Energia Polska – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

2.49 /5
(Ocen: 392)
Energia Polska - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Energia Polska to sprzedawca prądu dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Firma działa od niedawna na terenie całego kraju. Co dla odbiorców prądu przygotował ten sprzedawca? Czy warto zmienić dotychczasową firmę energetyczną?

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Firma przygotowała ofertę na sprzedaż prądu zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Spółka podkreśla, że najważniejsza w jej działalności jest uczciwość oraz proste zasady. Siedziba znajduje się we Wrocławiu, a firma obsługuje klientów z całego kraju.

Klient biznesowy – taryfy A, B, C

Energia Polska obsługuje klientów instytucjonalnych – na stronie sprzedawcy nie ma sprecyzowanych taryf, jakie są obsługiwane. Spółka bardzo mocno podkreśla, że dzięki jej ofercie każdy przedsiębiorca zaoszczędzi – stawki za prąd mają być niższe niż u dotychczasowego sprzedawcy. Ponadto, możemy liczyć na gwarancję stałej ceny za energię elektryczną podczas trwania umowy. Niestety, sprzedawca nie udostępnia publicznie swoich cenników.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Kolejną grupą odbiorców prądu obsługiwanych przez firmę, są użytkownicy taryf G. Podobnie, jak w przypadku klientów biznesowych nie wiemy, jakie konkretnie obsługiwane są taryfy oraz nie zostały opublikowane ceny. Natomiast, sprzedawca obiecuje nam nie tylko gwarancję stałej ceny za prąd, ale także rozliczenia rzeczywiste, bez prognoz.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Energia Polska sprzedaje gaz gospodarstwom domowym oraz przedsiębiorstwom.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Energia Polska to niezależny sprzedawca, który swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Główna siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Spółka posiada koncesję na sprzedaż energii elektrycznej o numerze OEE/787/23288/W/DRE/2014/ŁG wydaną przez Urząd Regulacji Energetyki.

Obszary działalności

Firma koncentruje się przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej klientom indywidualnym oraz biznesowym. Nie posiada ona własnych źródeł wytwórczych, ale stara się kupować jak najwięcej energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii – brak opublikowanej struktury paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez firmę, uniemożliwia zweryfikowanie podanych informacji.

Spółka aktywnie uczestniczy również w akcjach społecznych – jest partnerem projektu m.in. Pozytywne.com Pokoje Życzliwości.

Więcej informacji o Energia Polska

Opinie o Energia Polska

Dodaj komentarz
guest
59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
monika
monika
22 września 2022 13:37

Jestem osobą, której bardzo zależy na ekologii. Jak tylko dowiedziałam się, że Energia Polska korzysta z odnawialnych źródeł energii to od razu zainteresowałam się ofertą. Wiem, że eko energia to na dłuższą metę też oszczędność, więc dałam im szansę. Oby więcej takich proekologicznych firm! To bardzo ważne!

Michał
Michał
22 września 2022 13:26

Profesjonalna obsługa. Niedawno podpisywałem nową umowę . Wszystko załatwione na wysokim poziomie obsługi . Zobaczymy jak będzie , ale jestem dobrze nastawiony.

Mariusz
Mariusz
29 lipca 2022 13:53

Firma która ma swoich klientów gdzieś. W umowie są zapisy które pozwalają podnosić cenę bez uzgodnienia z odbiorcą. Ponadto rozwiązują umowę z miesięcznym wypowiedzeniem bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Pani na infolinii nie ma żadnej informacji dlaczego, Przestrzegam przed podpisywaniem z nimi umowy.

Stanisław
Stanisław
26 lipca 2022 13:40

Do bani ta firma nie polecam, wszystkie negatywne komentarze które piszą poniżej to prawda. Ja podpisałem z nimi umowę na firmę ze stałymi cenami za energię, i już w połowie pierwszego miesiąca świadczenia usługi dostałem pismo z podwyżką. To znaczy że już pierwsza faktura będzie w cenach wyższych niż te na umowie. Tak więc jak widzę mogą klientowi naobiecywać świetne konkurencyjne stawki przed podpisaniem umowy, a później robią co chcą bez żadnych konsekwencji. Wyrwać się z tej umowy też nie jest łatwo. Wszystko co złe dla klienta utkane jest w OWU. Ogólnie więc zdecydowanie omijać !!!

