Kredyt dla firm – ranking ofert

4.6 /5
(Ocen: 5)
kredyt dla firm - właściciel restauracjiDlaczego ranking kredytów dla firm jest tak ważny? Każdy przedsiębiorca na pewnym etapie swojej działalności może spotkać się z chwilowymi problemami finansowymi. Najczęściej potrzeba nam zastrzyku gotówki na start, żeby prężnie ruszyć działalność, ale też później trzeba inwestować w reklamę, na szkolenia itp. Gama potrzeb jest ogromna. Bardzo istotne z punktu widzenia każdego właściciela firmy jest pozyskanie potrzebnego kapitału sprawnie i jak najmniejszym kosztem. W trakcie prowadzenia działalności również mogą przytrafić się nam różne nieprzewidziane okoliczności jak np. opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów (temat bardzo dobrze znany w przedsiębiorstwach budowlanych). Poniższy ranking kredytów dla firm ma nam ułatwić poszukiwania najlepszego kredytu dla naszego przedsiębiorstwa.

Ranking kredytów dla firm 50.000 zł – top 4 oferty

Logo ING Bank

RRSO:15,57%Prowizja: 0,00%, 0,00 zł

Oprocentowanie: 7,61%Oprocentowanie: 6M

Rata:1.747,26 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

Pożyczasz:50.000,00 złOddajesz:62.901,20 złlogo Bank BPS

RRSO:16,43%Prowizja:2,00%, 1.000,00 zł

Oprocentowanie: 8,53%Oprocentowanie: 3M

Rata:1.768,48 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

Pożyczasz:50.000,00 złOddajesz:64.665,45 złLogo Pekao SA

RRSO:17,99%Prowizja: 4,00%, 2.000,00 zł

Oprocentowanie: 9,02%Oprocentowanie: 3M

Rata:1.807,37 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

Pożyczasz:50.000,00 złOddajesz:67.065,28 złLogo Alior Bank

RRSO:22,99%Prowizja:2,50%, 1.250,00 zł

Oprocentowanie: 11,99%Oprocentowanie: 3M

Rata:1.935,23 złOkres kredytowania: 36 miesięcy

Pożyczasz:50.000,00 złOddajesz:70.918,12 złZestawienia ofert kredytów dla firm na kwotę 50 tys. zł. Stan na 08.2018 rok.

Dlaczego ranking kredytów dla firm w enerad?

logo eneradZanim przejdziemy do rzeczy, pragniemy wyjaśnić dlaczego enerad.pl zajmuje się tematyką finansową. Informujemy wszem i wobec, że nadal naszym priorytetem jest rynek energetyczny i wszystko co jest z nim związane. Pragniemy jednak wspierać naszych Użytkowników w różnych istotnych dziedzinach życia i doradzać kiedy jest to tylko możliwe. Nasze dotychczasowe artykuły doradcze jak np. porównywarka cen prądu i porównywarka cen gazu, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Wiemy, jak istotny jest rozsądny wybór ofert z ogromnej gamy produktów finansowych. Dlatego opracowaliśmy dla Was m.in. ranking kredytów hipotecznych, czy ranking kont osobistych. Natomiast, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla rankingu kredyty dla firm, który przygotowaliśmy z myślą o Was, drodzy Użytkownicy!

Ranking kredytów dla firm – kryteria wyboru

Ranking kredytów dla firm ma na celu w przejrzysty sposób ukazać dostępne oferty na rynku skierowane do przedsiębiorców. Skala punktowa jaką posłużyliśmy się w tym rankingu ustaliła, które banki proponują najlepsze rozwiązania. Wybraliśmy dziesięć najlepszych ofert, które zaprezentowaliśmy powyżej. Kryteria, jakie braliśmy pod uwagę podczas dokonywania wyboru to oczywiście m.in.:

Oprocentowanie – niezwykle istotne, ponieważ od niego zależy w głównej mierze koszt naszego kredytu. Jest to cena, jaką płacimy instytucjom finansowym za udostępnienie nam gotówki. W ustalaniu wysokości oprocentowania banki korzystają ze stopy bazowej, czyli WIBOR, najczęściej 3M. WIBOR, czyli wysokość stawek oprocentowania, po jakich banki pożyczają sobie pieniądze. WIBOR 3M to kredyt udzielony danemu bankowi na okres trzech miesięcy. Do tego dochodzi marża banku, czyli kwota którą zarabiają banki udzielające nam kredytu.

Wysokość prowizji, czyli jednorazowej opłaty, jakiej musimy dokonać za pobranie kredytu. Wysokość prowizji ustala bank indywidualnie. Bardzo często zwracamy uwagę na kredyty, które oferują 0% prowizji, jednak należy pamiętać, że wtedy bank może naliczyć inne koszty. Nierzadko oferty z prowizją są dużo bardziej opłacalne od tych z 0% prowizji.

Maksymalny okres kredytowania, to czas, na jaki możemy zaciągnąć zobowiązanie. Od okresu kredytowania zależy wysokość naszej miesięcznej raty. Im dłuższy będzie czas, tym rata niższa. Niestety, dłuższy okres kredytowania to jednocześnie większy całkowity koszt kredytu. Musimy sami ustalić co w danej sytuacji będzie najlepsze dla nas i naszej firmy.

Czas oczekiwania na decyzję i przelew środków na konto przedsiębiorcy, niezwykle istotne dla każdego kto prowadzi firmę i nagle znalazł się w poważnych tarapatach. Gdy musieliśmy dokonać standardowych opłat, jak np. wynagrodzenia dla pracowników i zabrakło pieniędzy na materiały, czas uzyskania środków jest bardzo ważny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, niektóre banki skracają czas do minimum, a środki dostępne są jeszcze tego samego dnia.

Maksymalna kwota kredytu, to wartość, jaką bank może nam pożyczyć w konkretnej ofercie kredytowej. Pamiętajmy jednak, że banki zawsze zastrzegają sobie, że jest to podana kwota maksymalna, co oznacza, że niekoniecznie w zasięgu naszych możliwości. Wysokość kwoty, którą możemy pożyczyć jest ustalana na podstawie oceny naszej zdolności kredytowej.

Minimum formalności, które są oferowane przez niektóre banki to uproszczenie procedury ubiegania się o kredyt. Dotyczy to zarówno dokumentów kredytowych (czytelny wniosek dostępny online oraz zwięzła, zrozumiała umowa kredytowa), jak i zaświadczeń, które musimy złożyć w chwili ubiegania się o dofinansowanie. Najbardziej atrakcyjne z naszego punktu widzenia są ograniczenia w ilości potrzebnych dokumentów i brak konieczności dostarczania zaświadczeń z ZUS i US.

Dodatkowe bonusy dla firm. Banki oprócz atrakcyjnego oprocentowania i niskiej kwoty prowizji starają się przyciągnąć klientów oferując także dodatki do kredytu. Najczęściej są to konta bankowe z atrakcyjnymi platformami do prowadzenia księgowości, ale także darmowe porady doradców finansowych czy pomoc w otrzymaniu dotacji unijnych. Dla nas koszt kredytu zawsze będzie najważniejszy, jednak warto także zapoznać się z dodatkowymi korzyściami, jakie oferuje nam bank.

Rankingi kredytów czy warto z nich korzystać?

Oczywiście, że warto jeśli tylko są wystarczająco rzetelne i merytoryczne jak ten przygotowany przez nas. Ranking powinien opierać swoją treść na faktycznych przesłankach i być całkowicie wolny od wpływów ze strony banków. Gdy trafimy na takie źródło możemy mieć pewność, że korzystając z niego dokonamy najlepszego wyboru wsparcia finansowego dla naszej firmy. Dzięki naszemu rankingowi kredytów dla firm macie możliwość złożyć zapytanie dotyczące wybranego przez Was kredytu, a doradca zadzwoni do Was i przedstawi ofertę najbardziej dopasowaną do Waszych potrzeb. Wielu z Was chcąc uzyskać najbardziej atrakcyjną ofertę z punktu widzenia opłacalności odwiedza oddziały banków, składa wnioski i porównuje oferty, nie jest to dobre rozwiązanie. Pamiętajmy, że każdy wniosek jest zapytaniem o naszą historię, a ilość tych zapytań ma wpływ na ocenę naszej wiarygodności kredytowej.

