Energia Polska – sprzedawca prądu z Wrocławia

nformacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o Energia Polska

Energia Polska – niezależny sprzedawca prądu, działający na terenie całego kraju

Energia Polska to sprzedawca prądu dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Firma działa od niedawna na terenie całego kraju. Co dla odbiorców prądu przygotował ten sprzedawca? Czy warto zmienić dotychczasową firmę energetyczną?

Oferta Energia Polska

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Firma przygotowała ofertę na sprzedaż prądu zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Spółka podkreśla, że najważniejsza w jej działalności jest uczciwość oraz proste zasady. Siedziba znajduje się we Wrocławiu, a firma obsługuje klientów z całego kraju.

Klient biznesowy – taryfy A, B, C

Energia Polska obsługuje klientów instytucjonalnych – na stronie sprzedawcy nie ma sprecyzowanych taryf, jakie są obsługiwane. Spółka bardzo mocno podkreśla, że dzięki jej ofercie każdy przedsiębiorca zaoszczędzi – stawki za prąd mają być niższe niż u dotychczasowego sprzedawcy. Ponadto, możemy liczyć na gwarancję stałej ceny za energię elektryczną podczas trwania umowy. Niestety, sprzedawca nie udostępnia publicznie swoich cenników.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Kolejną grupą odbiorców prądu obsługiwanych przez firmę, są użytkownicy taryf G. Podobnie, jak w przypadku klientów biznesowych nie wiemy, jakie konkretnie obsługiwane są taryfy oraz nie zostały opublikowane ceny. Natomiast, sprzedawca obiecuje nam nie tylko gwarancję stałej ceny za prąd, ale także rozliczenia rzeczywiste, bez prognoz.

Już dzisiaj możesz zacząć oszczędzać na swoich rachunkach za energię elektryczną, wystarczy, że zajrzysz do naszej porównywarki cen prądu!

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Na dzień dzisiejszy spółka nie sprzedaje gazu.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Firma nie posiada oferty na sprzedaż gazu dla klientów instytucjonalnych.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Energia Polska nie posiada także produktów na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych.

Podstawowe informacje o firmie

Energia Polska to niezależny sprzedawca, który swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Główna siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Spółka posiada koncesję na sprzedaż energii elektrycznej o numerze OEE/787/23288/W/DRE/2014/ŁG wydaną przez Urząd Regulacji Energetyki.

Obszary działalności

Firma koncentruje się przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej klientom indywidualnym oraz biznesowym. Nie posiada ona własnych źródeł wytwórczych, ale stara się kupować jak najwięcej energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii – brak opublikowanej struktury paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez firmę, uniemożliwia zweryfikowanie podanych informacji.

Spółka aktywnie uczestniczy również w akcjach społecznych – jest partnerem projektu m.in. Pozytywne.com Pokoje Życzliwości.

Opinie o Energia Polska

Komentarze

 1. Jestem od kilku miesięcy klientem Energii Polskiej i po tym czasie mogę się krótko wypowiedzieć o firmie.

  Zalety:
  * Umowa kompleksowa (jedna faktura za sprzedaż i dystrybucję energii).
  * Niskie ceny (w momencie zawierania umowy oferowali najtańszą kWh).
  * Dostępne oferty bez opłaty handlowej.
  * Różne okresy trwania umowy (w 2015r. oferowali od ok. rocznej do ponad 3 lat)
  * Szybko odpowiadają na wiadomości e-mail (zwykle ten sam lub następny dzień).

  Wady:
  * Krótki termin płatności faktur (7 dni od wystawienia, wiadomość e-mail z fakturą przychodzi 1-2 dni po wystawieniu faktury, w związku z czym na płatność zostaje tylko 5-6 dni).
  * Mniej czytelne faktury niż np. w Tauronie i Enerdze oraz brak wskazań licznika na rozliczeniu.
  * Brak platformy E-BOK.

  Podsumowanie: Oszczędzam na świadomym wyborze sprzedawcy oraz dobraniu odpowiedniej grupy taryfowej do potrzeb, choć w niektórych sprawach mogłoby być nieco lepiej. Jednak biorę pod uwagę, że to niewielka firma z zaledwie kilkuletnim stażem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *