Energy Match – polska wiedza i europejskie doświadczenie

2.7 /5
(Ocen: 82)

Energy Match europejski sprzedawca energii dla domu i firmy

Energy Match jest spółką działającą w Polsce od 2012 roku. Świadczy kompleksowe usługi w sprzedaży gazu i prądu dla firm oraz gospodarstw domowych. Firma wchodzi w skład europejskiego koncernu pochodzącego z Holandii.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Energy Match to niezależny sprzedawca energii elektrycznej. Firma oferuje swoje usługi odbiorcom instytucjonalnym oraz indywidualnym. Spółka podkreśla, że stawia na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, a firma obsługuje klientów z całego kraju.

Sprzedawca jest zwycięzcą pierwszej aukcji energetycznej Energia Razem, organizowanej przez Federację Konsumentów.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Energy Match obsługuje klientów biznesowych z różnych grup taryfowych. Sprzedawca do odbiorców instytucjonalnych podchodzi elastycznie i proponuje im dopasowane do potrzeb produkty. Firma w swoich ofertach stawia na m.in. gwarancję stałe ceny – nawet do 2020 roku.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Energy Match również obsługuje odbiorców prądu z taryf G. Sprzedawca zapewnia gwarancję stałej ceny do 2021 roku. Decydując się na ofertę tej firmy nadal będziemy otrzymywać jedną fakturę – zawierane są umowy kompleksowe. Ponadto, mamy możliwość skorzystania z e-faktury i płatności za pomocą polecenia zapłaty.

Chcesz dowiedzieć się czy aktualnie nie przepłacasz za prąd w swojej firmie lub domu? Porównaj swoją obecną ofertę z ofertami innych sprzedawców energii elektrycznej na naszej porównywarce cen prądu!

Sprzedawca gazu dla firmy i domu

Energy Match to niezależny sprzedawca energii elektrycznej dla klientów biznesowych i gospodarstw domowych. W swojej ofercie firma posiada również gaz dla firm i domu. Istnieje również możliwość zawierania umów łączonych na sprzedaż prądu i gazu. Firma obsługuje odbiorców na zasadzie TPA.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Firma dedykuje swoją ofertę m.in. klientom biznesowym. Podobnie jak w przypadku ofert na energię elektryczną i w gazie sprzedawca stawia na elastyczne i stabilne oferty. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zakup błękitnego paliwa otrzymają m.in. gwarancję stałej ceny, a opłaty abonamentowe będą na poziomie tych z PGNiG.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Energy Match obsługuje również klientów indywidualnych. Sprzedawca ma w swojej ofercie cztery taryfy dla gospodarstw domowych. Dostępne są taryfy: W-1, W-2, W-3 W-4. Firma gwarantuje stałą cenę do końca 2018 roku. Jeżeli chodzi o wysokość opłaty abonamentowej, to jest ona także równa opłatom w PGNiG.

Podstawowe informacje

Firma jest polską filią przedsiębiorstwa energetycznego pochodzącego z Holandii – w dużej mierze bazuje na doświadczeniu zdobytym na rynkach zagranicznych. Energy Match to bardzo nowoczesna firma. Duży nacisk kładzie na automatyzację i działania online. Jak sama podkreśla, jej misją jest przyczynienie się do uwolnienia rynku energii w Polsce.

Firma jest członkiem:

  • Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji
  • Polsko-Holenderskiej Izby Handlowej

Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa:

  • Partner fundacji Warszawska Misja Ochotnicza
  • Aktywne udział w zbiórce środków dla fundacji „Akogo?”
  • Motywujemy naszych klientów by wybierali zieloną energię, wspieramy środowisko naturalne

Więcej informacji o Energy Match

Opinie o Energy Match

Dodaj komentarz
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anita
Anita
2 lipca 2019 23:21

Energy match oferowalo mi tansze oplaty za prad a place razy 2 i na dodatek dostaje jakies rozliczenia na jakies kolosalne kwoty.nigdy w zyciu niemialam oplat za prad powyzej 200 zl a teraz place razy 2.umowa mi sie konczy w grudniu.niepopelnie tego bledu juz nigdy. Oszusci i zlodzieje.

Maniuś Dziadek
Maniuś Dziadek
14 stycznia 2019 12:34

W całości potwierdzam, nie rozliczyli dokładnie zużycia energii za roczne zużycia od 01.10.2016 r. Przyszło rozliczenie za 2 lata bez podania licznika, tylko suma 4513 kWh. Pytam się z jakiego rękawa to wzięli. Przykład: 01-01-2017 do 17-01-2017, czyli za 16 dni, 124 kWh czysta kpina.
W Styczniu 2019 r. Przysłali mi do zapłaty 740,58 zł. Pytam się, gdzie rozliczenia roczne i wykaz salda, oraz wskazania liczników? – tych na załącznikach nie ma.
Nie wdeptujcie w tą nierzetelną sektę.

andrzej
andrzej
3 grudnia 2018 12:37

Firma niekomtetentna ,nieuczciwa. Od sierpnia tego roku czekam na rozliczenie za zużytą energię .Po wielokrotnych telefonach zapewniają że w ciągu 14 dni rozliczenie zostanie przesłane na moje konto ,lecz do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zaleglej zapłaty.Firma nawet nie raczy się ze mną skontaktować, co zapewniali podczas rozmów telefonicznych.Z całego serca nie polecam firmy i pytam się gdzie są organy zajmujące się wiarygodnoscia niekompetentnych FIRM .!!!

wojtek
wojtek
15 czerwca 2018 13:39

Ciekawa sprawa… kalkulator na ure gov pl podaje mi iż w moim przypadku podpisując umowę z Energy Match najwięcej zaoszczędzę…. komu wierzyć … pełno opinii negatywnych o tej firme.. URE powinien wykluczać takie firmy z kalkulatora następna jest Enrex ale już 50% mniej atrakcyjna w sostunku do zaoszczędzonej kwoty

Waldek
Waldek
19 lutego 2018 19:56

Potwierdzam. Już półtora roku wpłacam tzw. Zaliczki a Energy match ich nie rozliczył, pomimo moich ciągłych wezwań. Wygląda na to, że to *** których polecał urząd federacji konsumentów. Skandal.