Ranking kredytów dla firm – dodatkowe uwagi

polskie pieniądze 100-złotowePrezentowane kredyty nie stanowią ostatecznej oferty. Banki zastrzegają sobie możliwość zmiany oferowanych warunków. Oprocentowanie jest zmienne i ustalane indywidualnie. Prowizja zależna jest od kwoty pobranego kredytu lub wyboru opcji z zabezpieczeniem kredytu lub bez. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką możemy otrzymać zawsze rozpatruje bank, biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe. Mimo to, prezentowane oferty dają nam ważną wskazówkę w ocenie kredytów dla firm dostępnych na rynku bankowym. Ranking kredytów dla firm to praktyczny poradnik zawierający najważniejsze informacje o warunkach kredytowych, składnikach kosztów i benefitach dodatkowych oferowanych przez banki.

Kredyt dla firm – co to właściwie jest?

Kredyt bankowy dla firm jest umową w formie pisemnej pomiędzy instytucją finansową, a przedsiębiorcą. W ramach tej umowy bank zobowiązuje się przekazać określoną kwotę gotówki, na konkretny czas, a właściciel firmy jest zobowiązany zwrócić otrzymaną kwotę gotówki w ustalonym w umowie terminie z należnymi dla banku odsetkami. Kredyt dla firm może być udzielony na dowolny cel, ale musi być on związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Niemalże każdy bank w Polsce proponuje po kilka ofert kredytów specjalnie oferowanych dla przedsiębiorców. Różne dostępne formy kredytów dla firm przedstawiamy poniżej.

Kto może wziąć taki kredyt dla firm?

O kredyty dla firm mogą ubiegać się osoby fizyczne prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze, spółdzielnie, spółki z o.o., jawne, cywilne, komandytowe, komandytowo-akcyjne, akcyjne, przedstawiciele wolnych zawodów oraz rolnicy. Niektóre oferty wyłączają część przedsiębiorców z możliwości o ubiegania się o dany kredyt. Część instytucji posiada oferty dedykowane specjalnie dla konkretnych przedsiębiorców proponując im atrakcyjne warunki jak np. Agro kredyty dla rolników, czy kredyty gotówkowe dla przedstawicieli wolnych zawodów na preferencyjnych warunkach.

Jakie wymagania należy spełnić, by wziąć taki kredyt?

Warunki uzyskania kredytu dla firm są oczywiście zależne od konkretnej oferty w danym banku. Należy zapoznać się z wymaganiami, jakie stawia instytucja finansowa przed przyszłymi kredytobiorcami i dopasować ofertę do własnych możliwości. Na pozytywną opinię banków wpływa wiele czynników do najczęstszych należą:

 • Okres prowadzenia działalności gospodarczej minimum 12 miesięcy;
 • Pozytywna historia kredytowa w BIK , KRD i BIG;
 • Posiadanie rachunku bankowego w danym banku;
 • Brak ogłoszeń o rozpoczętych licytacjach dotyczących naszej firmy;
 • Otrzymywanie wpływów na konto w ciągu ostatnich sześciu lub dwunastu miesięcy;
 • Posiadanie zabezpieczeń rzeczowych i poręczycieli;
 • Uregulowane płatności z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Formalności przy kredycie dla firm

