Kredyty hipoteczne i mieszkaniowe – porównanie

Wkład własny

od 20%

Czas spłaty

do 30 lat

Marża

od 1,80%

RRSO

2,63%

Wkład własny

od 10%

Czas spłaty

do 35 lat

Marża

od 1,87%

RRSO

3,17%

Wkład własny

od 10%

Czas spłaty

do 35 lat

Marża

1,90%

RRSO

2,78%

Wkład własny

od 10%

Czas spłaty

do 30 lat

Marża

2,00%

RRSO

3,85%

Wkład własny

od 10%

Czas spłaty

do 30 lat

Marża

od 1,65%

RRSO

4,13%

Aktualności o kredytach hipotecznych

Kredyty hipoteczne – Najczęstsze pytania

1. Kredyt hipoteczny – co to jest?
Dzięki kredytowi hipotecznemu możesz sfinansować zakup mieszkania i domu, lub budowę nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest umową między bankiem a kredytobiorcą zabezpieczoną hipoteką i określającą wszystkie kluczowe parametry zobowiązania: kwotę, odsetki, czas i rodzaj spłaty.
2. Na co możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny?
Kredyt hipoteczny nie może zostać przeznaczony na dowolny cel. To na co można wydać kredyt hipoteczny określa umowa z bankiem. Takie zobowiązanie można przede wszystkim przeznaczyć na zakup lub budowę nieruchomości (domu lub mieszkania).
3. Co jest wymagane, aby otrzymać kredyt hipoteczny?
Kredyt hipoteczny jest zazwyczaj długookresowym zobowiązaniem (i na duże kwoty), dlatego banki wymagają od kredytobiorcy, aby posiadał on zdolność kredytową oraz minimalny wymagany wkład własny, który wynosi 20% (są banki, które za dodatkowym zabezpieczeniem pozwalają zaciągnąć kredyt hipoteczny przy 10% wartości nieruchomości.)
4. Ile kosztuje kredyt hipoteczny?
Koszty kredytu hipotecznego można podzielić na te bezpośrednio związane z zobowiązaniem oraz te zależne od opłat około kredytowych. Zatem o całkowitym koszcie kredytu hipotecznego decyduje wysokość oprocentowania, kwota zobowiązania, okres i rodzaj spłaty, ale także prowizja czy koszty produktów dodatkowych (np. ROR, ubezpieczenia).
5. Czy kredyt hipoteczny to dobry wybór?
Osoby marzące o komforcie własnego mieszkania nie mają obecnie wielu atrakcyjnych alternatyw. Najem mieszkania jest często drogi i kłopotliwy. Na szczęście rynek kredytów hipotecznych w Polsce dostarcza konkurencyjnych ofert, które odpowiednio dobrane pozwolą zrealizować życiowe plany.
6. Kto może wziąć kredyt hipoteczny?
Bank ocenia zdolność kredytową klienta, sprawdza jego historię kredytową i analizuje cel kredytu oraz wiele innych parametrów. Od czasu rekomendacji KNF należy też posiadać minimum 10% wkładu własnego (z dodatkowym zabezpieczeniem) albo 20%. Swoją zdolność sprawdzisz w naszym kalkulatorze zdolności kredytowej
7. Porównanie kredytów hipotecznych – jak z niego skorzystać?
Kredyt hipoteczny jest opisywany jako najtańsza pożyczka na rynku. Jego oprocentowanie jest niewielkie w porównaniu do innych instrumentów finansowych. Szukając właściwego kredytu hipotecznego zwróć uwagę nie tylko na RRSO, ale także na produkty powiązane jakie będzie proponował nam bank. Skorzystaj z naszej porównywarki kredytów hipotecznych jako pomocy znalezieniu odpowiedniej oferty.
8. Jakie są rodzaje kredytów hipotecznych?
Pod pojęciem kredytu hipotecznego mieści się właściwie kilka innych produktów. Rodzaje kredytu hipotecznego różnią się ze względu na cel finansowania. Kredyt na budowę domu jest kredytem hipoteczno-budowlanym. Kredyt na zakup mieszkania lub domu to po prostu kredyt mieszkaniowy.

Poradniki o kredytach hipotecznych i mieszkaniowych

Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2021

Koszty kredytu hipotecznego

Opłaty notarialne przy zakupie domu i mieszkania

Spłata kredytu hipotecznego – jak przebiega?

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Dokumenty do kredytu hipotecznego

Jak kupić mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Kredyt hipoteczny z wkładem własnym

Kredyt na zakup domu