ERGO ENERGY – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 3.8 (ilość ocen: 1257)

Ocena: 3.8
(ilość ocen: 1257)

ERGO ENERGY to kolejny niezależny sprzedawca, który kusi swoich klientów cenami energii elektrycznej oraz proponuje swoje usługi poprzez niestandardowe kanały sprzedaży.

Sprzedawca prądu dla firm i gospodarstw domowych

Podmiotem odpowiedzialnym za obrót energii w Grupie jest ERGO ENERGY Sp. z o.o., które oferuje energię na terenie całego kraju. Spółka jest niezależnym sprzedawcą prądu i proponuje swoje usługi klientom na zasadzie TPA – nie posiada ofert taryfowych.

ERGO ENERGY Sp. z o.o. proponuje swoim klientom produkty z segmentu ECO, są to nie tylko usługi (m.in. audyt elektroenergetyczny), ale także produkty (m.in. solary, panele fotowoltaiczne).

ERGO ENERGY Sp. z o.o. wykorzystuje nowoczesne kanały sprzedaży – energię dla gospodarstw domowych można zakupić w sieci delikatesów.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Spółka przygotowała ofertę zarówno dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw – więcej informacji na temat aktualnej oferty znajdziesz tutaj. Jak podkreśla spółka, swoje działania opiera na wysokiej jakości usługach i atrakcyjnych cenach oraz zniżkach – czy pokrywa się to z rzeczywistością?

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Gospodarstwa domowe – taryfa G

ERGO ENERGY Sp. z o.o. oferuje energię elektryczną również klientom indywidualnym na terenie całego kraju – firma obsługuje odbiorców z grup taryfowych G11 i G12. ERGO oferuje proste i przejrzyste produkty energetyczne. Spółka proponuje swoim klientom zakup energii poprzez np. sieć delikatesów oraz przygotowała różne promocje przy współpracy ze swoimi partnerami – więcej na temat aktualnej oferty tutaj.

Klienci firmy mogą się z nią kontaktować m.in. za pomocą takich kanałów jak:

 • infolinia,
 • eBOK.

Sprzedawca gazu

ERGO ENERGY aktualnie nie posiada w swojej ofercie sprzedaży paliwa gazowego, ani dla klientów indywidualnych ani dla biznesowych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Aktualnie ERGO ENERGY nie sprzedaje gazu klientom instytucjonalnym.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Niestety, ERGO ENERGY nie posiada oferty w tym segmencie.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez ERGO ENERGY POLSKA:

ergoo energy-wykres kołowy

Podstawowe informacje o firmie

ERGO ENERGY Sp. z o.o. jest jedną ze spółek grupy energetycznej ERGO, swoją działalność na obszarze Polski rozpoczęła w 2011 roku.

W skład grupy ERGO wchodzą m.in.:

 • ENERGY POLSKA Sp. z o.o.,
 • ERGO ENERGY Sp. z o.o.

Obszar działalności Grupy ERGO

Grupa ERGO zajmuje się szeroko pojętym rynkiem energetycznym – w jej skład wchodzą także, firmy działające w innych segmentach, których zadaniem jest wspieranie firm energetycznych.

Firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania np. „24 online” – program ma nie tylko ułatwić klientom korzystanie z usług firmy, ale także pomóc w optymalizacji wydajności, uwzględniając koszty.

Spółka nie wytwarza energii elektrycznej i kupuje ją na rynku hurtowym pozagiełdowym (tzw. OTC).

Więcej informacji o ERGO ENERGY

Opinie o ERGO Energy

 1. Ergo Energy to najlepsza firma na świecie!Odkąd zacząłem kupować prąd od nich, żarówki palą się jaśniej a w lodówce zima! Polecam każdemu kto chce zmienić sprzedawcę i szuka dobrych cen i najlepszego prądu!!!

 2. Dla Was zerwę swoją umowę z dotychczasowym sprzedawcą, zapłacę karę, ale w głębi duszy będę szczęśliwa, że w Ergo Energy nie będziecie już się denerwować! Niech moc będzie z Wami!

 3. miałem to zaśpiewać naszym piłkarzom po meczu, ale z Niemcami wygrali, ze Szkocją zremisowali, więc zaśpiewam to Ergo Energy: NIC SIĘ NIE STAŁO! ERGO ENERGY NIC SIĘ NIE STAŁO!!!!!!!

 4. Uwielbiamy Ergo Energy -odkąd mamy z nimi umowę, przestaliśmy się kłócić, bo rachunki niższe, więcej kaski na nas, a więc życie lepsze… Mieliśmy się rozwodzić, ale moi drodzy – zanim podejmiecie taką decyzję, zmieńcie sprzedawcę prądu. Nam Ergo Energy uratowało małżeństwo!

  • A mi chomika, bo w ramach oszczędności Fredzik miał 24 godziny na dobę śmigać na kołowrotku i produkować prąd. Zmiana sprzedawcy na ERGO uratowała życie mojemu chomikowi! Dzięki!

 5. Zgodnie z newsem pozostawiam tutaj komentarz – pozytywny komentarz o treści: Ergo Energy to dobra firma. Ale tak naprawdę mam nadzieję, że polityka tego sprzedawcy się zmieni.

 6. Przyłączam się tutaj do przychylnych komentarzy. Wcześniej korzystałem z taryfy urzedowej i przy 5-osobowej rodzinie płaciłem wysokie racunki. Po zmianie sprzedawcy jest zupełnie inaczej.
  Miałbym też prośbę do Ergo energy żeby udostępnili cennik dla taryfy g na swojej stronie, bo chyba go nie ma.

 7. Powiedziałbym, że jesteście w porządku, ale nie jesteście. W tym kraju to chyba przez dlugie lata nic się nie zmieni. Zawsze będziemy 100 lat za cywilizowanymi krajami.

 8. Nie bardzo wiem jak to skomentowac, bo sytuacja jest bardzo dziwna. Ciekawe jak dlugo jeszcze w tym kraju nie bedzie szanowalo sie klientow? Przeciez to dzieki nam te firmy zarabiaja, a w ogole sie z nami nie licza. Z przykroscia zauwazylem, ze takie podejscie dotyczy firm praktycznie z kazdej branzy. Wydaje mi sie, ze na zachodzie taka sytuacja bylaby niedopuszczalna, ale z tego co widze Polska to trzeci swiat i tutaj ludzi ma sie za nic…

 9. Ergo? No cóż. Lodówka sama chłodzi tak, że śnieg pada czasem na zewnątrz, a dzieci w końcu mogą lepić bałwana. Woda, ogrzana energią od Ergo właściwie zamienia się w balsam z olejkami od samego Diora. A odkurzacz?! O kochani/ne… odkurzam u siebie, a sąsiadka piętro niżej, a czasem nawet ta z parteru już nie musi. No…. polecam wszystkim! Najlepsiejszy prąd tylko od Ergo. A! Zapomniałem. Moja pralka ma 1000obr./min., ale odkąd podłączyłem się pod Ergo, kręci po 1400 i to nawet gdy nie wiruje!

 10. opinie sam lukier, nie wiem jakim cudem chyba praca własna. ja bardzo bym chciała zmienić dostawcę ale nie da rady. wszystkie informacje przesyłane poleconym? jakieś średniowieczne pierdziejewo, po każdy list godzina do odstania na poczcie.

Dodaj komentarz