Taryfy prądu w ERGO ENERGY: G11, G12, G12r, C11, C12a, C12b, C21, C22a, C22b, B i A

ERGO ENERGY jest jednym z najbardziej innowacyjnych sprzedawców prądu w Polsce – firma bierze udział w różnych projektach, promujących oszczędzanie i optymalizację zużycia energii, czynnie także wspiera takie inicjatywy. Jeśli chodzi o plany taryfowe, to ERGO ENERGY oferuje podstawowe taryfy dla gospodarstw domowych oraz firm.

Taryfy prądu dla domu

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to do wyboru mamy dwie podstawowe taryfy:

  • G11 – idealna dla osób, które w ciągu dnia korzystają z energii elektrycznej w stopniu takim samym, jak wieczorami i nocy. Taryfa ta przewiduje jedną stawkę całą dobę.
  • G12 – jest rozwiązanie skierowanie do osób, które większość dnia spędzają poza domem a także używają ogrzewania elektrycznego głównie w nocy. Taryfa posiada dwie stawki – dzienną (od 6 rano do 22, wyłączając godziny 13-15) oraz dużo tańszą, nocną (obejmującą pozostałe godziny).

Taryfy prądu dla firmy

Także w przypadku klientów instytucjonalnych ERGO ENERGY proponuje wszystkie podstawowe plany taryfowe:

  • C11 – dla niewielkich firm, podłączonych do sieci niskiego napięcia, taryfa posiada jedną stawkę przez całą dobę,
  • C12a i C12b – wariant podobny do taryfy C11, oferujący jednak dwie różne stawki w ciągu doby, w przypadku C12a niższe ceny za prąd zapłacimy w godzinach od 13 do 15 i od 22 do 6 rano, C12b obejmuje niższą stawką także weekendy.
  • C21 – jest to taryfa idealna dla firm, które podłączone są do sieci niskiego napięcia i mają zużycie roczne większe niż 40kW, taryfa posiada jedną strefę cenową przez całą dobę,
  • C22a i C22b – podobnie, jak w przypadku taryf C12a i C12b, taryfy te są dwustrefowe, dotyczą jednak firm, których roczne zużycie przekracza 40kW,
  • taryfa B – taryfa dedykowana średnim i dużym przedsiębiorstwom podłączonym do sieci średniego i wysokiego napięcia,
  • taryfa A – taryfa skierowana do największych odbiorców prądu na polskim rynku, jak duże zakłady przetwórcze, huty itp.