Kredyt gotówkowy na dowód – jak to działa?

0 /5
(Ocen: 0)

W życiu zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy natychmiastowego dostępu do gotówki. Kiedy bardzo zależy nam na czasie możemy skorzystać z kredytu gotówkowego na dowód. Minimum formalności oraz ekspresowy przelew środków są niewątpliwym atutem takiej oferty. Jednak takie oferty nie są wolne od wad, a korzystanie z nich może silnie nadszarpnąć lub nawet zrujnować domowy budżet. Co zatem warto wiedzieć o kredytach gotówkowych na dowód?

Podstawą zawierania takiej umowy jest brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu czy dochodach. Skierowany jest do osób pełnoletnich. Kredyt otrzymamy na dowód osobisty. Uproszczenie formalności skraca czas oczekiwania na decyzję oraz pieniądze. Kredyty gotówkowe na sam dowód osobisty udzielane są wyłącznie przez instytucje pozabankowe. Banki nie udzielają takich kredytów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w danej placówce mamy konto bankowe, na które regularnie wpływa nasza wypłata albo inne świadczenie.

W jaki sposób możemy otrzymać kredyt gotówkowy na dowód?

Tutaj istnieją dwa sposoby. Pierwszy to złożenie oświadczenia, przedstawienie dowodu osobistego oraz podpisanie umowy w placówce firmy pożyczkowej. Drugi natomiast polega na wypełnieniu online formularza i wykonaniu przelewu na 1 gr lub 1 zł w celu potwierdzenia tożsamości kredytobiorcy. Przy czym konto bankowe musi być założone na imię oraz nazwisko osoby wnioskującej i mieć taki numer, jak podany we wniosku. W czasie wypełniania formularza niezbędne będzie także uzupełnienie informacji zawartych w dowodzie osobistym, dlatego musimy mieć ten dokument pod ręką. Po pozytywnej decyzji pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie w ciągu nawet 15 minut.

Zalety i wady kredytów gotówkowych na dowód

Niepodważalną zaletą będzie tutaj szybkość oraz prostota załatwiania formalności. Także długość oczekiwania na decyzję i pieniądze. Pożyczka online to kwestia wypełnienia wniosku kredytowego i dokonanie szybkiego przelewu. Jej zaciągnięcie możliwe jest o każdej porze dnia i nocy. Natomiast te zawierane w placówkach wymagają wypełnienia formularza i okazania dowodu osobistego.

Zdecydowanie ogromną wadą są koszty takiej pożyczki. Instytucje rekompensując sobie brak pewnych danych odnośnie naszej zdolności kredytowej i wypłacalności, nakładają wysokie oprocentowanie i prowizje. Sprawdźmy zatem wszystkie konieczne do poniesienia koszty i przeliczmy ile pieniędzy będziemy musieli rzeczywiście zwrócić.

Na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt gotówkowy na dowód

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy kredytowej, sprawdźmy czy firma z którą chcemy ją podpisać jest wiarygodna. Ważnym jest tutaj, czy w sposób bezproblemowy można się z nią skontaktować. Zwróćmy uwagę na koszty opisane w tabeli opłat i ich czytelność. Wszystkie regulaminy i przepisy powinny być jasne dla każdego klienta, nawet całkowitego laika w dziedzinie finansów. Umowa natomiast nie powinna zawierać klauzuli niedozwolonych, które są sprzeczne z obowiązującymi normami.

Jak znaleźć rzetelną i wiarygodną firmę pożyczkową?

Niewątpliwie to chyba pytanie każdej osoby zainteresowanej tego typu produktami. Coraz częściej bowiem czytamy o oszustach i naciągaczach. Podjęcie kilku kroków zdecydowanie poprawi szansę na znalezienie firmy godnej zaufania. Należy zatem sprawdzić:

  • listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, która publikowana jest na jej stronie internetowej; lista zawiera informacje o możliwym popełnieniu przestępstwa przez firmy z sektora finansowego,
  • przynależność kredytodawcy do polskiego Związku Firm Pożyczkowych,
  • aktualność oraz dostępność podstawowych danych zawartych na stronie internetowej firmy,
  • wysokość RRSO, która najlepiej odzwierciedla koszt danego kredytu,
  • opinie o danym pożyczkodawcy na forach o tematyce kredytowo- pożyczkowej; często to od internautów można otrzymać bowiem pierwsze sygnały alarmowe o kłopotach z daną firmą.

Kredyty gotówkowe na dowód – dla kogo?

Kredyt gotówkowy na dowód to wyjście dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Daje także szansę osobom nieposiadającym zdolności kredytowej, dla których uzyskanie pożyczki w banku jest wręcz niemożliwe. Takie oferty z pewnością poprawią chwilowo naszą płynność finansową, jednak pamiętajmy, że każdy dług będziemy musieli spłacić i to z nawiązką. Dlatego czytajmy dokładnie umowy i nie dajmy się zwieść reklamom oferującym „złote góry”.