Krzysiek
Krzysiek
23 lutego 2022 16:39

[…] w umowie niczego nie gwarantują i zmieniają sobie co chcą, mimo podpisanej umowy na gaz na 2 lata, rozwiązali ją przed wejściem umowy w życie

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Krzy
Krzy
12 lutego 2022 21:57

Poszkodowanych przez praktyki Energia Polska zapraszamy do grupy fb https://www.facebook.com/groups/1634918270191253/

Konrad Maciej
Konrad Maciej
11 lutego 2022 12:11

Dostałem od Energii podwyżkę i chciałem wziąć innego sprzedawcę ale stawki dla biznesu u innych są jeszcze wyższe więc zostaję

Krzy
Krzy
11 lutego 2022 17:07
Odpowiedz do:  Konrad Maciej

Nawet jakby stawki u konkurencji były niższe, a są niższe (Tauron na start 0,85 zł/kWh, a Energia Polska 1,05 zł/kWh) to nie możesz zmienić Sprzedawcy, bo umowy z Energia Polska są tak skonstruowane, że Sprzedawca może wszystko,a klient nic…
PS i tak odpisałem pewnie komuś z działu marketingu Energia Polska…

Piotr
Piotr
4 lutego 2022 18:51

Omijać! Nie podpisywać żadnych umów!
[…] Umowę trzeba wypowiadać minimum pół roku przed końcem podstawowej ponieważ się przedłuża o rok na stawkach z kosmosu podwyżka z 325 zł/MWh w 2020 na 1299 zł/MWh netto w 2022
wg stawki z cennika ustalanego nie wiadomo na jakiej zasadzie i na jak długo!!! Między czasie podwyżki bez żadnych informacji w czasie trwania 24 msc umowy podstawowej.
Po rozmowie telefonicznej na temat nowych cen stwierdzili, że przez rok trzeba płacić według ich cennika albo kara w moim przypadku 105 000 zł (!), a nowej umowy na warunkach rynkowych ok 880 zł/MWh nie chcą podpisać, ponieważ już niby nowych umów nie podpisują !!!!
Ostrzegam wszystkich przed tą firmą!
Sprawę kieruję do UOKIK, przez 12 lat nie spotkałem się z takim postepowaniem ze strony sprzedawców energii.

Zakładam fotowoltaikę – zaproponowali odkup 60% ich ceny sprzedaży a w umowie drobnym druczkiem nie więcej niż 320 zł/MWh !!!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Krzy
Krzy
1 lutego 2022 01:20

Ostrzegam przed tą […] firmą i ich przedstawicielami handlowymi. Umowy są tak skonstruowane, że Sprzedawca może wszystko, a klient nic. Podwyższają sobie cenę jak chcą(150% z dnia na dzień), stosują podwyższone ceny za energię wstecz. Cena za mWH z umowy to fikcja i nie wiadomo w ogóle po co jest tam wpisana skoro “Sprzedawca” może dowolnie ją zmieniać, bez słowa uzasadnienia. Najgorsze, że klient nie ma możliwości zareagowania na ich podwyżki i rozwiązania umowy bez płacenia wysokich kar umownych. Przedstawiciel wprowadził mnie w błąd przy podpisywaniu umowy, gwarantował stałą cenę i zapewniał, że nie będzie kar umownych przy rozwiązaniu umowy w przypadku likwidacji lokalu i demontażu licznika, co oczywiście okazało się nieprawdą […] . Szczytem było proponowanie przedłużenia umowy na kolejne lata z gwarancją stałej ceny 1,5 miesiąca przed wprowadzonymi 150% podwyżkami… Wspomnę na sam koniec o wystawianiu faktur zaliczkowych na przyszłe zużycie pod groźbą zerwania umowy w przypadku ich nie opłacenia. Tak oszukanych osób jest więcej, więc mam nadzieję, że nie ujdzie Wam to na sucho i skończy się na przegranych sprawach i i odebraniu koncesji.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

jacek
jacek
27 stycznia 2022 19:11

Firma nie godna polecenia wysyłają w Polskę tzw.sprzedawców energi wyliczają jakie to oni mają dobry cennik na energię nikt dokładnie nie czyta umowy z nimi a tam pełno kruczków prawnych na ich korzyść ceny też ci nie gwarantuja […] ludzie uważajcie na firmę Energia Polska

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Zbigniew
Zbigniew
23 stycznia 2022 21:38

Byłem dużym odbiorcą proszę sprawdzać rachunek unikają podania w rachunku ceny z umowy za kilowatogodzinę po moim przeliczeniu wychodzi dużo drożej dzwoniłem mówią że takie cechy na giełdzie to po co ta umowa polecam umowy z firmą spółek skarbu państwa typu Energa enen Tauron oni nie pozwolą sobie na takie praktyki

Piotr
Piotr
22 stycznia 2022 12:09

Wszystkich, którzy nie są zadowoleni z usług tej firmy proszę o kontakt […] Może wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemu…

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Aga
Aga
25 stycznia 2022 07:24
Odpowiedz do:  Piotr

Podnoszą ceny jak chcą i kiedy chcą..jak się kontaktować bo bylibyśmy zainteresowani rozwiązaniem z tą firmą

Seweryn
Seweryn
27 stycznia 2022 14:38
Odpowiedz do:  Piotr

Witam
Podpisałem umowę z tą firmą w kwietniu i (na 2022 i 2023rok)byłem pewien że po podpisaniu umowy energia polska kupi energię na rynku tge, i nie muszę się martwić cena. Teraz się okazuje że firma choć miała możliwość kupna energii w dniu podpisania umowy to tego niezrobila i zafundowała mi podwyżkę o150% ! od sytcznia
Zastanawiam się czy nie wystosować pisma do URE czy takie praktyki wogóle są zgodne z prawem. Pewnie więcej firm jest w takiej sytuacji jak moja, może jak dużo firm wystosuje pismo do URE to wymusza na nich żeby sprzedawali energię w cenie z umowy..

Dawid
Dawid
4 lutego 2022 05:31
Odpowiedz do:  Piotr

Firma stosuje nieuczciwe praktyki, w grudniu otrzymaliśmy pismo wraz z fakturą zaliczkową na poczet paliwa gazowego, które miało być dostarczane od 1.01.2022 z informacją że w przypadku nieopłacenia umowa na dostawy zostanie zerwana. Firma mimo otrzymania zaliczki w terminie zerwała umowę a zaliczki nie zwróciła do dziś! @Piotr, proszę o kontakt bo będziemy również szukać możliwości dochodzenia odszkodowań tak żeby ta Firma poniosła konsekwencje swoich działań.
Szukamy poszkodowanych, https://www.facebook.com/groups/1634918270191253/

Mikro
Mikro
21 stycznia 2022 08:37

Sytuacja na rynku jaka jest, kazdy widzi. Wszędzie rosną ceny i tego nie unikniemy bo czynniki które to kształtują są calkowicie zewnętrzne. Więc ja zostaję w Energii Polskiej bo przynajmniej nie czekam na infolinii 3 godziny tylko mogę porozmawiać z żywym człowiekiem, który wyjaśni mi każdą zmianę. Za to mogę ich polecić

Adam
Adam
19 stycznia 2022 18:59

Nie polecam tej firmy właśnie z nimi skonczylem i na koniec zafundowali mi podwyżkę za miesiąc grudzień 200% Nie wiem skąd to wzięli a le na szczęście to ostatni miesiąc poboru prądu od tych złodzieja ludzie uważajcie co podpisujecie z nimi w umowie mówię tu o wypowiedzeniu 6 miesięcznym wypowiedzeniem ceny też nie gwarantują stałej

Zygmunt
Zygmunt
12 stycznia 2022 23:50

Stanowczo odradzam. Zapisy w OWU dają wiele możliwości sprzedawcy a żadnych odbiorcy. Okres wypowiedzenia umowy 6 miesięcy ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego. Po zakończeniu okresu umowy na czas okrelony dalej przechodzi ona w umow na czas określony z okresem wypowiedzenia jak wyżej, a więc przez rok znomu nie można roziwązać umowy bez kary. Przysyłają pismo o zmianie cen jednostkowych z umowy w styczniu a zmiany dotyczą już grudnia. Ponadto ceny wyższe o 2,5 raza i nie wiadomo skąd się wzięły bo na pewno nie z róznicy w cenie cen kontraktu BASE_22 z dnia mowy i ceny BASE-23. Ponadto nie wiadomo z ktorego dnia do obliczeń brać cenę BASE_23, a wypowiedzieć umowy bez kary nie można (patrz na wstęp). Krótko mówiąc NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!

Śląskie
Śląskie
12 stycznia 2022 16:17

Firma niegodna współpracy. Mam u nich gaz i prąd na firmę. Raczej gaz miałem bo dostałem wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym ze względu na trudną sytuację na rynku paliw. Oczywiście informacja była już tydzień po fakcie. Zostałem przejęty przez dostawcę rezerwowego, co skutkowało wzrostem ceny o 500%. W zasadzie mogę firmę zamknąć i ludzi zwolnić. Nie ma z tej sytuacji wyjścia, bo trzeba być przy dostawcy rezerwowym do końca lutego. W skrócie zamiast płacić za gaz 6000zł, mam płacić 30000zł na miesiąc.

Podkarpackie
Podkarpackie
12 stycznia 2022 08:30

Jestem u nich długo i podwyżki tak są, ale nadal stawka lepsza niż u konkurencji. Warto się rozeznać i zostać

Zygmunt
Zygmunt
12 stycznia 2022 23:52
Odpowiedz do:  Podkarpackie

Człowieku nie żartuj! Cena netto w taryfie C11 1,007 zł/kWh. Dla Ciebie to atrakcyjna cena

Krzy
Krzy
9 lutego 2022 09:22
Odpowiedz do:  Podkarpackie

Ludzie z Energii niech się lepiej zajmą odpisywaniem na reklamacje, a nie odpisywaniem na negatywne komentarze w internecie.

jac
jac
29 grudnia 2021 11:52

W dniu dzisiejszym tj. 29.12.2021 otrzymaliśmy pismo że Energia “byle jaka” wycofuje się ze sprzedaży paliwa gazowego. “No rychło w czas – przysłowiowe za pięć dwunasta”. Ta firma chyba liczyła że bez inwestowania własnych środków będzie sobie doliczać tylko marżę do sprzedanego paliwa.
STANOWCZO ODRADZAM JAKIKOLWIEK KONTAKT Z TĄ FIRMĄ I JEJ “POCHODNYMI” (GDYBY TAKIE KIEDYKOLWIEK POWSTAŁY)!!!
ROZSTAJEMY SIĘ BEZ ŻALU I NIE ŻYCZYMY POWODZENIA W BIZNESIE!!!

Artur
Artur
20 grudnia 2021 20:23

Jestem Klientem w Taryfie C21 o mocy ponad 40kW.
Nie podpisujcie Umów z tą firmą, zupełnie nie szanujące umów, które zawarli. Wypowiadają je tylko dlatego, że im marża spadła, bo wcześniej nie zabezpieczyli ilości energii. Totalnie nieodpowiedzialna firma i lawiruje w komunikacji z klientem.

Marcin
Marcin
20 grudnia 2021 15:34

MASAKRA Wypowiedzieli umowy 14.12.2021 na energię elektryczną oraz gaz w 2022 roku.

Tomasz
Tomasz
18 grudnia 2021 17:53

Dzisiaj otrzymałem informację że firma zrywa ze mną umowę na dostawę energii elektrycznej na 2022 rok, w wyniku tej decyzji poniosę koszty wyższych cen za cały rok na kwotę około 300 000 zł

Tomasz
Tomasz
14 grudnia 2021 00:39

Firma w sposób NIEZGODNY Z PRAWEM wystawia faktury VAT.
Część faktur NIE ZAWIERA elementu ceny przez co trudno kontrolować co się zmiana. Generalnie odradzam, firma nierzetelna nie dotrzymuje warunków kontraktu.

Stanisław
Stanisław
13 grudnia 2021 19:30

Podpisałem z nimi umowę we wrześniu , przysłali teraz Fa zaliczkowa jako przedpłatę za styczeń z trzydniowym terminem płatności pod rygorem wypowiedzenia umowy .
Bardzo dziwna sytuacja , nie wiem co z tego będzie?

Kwiryn
Kwiryn
30 listopada 2021 16:58

dlaczego chcecie opłaty 2 miesiące z góry?

Izabella
Izabella
21 października 2021 16:44

Nie polecam jakichkolwiek kontaktów z firmą. Istnieją na rynku dzięki temu, że wprowadzają w błąd naiwnych ludzi. Ceny w umowie inne niż na fakturze. Jeśli nie zrobisz wypowiedzenia w odpowiednim czasie – masz z automatu przez kolejny rok ceny z ich cennika standardowego. Ciągle straszą prawnikami i sądem. Nigdy w zyciu Energia Polska !!!!!!

Ksawery
Ksawery
23 sierpnia 2021 10:17

Zmiana dostawcy przebiegła u nas bardzo szybko, a energia polska wszystkie formalności wzięła na siebie. Zdecydowaliśmy się zarówno na gaz, jak i prąd, co bardzo polecam, bo nie trzeba utrzymywać kontaktu z różnymi sprzedawcami. Mają wszystkie rozliczenia i fv na e-BOK – ogromne ułatwienie.

Damian
Damian
27 lipca 2021 10:18

Zdecydowanie NAJLEPSZY DOSTAWCA PRĄDU. Przejrzyste warunki współpracy i pełen dostęp do dokumentacji w elektronicznym biurze klienta. Polecam niezdecydowanym, zwłaszcza, że Energia Polska załatwia wszystkie formalności, co trzeba zrobić, żeby zmienić sprzedawcę energii.

Ela
Ela
25 czerwca 2021 16:12

Jestem klientką od 2 lat – nigdy mnie nie zawiedli, a ceny zawsze tańsze niż u znajomych na państwówkach. Naprawdę nie wiem skąd te negatywne komentarze.

Damian
Damian
1 lutego 2022 11:39
Odpowiedz do:  Ela

stąd że miałem na umowie miałem jedną cenę a teraz mam 300% więcej stąd te komentarze, w czym ma firma zawieść ? miałem prąd z pge tauron enea axpo żadna nie zawiodła.

Krzychu
Krzychu
30 września 2020 14:56

Nie zdecydowałem się na podpisanie umowy. (na firmę)
Bardzo niekorzystne warunki w OWU nie gwarantujące stałości ceny, która może się zmieniać w górę przy zmianie ceny na giełdzie:
„Jednostkowe ceny energii elektrycznej określone w Cenniku ustalone są w oparciu
o ceny hurtowe energii elektrycznej na rynku hurtowym. Strony przyjmują, iż wskaźnikiem
zmiany cen energii elektrycznej na rynku hurtowym jest cena kontraktu BASE na kolejny rok
kalendarzowy na Towarowej Giełdzie Energii S.A., chociażby w roku tym zgodnie z Umową
nie miałaby miejsca sprzedaż energii elektrycznej na rzecz Klienta. W przypadku, gdy cena
kontraktu BASE na kolejny rok kalendarzowy wzrośnie o 5% względem ceny tego kontraktu
w dniu zawierania Umowy, Sprzedawca uprawniony jest do zmian jednostkowych cen ener
gii elektrycznej określonych w Cenniku o równowartość różnicy w ww. cenach kontraktu
BASE.”
Dodatkowo cena się zmieni jeśli zapotrzebowanie klienta odbiegnie od zadeklarowanego:
„W przypadku, gdy deklarowane miesięczne zużycie energii elektrycznej określone
w § 2 ust. 3 Umowy bądź też skorygowane deklarowane miesięczne zużycie, o którym
mowa w pkt 5 ust. 15 OWU jest mniejsze lub większe od rzeczywistego zużycia Klienta
o 25%, Sprzedawca uprawniony jest do zmiany jednostkowych cen energii elektrycz
nej określonych w Cenniku poprzez ich zwiększenie o 10 zł / MWh (0,01 zł / kWh) oraz
do zwiększenia opłaty handlowej o 20 zł (względnie ustanowienia opłaty handlowej
w wysokości 20 zł).”

Grzegorz
Grzegorz
23 lipca 2020 12:23

Kategorycznie odradzam
Łapią w pułapkę ,jeżeli nie przedłużysz umowy i nie wypowiesz automatycznie wpadasz w umowę standardowa gdzie ceny są z kosmosu -uważajcie.(Myślą ze każdy na co dzień myśli o przedłużeniu umowy na prąd i gaz a przecież człowiek nie żyje tylko tymi zagadnieniami .
.

zbigniew h
zbigniew h
21 stycznia 2020 09:33

ostrzegam podpisalem umowe na prad po paru miesiacach rachunki przychodzily o 30 procent wieksze firma tlumaczyla wzrostem cen na rynku to pytam po co ta umowa mam drugi licznik umowe z firma energa i tam cena ciagle taka jak w umowie poczatkowo na fakturze podawali cene kwh teraz zeby ukryc podwyzke nie pisza ja zrezygnowalem z uslug tej firmy nie polecam

aniela k.
aniela k.
17 lipca 2019 14:02

moje rachunki naprawdę spadły w co nie wierzyłam na początku, że jest to możliwe, wydawałoby się że cena za energię jest wszędzie taka sama

Anna K
Anna K
16 lipca 2019 09:22

Na fakturze jest inna cena niż na podpisanej umowie. Pani z infolinii powiedziała, żeby pisać reklamację, bo dostawca bardzo często daje na fakturę wyższą cenę licząc, że klient nie zorientuje się.

martyna p.
martyna p.
8 lipca 2019 15:04

fajne jest to, że umowę mogłam zawrzeć na dogodny dla mnie okres czasu co nie było możliwe z innymi dostawcami, polecam

karol mieleszkiewicz
karol mieleszkiewicz
7 lipca 2019 19:14

moi znajomi mi polecili energie polską kiedy kończyła mi się umowa z byłym dostawcą i bardzo sobie chwalę naszą współpracę

M. Brown
M. Brown
18 czerwca 2019 23:26

prowadzę własną działalność, więc obniżone rachunki są u mnie na wagę złota, bardzo polecam

Magda Leśniewicz
Magda Leśniewicz
7 czerwca 2019 15:32

Jestem klientką od ponad roku i bardzo polecam

Dawid Połciewicz
Dawid Połciewicz
6 czerwca 2019 13:45

Jestem bardzo zadowolony z obsługi i fachowości osób pracujących w tej firmie. Podpisanie umowy i podpięcie prądu i gazu przebiegło szybko i sprawnie. Oferta cenowa bardzo elastyczna, co wpłynie pozytywnie na obniżenie kosztów za prąd i gaz w mojej firmie. Mam nadzieję na wieloletnią współpracę. Serdecznie polecam Energię Polską Sp. z o.o. jako Partnera w biznesie:)

Ola Konieczna
Ola Konieczna
4 czerwca 2019 18:45

Naprawdę nie sądziłam, że moje rachunki mogą być o tyle niższe, bardzo polecam

Anna Jarocinska
Anna Jarocinska
22 maja 2019 18:03

Na początku ciężko było mi uwierzyć, że moje rachunki mogą się obniżyć, ale rzeczywiście tak się stało. Bardzo polecam, jestem bardzo zadowolona z usług energii polskiej

Karol Pająk
Karol Pająk
20 maja 2019 17:34

Rzadko kiedy wystawiam opinie, ale za świetną obsługę i obniżenie moich rachunków za prąd zdecydowanie należy się 5 gwiazdek 🙂

Izabela Konieczna
Izabela Konieczna
14 maja 2019 12:27

Bardzo polecam – cena energii rzeczywiście spadła, miła obsługa i minimum formalności

Maria Taczala
Maria Taczala
13 maja 2019 22:45

Jestem bardzo zadowolona z uslug energii polskiej – zawsze profesjonalnie, bezproblemowo i bardzo przejrzyście, nie trzeba się martwić zawiłą papierologią

Bożydar Kawa
Bożydar Kawa
30 marca 2019 19:02

Serdecznie polecam tę firmę!
Po wielokrotnych zmianach dostawców energii elektrycznej wreszcie znalazłem firmę gdzie moje przediebiorstwo naprawdę wiele oszczędza!!!!

Nie zamierzam zmieniać dostawcy na żadnego innego!
Polecam KAŻDEMU.

Rusin-ski
Rusin-ski
28 marca 2019 20:15

Firma złodziejska, przedłuża umowę samodzielnie i do tego zawyża zużycie w stosunku do turonu.

MK
MK
26 marca 2019 13:46

Bez problemów i to czego szukałem – polecam ! Pomogli w trudnych momentach jak byłem na sprzedaży rezerwowej

Karolina
Karolina
23 marca 2019 22:11

Obsługa bardzo pomocna i miła. Wszystko wytłumaczyli i pomogli przebrnąć przez cały proces. Mogę z czystym sumieniem polecić sprzedawcę 😀

Jan
Jan
29 stycznia 2019 14:03

Nie można się skontaktować e.mailem gdyż strona:energia@orahge.com nie istnieje.

Zespół Obsługi Klienta
Zespół Obsługi Klienta
25 lutego 2020 08:35
Odpowiedz do:  Jan

Witam,

Mail do kontaktu z Energia Polska SP. z o.o. to : bok@energiapolska.com.pl
Zapraszamy do kontaktu !

Pozdrawiam,

Zespół Obsługi Klienta

MIROSŁAW
MIROSŁAW
11 października 2018 23:30

Osobiście jestem niezadowolony z z tej firmy. Podpisaliśmy umowę na rozliczenie za zużycie rzeczywiste, a już po kilku miesiącach bez mojej wiedzy zakombinowali tak że nie mogę dojść do ładu z rozliczeniem. Czyli chyba szacunkowe ??
Przysyłają jakieś korekty zwiększające tłumacząc że mieli audyt i tak wyszło ?? Bzdura. Szkoda czasu na tą firmę.
Kolejny minus to taki że po dwóch czy trzech miesiącach od podpisania umowy ze stałą ceną zwiększyli cenę i to o 30% powołując się na zapis w umowie że to nie oni zwiększyli cenę tylko Unia Europejska 🙂
Mam inne punkty u jeszcze dwóch sprzedawców i tam jakoś nic takiego nie miało miejsca 🙂
Ponadto mieli naliczać cashback i jak się za każdą fakturą o niego nie upomnisz to nie dostaniesz !
Dziwne rzeczy tu się dzieją??
Nie polecam

W4Ready
W4Ready
7 czerwca 2016 12:54

Jestem od kilku miesięcy klientem Energii Polskiej i po tym czasie mogę się krótko wypowiedzieć o firmie.

Zalety:
* Umowa kompleksowa (jedna faktura za sprzedaż i dystrybucję energii).
* Niskie ceny (w momencie zawierania umowy oferowali najtańszą kWh).
* Dostępne oferty bez opłaty handlowej.
* Różne okresy trwania umowy (w 2015r. oferowali od ok. rocznej do ponad 3 lat)
* Szybko odpowiadają na wiadomości e-mail (zwykle ten sam lub następny dzień).

Wady:
* Krótki termin płatności faktur (7 dni od wystawienia, wiadomość e-mail z fakturą przychodzi 1-2 dni po wystawieniu faktury, w związku z czym na płatność zostaje tylko 5-6 dni).
* Mniej czytelne faktury niż np. w Tauronie i Enerdze oraz brak wskazań licznika na rozliczeniu.
* Brak platformy E-BOK.

Podsumowanie: Oszczędzam na świadomym wyborze sprzedawcy oraz dobraniu odpowiedniej grupy taryfowej do potrzeb, choć w niektórych sprawach mogłoby być nieco lepiej. Jednak biorę pod uwagę, że to niewielka firma z zaledwie kilkuletnim stażem.