Komentarz edytowany przez redakcję.

Brutus
Brutus
3 stycznia 2018 16:12

Zawiodłem się bardzo na firmie. O ile sama współpraca przebiegała bez najmniejszych problemów (kompetentni i bardzo mili pracownicy infolinii, bezproblemowy zwrot nadpłat itp. o tyle jej „przedstawiciele-domokrążcy” to *****. Upływał okres na jaki została zawarta umowa oczywiście jak w każdym tego typu przypadków otrzymałem do podpisania aneks. W związku ze zmianą stawek zdecydowałem o nie podpisaniu aneksu (co śmieszniejsze wraz z upływem czasu na jaki umowa została zawarta przechodzi ona w umowę zawartą na czas nieokreślony!!). Do mojego mieszkania zawitał sprzedawca Energy Mach wciskając mojej Żonie do podpisania aneks (oczywiście moja Żona go podpisała). W tym momencie rodzi się kilka pytań:
– Na jakiej podstawie sprzedawca namawiał moją Żonę (osobę nieuprawnioną) do podpisania w moim imieniu aneksu (nazywając rzecz po imieniu: fałszerstwo podpisu)?
– Na jakiej podstawie sprzedawca przyjął podpisany dokument? Zwłaszcza, że na dokumencie nie ma daty podpisania…
Sprawę oczywiście zgłosiłem odpowiednim organom, mam nadzieję, że zajmą się tą „firmą”.

Krzysztof
Krzysztof
21 listopada 2017 18:38

Ufając sugestiom Federacji Konsumentów, jako instytucji publicznego zaufania podpisałem umowę z Energy Match na sprzedaż energii elektrycznej.

Świadczenie rozpoczęli od 01-09-2016 roku.
Niestety firma okazała sie oszustem. Jest nie uczciwa i nie rozlicza się z otrzymanych pieniędzy.
Ile pieniędzy Energy Match już wyłudziła od klientów. Jak sprawa stanie się głośna, publikowana w mediach, badana przez pracowników min. Zbigniewa Ziobro, wtedy wszystkie instytucje mające na celu dbanie o dobro klientów umyją ręce twierdząc że nic wiedziały.

Rozpoczęli sprzedaż gdy mój stan licznika energii wynosił 3942kWh- dane z faktury Energa.
Stan końcowy po upływie roku na dzień 31-08-2017 wynosi 4808 kWh czyli zużycie wyniosło 866 kWh.
Przewidywane roczne zużycie podałem 900 kWh, gdyż tyle zazwyczaj jest zużyte energii
Dokumenty do zapłaty fałszywie nazywane przez Energy Match prognozą:
Do 14-10-2017 34,33pln 112,1 kWh
Do 14-11-2017 102,99 336,3 kWh
Do 14-02-2017 102,99 336,3kWh
Do 14-05-2017 102.99 336,3 kWh
Razem zapłaciłem za 1121 kWh
Nadpłata za 255kWh
Umowę skutecznie wypowiedziałem z dniem 31-08-2017.
Zaraz minie 3 miesiąc od zakończenia umowy, a Energy Match ani myśli zrobić rozliczenia rocznego i zwrócić nadpłatę mimo moich monitów telefonicznych i mailowych
Mało tego w dniu 06-07-2017 dosłali następna prognozę za okres od 01-07-2017 do 31-08-2017 na kwotę 68,66 za 224.2 kWh godziny, gdy już miałem zapłacone za około 4 miesiące do przodu.
Wynika z tego jasno że Energy Match sprzedaje energię jako pre-paid , a klienci to idioci których można strzyc jak barany. Mając 20000 klientów można żyć dostatnio.
Ile pieniędzy Energy Match już wyłudziła od klientów. Wszystkie dane które podaje mam udokumentowane. Ostrzegam przed współpracą z Energy Match.

as
as
3 kwietnia 2018 17:50
Odpowiedz do:  Krzysztof

Całkowicie się zgadzam , u mnie było podobnie Do dzisiaj nie mam rozliczeń rocznych za 2016 i 2017 rok (a jest już 04-2018) mimo wielu monitów Pieniądze chyba stracone

st.zakrzewski
st.zakrzewski
12 sierpnia 2017 16:49

prosze o podanie nr konta bankowewga

Barbara
Barbara
13 sierpnia 2017 20:37
Odpowiedz do:  st.zakrzewski

Dzień dobry,
takie informacje udostępnia bezpośrednio Energy Match.

Pozdrawiam,
Barbara,
enerad.pl

Krystin
Krystin
5 stycznia 2020 15:50
Odpowiedz do:  st.zakrzewski

OSZUŚCI PRZEZ WIELKIE O naciągnęli mojego chorego tatę i mamę aby podpisali z nimi umowę !!!!! Od wrzesnia bezskutecznie wydzwaniam do nich wysyłam pisma o rozwiązanie umowy z dniem 31 grudnia 2019 ( do tego czasu rodzice podpisali z nimi umowę ) A oni ani mysla przysłać rozwiązanie tej umowy Zdają soboe sprawę ze bez tego świstka nie podpiszemy umowy z inna firma !!!!! Ale ja nagrałam rozmowy i zamierzam iść z tym do sądu