Energie2 – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

2.33 /5
(Ocen: 523)

Energie2 to sprzedawca prądu i gazu, który rozpoczął swoją karierę na Słowacji. Obecnie funkcjonuje w Czechach, w Chorwacji, na Węgrzech, oraz od 2013 r. także w Polsce.

Sprzedawca prądu dla domu i firmy

Pierwotnie Energie2 sprzedawał energię elektryczną tylko na Słowacji, lecz teraz prowadzi sprzedaż prądu w kilku krajach, w tym także w Polsce. Energie2 reklamuje się jako alternatywny sprzedawca energii, który pozwoli nam zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Energie2 może sprzedawać prąd w Polsce dzięki temu, że następuje powolna liberalizacja rynku, która umożliwia udział coraz większej ilości alternatywnych sprzedawców. Firma zachęca nas do zmiany sprzedawcy prądu przywołując przykład Czech i Słowacji, gdzie alternatywni sprzedawcy oferują ceny o 5-10% niższe od urzędowych sprzedawców.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Energie2 oferuje sprzedaż prądu dla klientów biznesowych – zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Posiada również ofertę dla sektora komunalnego, argumentując, że zna problemy starostów, burmistrzów i prezydentów. Energie2 obiecuje, że zapewni dobra cenę i lepszy serwis, a także obroni nas przed ewentualnymi podwyżkami cen w kolejnych latach. Dla klientów biznesowych Energie2 przedstawia ofertę, która ma zapewnić tańszy prąd oraz taki schemat odbioru energii elektrycznej, byśmy nie musieli płacić za niewykorzystany prąd.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Dla domu, Energie2 oferuje proste rozwiązanie. Umowy są zawierane na trzy lata, a wybór taryfy mieści się w dwóch opcjach, a mianowicie G11 i G12. Energie2 posiada również ofertę promocyjną, w której obiecuje nam niższe ceny na rok 2016 i 2017 od tych, które obowiązują w cenniku sprzedawcy z urzędu, obsługującego nasz region.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Energie2 w 2015 roku:

energie2-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

Energie2 oferuje sprzedaż gazu dla domu. Posiada koncesję na sprzedaż gazu z roku 2013 o numerze: OPG/246/21664/W/DRG/2013/TA.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Obecnie Energie2 nie sprzedaje gazu dla firm.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Energie2 oferuje sprzedaż gazu dla domu, jednakże nie udostępnia cennika na swojej stronie. By poznać ofertę gazu dla domu od Energie2, musimy skontaktować się z tym sprzedawcą poprzez infolinię lub formularz na stronie: Kontakt do Energie2.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Energie2 jest słowacką firmą, która oferuje sprzedaż prądu oraz gazu poza granicami swojego kraju i obsługuje klientów z m.in. w Polski. Prowadzi sprzedaż swoich usług zarówno klientom indywidualnym i instytucjonalnym. Polska siedziba firmy znajduje się w Katowicach. Prezesem firmy jest Dušan Vlnka. Koncesję na sprzedaż energii elektrycznej uzyskała w 2012 r., natomiast na obrót paliwami gazowymi w 2013 r.

Obszary działalności Energie2

Energie2 prowadzi sprzedaż zarówno prądu jak i gazu. Swoją działalność prowadzi:

  •  w Czechach
  •  w Chorwacji
  •  w Polsce
  •  na Słowacji
  •  na Węgrzech

Energie2 na YouTube – skromny kanał

Energie2 posiada obecnie na youtubie dwa filmiki, w tym ostatni został opublikowany kilka miesięcy temu. Jeden z nich to filmik reklamująco-ostrzegający przed innymi sprzedawcami, którzy chcą nas naciągnać na dodatkowe koszty, lub ukrywają dodatkowe usługi, które są dołączone do umowy. Oczywiście na końcu Energie2 jest przedstawione jako rzetelny sprzedawca:

)

Więcej informacji o Energie2

Opinie o Energie2

Dodaj komentarz
guest
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
6 stycznia 2021 00:14

Ja dzwoniłam tam dzisiaj, każde połączenie odrzucane, bądź nie ma takiego numeru albo w ogóle brak sygnału. Chce zakończyć umowę, ponieważ mój tata, który miał podpisana z nimi umowę zmarł w grudniu. Jak można się z nimi kontaktować, bo te numery na pewno nie są aktualne co podane w necie i takie same w papierach.

Jolanta
Jolanta
16 listopada 2022 19:24
Odpowiedz do:  Kamila

Ja płaciłam im za prąd potem coś się wydarzyło komornik przejął też nie było już z nimi kontaktu nie wiem gdzie szły moje wpłaty to było dawno przeszłam do innogy a dziś dostałam pismo ze jestem im winna za prąd a to ja zostałam oszukana

Jadwiga
Jadwiga
9 września 2020 13:45

Oszuści płaciłam po 450 zł za prąd a mieszkam w bloku i nie,mam bojlerów mieszkam sama

Ewa
Ewa
22 lipca 2020 19:12

Nie dodzwonić się Pani ponieważ ogłosili upadłość.Ja nie mogę odzyskać moich pieniędzy miałem nadpłatę. Jedno wielkie oszustwo.

