ENGIE – Opinie, Ceny, Prąd

2.32 /5
(Ocen: 311)

ENGIE Zielona Energia jest piątym co do wielkości producentem prądu w Polsce oraz największym w rejonie Polski południowo-wschodniej jako właściciel elektrowni w Połańcu. Firma zajmuje się także sprzedażą prądu dla odbiorców końcowych, którymi są głównie klienci biznesowi. Spółka w Polsce jest częścią międzynarodowego holdingu o tej samej nazwie.

Sprzedawca prądu dla firm

Firma sprzedaż prądu w Polsce rozpoczęła od 2000 roku, a swoją ofertę kieruje do firm.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Dla największych przedsiębiorstw, których roczne zużycie przekracza powyżej 20GWh rocznie, firma oferuje sprzedaż prądu po cenach rynkowych na TGE. Dzięki temu przedsiębiorstwa kupują energię w okresie, gdy jest tańsza. Dla firm średnich i małych firma posiada taryfę ze stałą ceną. Istnieje także możliwość zakupu taryfy, w której energia pochodzi ze źródeł odnawialnych, czyli farm wiatrowych, jakie należą do firmy.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Obecnie firma nie prowadzi sprzedaży prądu dla odbiorców prywatnych.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do wytworzenia energii elektrycznej sprzedanej przez ENGIE w 2015 roku:

engie-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm

Obecnie firma nie prowadzi sprzedaży gazu

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Firma nie sprzedaje gazu klientom biznesowym.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Aktualnie firma nie sprzedaje gazu odbiorcom z gospodarstw domowych.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Przedsiębiorstwo Gaz de France (GDF) powstało w wyniku nacjonalizacji rynku gazowego we Francji w 1949 roku, gdy rząd podjął decyzję o centralizacji kilku spółek w jedno przedsiębiorstwo. Dopiero w 2004 roku rząd Francji wyraził zgodę na sprzedaż około 30% akcji prywatnych inwestorom. W 2006 roku premier Francji podjął decyzję o fuzji GDF z prywatną firmą Suez, by zapobiec jej przejęciu przez włoską firmę Enel. Firma działa w 40 krajach na 5 kontynentach.

Swoją obecność w Polsce firma rozpoczęła od wykupienia 40% akcji od Skarbu Państwa elektrowni w Połańcu w 2000 roku na rzecz Electrabel International Holdings B.V., będącego częścią Grupy GDF Suez. W 2003 roku holding wykupił dalsze 60% akcji i stał się jedynym akcjonariuszem. W 2007 roku grupa zarejestrowała działalność w Polsce. Na początku 2016 roku firma zmieniła nazwę z GDF Suez na ENGIE.

Dodatkowo firma posiada także oddział w Katowicach, gdzie mieści się Dział Marketingu i Sprzedaży. Biuro Zarządu ulokowane jest w Warszawie.

Obszary działalności ENGIE

W obszarze elektroenergetyki działalność firmy obejmuje:

  • sprzedaż energii elektrycznej, gazu ziemnego oraz produktów i usług energetycznych,
  • wytwarzanie energii elektrycznej,
  • obrót hurtowy energią elektryczną i gazem ziemnym,
  • zarządzanie i utrzymywanie sieci dystrybucji energii i gazu na zlecenie operatorów tych systemów.

Grupa w Polsce jest także właścicielem 3 farm wiatrowych w Pągowie, Wartkowie oraz Jarogniewie-Mołtowie.

Od 2010 roku przy elektrowni w Połańcu trwa także budowa „Zielonego bloku”, którego moc spalania biomasy ma wynosić 205 MW i czyni go największym tego typu blokiem energetycznym na świecie.

ENGIE na Youtube – poznajmy sprzedawcę

Chociaż ENGIE w Polsce nie prowadzi swojego kanału na Youtube, to pomimo tego możemy znaleźć promocyjne filmiki dotyczące tego sprzedawcy. Dzięki nim lepiej poznamy profil koncernu, w którego skład wchodzi polska spółka. Warto poświęcić kilka minut na obejrzenie filmików, bo są one bardzo dobrze zrealizowane.

Więcej informacji o ENGIE

Opinie o ENGIE Zielona Energia

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments