Enphase Energy wprowadza IQ Battery 5P z FlexPhase na rynek europejski
Enphase Energy wprowadza IQ Battery 5P z FlexPhase na rynek Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nowa bateria oferuje elastyczność, pojemność do 70 kWh oraz 15-letnią gwarancję. To zaawansowane rozwiązanie wspiera integrację z OZE i dynamiczne zarządzanie energią. Sprawdź szczegóły!

Nowe rozwiązanie dla domowej energetyki w Europie
Enphase Energy, jeden z liderów technologii energetycznych z siedzibą w Fremont w Kalifornii, ogłosił premierę nowego magazynu energii IQ® Battery 5P z technologią FlexPhase na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Produkt został zaprojektowany z myślą o elastyczności oraz wysokiej wydajności, zapewniając backup energetyczny oraz wsparcie dla systemów jedno- i trójfazowych.
Nowy system ma na celu wspieranie domowych potrzeb energetycznych, oferując wydajność, elastyczność oraz odporność na przerwy w dostawie prądu.
Kluczowe parametry baterii
IQ Battery 5P z FlexPhase zaczyna od pojemności 5 kWh i może być rozbudowana aż do 70 kWh, odpowiadając na różne potrzeby użytkowników. Każda jednostka 5 kWh dostarcza moc ciągłą wynoszącą:
- 3,84 kW w konfiguracji jednofazowej,
- 1,28 kW na fazę w konfiguracji trójfazowej.
Bateria została opracowana w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LFP), która charakteryzuje się wysoką trwałością i bezpieczeństwem. Dzięki możliwości chwilowego podwojenia maksymalnej mocy wyjściowej przez 3 sekundy, system doskonale radzi sobie z obsługą urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na energię w trakcie przerw w zasilaniu.
Bateria IQ 5P jest w pełni kompatybilna z instalacjami fotowoltaicznymi oraz turbinami wiatrowymi. Dzięki temu użytkownicy mogą integrować system m.in. z mikrofalownikami Enphase, co pozwala na optymalne zarządzanie energią w domu.
Trwałość i elastyczność
Enphase oferuje 15-letnią gwarancję na IQ Battery 5P w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, co wyróżnia ją na tle innych produktów na rynku.
Dla instalatorów proces montażu jest prosty, a dzięki wsparciu w postaci szybkiego przewodnika instalacyjnego możliwa jest integracja systemu zarówno w jedno-, jak i trójfazowych instalacjach.
Enphase wprowadza także oprogramowanie IQ Energy Management, oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala na zarządzanie energią w sposób maksymalizujący oszczędności. System wspiera dynamiczne taryfy elektryczne, co pozwala użytkownikom na redukcję kosztów przy zmiennych cenach energii.
Może Cię również zainteresować
Instalacja fundamentu dla największej farmy wiatrowej ScottishPower
Rozpoczęła się budowa morskiej farmy wiatrowej East Anglia THREE o mocy 1,4 GW. Pierwszy fundament – największy w Europie zainstalowany z wykorzystaniem jack-up vessel – właśnie trafił na dno Morza Północnego.
Technique Solaire buduje aż 341 instalacji PV w Europie za 302 mln euro
Francuska firma, Technique Solaire ogłosiła pozyskanie rekordowych w swojej historii środków w wysokości 302 mln euro. Posłużą one do realizacji 341 projektów fotowoltaicznych w trzech krajach Europy o łącznej mocy 240 MWp. Spółka kontynuuje dynamiczną ekspansję, równocześnie wspierając fundusz Synergie Renouvelable.
Magazyn energii spłonął po 2 tygodniach. Znamy winnego pożaru w Niemczech
W Neuenhaus w Dolnej Saksonii doszło do pożaru domu jednorodzinnego z powodu zapłonu przydomowego magazynu energii. Choć początkowo podejrzewano baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, producent wykluczył je jako źródło ognia. Winę poniosło połączenie kilku usterek technicznych.
ORLEN na EKG 2025: gaz filarem bezpieczeństwa energetycznego Polski
ORLEN zapowiada inwestycje rzędu 380 mld zł w polską energetykę do 2035 roku. Kluczową rolę w transformacji ma odegrać gaz, który – według prezesa koncernu Ireneusza Fąfary – będzie gwarantem bezpieczeństwa energetycznego państwa przynajmniej do 2050 roku.
WindEurope: farmy wiatrowe będą wspierać służby w działaniach obronnych
Rosnące zagrożenie atakami fizycznymi i cybernetycznymi na infrastrukturę energetyczną skłania Europę do działania. WindEurope podejmuje nowe współprace, by wzmocnić ochronę turbin wiatrowych. W grę wchodzi m.in. integracja systemów obronnych i energetycznych oraz zastosowanie nowoczesnych technologii cyberbezpieczeństwa.
EHPA krytycznie o projekcie unijnych zasad pomocy publicznej dla zielonego przemysłu
Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) opublikowało stanowisko wobec projektu unijnych wytycznych dotyczących pomocy publicznej dla czystego przemysłu Clean Industrial State Aid Framework (CISAF). Organizacja podkreśla, że obecna wersja dokumentu może utrudnić, zamiast przyspieszyć, rozwój kluczowych technologii dla dekarbonizacji przemysłu, w tym pomp ciepła.
Komentarze