EWE – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 2.5 (ilość ocen: 632)

Ocena: 2.5
(ilość ocen: 632)

EWE jest firmą multienergetyczną, która funkcjonuje od 20 lat na rynku. W swojej ofercie posiada gaz ziemny, energię elektryczną, a także dostawy ciepła, rozwiązania kogeneracyjne i doradztwo energetyczne. Firma posiada własne sieci gazowe na terenie 6 województw – łódzkim, lubelskim, lubuskim, opolskim, świętokrzyskim i dolnośląskim, poprzez które dostarcza gaz ziemny dla domów i firm – zarówno do celów grzewczych jak i produkcyjnych.
EWE zapewnia dostęp do nowoczesnych źródeł energii oraz doradztwo w zakresie ich optymalnego użytkowania. EWE zajmuje się także budową i eksploatacją kotłowni na gaz ziemny oraz zastosowaniem kogeneracji gazowej i usługami telekomunikacyjnymi – dzierżawą włókien światłowodowych dla firm.

Sprzedawca prądu dla firm

EWE sprzedaje prąd na zasadach TPA, czyli jako sprzedawca alternatywny. EWE posiada w swoim portfolio zróżnicowane produkty energii elektrycznej, dostosowane do różnorakich potrzeb firm. EWE zajmuje się w całości procesem zmiany sprzedawcy – po zawarciu umowy i udzieleniu stosownego pełnomocnictwa, klientowi pozostaje jedynie rozliczyć się z poprzednim sprzedawcą.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Oferta energii elektrycznej jest dedykowana klientom biznesowym na terenie całego kraju: od małych działalności gospodarczych po duże firmy produkcyjne, handlowe i usługowe. W ofercie EWE znajduje się zarówno produkt z gwarancją stałej ceny (nawet do 3 lat), jak również możliwość zakupów prądu w transzach lub też na podstawie aktualnych notowań giełdowych. Ponadto dla odbiorców o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną przygotowane zostało indywidualne rozwiązanie, umożliwiające łączenie i modyfikację wszystkich oferowanych przez EWE produktów. EWE stawia na indywidualne podejście do klienta i optymalne dostosowanie swojej oferty do potrzeb przedsiębiorstwa. W celu poznania cen dla firmy wystarczy skontaktować się z doradcą klienta EWE poprzez formularz na stronie – https://www.ewe.pl/kontakt-z-doradca lub dzwoniąc na Infolinię – 801 100 800.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

EWE nie posiada w swojej ofercie sprzedaży prądu dla domów.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Sprzedawca gazu dla firm

EWE dostarcza gaz ziemny poprzez sieć własnych gazociągów od 1999. Sieć dystrybucyjna EWE obejmuje 49 gmin w 6 województwach: lubelskim, łódzkim, lubuskim, opolskim, dolnośląskim i świętokrzyskim. Klienci biznesowi z tych terenów mogą odbierać gaz ziemny zarówno do celów grzewczych jak i produkcyjnych. Obecnie EWE sprzedaje również gaz ziemny na zasadach TPA, na terenie całej Polski. To oznacza, że każda firma w kraju może skorzystać z oferty i zmienić sprzedawcę gazu ziemnego na EWE. Podobnie jak w przypadku zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, całość formalności związanych z tym procesem przejmuje na siebie EWE.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Sprzedawca przygotował kilka produktów gazowych dla firm, zarówno tych zlokalizowanych przy sieci gazowej EWE, jak i chcących skorzystać z oferty gazu ziemnego na zasadach TPA. W zależności od zapotrzebowania na gaz ziemny, każda firma znajdzie tu optymalną dla siebie ofertę. Dla małych firm (zapotrzebowanie na gaz ziemny nie przekraczające 10m³/h) chcących odbierać gaz ziemny z sieci EWE, została przygotowana oferta bez dolnej granicy poboru gazu, pozwalająca kontrolować ilość zużywanego gazu oraz wybrać optymalną formę rozliczeń: zaliczkę miesięczną lub płatności bieżące.
Natomiast firmy zlokalizowane przy sieci EWE, o dużym zapotrzebowaniu na gaz (powyżej 110 kWh/h /10m³/h dla gazu wysokometanowego lub 25 m³/h dla gazu zaazotowanego), mogą skorzystać z oferty zapewniającej dostawy gazu ziemnego zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem – zarówno w okresie zwiększonego zapotrzebowania na gaz, jak i standardowego zużycia.

W ramach oferty gazu ziemnego na zasadach TPA dla firm z terenu całego kraju, podobnie jak w przypadku energii elektrycznej, EWE proponuje zarówno produkt z gwarancją stałej ceny (nawet do 3 lat), jak również możliwość zakupów gazu w transzach lub też na podstawie aktualnych notowań giełdowych. Ponadto dla odbiorców o dużym zapotrzebowaniu na gaz ziemny przygotowane zostało indywidualne rozwiązanie, umożliwiające łączenie i modyfikację wszystkich oferowanych przez EWE produktów gazowych.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

EWE zapewnia również dostawy i sprzedaż gazu ziemnego dla domów. Klienci indywidualni mają do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich opiera się na rozliczeniu w formie zaliczkowej, co oznacza, że płacimy za gaz przez cały rok tyle samo. Nie musimy się martwić o bardzo duże rachunki w zimie, gdyż są one rozłożone równomiernie na cały rok. Raz w roku następuje odczyt rzeczywistego zużycia i rozliczenie roczne. Drugie rozwiązanie umożliwia z kolei płatności za faktyczne zużycie gazu. W tej opcji klient dokonuje comiesięcznych, samodzielnych odczytów gazomierza, na podstawie których wystawiana jest faktura za zużycie.

