Energie2 – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 2.3 (ilość ocen: 540)

Ocena: 2.3
(ilość ocen: 540)

Energie2 to sprzedawca prądu i gazu, który rozpoczął swoją karierę na Słowacji. Obecnie funkcjonuje w Czechach, w Chorwacji, na Węgrzech, oraz od 2013 r. także w Polsce.

Sprzedawca prądu dla domu i firmy

Pierwotnie Energie2 sprzedawał energię elektryczną tylko na Słowacji, lecz teraz prowadzi sprzedaż prądu w kilku krajach, w tym także w Polsce. Energie2 reklamuje się jako alternatywny sprzedawca energii, który pozwoli nam zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Energie2 może sprzedawać prąd w Polsce dzięki temu, że następuje powolna liberalizacja rynku, która umożliwia udział coraz większej ilości alternatywnych sprzedawców. Firma zachęca nas do zmiany sprzedawcy prądu przywołując przykład Czech i Słowacji, gdzie alternatywni sprzedawcy oferują ceny o 5-10% niższe od urzędowych sprzedawców.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Energie2 oferuje sprzedaż prądu dla klientów biznesowych – zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Posiada również ofertę dla sektora komunalnego, argumentując, że zna problemy starostów, burmistrzów i prezydentów. Energie2 obiecuje, że zapewni dobra cenę i lepszy serwis, a także obroni nas przed ewentualnymi podwyżkami cen w kolejnych latach. Dla klientów biznesowych Energie2 przedstawia ofertę, która ma zapewnić tańszy prąd oraz taki schemat odbioru energii elektrycznej, byśmy nie musieli płacić za niewykorzystany prąd.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Dla domu, Energie2 oferuje proste rozwiązanie. Umowy są zawierane na trzy lata, a wybór taryfy mieści się w dwóch opcjach, a mianowicie G11 i G12. Energie2 posiada również ofertę promocyjną, w której obiecuje nam niższe ceny na rok 2016 i 2017 od tych, które obowiązują w cenniku sprzedawcy z urzędu, obsługującego nasz region.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Energie2 w 2015 roku:

energie2-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

Energie2 oferuje sprzedaż gazu dla domu. Posiada koncesję na sprzedaż gazu z roku 2013 o numerze: OPG/246/21664/W/DRG/2013/TA.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Obecnie Energie2 nie sprzedaje gazu dla firm.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Energie2 oferuje sprzedaż gazu dla domu, jednakże nie udostępnia cennika na swojej stronie. By poznać ofertę gazu dla domu od Energie2, musimy skontaktować się z tym sprzedawcą poprzez infolinię lub formularz na stronie: Kontakt do Energie2.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Energie2 jest słowacką firmą, która oferuje sprzedaż prądu oraz gazu poza granicami swojego kraju i obsługuje klientów z m.in. w Polski. Prowadzi sprzedaż swoich usług zarówno klientom indywidualnym i instytucjonalnym. Polska siedziba firmy znajduje się w Katowicach. Prezesem firmy jest Dušan Vlnka. Koncesję na sprzedaż energii elektrycznej uzyskała w 2012 r., natomiast na obrót paliwami gazowymi w 2013 r.

Obszary działalności Energie2

Energie2 prowadzi sprzedaż zarówno prądu jak i gazu. Swoją działalność prowadzi:

 •  w Czechach
 •  w Chorwacji
 •  w Polsce
 •  na Słowacji
 •  na Węgrzech

Energie2 na YouTube – skromny kanał

Energie2 posiada obecnie na youtubie dwa filmiki, w tym ostatni został opublikowany kilka miesięcy temu. Jeden z nich to filmik reklamująco-ostrzegający przed innymi sprzedawcami, którzy chcą nas naciągnać na dodatkowe koszty, lub ukrywają dodatkowe usługi, które są dołączone do umowy. Oczywiście na końcu Energie2 jest przedstawione jako rzetelny sprzedawca:

)

Więcej informacji o Energie2

Opinie o Energie2

 1. trochę się obawiałam zmienić sprzedawcę, ale zmieniłam właśnie na energie2 i jestem zadowolona ze współpracy z tą firmą. Zawsze w razie wątpliwości są otwarci

 2. Boże uchowaj od umów z tą firmą. Zatrudniają osoby o zdolnościach krasomówczych z talentem do naciągania ludzi. Warunki przedstawione nie są zgodne ze stanem faktycznym co się okazuje dopiero niestety po podpisaniu umowy.Kan na wielką skalę. Przestrzegam każdego kto się z tą firmą chce związać. NIE PODPISUJCIE UMÓW Z ENERGIE 2.

 3. Naiwnie , ale skromnie , dużo gadania można dać się nabrać. Odwołaj umowę w ciągu 14 dni. Mogą cie naciskać w dalszym ciągu, to tak jakby niechcący zapomnieli o odwołaniu . Nawet wystawią fakturę / z sufitu/. Z boku wyglada tak , jakby dyrekcja nie wiedziała co robią pracownicy naciągacze. Albo wiedzą?

 4. Zdecydowanie nie polecam!!! Podpisuje się umowę z pięknie opowiadającym człowiekiem, rachunki jak się zsumuje są większe, a nie mniejsze. A co najistotniejsze ludzie tam zatrudnieni mają kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem i mimo, że wszędzie przy sprzedaży mieszkania można rozwiązać umowę przed terminem za porozumieniem stron, to tutaj Pani odpisuje na wniosek, że jest to ewidentna wina konsumenta i kara musi być zapłacona. Karygodne naciąganie ludzi!!!!

 5. No i przedstawiają się jako podmiot powiązany z PGE twierdząc że wszystkie sprawy załatwiać będę w dotychczasowym biurze PGE, ale co ciekawe umowy tam nie mogę podpisać. Wielka ŚCIEMA. Na pytanie o ich biuro stacjonarne idpowiadają że nie mają – co za tupet.

 6. Przyszli do mamy twierdząc, że są z PGE i co miesiąc będą spisywac licznik. Po umowę musiałam dzwonić żeby mi kopie przysłali. Jak rodzice płacili za prąd po 120 zł a teraz po140. Umowa na 48 miesięcy. Koszt zerwania umowy 25 zł za miesiąc

  • Ciekawe w jaki sposób płaciłeś mniej ?
   Może raczyłbyś nam tu napisać .
   Mniej może płaciłeś ale na pierwszej fakturze. Po dodaniu opłat z dwóch faktur okazuje się że płacisz więcej.
   Miałem to wiem.
   Aby wyjść chociażby na zero w stosunku do poprzednich rachunków, to trzeba zużywać miesięcznie tyle prądu co domek jednorodzinny rocznie.
   Więc nie ściemniaj Trolu z Energie2
   a obecnie E2energie

 7. Pomocy- zamieniłam mieszkanie nowi właściciele nie mogą podpisać umowy na energię do momentu mojego z E2 ROZWIĄZANIA A JA NAWET NIE MOGĘ SIĘ DODZWONIĆ SEKRETARKA TEL.LIMIT POŁĄCZEŃ NA TEN DZIEŃ WYCZERPANY.CO MOGĘ ZROBIĆ

 8. Nie dodzwonić się Pani ponieważ ogłosili upadłość.Ja nie mogę odzyskać moich pieniędzy miałem nadpłatę. Jedno wielkie oszustwo.

Dodaj komentarz