Konto bankowe – ranking ofert

4.2 /5
(Ocen: 5)
polskie monety i banknotyW radiu, gazetach, telewizji, Internecie, na ulicy… wszędzie są reklamy banków, a wyścig o klienta trwa w najlepsze. Każdy bank w swojej ofercie ma przynajmniej jedno konto osobiste. Według badań, w Polsce banki prowadzą ponad 38 mln kont osobistych, a czterech na pięciu Polaków ma przynajmniej jedno konto bankowe ROR. Optymalny wybór konta osobistego może przynieść relatywnie duże korzyści i spore oszczędności. W związku z powyższym specjalnie dla Was przygotowaliśmy niezależny ranking kont osobistych.

Ranking kont osobistych – top 5 ofert

logo Alior Bank

Oprocentowanie: 0%Prowadzenie konta: 0 zł

Karta:MasterCardOpłata za kartę:0/5 zł

Darmowe bankomaty:Alior BankPozostałe bankomaty: 2,50 zł

Koszty przelewu:0 złPrzez Internet:Taklogo BGŻ BNP Paribas

Oprocentowanie: 0%Prowadzenie konta: 0 zł

Karta:MasterCardOpłata za kartę:0 zł

Darmowe bankomaty:BGŻ, Planet CashPozostałe bankomaty: 5 zł

Koszty przelewu:0-6 złPrzez Internet:Taklogo mBank

Oprocentowanie: 0%Prowadzenie konta: 0/5 zł

Karta:Visa/MasterCardOpłata za kartę:0/2/4 zł

Darmowe bankomaty:powyżej 100 zł: Planet Cash, BZ WBK, EURONETPozostałe bankomaty: 1,30-7 zł

Koszty przelewu:0-5 złPrzez Internet:Taklogo Millenium

Oprocentowanie: 0%Prowadzenie konta: 0 zł

Karta:Visa/MasterCardOpłata za kartę:0 zł

Darmowe bankomaty:MilleniumPozostałe bankomaty: 5 zł

Koszty przelewu:0-7,99 złPrzez Internet:Taklogo Pekao

Oprocentowanie: 0%Prowadzenie konta: 9,99 zł

Karta:MasterCardOpłata za kartę:0/2,98 zł

Darmowe bankomaty:PekaoPozostałe bankomaty: min. 5 zł

Koszty przelewu:0-4,99 złPrzez Internet:TakZestawienie ofert kont osobistych. Stan na 10.2018 rok.

Jakie kryteria uwzględniamy w naszym rankingu kont osobistych?

Na konto bankowe patrzymy całościowo. W rankingu kont osobistych uwzględniamy całkowite koszty związane z kontem, możliwości jakie nam oferuje, łatwość dostępu wirtualnego i fizycznego, średni czas załatwiania spraw bankowych, jakość usług, sposób podejścia do klienta, przejrzystość umów.

Opłaty związane z prowadzeniem konta bankowego

Najważniejszym kryterium jakim się kierujemy w naszym rankingu kont osobistych to suma kosztów z nim związana. Banki naliczają opłaty za szereg usług. Często jesteśmy ich nieświadomi, dowiadujemy się o nich po czasie, a czasami w ogóle ich nie zauważamy. Najczęściej banki naliczają opłaty za: prowadzenie rachunku bankowego, korzystanie z kart debetowych, wydanie karty płatniczej, wypłaty z bankomatów, koszty przelewów krajowych i zagranicznych, zlecenia stałe, powiadomienia SMS.

Dostęp do konta osobistego

Zazwyczaj większość zapytań i formalności załatwiamy drogą internetową. Trudności zaczynają się kiedy musimy odwiedzić oddział banku lub skorzystać z ciągle zajętej infolinii z irytująca melodią w tle. Na potrzeby rankingu kont osobistych sprawdziliśmy dwie najczęstsze czynności jakie załatwiamy za pomocą infolinii: zmiana numeru PIN oraz zmiana hasła do logowania Internetowego. Wyniki były mocno zaskakujące. Różnica między pierwszym, a ostatnim bankiem to ponad godzina czasu. Dlatego dostęp do konta osobistego to drugi kluczowy czynnik uwzględniany w naszym rankingu najlepszych kont osobistych.