Grażyna
Grażyna
21 czerwca 2020 13:31

Pomocy- zamieniłam mieszkanie nowi właściciele nie mogą podpisać umowy na energię do momentu mojego z E2 ROZWIĄZANIA A JA NAWET NIE MOGĘ SIĘ DODZWONIĆ SEKRETARKA TEL.LIMIT POŁĄCZEŃ NA TEN DZIEŃ WYCZERPANY.CO MOGĘ ZROBIĆ

Zadowolony
Zadowolony
10 kwietnia 2019 20:48

Nawet tutaj troll na trollu? Jestem klientem „Energie2” już piąty rok i płacę około 50,- miesięcznie mniej.

Też to miałem
Też to miałem
15 maja 2020 12:08
Odpowiedz do:  Zadowolony

Ciekawe w jaki sposób płaciłeś mniej ?
Może raczyłbyś nam tu napisać .
Mniej może płaciłeś ale na pierwszej fakturze. Po dodaniu opłat z dwóch faktur okazuje się że płacisz więcej.
Miałem to wiem.
Aby wyjść chociażby na zero w stosunku do poprzednich rachunków, to trzeba zużywać miesięcznie tyle prądu co domek jednorodzinny rocznie.
Więc nie ściemniaj Trolu z Energie2
a obecnie E2energie

teresa
teresa
28 marca 2019 20:59

czy ktoś się z nimi sądził , bo ja mam taki zamiar

Bozena
Bozena
9 września 2020 13:45
Odpowiedz do:  teresa

Mam zamiar proszę o kontKt. Na priw

agnieszka
agnieszka
25 października 2018 09:01

Przyszli do mamy twierdząc, że są z PGE i co miesiąc będą spisywac licznik. Po umowę musiałam dzwonić żeby mi kopie przysłali. Jak rodzice płacili za prąd po 120 zł a teraz po140. Umowa na 48 miesięcy. Koszt zerwania umowy 25 zł za miesiąc

Nienaiwna
Nienaiwna
18 października 2018 11:04

No i przedstawiają się jako podmiot powiązany z PGE twierdząc że wszystkie sprawy załatwiać będę w dotychczasowym biurze PGE, ale co ciekawe umowy tam nie mogę podpisać. Wielka ŚCIEMA. Na pytanie o ich biuro stacjonarne idpowiadają że nie mają – co za tupet.

ed
ed
9 września 2018 20:37

nie jestem zadowolony energie2 robią jeszcze dopłaty do rachunku

Kabu
Kabu
19 lutego 2018 23:14

Zdecydowanie nie polecam!!! Podpisuje się umowę z pięknie opowiadającym człowiekiem, rachunki jak się zsumuje są większe, a nie mniejsze. A co najistotniejsze ludzie tam zatrudnieni mają kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem i mimo, że wszędzie przy sprzedaży mieszkania można rozwiązać umowę przed terminem za porozumieniem stron, to tutaj Pani odpisuje na wniosek, że jest to ewidentna wina konsumenta i kara musi być zapłacona. Karygodne naciąganie ludzi!!!!

frydek
frydek
18 października 2017 09:07

Naiwnie , ale skromnie , dużo gadania można dać się nabrać. Odwołaj umowę w ciągu 14 dni. Mogą cie naciskać w dalszym ciągu, to tak jakby niechcący zapomnieli o odwołaniu . Nawet wystawią fakturę / z sufitu/. Z boku wyglada tak , jakby dyrekcja nie wiedziała co robią pracownicy naciągacze. Albo wiedzą?

Izabela
Izabela
29 czerwca 2017 13:39

Boże uchowaj od umów z tą firmą. Zatrudniają osoby o zdolnościach krasomówczych z talentem do naciągania ludzi. Warunki przedstawione nie są zgodne ze stanem faktycznym co się okazuje dopiero niestety po podpisaniu umowy.Kan na wielką skalę. Przestrzegam każdego kto się z tą firmą chce związać. NIE PODPISUJCIE UMÓW Z ENERGIE 2.

Ewa
Ewa
7 sierpnia 2019 10:50
Odpowiedz do:  Izabela

Tak, to koszmar

Jola
Jola
2 września 2015 13:52

trochę się obawiałam zmienić sprzedawcę, ale zmieniłam właśnie na energie2 i jestem zadowolona ze współpracy z tą firmą. Zawsze w razie wątpliwości są otwarci