W zależności od banku i konkretnej oferty musimy spełnić wszystkie formalności powiązane z procesem ubiegania się o kredyt. Na początku powinniśmy dostarczyć wszystkie wymagane przez bank dokumenty takie, jak zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, o nadaniu nr NIP i REGON, zaświadczenia z ZUS i US. Dodatkowo dokumenty na podstawie, których bank określi nasze dochody w zależności od formy rozliczania naszej firmy PIT 36 lub 36L, wyciąg z konta, wydruk z księgi przychodów i rozchodów, faktury, oświadczenie o wysokości dochodów po opodatkowaniu, rachunek zysków i strat. Bank poinformuje nas, które dokumenty będą wymagane. Po pozytywnym rozpatrzeniu przez instytucję finansową naszego wniosku i dostarczonych dokumentów podpisujemy cały komplet druków takich jak: umowa kredytowa, harmonogram spłat, regulamin, warunki ubezpieczenia, dyspozycje wypłaty środków i inne wymagane przez bank. Po podpisaniu umowy oczekujemy na przelew pieniędzy.

Kredyt dla nowych firm – czy to możliwe?

mężczyzna przykładający pieczątkę do dokumentuPozyskanie kredytu na start chociaż trudne, jest możliwe już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Niektóre banki w swojej ofercie posiadają takie rozwiązania dla osób, które stawiają pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności. Opinia na temat nowej firmy nie może być oparta na podstawie osiąganych dochodów, a więc w tym przypadku banki biorą pod uwagę inne kryteria oceny zdolności kredytowej przedsiębiorców. Czasem wystarczy tylko oświadczenie przedsiębiorcy o osiąganych dochodach. Przy wnioskowaniu o większe sumy konieczne jest zabezpieczenie kredytu. Dla nowych firm mogą to być poręczenia instytucji rządowych i unijnych. Interesujące oferty kredytowe dla firm, z krótkim stażem proponuje mBank i Idea Bank, warto zapoznać się z tymi produktami.

Kredyty dla firm – dostępne możliwości

Różnorodność produktów finansowych dedykowanych dla przedsiębiorców pozwala dopasować ofertę do naszych potrzeb. Mamy możliwość wsparcia finansowego m.in. w formie kredytów w rachunkach bieżących, kredytów obrotowych, inwestycyjnych, gotówkowych i hipotecznych. Ofertę dobieramy biorąc pod uwagę przede wszystkim to, na co i ile potrzebujemy gotówki. Czy jest to konkretna inwestycja czy wolimy zachować dla siebie cel, na jaki przeznaczymy otrzymane od banku środki finansowe.

Kredyt w rachunku bieżącym – jeden z najbardziej cenionych opcji z punktu widzenia klientów firmowych. Są to środki finansowe dostępne w rachunku bankowym. Przez stały dostęp gotówki zapewnia płynność finansową. Kredyt taki jest odnawialny, dzięki czemu po wykorzystaniu całości lub części środków, kwota jest ponownie dostępna do wykorzystania. Musimy tylko pamiętać, żeby nie przekroczyć ustalonego limitu. Środki mamy osiągalne od razu po podpisaniu umowy bez dyspozycji do wypłaty gotówki lub przelewu. Możemy określić go jako duży debet na koncie, z którego możemy korzystać w razie potrzeby. Odsetki płacimy od kwoty wykorzystanej, im większe nasze wpływy na rachunek tym niższe procentowanie. Umowa kredytu zawierana jest na konkretny okres, najczęściej od 12 do 36 miesięcy. W tym czasie możemy korzystać z udostępnionego przez bank limitu w rachunku bieżącym.

Kredyt obrotowy dla firm – to kredyt na bieżące potrzeby naszej firmy. Jest to kredyt gotówkowy na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pamiętajmy, że warunki kredytów obrotowych są różne w zależności od instytucji, która go proponuje. To co odróżnia ten produkt od kredytu gotówkowego to forma spłaty. Mamy tu możliwość spłaty kapitału co kwartał lub spłatę odsetek co miesiąc, a kapitału dopiero na koniec okresu uzgodnionego w umowie kredytowej. Ważny z punktu widzenia przedsiębiorcy jest fakt, że kredyt najczęściej udostępniany jest na dowolny cel. Tak naprawdę, co instytucja finansowa to parametry kredytu obrotowego są inne. Banki bardzo często dostosowują warunki do indywidualnej sytuacji finansowej przedsiębiorcy.