Dodatkowe usługi

W walce o klienta banki na bieżąco zwiększają zakres możliwości kont osobistych i prześcigają się w oryginalnych rozwiązaniach. Dziś dla nikogo nie jest zaskoczeniem możliwość zapłaty telefonem komórkowym za zakupy czy szybkie wysłanie pieniędzy znajomym przez Facebooka. Do tego dochodzi możliwość zarabiania na kontach oszczędnościowych, korzystanie z funduszy inwestycyjnych i możliwość korzystania z dodatkowych ubezpieczeń np. assitance. Dodatkowe usługi nie są niezbędnym elementem indywidualnego rachunku bankowego, natomiast są przydatne i również ten parametr wchodzi w skład naszego rankingu kont osobistych.

Ranking kont osobistych – nasze podsumowanie

wkładanie oszczędności do świnki skarbonki

Rankingi tworzymy po to by ułatwić i zdecydowanie przyspieszyć cały proces poszukiwania odpowiedniego produktu bankowego. W naszym rankingu kont osobistych oprócz wskazania najbardziej atrakcyjnych, dostępnych rachunków osobistych, podajemy także najważniejsze informacje dotyczące kont osobistych. W związku z tym, że każdy z nas ma inne oczekiwania, co do konta osobistego trudno jednoznacznie wskazać to jedno najlepsze. Do przygotowania naszego rankingu kont osobistych przeanalizowaliśmy prawie 40 dostępnych ofert na naszym rynku. Ostatecznie wybraliśmy siedem najbardziej interesujących ofert według nas. Są to najbardziej atrakcyjne, innowacyjne i opłacalne konta osobiste, które zdecydowanie wygrały w naszym rankingu kont osobistych.

Czym jest osobiste konto bankowe?

Konto osobiste to rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy prowadzony przez bank na podstawie umowy pomiędzy bankiem, a klientem indywidualnym. Najkrócej rzecz mówiąc jest to wirtualny portfel, w którym trzymamy pieniądze. Z jednej strony za pomocą karty i przelewów dokonujemy zakupów, z drugiej strony otrzymujemy wpływy z tytułu wynagrodzeń, odsetek z konta. Zgodnie z prawem bank gwarantuje swobodny i ciągły dostęp do środków finansowych zgromadzonych na rachunku bankowym. W naszym rankingu najlepszych kont osobistych pod uwagę bierzemy tylko oferty banków objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

Każde konto osobiste niesie ze sobą koszty! Bank pomimo, że jest instytucją zaufania publicznego, to również podmiot nakierowany przede wszystkim na zysk. Korzystając z produktów bankowych m.in. kont osobistych lub kart debetowych musimy zdawać sobie sprawę, że związane są z tym mniejsze lub większe koszty. Nie dajmy się nabrać, że wszystko jest za zero złoty. Jeżeli nie płacimy za prowadzenie rachunku czy kartę debetową to z pewnością poniesiemy opłaty za korzystanie z bankomatów, ponadprogramową liczbę przelewów czy kody SMS niezbędne do wykonania wielu czynności. Zdajemy sobie sprawę, że dynamicznie pojawiające się oferty i wewnętrzne zmiany regulaminów przyprawiają nie jednego z Nas o ból głowy. Z myślą o Was przygotowaliśmy ranking najlepszych kont osobistych w Polsce.

Jakie są rodzaje kont osobistych?

Konto standardowe – to podstawowe, najbardziej popularne konto bankowe, które służy do przechowywania pieniędzy i zarządzania swoimi finansami. Każdy bank ma w ofercie takie konto standardowe, ale różnią się one od siebie funkcjonalnością. Najczęściej jednak mamy szansę sami dokonać organizacji swojego konta i tak wybrać dodatkowe usługi, by ROR jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Do podstawowych funkcji takiego konta należy obecnie karta do bankomatu, funkcje powiadomień sms, dostęp do konta internetowego, dostępny debet na koncie.

Konto prestiżowe – to konto osobiste, które oprócz standardowych świadczeń oferuje dodatkowe, atrakcyjne usługi, które mają na celu jeszcze bardziej ułatwić nam zarządzanie finansami. Do takich prestiżowych usług należą między innymi pakiety sportowe, pakiety prywatnej opieki medycznej, ekskluzywne pakiety dodatkowych usług do wyboru, osobisty doradca finansowy itp. Konto zwykle dostępne dla najlepszych klientów, którzy m.in. otrzymują odpowiednio wysokie comiesięczne wpływy. Opłata za prowadzenie takiego rachunku czasem jest wyższa od standardowych kont osobistych.

Konto młodzieżowe – to konta dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Do otwarcia konta wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Przy dokonywaniu transakcji również wymagany jest nadzór osoby dorosłej. Konta takie bardzo często są połączone z kontem osobistym jednego z rodziców, dzięki czemu mogą oni na bieżąco śledzić poczynania swoich dzieci. Cel takich kont jest dwojaki. Rodzice decydują się na takie konta by nauczyć dzieci zarządzania finansami, co ma im ułatwić start w dorosłość. Natomiast, banki traktują konta młodzieżowe, jako sposób na pozyskanie nowych klientów, licząc, że po usamodzielnieniu konta przekształcą się w zwykła konta osobiste.

Konta studenckie – konta osobiste dla osób studiujących. Warunkiem możliwości założenia takiego konta jest posiadanie legitymacji studenckiej. Konto jest atrakcyjne z punktu widzenia oszczędności, ponieważ zazwyczaj banki nie pobierają opłat za prowadzenie rachunku i wydanie karty do bankomatu. Prawie wszyscy studenci potrzebują konta osobistego, nawet ci, którzy jeszcze nie osiągają żadnego dochodu. Jest to sposób na szybką wysyłkę potrzebnej gotówki przez rodziców. Brak opłaty za prowadzenie rachunku obowiązuje do momentu ukończenia studiów. Po tym czasie konto wygasa i: albo sami zdecydujemy się na inne lub automatycznie przekształci się na konto standardowe w ofercie danego banku.

Konto dopasowane do potrzeb

Warto pamiętać, że konto powinno być dopasowane do naszych potrzeb. Poniżej przygotowaliśmy krótki ranking konto osobistych dopasowanych do poszczególnych grup odbiorców.

Najlepsze konto dla osoby zatrudnionej

Jeżeli posiadasz pracę i masz stałe wynagrodzenie to powinieneś wybrać osobiste konto 360 w banku Millenium. Przy cyklicznych miesięcznych wpłatach i minimum jednej transakcji kartą bank nie obciąża Cię żadnymi opłatami. Dodatkowo możesz otrzymać 360 zł będąc nowym klientem. Bank Millenium gwarantuje rok bezpłatnego ubezpieczenia w assitance. Jeżeli posiadasz nadmiar środków finansowych możesz je ulokować na 3 % w skali roku koncie oszczędnościowym, który ma lepsze oprocentowanie niż nie jedna lokata. Posiadacze osobistego konta 360 mają możliwość skorzystania z programów rabatowych oraz dostępnej aplikacji Manager Finansów, która pomaga zarządzać domowym budżetem.

Najlepsze konto osobiste dla studenta

Według naszego rankingu kont osobistych najlepszym wyborem dla studentów będzie konto Freemium banku T-Mobile. Po pierwsze student nie chce ponosić kosztów za konto, a najlepiej jeszcze dostać ciekawe gratisy. Robiąc zakupy za 200 zł w miesiącu nie płacimy za kartę. Co prawda w odróżnieniu od kont w Idea i Alior banku mamy ograniczoną darmową ilość wypłat w bankomacie do trzech w miesiącu. Natomiast rekompensatą są dodatkowe usługi takie jak : płatność smartfonem, 50 zł premii dla aktywnych użytkowników oraz możliwość szybkich przelewów przez Facebooka. Jeżeli posiadasz telefon w T-Mobile dostajesz 10 zł na doładowanie swojego konta.

Zalety kont bankowych – jakie są?

Teraz pora przybliżyć trochę zalet kont osobistych – dla nas najważniejsze to:

pierwsza i jednocześnie najważniejsza zaleta posiadania konta osobistego to zapewniona gwarancja bezpieczeństwa naszych środków finansowych. Czasy, w których pieniądze przechowywaliśmy pod poduszką przeszły już dawno do lamusa, dzisiaj każdy powinien mieć swoje konto, gdzie jego pieniądze będą bezpieczne. Nie grozi im m.in. kradzież, zagubienie czy utrata podczas pożaru.

uproszczenie zarządzania finansami. Po pierwsze nie musimy już co miesiąc odbierać osobiście wynagrodzenia i fatygować się po pieniądze do kasy. Pensja co miesiąc automatycznie wpływa na nasze konto, a my możemy swobodnie nimi dysponować. Dodatkowym ułatwieniem są szybkie przelewy internetowe oraz możliwość ustawienia sobie na koncie osobistym tak zwanych zleceń stałych, dzięki którym nie musimy martwić się o cykliczne płatności.

możliwość dostępu do konta internetowego, które jest doskonałym narzędziem do prostego, szybkiego i wygodnego zarządzania naszymi środkami finansowymi.

łatwy dostęp do gotówki, dzięki różnym sposobom wypłaty środków i płatności. W dzisiejszych czasach oprócz zwykłej wypłaty gotówki z banku na podstawie dowodu osobistego, otrzymujemy kartę do konta, kod na telefon, którym możemy zarówno zapłacić w sklepie, jak i wypłacić gotówkę z bankomatu. Dzięki czemu nie musimy narażać się na niebezpieczeństwo kradzieży gdy mamy przy sobie znaczną kwotę gotówki, za wszystkie zakupy możemy zapłacić kartą.

możliwość szybkiego otrzymania innych produktów bankowych. Klienci banków, którzy od wielu lat mają otwarty rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy w jednej instytucji mogą liczyć na preferencyjne warunki otrzymania kredytu. Często banki dają nam także możliwość otwarcia lokat i kont oszczędnościowych do naszego konta osobistego przez Internet, bez wychodzenia z domu – wygodne prawda?

Wady kont osobistych

Nie zapominajmy również o drugiej stronie medalu, czyli w tym przypadku wadach kont osobistych. Co jest największymi minusami? Otóż:

brak możliwości ukrycia informacji o stanie naszego portfela. Oczywiście nasz sąsiad, który przejdzie się do banku i zapyta pani Wiesławy z okienka, ile wynoszą nasze oszczędności nie otrzyma takich informacji. Dlaczego? Ponieważ pracownicy banku są objęci obowiązkiem zachowania tajemnicy i nieujawniania naszych danych. Jednak instytucje takie jak Sąd i Urząd Skarbowy mogą otrzymać od banku informację o stanie naszych finansów. Przez co nie uda nam się ukryć zarobków przed komornikiem, jak w przypadku zwykłej gotówki.

obsługa konta osobistego w dzisiejszych czasach jest uproszczona i dla większości wydaje się być podstawową umiejętnością. Podobnie obsługa konta internetowego i wykorzystywanie wszystkich jego funkcji. Jednakże dla starszych osób może stanowić ono nie lada problem. Na szczęście dla takich osób banki przygotowały oferty kont dla seniorów, a przez założenie i obsługę konta przeprowadzają krok po kroku wykwalifikowani pracownicy banku.

ostatnią wadą, według nas, to koszt konta osobistego. Podobnie jak za inne produkty i usługi za prowadzenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego również musimy dokonać opłaty. Przeważnie jest to kwota około 10 zł miesięcznie, stosunkowo niewiele, ale jeśli doliczyć do tego opłatę za kartę, za wypłatę gotówki z bankomatu innego banku, czy za przelewy może uzbierać się już niezła sumka:( Na rynku są dostępne oferty kont osobistych za 0 zł, ale i tutaj trzeba uważać, bo dzisiaj raczej nie ma konta, w którym nie pobiera się żadnych opłat za wypłaty, przelewy itp.

Czy wspólne konto bankowe się opłaca?

wybór konta osobistegoKażdy bank w Polsce ma w swojej ofercie konta osobiste m.in. dla małżeństw. Wspólne konto osobiste to przede wszystkim oszczędność. Jedna opłata za prowadzenie rachunku to zaleta, przez którą małżeństwa decydują się na założenie takiego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Dodatkowo wspólne konto osobiste zdecydowanie ułatwia planowanie wspólnych wydatków oraz co bardzo ważne zwiększenie zdolności kredytowej niezwykle istotne dla rodzin starających się o kredyt hipoteczny. Nie wszyscy są chętni na zakładanie wspólnego konta. Oznacza to stały dostęp partnera nie tylko do naszych pieniędzy, ale także do informacji o stanie salda i wszystkich dokonywanych transakcjach.

Zdecydowana większość kont wspólnych w Polsce to konta zakładane przez współmałżonków, ale rachunek taki mogą założyć zarówno rodzic z dzieckiem, a nawet osoby ze sobą niespokrewnione.

Co jest najważniejsze przy wyborze konta osobistego?

Wybierając konto bankowe lub każdy inny produkt bankowy stajemy przed trudnym wyborem. Każdy bank w Polsce proponuje co najmniej kilka różnych kont osobistych, więc wybór jest ogromny. Banki kuszą nas kontami za zero złotych, dodatkowymi usługami i świadczeniami, jak pakiety medyczne i wielokanałowy dostęp do naszego konta. Na jakość konta osobistego wpływa wiele czynników, wszystkie wzięliśmy pod uwagę przy tworzeniu naszego rankingu. W tym miejscu krótko zwrócimy uwagę na co kłaść główny nacisk przy dokonywaniu wyboru.

  • Czy bank nalicza opłatę za prowadzenie rachunku, jak tak to w jakiej kwocie?
  • Czy bank nalicza jakieś dodatkowe opłaty, jak opłata za wydanie karty, za przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów?
  • Czy mamy możliwość darmowej wypłaty jedynie z bankomatu naszego banku, czy ze wszystkich i jak dużo jest dostępnych bankomatów w okolicy?
  • Czy mamy dostęp do intuicyjnej bankowości internetowej?
  • Czy istnieje wersja mobilna na telefon bankowości internetowej naszego konta osobistego?
  • Czy konto jest oprocentowane?

Oprocentowanie kont osobistych

Mało kto zwraca uwagę na oprocentowanie konta osobistego. Gdy otwieramy rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy to nie w celu, by na tym zarobić tylko by w bezpieczny i prosty sposób zarządzać swoimi finansami. Jednak niektóre konta bankowe są oprocentowane, a nasze odłożone pieniądze zarabiają, chociaż zdecydowanie mniej niż w przypadku kont oszczędnościowych i lokat bankowych. Warto sprawdzić przed podpisaniem umowy o prowadzenie rachunku, czy i jak oprocentowane jest dane konto. Najczęściej oprocentowanie takiego konta nie przekracza 1% w skali roku i dotyczy to określonego wkładu, np. max 4000 zł.

Jakie są sposoby zakładania kont osobistych?

Tradycyjna wizyta w oddziale banku, to nadal najczęściej wybierany sposób na otwarcie rachunku bankowego. Pracownik banku nie tylko przedstawi nam całą gamę dostępnych produktów i pomoże dobrać go do naszych potrzeb. Przejdzie z nami cały proces wypełniania wniosku i umowy oraz zwróci uwagę na najważniejsze elementy funkcjonalności konta.

Zakładanie konta osobistego przez Internet – w dzisiejszych czasach większość banków oferuje opcję otwarcia rachunku przez Internet, całkowicie bez wychodzenia z domu. Jedyne co możemy zrobić to wejść na stronę internetową danego banku, wypełnić załączony wniosek danymi osobowymi, wybrać konto i interesujące nas dostępne dodatkowe usługi. Po wypełnieniu wniosku doradca bankowy skontaktuje się z nami telefonicznie lub mailowo by potwierdzić wprowadzone dane i wybór konta. Potem wystarczy poczekać na wizytę kuriera z dwoma egzemplarzami umowy i podpisać je. Jedną kopię zachowujemy dla siebie. Po dostarczeniu umowy do banku konto zostanie aktywowane i otrzymamy dostęp do bankowości internetowej. W ciągu 14 dni otrzymamy pocztą kartę debetową i w osobnej kopercie kod PIN, który następnie będziemy mogli sobie zmienić.

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, banki starają się dopasować ofertę do zmieniającego się świata tworząc coraz nowe możliwości zakładania kont. Adekwatnie do otwarcia rachunku przez Internet na stronie banku możemy tego dokonać także przez aplikację mobilną w naszym telefonie komórkowym. Obowiązują w tym wypadku te same warunki i dokumenty, co przy zakładaniu konta przez Internet, umowę otrzymamy kurierem.

