Kredyt dla firm bez zaświadczeń – kiedy możliwy?

0 /5
(Ocen: 0)
Kredyt dla firm bez zaświadczeń

Jak wiemy, do prawidłowego prowadzenia firmy potrzebna jest nam płynność finansowa. Niezbędne są fundusze na zaopatrzenie, produkcję lub sprzedaż towarów. Może przytrafić się jednak sytuacja, kiedy zabraknie nam pieniędzy, z powodu opóźniającego się zwrotu podatku lub zalegającego nam z opłatami kontrahenta. Oczywiście zawsze mamy możliwość wzięcia kredytu. Dla niektórych firm może to nie być takie proste, ponieważ muszą to zrobić bardzo szybko lub zalegają z opłatami składek w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. Czy jest zatem możliwy kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Co to jest kredyt dla firm?

Jest to produkt udzielany nie osobie prywatnej lecz przedsiębiorcy. Bez znaczenia jest tutaj wielkość prowadzonej firmy. Instytucje finansowe udzielają kredytów na ściśle określone cele biznesowe. Pieniądze mogą pozwolić na przeprowadzenie zaplanowanych inwestycji (zakup: sprzętu, wyposażenia, samochodów firmowych), pokrycie bieżących kosztów działalności lub rozwój technologii produkcji. Jest wiele rodzajów takich kredytów, które można dostać na korzystnych warunkach. Taka forma pomocy z zewnątrz daje firmie możliwość utrzymania płynności finansowej.

Kiedy starać się o kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń jest dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy nie mamy dużo czasu na jego załatwienie, a pieniądze potrzebne są od zaraz. W najbardziej optymistycznym scenariuszu, potrzebne zwykle dokumenty załatwimy w kilka dni. Z takiego kredytu mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które na przykład mają już konto w danym banku. Przez co nie trzeba dostarczyć dodatkowych zaświadczeń z ZUS, US i dokumentów finansowych. Szansę pomocy mają również firmy, z mniejszą zdolnością kredytową, co zazwyczaj stanowi duży problem z załatwianiem go w banku. Przy zaległościach w ZUS, US czy innych finansowych zobowiązaniach istnieje możliwość udzielenie go przez instytucje pozabankowe.

Kredyty dla firm bez zaświadczeń udzielane przez banki

W Polsce rośnie sprzedaż takich kredytów i coraz więcej banków ma je w swojej ofercie. Wszystkie formalności możemy załatwić w oddziale banku lub online. Firmy mogą się o nie starać w momencie kiedy mają odpowiednio długi staż jak i brak zaległości podatkowych względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Klienci korzystający z usług danego banku od dłuższego czasu, mogą liczyć na wyższe sumy jak i szybszą decyzję. Dzięki temu, że instytucja wylicza zdolność kredytową na podstawie operacji przeprowadzonych na ich koncie.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę nie dostaniemy kredytu bez wcześniejszej weryfikacji naszej sytuacji przez bank. Jest tak w przypadku nowych klientów. Instytucja, w której staramy się o pomoc, udzieli jej nam, ale tylko i wyłącznie w przypadku gdy jesteśmy wiarygodni i wypłacalni. Chociaż zdarzają się pewne odstępstwa od tej reguły. W przypadku nieuregulowanej sytuacji w ZUS-ie lub Urzędzie Skarbowym mamy dwie opcje jej naprawienia. Pierwszą jest wzięcie w banku kredytu do takiego pułapu gdzie nie wymagane są zaświadczenia z tych instytucji i ich spłata. Drugą proponują same banki, oferując kredyt, którego część przeznaczona jest na spłatę zobowiązań względem ZUS i US.

Jakie banki oferują kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Do banków udzielających takich kredytów należą: Alior Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, BIZ Bank, Raiffeisen Bank, mBank.

Najciekawiej przedstawia się tutaj oferta Idea Bank. Proponuje on maksymalną kwotę 50.000 złotych. Wniosek składamy nie wychodząc z domu, przez internet. Nie wymagane są zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Trzeba jednak mieć ukończone 26 lat i prowadzić działalność gospodarczą minimum 12 miesięcy. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze na koncie firmy mogą być już po kilku minutach.

