Energia dla firm – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

2.17 /5
(Ocen: 508)
Energia dla firm - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Energia dla firm to lider wśród niezależnych sprzedawców prądu oraz gazu w Polsce. Przedsiębiorstwo proponuje klientom innowacyjne oraz dopasowane do ich potrzeb usługi. Wbrew nazwie (Energia dla firm Sp. z o.o.) sprzedawca ten obsługuje również gospodarstwa domowe – chociaż, najciekawsze oferty skierowane są właśnie do małych i średnich przedsiębiorstw.

Sprzedawca prądu dla firm i gospodarstw domowych

Firma oferuje swoje usługi odbiorcom instytucjonalnym oraz indywidualnym na zasadzie TPA – nie posiada ofert taryfowych. Energia dla firm obsługuje 25 tys. klientów w całym kraju, w 2013 roku wygrała przetarg na sprzedaż energii do 118 jednostek publicznych w Radomiu. Energia dla firm kusi nie tylko nowych klientów elastycznymi ofertami, ale również honoruje swoich stałych klientów. Odbiorcy Energii dla firm, mogą się kontaktować z firmą za pomocą różnych kanałów m.in. poprzez:

  • formularz kontaktowy,
  • e-mail,
  • chat online,
  • Centrum Obsługi Klienta.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Energia dla firm proponuje swoje usługi małym i średnim przedsiębiorcom z terenu całej Polski (obsługuje klientów z takich grup taryfowych, jak m.in. C11, C21,). Dla swoich klientów spółka przygotowała szeroki wachlarz pakietów, które dopasowane są do różnych działalności. Sprzedawca swoim klientom oferuje nie tylko gwarancję niezmienności ceny, ale również gwarancję najniższej ceny. Energia dla firm proponuje wiele zniżek oraz unikalnych rozwiązań np. specjalna oferta dla przedsiębiorców prowadzących sezonową działalność – jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aktualnej oferty zobacz tutaj. Energia dla firm dla klientów biznesowych przygotowała także usługi z zakresu doradztwa (m.in. audyt energetyczny) oraz produkty dodatkowe (np. ubezpieczenia, pomoc elektryka).

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Oferta dla klientów indywidualnych nie jest tak imponująca jak dla klientów biznesowych, ale gwarantuje odbiorcom najniższą cenę przez 12 miesięcy, a w pakiecie znajduje się np. darmowa pomoc elektryka. Energia dla firm klientom indywidualnym proponuje również produkty dodatkowe m.in. interwencję elektryka, pomoc fachowców. Firma obsługuje klientów z takich grup taryfowych jak np. G11, G12.
pewna-energia-slide

Pewna Energia w Energii dla firm Sp. z o.o.

Na początku 2014 roku Energia dla firm wystartowała z nową ofertą dla klientów indywidualnych. Pewna Energia była produktem z m.in. gwarancją stałej ceny, niewielką opłatą handlową i z benefitem do wyboru. W lutym 2015 roku marka Pewna Energia połączyła się z Energią dla Firm.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Energia dla firm w 2015 roku:

energia dla firm-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm

Od niedawna Energia dla Firm oferuje możliwość sprzedaży gazu klientom biznesowym. Oferta gwarantuje między innymi stałą cenę za 1kWh paliwa gazowego przez pierwsze 24 miesiące umowy.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firm

Klientom biznesowym Energia dla Firm oferuje sprzedaż paliwa gazowego indywidualnie lub w formie dual fuel razem z energią elektryczną. Sprzedawca gwarantuje stałą stawkę za 1 kWh przez pierwsze dwa lata umowy.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Aktualnie Energia dla Firm nie posiada oferty dla gospodarstw domowych.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Energia dla firm Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, które rozpoczęło swoją działaność w kwietniu 2010 roku. Spółka posiada koncesję URE na sprzedaż gazu i energii elektrycznej do 2030 roku.

Obszar działalności Energia dla firm

Energia dla firm zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej i gazu ziemnego na terenie całego kraju – spółka jest niezależnym sprzedawcą. Jest członkiem Towarowej Giełdy Energii, gdzie kupuje prąd, nabywa go również bezpośrednio z polskich elektrowni. Firma nie posiada własnych źródeł wytwórczych. W obszarze działalności firmy znajduje się również doradztwo, które kieruje do klientów instytucjonalnych. W ofercie przedsiębiorstwa są także produkty spoza segmentu energetycznego.

Więcej informacji o Energia dla firm

Opinie o Energia dla firm

Dodaj komentarz
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
21 listopada 2018 21:27

Kiedy otrzymam moje pieniądze z nadplaty za zużyty prąd?

Tom
Tom
7 września 2018 15:16

Szanowni Państwo,

Zarząd Energia dla firm S.A. wyraża głębokie ubolewanie, iż pomimo wdrażanych intensywnie od kilku miesięcy procesów restrukturyzujących, nie może dalej prowadzić koncesjonowanej działalności w sposób stabilny i przewidywalny.

Zarząd Spółki Energia dla firm S.A. informuje, iż w dniu 07.09.2018 roku Spółka zaprzestała świadczenia Państwu usług sprzedaży energii elektrycznej. W związku z tym Klienci Spółki Energia dla firm S.A. przejdą na Sprzedaż Rezerwową, co oznacza, że zachowają Państwo ciągłość dostaw prądu, a Państwa sprzedawcą będzie Sprzedawca Rezerwowy wyznaczony na terenie Państwa Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Energia dla firm S.A. wystawi rozliczenie końcowe za energię elektryczną zużytą do dnia 06.09.2018 roku na podstawie przekazanych danych pomiarowych od Operatora Systemu Dystrybucyjnego natomiast rachunki za energię elektryczną zużytą od dnia 07.09.2018 roku otrzymają Państwo od Sprzedawcy Rezerwowego. Ceny Sprzedaży Rezerwowej mogą być wyższe od cen dotychczasowych, dlatego celem minimalizacji kosztów prosimy o wybór i podpisanie umowy z nowym sprzedawcą energii elektrycznej.

Szanowni Klienci, jak najszybciej powinni Państwo dokonać wyboru nowego sprzedawcy energii elektrycznej.

Zarząd Energii dla firm S. A.

Cukiernia piekarnia Katowice
Cukiernia piekarnia Katowice
20 września 2016 14:25

Dzięki Energi dla Firm zaoszczędzone pieniądze zInwestoealem w rozwój firmy. Fachowi doradcy i ogromny szacunek dla nich za wiedzę która się podzielili.

Pozdrawiam zwłaszcza doradców ze Slaska! Dzieki

[...] przez EDF
[...] przez EDF
21 czerwca 2018 14:04

Ahaha się uśmiałem. A teraz będzie wszystkie zaoszczędzone pieniądze (o ile takie faktycznie były) z wielką nawiązką oddać […] z Energii dla Firm bo sobie w trakcie trwąjacej 2 letniej umowy wymyślili właśnie podwyżkę prądu 30-40% od 1 lipca mimo pięknej umowy z nimi zatytułowanej „GWARANCJA STAŁEJ CENY”

My nawet złotówki nie zaoszczedziliśmy z nimi bo nas […] już na wstępie, więc nawet nie ma z czego pokrywać tej teraz podwyżki horrendalnej!

Po prostu […] pod krawatami!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Krzysztof
Krzysztof
21 listopada 2018 21:23
Odpowiedz do:  [...] przez EDF

Zakładam im sprawę sądową nie chcą mi zwrócić pieniędzy z nadpłaty za zużyty prąd