Oferty gazu Energa / Cennik gazu Energa

Energa jest nie tylko dystrybutorem oraz sprzedawcą energii elektrycznej, ale również sprzedawcą gazu. Firma swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych: małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Energa – gaz dla domu

Odbiorcy indywidualni mogą w firmie Energa skorzystać z następujących taryf: W-1, W-2, W-3 i W-4. Grupa taryfowa, jak u innych sprzedawców gazu, zależny tutaj od ilości i rodzaju urządzeń pobierających błękitne paliwo. Im wyższa taryfa, tym z reguły wyższa opłata abonamentowa. Niższa może być natomiast cena gazu za kWh.

Jeśli oferta gazu od Energii przypadnie nam do gustu i podpiszemy umowę oraz upoważnienia, to firma ta załatwi za nas wszystkie sprawy formalne związane ze zmianą sprzedawcy gazu. My będziemy zobowiązani do udostępnienia gazomierza. Na podstawie jego wskazania rozliczymy się z poprzednia firmą gazową. Dzień odczytu to również pierwszy dzień, w którym tak naprawdę będziemy korzystać już z usług firmy Energa, jako sprzedawcy gazu.

Energa – gaz dla firmy

Energa koncesje na sprzedaż gazu uzyskała w roku 2012 i obecnie oferta firmy skierowana jest do przedsiębiorców. Sprzedawca obsługuje klientów z następujących grup taryfowych: W-1, W-2, W-3, W-4, W-5, W-6A, W-6B, W-7a, W-7B, W-8. Decydując się na zmianę sprzedawcy na Energę, zostaną załatwione za nas wszystkie formalności, czyli nasze działanie ograniczy się do wyboru oferty oraz kilku podpisów.

A jakie są ceny gazu w Energa? Ta firma energetyczna nie posiada najniższej na rynku oferty, ale cena około 12 gr/kWh powinna wszystkim przedsiębiorcom wydać się kusząca. Zmieniając sprzedawcę gazu na Energa z pewnością uda nam się zaoszczędzić – przed podpisaniem umowy sprawdźcie też takie opłaty jak np. opłata abonamentowa.

Jeśli szukacie jeszcze wyższych oszczędności to zajrzyjcie do naszego rankingu cen gazu w Polsce.