Natomiast mBank proponuje Kredyt na start. Można pożyczyć do 30.000 złotych już od pierwszego dnia prowadzenia firmy. Kusi również minimum formalności, które można załatwić online.

Pożyczki dla firm bez zaświadczeń udzielane przez instytucje pozabankowe

W przypadku kiedy naszej firmie nie zostanie udzielony kredyt w banku, z powodu różnych zaległości finansowych, zawsze możemy skorzystać z usług instytucji pozabankowych. Ich oferta jest bardzo szeroka, a wszystko załatwimy szybko i bez zbędnych formalności. Należy też pamiętać, że określenie “kredyt” możemy stosować tylko i wyłącznie w przypadku banków. Pożyczka udzielana przez instytucje pozabankowe jest z reguły bardziej kosztowna. Wynika to z ograniczonej ilości potrzebnych dokumentów, a co za tym idzie mniej dokładnym badaniem zdolności kredytowej. Zatem jest to rodzaj zabezpieczenia przed ewentualnym brakiem spłaty pożyczki przez dłużnika. Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić jest często tylko aktualny dowód osobisty lub paszport, prawidłowo wypełniony wniosek i stały adres zameldowania. Całość można załatwić w placówce lub przez internet.

Jakie instytucje pozabankowe proponują pożyczki bez zaświadczeń dla firm?

Pożyczek pozabankowych bez zaświadczeń dla firm udzielają: Provident, Aasa, Iwoca, AFORTI Finance, MONUMENT FUND, AutoKapital.pl i wiele innych.

Przykładowo Provident oferuje pożyczkę dla firm do 10.000 złotych dla nowych klientów. Weryfikację bez dłużników BIG, BIK, ERIF i KRD. Możemy także liczyć na elastyczny okres spłaty i minimum formalności.

W MONUMENT FUND żeby dostać pożyczkę trzeba skontaktować się z ekspertem i wypełnić dokumenty. Nie ma analizy BIK, BIG, czy KRD. Zabezpieczenie pożyczki stanowi oceniona nieruchomość. Proponowane kwoty zaczynają się od 50.000 złotych, a kończą na 5.000.000 złotych. Decyzja o przyznaniu jest szybka i nie wymaga zbędnych dokumentów.

Dlaczego warto brać kredyty dla firm bez zaświadczeń?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń jest na pewno doskonałą metodą na szybkie i proste uzyskanie potrzebnych pieniędzy. Sprawdzi się w finansowaniu większych inwestycji jak i bieżących potrzeb. Również pomocny będzie w chwilowym braku gotówki spowodowanym zalegającymi nam z pieniędzmi klientami czy kontrahentami. Dobrze wziąć taki kredyt wtedy kiedy wiemy, że niedługo odzyskamy gotówkę i będziemy mieli możliwość szybkiej jego spłaty. Dużym plusem jest także ograniczona biurokracja, dzięki małej ilości potrzebnych zaświadczeń i dokumentów. Oszczędzamy dzięki niemu sporo czasu, a przelanymi na nasze konto pieniędzmi cieszymy się nawet po kilku minutach od rozpoczęcia procedur.

Na co powinniśmy uważać biorąc kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Przede wszystkim na wysokie oprocentowanie w przypadku instytucji pozabankowych. Będzie ono znacznie wyższe niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki. Dobrze jest także sprawdzić instytucję, od której pożyczamy pieniądze. Nie mniej ważne jest dokładne zapoznanie się z umową i uwrażliwienie się na różnego rodzaju haczyki w niej zawarte.

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie wydatki związane z własną działalnością gospodarczą. Jednak dzięki kredytom dla firm bez zaświadczeń możemy spać spokojnie. Nawet w najtrudniejszej sytuacji możemy liczyć na pomoc finansową i dalej cieszyć się z prowadzonego biznesu.