Kredyt inwestycyjny – przeznaczony jest na opłacenie przez przedsiębiorcę konkretnych inwestycji, które mają przyczynić się do rozwoju firmy. Kredyt może być udzielony na zakup nieruchomości takich jak: hale produkcyjne czy ruchomości, jak np. maszyny rolnicze, czy nowe samochody w firmie przewozowej. Warunkiem udzielenia takiego zobowiązania jest pozytywny wynik analizy ekonomicznej banku. Instytucja sprawdza opłacalność naszej inwestycji. Wymagane jest udokumentowanie wydatkowanych przez nas środków. W zależności od oferty mamy możliwość otrzymania części lub całości kwoty poniesionej na daną inwestycję. Pieniądze wypłacane są w trzech formach: jednorazowo, w kilku częściach lub jako limit w rachunku.

Kredyt hipoteczny dla firm – jest to kredyt przeznaczony na sfinansowanie przez firmę zakupu, budowy lub modernizacji nieruchomości, ale tylko na działalność naszej firmy. Nie dotyczy zakupu prywatnego mieszkania przedsiębiorcy. Do głównych zalet tej formy kredytu należy długi okres kredytowania, nawet 25 lat oraz wysokie kwoty maksymalne, jakie możemy uzyskać. Ważne z punktu widzenia właściciela firmy jest stosowana często przez banki uproszczona procedura ubiegania się o to zobowiązanie.

Pożyczka gotówkowa dla firm – to szybki kredyt dla firm na dowolny cel. Wypłacany w gotówce bądź przelewem na konto firmowe. Podstawową zaletą jest oczywiście brak konieczności dokumentowania wydatkowanych przez nas środków. Procedury otrzymania takiego zobowiązania są uproszczone i ograniczają się w zależności od banku do dostarczenia zaświadczeń z ZUS i US, PIT oraz wyciągów z konta. Kredyt dostępny jest bez zabezpieczeń i poręczycieli do określonej przez bank kwoty maksymalnej.

Jakie są plusy kredytów dla firm?

 • wysokie kwoty maksymalne, jakie możemy pożyczyć w krótkim czasie;
 • różne rodzaje kredytów dopasowane do naszych potrzeb;
 • bank akceptuje różne formy zabezpieczenia kredytu;
 • możliwość otrzymania dofinansowania na realizację planowanej inwestycji;
 • pomoc doradców kredytowych;
 • czasem dodatkowe bonusy dla przedsiębiorców jak np. pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych.

Na co uważać zaciągając kredyt dla firm?

Przede wszystkim należy uważać na ukryte koszty. Trzeba prześledzić wszystkie składniki ceny kredytu jak oprocentowanie, prowizja czy koszt ubezpieczenia. Sprawdzić czy bank nalicza opłatę w przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania. Zapoznać się z ogólnymi warunkami kredytu, a przed sfinalizowaniem porozumienia dokładnie przeczytać umowę kredytową.

Kredyt dla firmy, czy może kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy dla osób fizycznych jest najchętniej wybieraną formą pożyczania gotówki w Polsce. Otrzymane w ten sposób środki finansowe możemy przeznaczyć na dowolny wybrany przez nas cel. Nie wymaga wkładu własnego, ani zabezpieczenia, a procedury ubiegania się o kredyt bardzo często są uproszczone. Jeśli jednak potrzebujemy gotówki na prowadzoną działalność gospodarczą warto skorzystać z oferty dedykowanej dla firm. W przypadku takich ofert, banki stosują niejednokrotnie elastyczną ocenę zdolności kredytowej. Powoduje to, że mamy szansę otrzymać większą kwotę, niż wychodzi z wyliczeń naszej zdolności kredytowej na podstawie osiągniętych przychodów. Gdy interesuje nas konkretna inwestycja, która zostanie pozytywnie oceniona przez bank, kredyt dla firm może zagwarantować nam uzyskanie kwoty w 100% pokrywającej tą inwestycję.