Niezależnie od sposobu rozliczenia firma proponuje swoim klientom również możliwość wyboru terminu płatności – na początku bądź w połowie miesiąca.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

W skład Grupy EWE wchodzą spółki, które specjalizują się w konkretnych branżach i nie chodzi tutaj tylko o rynek energii. Grupę EWE na obszarze Polski stanowią:

 • EWE Polska – sprzedaje gaz ziemny, usługi telekomunikacyjne i rozwiązania kogeneracyjne,
 • EWE energia – sprzedawca gazu ziemnego, ciepła i prądu oraz ekspert w doradztwie energetycznym,
 • BTC Software Systems – zapewnia rozwiązania informatyczne dla biznesu, takie jak integracja systemów i doradztwo IT.

EWE w ramach swojej działalności została wyróżniona wieloma nagrodami m.in.:
 • Gazela Biznesu 2018
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2017
 • Polska Nagroda Innowacyjności 2017
 • Najwyższa Jakość Usług Quality International 2016
 • Wyróżnienie w ramach Złotej Siódemki Branży Energetycznej 2016
 • Wyróżnienie od ministra Gospodarki 2015 rok

Obszary działalności EWE

Główne obszary działalności EWE to sprzedaż prądu dla firm oraz dystrybucja i sprzedaż gazu ziemnego dla domów i firm, a także doradztwo w zakresie optymalizacji zużycia tych źródeł energii. EWE zajmuje się również dzierżawą łączy światłowodowych przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym, dostawą ciepła, poprzez budowę i eksploatację kotłowni oraz rozwiązań z zastosowaniem kogeneracji gazowej.
EWE w Polsce kierują prezesi: Daniel Waschow, Dariusz Brzozowski i Krzysztof Noga.

Działalność EWE w filmowym skrócie, czyli EWE na YouTube

Warto zajrzeć na oficjalny kanał EWE na YouTube, gdzie znajdują się interesujące filmy z „życia” firmy. Można tu obejrzeć wywiady i relacje z różnorakich inicjatyw, organizowanych lub wspieranych przez firmę, np. szkolenie straży pożarnej, EWE Cup itd.

Więcej informacji o EWE

Opinie o EWE

 1. Pani Izo,

  naszym Klientom zawsze staramy się zapewnić w pełni profesjonalną obsługę i doradztwo, a produkty dopasowywać optymalnie do ich potrzeb. Dlatego też będziemy ogromnie wdzięczni za kontakt poprzez formularz – ewe.pl/wyraz-swoja-opinie-o-ewe, abyśmy mogli wyjaśnić przyczynę, która wpłynęła na Pani negatywną opinię.

  Pozdrawiamy
  EWE

 2. Właśnie przyszedl rachunek.Zero zużycia do zapłaty opłaty stałe 38zl .Pytam się za co ?Zastanawiam się nad zmianą dostawcy lub rezygnacji całkowitej i przejście na paliwo stałe.

  • Pani Agnieszko,

   zapewnienie dostawy gazu ziemnego, podobnie jak innych mediów (woda, telefon, energia elektryczna) zawsze wiąże się z opłata stałą, niezależną od zużycia czy też pory roku. To opłata, w której zawierają się między innymi koszty wynikające z eksploatacji sieci np. koszty kontroli układów pomiarowych. Są to czynności, które w trosce o najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonujemy niezależnie od wielkości poboru gazu ziemnego.
   W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem infolinii 801 100 800 lub mailowo poprzez formularz – ewe.pl/wyraz-swoja-opinie-o-ewe

 3. właśnie dostałem fakturę rozliczeniową za ostatni rok i …. okazuje się że 10 miesięcy temu EWE podniosło cenę o 30% bez powiadomienia mnie.
  Już czekam na całkowite uwolnienie rynku dostawców gazu żeby zmienić dostawcę.
  Klient to dla nich tylko maszynka do zarabiania. Nie polecam

  • Właśnie dostaliśmy rozliczenie za gaz za rok i szok okazalo się że podwyżka była od grudnia. Zero informacji od Ewe. Zużycie gazu wg. prognoz i faktur z nadpłata a faktura na 680 zł bo podwyżka była. Nie ma konkurenta na innego dostawcę gazu i to wykorzystują. Porażka.

 4. Porażką jest to że EWE ma monopol na swój gaz i nie można zmienić dostawcy. W przeliczeniu cena za 1m3 gazu wychodzi „mniej więcej” 2,66zł (plus opłaty stałe 40zł miesięcznie) gdzie PGNiG można przeliczyć na około 1,50zł/m3. Wystarczy przeliczyć sobie rachunek w normalnym domu gdzie średnio idzie 8m3 gazu dziennie…

  • Ma Pan rację porażka mój pierwszy rachunek ewe 190zl bez paru groszy styczeń zużycie 58 kubików co dało 3,28 brutto za Kubik rachunek znajomego z pgnig 111 kubików za 231, 02zł co dało ok 2,10 brutto za Kubik różnica kolosalna

 5. Ewe to jest kompletna masakra, monopoliści na swoim terenie niedopuszczają konkurencji, obsługa klienta pod psem z komorki na infolinię się nie można dodzwonic , jutro pisze do Urzędu regulacji Energetyki dlaczego dopuszcza do monopolu na terenach funkcjonowania tej firmy.
  Nie szanują klientów, ceny dużo wyższe niż u firm konkurencyjnych.

Dodaj komentarz