Otwarcie rachunku przelewem – Jest to opcja dostępna jedynie w kilku bankach w Polsce. Musimy wejść na stronę internetową banku, wypełnić wniosek i podać numer rachunku bankowego prowadzonego w innym banku. Bank wysyła e-mail z numerem rachunku, na który musimy dokonać niewielkiego przelewu. Bank porównuje dane z rachunków, księguje przelew i aktywuje nowe konto. Kartę i numer PIN otrzymujemy pocztą.

Założenie konta telefonicznie – kilka banków proponuje opcje otwarcia rachunku przez swoją infolinię. Wystarczy zadzwonić na odpowiedni numer, odpowiedzieć na wszystkie niezbędne pytania, będzie to forma wypełnienia wniosku telefonicznie, a umowę podpisujemy już w placówce lub jest nam dostarczona kurierem do domu.

Dodaj komentarz
guest
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
30 stycznia 2018 13:48

czy do jednego konta mogę mieć podpięte dwa konta oszczędnościowe? Jak to jest z nimi?

Judyta
Judyta
7 lutego 2018 22:10
Odpowiedz do:  Waldek

Waldek, to pewnie zalezy od banku. w niektórych z ucałowaniem ręki Ci otworza wszystko, co chcesz

Kamila
Kamila
16 lutego 2018 14:50
Odpowiedz do:  Judyta

No dokładnie, ja w pko mam dwa konta osobiste + konto na każde dziecko. W sumie każde dziecko ma dwa konta, bo mąż u siebie ma też taki subkonta. Opłaca sie, bo w ofercie dla najmłodszych dla środków ponizej 2,5k jest oprocentowanie dość wysokie i co tydzie kapitalizują odsetki. Opcja lepsza niż lokata, bo pieniądze są zawsze pod ręką,

tylko wiadomo na koncie podstawowym musza być odpowoednie obroty

Paulina
Paulina
16 stycznia 2018 13:49

Czy jest teraz jakiś fajny program lojalnościowy, w którym za otwarcie konta dostanę kasę? Długo muszę potem mieć konto w tym banku? Czy muszę mieć kartę płatniczą albo jakieś inne produkty?

Edi
Edi
23 stycznia 2018 20:52
Odpowiedz do:  Paulina

Nie wiem, czy jest jakaś promocja, ale w takich przypadkach w zasadzie zawsze wymagają, żeby no nowe konto wpływała wypłata. Jeśli nie będzie utrzymane saldo, to potem żądają zwrotu kasy. A chyba często jest teraz tak, ze płatność jest dopiero po danym okresie. Więcej chyba można zgarnąć w ramach systemu poleceń. No i skoro musisz miec wynagrodzenie przelewane, to trochę bez sensu nie mieć karty

Stroskany
Stroskany
20 grudnia 2017 18:30

upoważnienie do konta osoby chorej trzeba załatwiać notarialnie? czy wytarczy przedstawić w banku kartę choroby i udowodnic, że jest se rodziną?

Gieniu
Gieniu
22 grudnia 2017 16:01
Odpowiedz do:  Stroskany

Notarialnie albo wręcz sądownie, jeśli wczesiej nie było upoważnienia do korystania z konta. ładne rzeczy by się działy, gdyby można było ot tak decydować o czyichs oszczędnościach

Kinga
Kinga
19 grudnia 2017 14:28

można otworzyć sobie konto małżeńskie i miec w tym samym banku osobne konto osobiste? czy to w innym banku by musiało być? czy po ślunie bez rodzielności majatkowej nie można już nic załatwić w banku bez wiedzy drugiej połówki? nie chodzi o kredyty, tylko oszczędności – żeby nie było, że chcę za plecami pozadłużać

Rutek
Rutek
28 grudnia 2017 16:15
Odpowiedz do:  Kinga

Możesz otwierać dowolną ilość kont bez zgody małżonka. Nawet w tym samym banku możesz mieć konto osobiste tylko dla siebie i tam podpinać jakieś produkty oszczędnościowe: konto oszczędnościowe lokaty, plany budowania kapitałów, konta maklerskie i tak dalej.

