiada własnych źródeł wydobywczych gazu ziemnego. 23 czerwca 2014 roku spółka otrzymała koncesję na obrót gazem ziemnym za granicą.

Firma nie posiada również własnych źródeł wytwórczych w przypadku energii elektrycznej – jest członkiem Towarowej Giełdy Energii SA.

Więcej informacji o Elektrix

Opinie o ELEKTRIX

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena Sandomierska
Marlena Sandomierska
25 listopada 2015 00:52

Skorzystałam z usług elektrix i mogę polecić zmianę sprzedawcy prądu właśnie za pośrednictwem tej firmy. Elastyczna oferta i kontakt to silne punkty. Miałam już dość totalnie olewczego stosunku firmy z której uprzednio korzystałam.