Jeśli jednak nadal rozważacie zaciągnięcie kredytu gotówkowego, to nasza porównywarka kredytów gotówkowych pomoże znaleźć Wam najlepszą ofertę!

Jak wybrać najlepszy kredyt dla firm?

Wybór nie jest oczywiście prosty. Wystarczy fakt, że większość banków proponuje co najmniej kilka kredytów dedykowanych przedsiębiorcom. Należy pamiętać, że każdy doradca kredytowy będzie przekonywał do oferty banku, w którym pracuje. Zawsze będzie to według niego, dla nas najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy, że jeśli posiadamy pozytywną historie kredytową, a firma nie ma poważnych problemów finansowych to bank może zaproponować nam lepsze warunki. W oparciu o tą wiedzę i prezentowany przez nas ranking kredytów dla firm, możecie sami dopasować produkt do Waszych oczekiwań. Wniosek można złożyć online, a doradca kredytowy skontaktuje się z Wami telefonicznie lub drogą mailową.

Ranking kredytów dla firm – podsumowanie

Poszukiwanie rozwiązania chwilowych kłopotów finansowych dla firmy może często stanowić nie lada wyzwanie. Każdemu przedsiębiorcy zależy na czasie, uzyskaniu odpowiedniej sumy na uregulowanie bieżących zaległości lub pieniędzy na inwestycje oraz na poniesieniu jak najniższych kosztów. Proces pozyskania kredytu dla działalności gospodarczej jest długotrwały i nierzadko stresujący. Mnogość formalności przez jakie trzeba przebrnąć nie ułatwia zadania. Ranking kredytów dla firm, który dla Was przygotowaliśmy ma na celu uproszczenie i przyśpieszenie etapu poszukiwania najlepszej oferty dla Waszej firmy.

Dodaj komentarz
guest
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
14 stycznia 2018 17:37

Czy ktoś miał problem z przekształceniem kredytu? Mam Limit na koncie i chciałbym go spłacić zaciągając kredyt dla firm (obrotowy) w moim banku robią mi z tym jednak problem (bo za limit mnie doją jak się patrzy, a obrotowy byłby dla mnie tańszy). Zastanawiam się wiec, czy może nie wziąć kredytu konsolidacyjnego w innym banku. Waham się jednak, że w pierwszym będą robili mi straszne problemy i na przykład doliczą jakieś opłaty z kosmosu. Uprzedzając dobre rady, jakie mnie spotkały gdzie indziej: nie pójdę po prostu spytać księgowej, bo ona jest od rachunkowości, a nie produktów bankowych…

Lena
Lena
5 stycznia 2018 12:25

Na bieżącą działalność bardziej opłaca się który kredyt dla firmy: limit kredytowy czy kredyt obrotowy?
Poproszę komentarze wyłącznie od osób, które prowadzą własną działalność i mają doswiadczenie, innym podziękuję.

Teresa
Teresa
12 stycznia 2018 15:41
Odpowiedz do:  Lena

Lena wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Teraz się pytasz, co jest lepsze: łyżka czy widelec, ale nie piszesz co chcesz jeść. Żadna rada w takim przypadku nie będzie miała sensu.
Napisz coś więcej, po co firmie potrzebny kredyt, to wtedy ktoś Ci coś doradzi.

Kamil
Kamil
20 grudnia 2017 09:45

Czy ktoś wie, czy dostępne są kredyty fla firm jeśli są zaległości w zusie? bedziemy próbować się ratować…

Max
Max
24 grudnia 2017 08:35
Odpowiedz do:  Kamil

w takim wypadku szukaj raczej inwestora, który przyniesie kasę, a potem będziecie sie dzielić zyskami. miesieczne raty i plany oszczędzania przy kredycie dla firm mogą was dobić.

