EWE – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

3.15 /5
(Ocen: 754)
Ewe - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

EWE — dystrybutor gazu ziemnego, dostawca ciepła, a także sprzedawca gazu ziemnego i energii elektrycznej. Zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa energetycznego, oferuje usługi kogeneracji i odkupu nadwyżki prądu z paneli fotowoltaicznych. EWE posiada ponad 22-letnie doświadczenie oraz 1829 km własnych sieci gazowych wysokiego i średniego ciśnienia, w 51 gminach, na terenie 6 województw. Oferta firmy skierowana jest zarówno do klienta biznesowego jak i indywidualnego.

Sprzedawca prądu dla firm

EWE sprzedaje prąd na zasadach TPA, czyli jako sprzedawca alternatywny. EWE posiada w swoim portfolio zróżnicowane produkty energii elektrycznej, dostosowane do różnorakich potrzeb firm. EWE zajmuje się w całości procesem zmiany sprzedawcy – po zawarciu umowy i udzieleniu stosownego pełnomocnictwa, klientowi pozostaje jedynie rozliczyć się z poprzednim sprzedawcą.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Oferta energii elektrycznej jest dedykowana klientom biznesowym na terenie całego kraju: od małych działalności gospodarczych po duże firmy produkcyjne, handlowe i usługowe. W ofercie EWE znajduje się zarówno produkt z gwarancją stałej ceny (nawet do 3 lat), jak również możliwość zakupów prądu w transzach lub też na podstawie aktualnych notowań giełdowych. Ponadto dla odbiorców o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną przygotowane zostało indywidualne rozwiązanie, umożliwiające łączenie i modyfikację wszystkich oferowanych przez EWE produktów. EWE stawia na indywidualne podejście do klienta i optymalne dostosowanie swojej oferty do potrzeb przedsiębiorstwa. W celu poznania cen dla firmy wystarczy skontaktować się z doradcą klienta EWE poprzez formularz na stronie – https://www.ewe.pl/kontakt-z-doradca lub dzwoniąc na Infolinię – 123 800 000.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

EWE nie posiada w swojej ofercie sprzedaży prądu dla domów.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez EWE w 2018 roku:

EWE struktura paliw zużytych do produkcji energii w 2018 roku.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm

EWE dostarcza gaz ziemny poprzez sieć własnych gazociągów od 1999. Sieć dystrybucyjna EWE obejmuje 49 gmin w 6 województwach: lubelskim, łódzkim, lubuskim, opolskim, dolnośląskim i świętokrzyskim. Klienci biznesowi z tych terenów mogą odbierać gaz ziemny zarówno do celów grzewczych jak i produkcyjnych. Obecnie EWE sprzedaje również gaz ziemny na zasadach TPA, na terenie całej Polski. To oznacza, że każda firma w kraju może skorzystać z oferty i zmienić sprzedawcę gazu ziemnego na EWE. Podobnie jak w przypadku zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, całość formalności związanych z tym procesem przejmuje na siebie EWE.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Sprzedawca przygotował kilka produktów gazowych dla firm, zarówno tych zlokalizowanych przy sieci gazowej EWE, jak i chcących skorzystać z oferty gazu ziemnego na zasadach TPA. W zależności od zapotrzebowania na gaz ziemny, każda firma znajdzie tu optymalną dla siebie ofertę. Dla małych firm (zapotrzebowanie na gaz ziemny nie przekraczające 10m³/h) chcących odbierać gaz ziemny z sieci EWE, została przygotowana oferta bez dolnej granicy poboru gazu, pozwalająca kontrolować ilość zużywanego gazu oraz wybrać optymalną formę rozliczeń: zaliczkę miesięczną lub płatności bieżące.
Natomiast firmy zlokalizowane przy sieci EWE, o dużym zapotrzebowaniu na gaz (powyżej 110 kWh/h /10m³/h dla gazu wysokometanowego lub 25 m³/h dla gazu zaazotowanego), mogą skorzystać z oferty zapewniającej dostawy gazu ziemnego zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem – zarówno w okresie zwiększonego zapotrzebowania na gaz, jak i standardowego zużycia.

W ramach oferty gazu ziemnego na zasadach TPA dla firm z terenu całego kraju, podobnie jak w przypadku energii elektrycznej, EWE proponuje zarówno produkt z gwarancją stałej ceny (nawet do 3 lat), jak również możliwość zakupów gazu w transzach lub też na podstawie aktualnych notowań giełdowych. Ponadto dla odbiorców o dużym zapotrzebowaniu na gaz ziemny przygotowane zostało indywidualne rozwiązanie, umożliwiające łączenie i modyfikację wszystkich oferowanych przez EWE produktów gazowych.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

EWE zapewnia również dostawy i sprzedaż gazu ziemnego dla domów. Klienci indywidualni mają do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich opiera się na rozliczeniu w formie zaliczkowej, co oznacza, że płacimy za gaz przez cały rok tyle samo. Nie musimy się martwić o bardzo duże rachunki w zimie, gdyż są one rozłożone równomiernie na cały rok. Raz w roku następuje odczyt rzeczywistego zużycia i rozliczenie roczne. Drugie rozwiązanie umożliwia z kolei płatności za faktyczne zużycie gazu. W tej opcji klient dokonuje comiesięcznych, samodzielnych odczytów gazomierza, na podstawie których wystawiana jest faktura za zużycie.

Niezależnie od sposobu rozliczenia firma proponuje swoim klientom również możliwość wyboru terminu płatności – na początku bądź w połowie miesiąca.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

W skład Grupy EWE wchodzą spółki, które specjalizują się w konkretnych branżach i nie chodzi tutaj tylko o rynek energii. Grupę EWE na obszarze Polski stanowią:

  • EWE Polska – sprzedaje gaz ziemny, usługi telekomunikacyjne i rozwiązania kogeneracyjne,
  • EWE energia – sprzedawca gazu ziemnego, ciepła i prądu oraz ekspert w doradztwie energetycznym,
  • BTC Software Systems – zapewnia rozwiązania informatyczne dla biznesu, takie jak integracja systemów i doradztwo IT.

EWE w ramach swojej działalności została wyróżniona wieloma nagrodami m.in.:

  • Gazela Biznesu 2018
  • Brylant Polskiej Gospodarki 2017
  • Polska Nagroda Innowacyjności 2017
  • Najwyższa Jakość Usług Quality International 2016
  • Wyróżnienie w ramach Złotej Siódemki Branży Energetycznej 2016
  • Wyróżnienie od ministra Gospodarki 2015 rok

Obszary działalności EWE

Główne obszary działalności EWE to sprzedaż prądu dla firm oraz dystrybucja i sprzedaż gazu ziemnego dla domów i firm, a także doradztwo w zakresie optymalizacji zużycia tych źródeł energii. EWE zajmuje się również dzierżawą łączy światłowodowych przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym, dostawą ciepła, poprzez budowę i eksploatację kotłowni oraz rozwiązań z zastosowaniem kogeneracji gazowej.

EWE w Polsce kierują: Krzysztof Noga, Agnieszka Bielewicz i Dariusz Brzozowski.

Działalność EWE w filmowym skrócie, czyli EWE na YouTube

Warto zajrzeć na oficjalny kanał EWE na YouTube, gdzie znajdują się interesujące filmy z „życia” firmy. Można tu obejrzeć wywiady i relacje z różnorakich inicjatyw, organizowanych lub wspieranych przez firmę, np. szkolenie straży pożarnej, EWE Cup itd.

Więcej informacji o EWE

Opinie o EWE

Dodaj komentarz
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Klient z Dolnego Śląska
Klient z Dolnego Śląska
29 grudnia 2021 08:13

Piękne podwyżki gazu nam zapewnili z troszkę ponad 8gr na 26,21 gr za kwh. Przy podobnym zużyciu rok wcześniej płaciłem ponad 300 zł za m-c, dwa dni temu dostałem rachunek ponad 1100 zł za m-c. Na szczęście jestem w trakcie przechodzenia do PGNiG który przy styczniowej podwyżce będzie miał dalej tańszy gaz o ponad 10gr za kwh. Jeszcze tylko miesiąc się z nimi przemęczę.

Mirek
Mirek
18 lutego 2020 07:35

Popieram incjatywe

Jarek
Jarek
23 stycznia 2020 12:14

Porażką jest to że EWE ma monopol na swój gaz i nie można zmienić dostawcy. W przeliczeniu cena za 1m3 gazu wychodzi „mniej więcej” 2,66zł (plus opłaty stałe 40zł miesięcznie) gdzie PGNiG można przeliczyć na około 1,50zł/m3. Wystarczy przeliczyć sobie rachunek w normalnym domu gdzie średnio idzie 8m3 gazu dziennie…

Mirek
Mirek
16 lutego 2020 15:16
Odpowiedz do:  Jarek

Ma Pan rację porażka mój pierwszy rachunek ewe 190zl bez paru groszy styczeń zużycie 58 kubików co dało 3,28 brutto za Kubik rachunek znajomego z pgnig 111 kubików za 231, 02zł co dało ok 2,10 brutto za Kubik różnica kolosalna

Oliwia
Oliwia
8 czerwca 2021 14:08
Odpowiedz do:  Mirek

Po pierwsze podajemy wskazanie w m3, kubiki to ma Pan na wodomierzu. PGNING jest państwową firmą, więc takie ceny mogą sobie ustalić, EWE jest firmą prywatną, a nasze państwo same zwiększa te koszty z roku na rok i nie mamy na to wpływu. Gdyby nie EWE, wątpię czy w ogóle mieliby państwo gaz kiedykolwiek.

Ania
Ania
28 października 2019 18:33

Właśnie dostaliśmy rozliczenie za gaz za rok i szok okazalo się że podwyżka była od grudnia. Zero informacji od Ewe. Zużycie gazu wg. prognoz i faktur z nadpłata a faktura na 680 zł bo podwyżka była. Nie ma konkurenta na innego dostawcę gazu i to wykorzystują. Porażka.

AGA
AGA
16 sierpnia 2019 12:20

Właśnie przyszedl rachunek.Zero zużycia do zapłaty opłaty stałe 38zl .Pytam się za co ?Zastanawiam się nad zmianą dostawcy lub rezygnacji całkowitej i przejście na paliwo stałe.

EWE
EWE
28 sierpnia 2019 15:38
Odpowiedz do:  AGA

Pani Agnieszko,

zapewnienie dostawy gazu ziemnego, podobnie jak innych mediów (woda, telefon, energia elektryczna) zawsze wiąże się z opłata stałą, niezależną od zużycia czy też pory roku. To opłata, w której zawierają się między innymi koszty wynikające z eksploatacji sieci np. koszty kontroli układów pomiarowych. Są to czynności, które w trosce o najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonujemy niezależnie od wielkości poboru gazu ziemnego.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem infolinii 123 800 000 lub mailowo poprzez formularz – ewe.pl/wyraz-swoja-opinie-o-ewe

EWE
EWE
23 maja 2019 11:57

Pani Izo,

naszym Klientom zawsze staramy się zapewnić w pełni profesjonalną obsługę i doradztwo, a produkty dopasowywać optymalnie do ich potrzeb. Dlatego też będziemy ogromnie wdzięczni za kontakt poprzez formularz – ewe.pl/wyraz-swoja-opinie-o-ewe, abyśmy mogli wyjaśnić przyczynę, która wpłynęła na Pani negatywną opinię.

Pozdrawiamy
EWE

Iza
Iza
21 maja 2019 10:07

Ewe !NIE POLECAM !!!!!!!! Masakryczne doświadczenie z tą firmą