Ile kosztuje Cię używanie żelazka?

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

W naszym kalkulatorze cen i kosztów prądu sprawdzaliśmy również żelazka. Porównaliśmy kilka dostępnych w sprzedaży modeli – wybraliśmy urządzenia z podobnego przedziału cenowego. Założyliśmy, że przeciętne gospodarstwo domowe w ciągu dnia poświęca około 10 minut na prasowanie rzeczy. W naszym porównaniu używamy żelazka parowego na pełnych obrotach.

zelazka

Roczne koszty przy takim zużyciu sięgają 60-70 zł, jednak przy liczniejszej rodzinie, różnice mogą być znacznie wyższe. Przed zakupem warto sprawdzić minimalną i maksymalną moc pracy urządzenia, bo nie zawsze będziemy prasować tkaniny na najwyższych ustawieniach, co niekorzystnie odbije się nie tylko na rzeczy, ale również na naszym rachunku.