Ula
Ula
27 grudnia 2017 09:43
Odpowiedz do:  Max

To chyba lepiej szybko zwinąć działalność, ratować co sie da niż brać kredyt. A potem otworzyć coś nowego i wziąć np kredyt dla startujących z firmami.

bo teraz tak szczerze, to kredyt firmowy może Was pogrążyć. i raczej żaden bank nie udzieli Wam zobowiązania, jeśli macie zadłużenie ze składkami lub podatkami.

inwestor to też kiepski pomysł, bo przy takim dużym ryzyku bedzie chciał mieć gwarancję wysokich zysków – pewnie dla niego wynagrodzenie byłoby większe niz nawet byście wzięli pożyczkę w lichwie.

no i pytanie, skąd macie takie zaległosci, bo jeśli np są problemy bo macie za długie terminy płatności, a te są i tak przekraczane, to musicie poprawic działania w firmie. i jak najszybciej pójść do sądu by odzyskać należności. I jeśli stąd są problemy i wiesz, ze pieniądze odzyskasz, to mozesz próbować zastawiać prywatny majątkek. chodź, to rzecz jasna najbardziej ryzykowne.

serio, zamknij teraz, uratuj co się da i zacznij od nowa. ludziom tylko wytłumacz wszystko – jeśli byłeś słowny wcześniej, to i teraz ci zaufają.

Irena Major
Irena Major
23 stycznia 2018 14:47
Odpowiedz do:  Kamil

No jak ktoś zalega w zusie to musi mieć solidny biznesplan i mocne argumenty, ze da radę sie podnieść, np umowy na zamówienia. Inaczej nikt nie traktuje poważnie takich biznesów i są skazane na chwilówki dla właściciela albo inne podejrzane i baaaardzo kosztowne źródła pieniedzy

Jarek
Jarek
19 grudnia 2017 16:42

Kredyty inwestycyjne dla firm – ktoś brał? wysokie oprocentowanie?

Tymon
Tymon
26 stycznia 2018 11:52
Odpowiedz do:  Jarek

Wszystko zależ od tego, jaka to inwestycja, jaka jest kondycja finansowa firmy, wkład własny, ewentualne dofinansowanie. Banki podają z reguły standardowe oprocentowanie, ale jak wszystko jest ok i inwestycja to pewne pieniądze w przyszłości, to można coś z tego urwać. no i oczywiście wszystkie sprawy finansowe muszą być dobrze prowadzone, podobnie jak wyliczenia w biznesplanie. nie daj Boże, żeby analityk banku znalazł jakieś błędy/ nieścisłości w wyliczeniach.Jeszcze jakiś błąd rachunkowy przejdzie, ale podanie kwot niezgodnych z księgami, to bye, bye kredycik.

marek
marek
18 grudnia 2017 11:54

Dla mnie kredyt dla firmy okazał sie być prawie gwoździem do trumny. Limit kredytowy kazał sie byc zbyt łatwy, wiele faktur opłacalismy srodkami z niego, sami moglism wydłużać terminy płatności naszych należności. ale takimodel ma sens, jak klienci jednak płacą w wyznaczonym terminie. u nas zaczęl sę kompikacje, limit był niepsłacony, odsetki rosły. koniec końców zastawiłem dom, z kontrahentami poszedłem do sądu, a to spłaciłem. wiec ostrzegam przed łatwym limitem w koncie, jdno potkniecie i można osiwieć, stracic firmę i wiele lat cieżkiej pracy

Jagoda
Jagoda
20 grudnia 2017 14:43
Odpowiedz do:  marek

Limity kredytowe w koncie frmowym są całkiem wygodne – jeśli rzecz jasna ktoś zachowa umiar. takie rzeczy powinno sie konsultować z księgową, a nie wydawać potem pieniądze jak leci.

jaga
jaga
16 grudnia 2017 14:31

Co z dg? długo trzeba prowadzić, żeby dostać kredyt dla firmy?

Andrzej
Andrzej
15 grudnia 2017 20:40

Fajne są opcje kredytów na sam start działalności, zwłaszcza jeśli ktoś nie łapie sie na dotacje z up

Gienio
Gienio
13 grudnia 2017 07:38

Potrzebne mi porównanie kredytów firmowych, ale bardzo dokładne zestawienie. Czy to tylko płatnie u doradcy?