Pytanie tylko do jakiej kwoty chcesz ukrywać oszczędności, bo jeśli rozliczacie razem podatki, to możesz mieć problem z ukryciem grosza na czarną godzinę.

A standardowo to tak, tylko o kredyty musisz mieć zgodę lub stwierdzenie rozdzielności majątkowej.

violka
violka
4 stycznia 2018 08:47
Odpowiedz do:  Kinga

konto bankowe możesz bez problemu założyć drugie. Nawet przepiąć do niego kartę płatniczą lub produkty oszczędnościowe. tylko na zadłużanie sie trzeba mieć zgodę, ale skoro tego nie potrzebujesz, to bez przeszkód sobie założysz. A gdzie masz konto wspólne?

momon
momon
18 grudnia 2017 11:58

a jest jakiś bank gdzie jest darmowe konto osobiste bez minimalnych kwot. bo wszedzie chcą albo salda, ablo płatności kartą. wiek juz nie łapie się na młodzieżówki czy konta studenckie.

Roda
Roda
19 grudnia 2017 18:07
Odpowiedz do:  momon

dla studentów i młodzieży warunki są fajne, potem zaczyna być już pod górkę.. Chcesz używać, to płać.

Ala
Ala
26 grudnia 2017 16:19
Odpowiedz do:  momon

no nie ma łatwo, bez salda i płatności kartą raczej nic nie znajdziesz. Chyba że jakieś konto bankowe bez karty, a jedynie z dostępem online

daniel
daniel
18 grudnia 2017 07:25

jest bank, w którym WSZYSTKIE wypłaty są za darmo? chodzi mi o bankomaty w kraju. i bez ograniczeń kwotowych. ewentualnie z aplikacją, którą można płacić zblizeniowo telefonem. Obroty na koncie mam, płatności kartą spore, ale zawsze znajdę jakiś kruczek, gdzieś próbują wysępić pieniądze. a, bo nie mam jeszcze poniżej 26 lat, konto młodzieżowe odpada

Ola
Ola
2 stycznia 2018 22:44
Odpowiedz do:  daniel

ale jak masz obroty, to i konto bankowe masz za darmo. Nie wiem, jakich kruczków sie doszukujesz i w jakich bankach byłeś, to w większości to jest standardem.

werokina
werokina
17 grudnia 2017 22:21

gdzieś jest konto w którym można od razu po otwarciu uruchomić limit kredytowy?

julek
julek
17 grudnia 2017 06:13

Dobry ranking kont, jkbym przejrzał wczesniej, to bym teraz nie płacił za każda pierdołę

daria
daria
20 grudnia 2017 11:19
Odpowiedz do:  julek

ale przeciez możesz zmienic bank i sobie przenieść konto gdzie chcesz i nie płacić. wiec nie narzekaj – płacisz, bo ci sie nie chce iść załawtiac

ala
ala
16 grudnia 2017 19:12

ja mam konto osobiste i oszczędnosciowe, szkoda ża więcej niz jedna wypłata wpłata na to drugie jest płatne – czytajcie umowy, bo potem okazuje się, ze pieniądze nie s atak w zasiegu ręki. Ja sie zastanawiałam, czemu mi sie stan konta nie zgadza, a to właśnie mi naliczyli wcale nie małe opłaty za przelewy wewnętrzne. uwazajcie na to!

Rysownik
Rysownik
15 grudnia 2017 18:09

Gdzie mogę mieć w pełni spersonalizowaną kartę do konta? nie chodzi mi o możliwośc wyboru grafiki, tylko całkiem własną. ktoś wie?

czarek
czarek
14 grudnia 2017 11:08

Czy tylko u mnie sa płatne wypłaty z bankomatów poniżej stówki? czy jeszcze jakiś bank tak ma? no żeby człowiek z konta nie mógł wypłacić normalnie 50 ziko, tylko musi stówami wszędzie rzucać. Poza tym nie zawse mam stówkę i nie zawsze jej potrzebuję, np idąc na miasto. sówki nie są też wygodne, bo cęsto nie mają jak wydać albo trzebają rozmieniać.

Julka
Julka
12 grudnia 2017 13:22

Jak mam rachunek rozliczeniowy w pko. iko daje rade, od razu mam podpięte konto oszczednosciowe.