Eway – nowy operator stacji ładowania ułatwia życie polskim kierowcom
Eway zaimplementował rewolucyjny system płatności, w postaci wirtualnego terminala płatniczego typu SoftPos. Płatności można dokonać za pośrednictwem zbliżeniowej karty płatniczej, smartfona albo zegarka. Cały proces jest intuicyjny. Wystarczy zbliżyć kartę płatniczą do ekranu stacji. Faktury są generowane automatycznie i natychmiast wysyłane na adres e-mailowy klienta. Zaawansowana metoda płatności ułatwia życie użytkownikom ładowarek, a operatorom pozwala wydajniej monitorować i lepiej zarządzać infrastrukturą ładowania.

Jakość i standardy stacji ładowania Eway
Stacje ładowania Eway, produkowane w Polsce i bazujące na materiałach z Europy i USA, spełniają europejskie standardy jakościowe. Są wytrzymałe i odporne na różne warunki pogodowe.
Eway to młoda firma, założona w 2020 r., współpracująca ze specjalistami z obszarów transformacji energetycznej, e-mobilności, inżynierii i biznesu. Dostarcza na rynek stacje ładowania pojazdów elektrycznych z bezpiecznym i łatwym w użyciu systemem.
Pierwsi w Europie
Użytkownik stacji Eway za „tankowanie” auta może zapłacić przy użyciu karty zbliżeniowej – nie musi instalować dodatkowych aplikacji lub używać zewnętrznego terminala płatniczego. To rozwiązanie zwiększyło komfort klientów. Poza tym jest ono ważnym krokiem firmy w budowaniu swojej marki. Firma Eway jako pierwsza w Europie udostępniła wirtualny terminal płatniczy klientom chcącym naładować „elektryka”.
Warszawa i Szczecin
Pierwsze stacje z funkcją wirtualnego terminala płatniczego zostały zainstalowane w Warszawie i Szczecinie. Dla klientów będą dostępne po dopełnieniu formalności.
Operatorzy stacji ładowania są w stanie kierować infrastrukturą z każdego miejsca, a dzięki temu, że informacje na temat stacji ładowania – np. jej stacji, przepustowość czy konsumpcja energii – są zbierane i przetwarzane w czasie rzeczywistym, administrator natychmiast dostaje informację o ewentualnym problemie i może niezwłocznie na niego zareagować.
Firma kieruje swoją ofertę głównie do zarządców i właścicieli parkingów oraz właścicieli mieszkań i hoteli.
Może Cię również zainteresować
Kalifornia rozdaje panele i magazyny energii za darmo
Haven Energy uruchomiła program, który umożliwia właścicielom domów o niskich dochodach w Kalifornii darmową instalację paneli fotowoltaicznych i magazynów energii. Wszystko dzięki wsparciu stanowego programu SGIP RSSE.
Cyfrowa rewolucja w Rumi. Politechnika Gdańska pomoże w zarządzaniu miastem
Rumia dołącza do pilotażowego projektu „inteligentnej metropolii”, który ma przyspieszyć rozwój miast poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i analizy danych. Współpraca z Politechniką Gdańską ma poprawić m.in. zarządzanie energią, transportem i planowaniem przestrzennym.
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
Komentarze