Roman
Roman
12 grudnia 2017 10:48

szukam dobrego kredytu firmowego. na biezace wydatki, z minimum formalności. konto prowadze pko od ponad dwóch lat, ale tam wlasnie chcieli duzo dokumentow.
brodna dzialanosc gospodarcza, ogolnie jestem na plusie i bez zaleglosci (zus, us), ale te wydłożone terminy platnosci moich faktur sa dla mnie zabiojcze…

Jachu
Jachu
14 grudnia 2017 15:15
Odpowiedz do:  Roman

Roman, jak tak składasz wnioski, jak piszesz na forum, to nigdzie ci nie dadza kredytu dla firm. no może inwestycyjny, na zakup słownika

Cezary
Cezary
4 grudnia 2017 18:03

A czy ktoś zamiast kredytu dla firmy szukał inwestora? Córka studiuje ekonomię i mówi, że inwestor jest zawsze droższy od banku – to prawda?

Kasia
Kasia
17 grudnia 2017 20:06
Odpowiedz do:  Cezary

Córka ma rację, jak ktoś wykłada kasę, to zawsze ponosi ryzyko i chce wiekszego zysku. Kredyt dla firm będzie dla ciebie tańszy pewnie. musisz przygotowac takie dokument jak biznesplan, czyli przedstawic, ze inwestycja sie zwróci i będzie zyskowna. bank wykłada pieniądze kiedy ma pewność, ze prjekt jest sensowny. jeśli odrzucą wnioski o kredyt, to albo nie potraficie argumentować, albo lepiej takiej inwestycji nie realizować.

najlepiej od razu zatrudnij do tego córkę, niech sie szkoli i zobacz, co to prawdziwe zarządzanie firmą a nie tylko książki

Koniec z lichwą
Koniec z lichwą
24 maja 2017 14:39

Cieszę się, że rozszeżyliście swoją działaność. Juz 3 raz dzięki wam udało mi sie obnizyc horrendalnie wysokie rachunki za prąd i gaz. W ciagu roku są to kilkuset zł do przodu. Na razie nie zamierzam kupowac nowego samochodu do poki moj grat jeszcze jezdzi. Ale jak bedzie trzeba cos kupic to z pewnoscia skorzystam z waszego rankingu. Moim zdaniem banki z cala premedytacja kosza kase z obywateli. Trzeba wybierac madrze i nie dac sie doic z kasy!

PytanieNaŚniadanie
PytanieNaŚniadanie
17 maja 2017 16:09

Czy ktoś z doświadczenia wie, które kredyty dla firm się najbardziej opłacają i na co zwracać uwagę? Chodzi mi czy lepsza jest prowizja i niższe oprocentowanie, czy wyzsze oprocentowanie bez prowizji? Bo często banki podają różne warianty dostępnych kredytów.

Młody przedsiębiorca
Młody przedsiębiorca
9 maja 2017 12:23

Prowadzę własną firmę od ponad roku. Działalność rozwija się i prosperuje. Natomiast, aby się rozwijać i powiększać sprzedaż potrzebne są dodatkowe aktywa pieniężne czyli kredyt dla firm. Wcześniej myślałem, że banki mają zbliżoną ofertę. Nic bardziej mylnego. Cieszę się, że w Internecie powstaje coraz więcej rankingów kredytów dla firm, pozwala to zaoszczędzić sporo czasu. Zgadzam się z wysoką pozycja Idea Banku. To właśnie tam udało mi się otrzymać kredyt na najbardziej korzystnych warunkach.

Kulka
Kulka
25 kwietnia 2017 16:44

Szukałem ostatni kredytu dla firm i wbrew pozorom nie jest łatwo go otrzymać, nawret jak się prowadzi działalność powyżej tych 12 miesięcy. Przejrzę wasz ranking dla firm i może będzie mi łatwiej uderzyć pod właściwy adres.Chociaż mam pewne obawy, że banki niby oficjalnie nie chcą zaświadczeń z ZUS i US, ale jak przycgodzi co do czego to nagle chcą i jest klops.