Kalkulator Zdolności Kredytowej – Kredyt Hipoteczny

4.57 /5
(Ocen: 14)
Okres spłaty kredytu
lat
Oprocentowanie kredytu
%
Liczba osób w gospodarstwie
os.
Suma miesięcznych dochodów netto
PLN
Wszystkie miesięczne zobowiązania
PLN
Oblicz swoją zdolność kredytową!
Poniżej znajdziesz wyniki dla następujących parametrów:
Okres spłaty kredytu:
30
lat
Oprocentowanie kredytu:
4.0
%
Liczba osób w gospodarstwie:
3
os.
Suma miesięcznych dochodów netto:
5500
PLN
Wszystkie miesięczne zobowiązania:
1700
PLN
Zmień parametry, aby wyliczyć swoją zdolność

Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych
Kredyt hipoteczny - porównanie ofert

TWOJA MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ
KREDYTU HIPOTECZNEGO:
387.263,16 PLN
TWOJA MAKSYMALNA RATA
KREDYTU HIPOTECZNEGO:
1.156,70 PLN
Masz za niską zdolność kredytową? Nie kupisz przez nią wymarzonego mieszkania lub domu? Nie martw się. Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki i krótki poradnik, jak ją zwiększyć. Dodatkowo dowiesz się, na co uważać przy zwiększeniu zdolności oraz dlaczego zdolność kredytowa to nie to samo, co cena mieszkania na jakie może Cię stać.
TWOJA ZDOLNOŚĆ
PO UWZGLĘDNIENIU
NASZYCH WSKAZÓWEK:
427.573,08 PLN
Optymalizowanie zdolności kredytowej przynosi efekt, prawda? To jeszcze zobacz, jaka nieruchomość prawdopodobnie była w Twoim zasięgu przedtem, a jak może być po zwiększeniu zdolności kredytowej!
AKTUALNIE STAĆ CIĘ
NA NIERUCHOMOŚĆ WARTĄ:
432.185,68 PLN
PO SKORZYSTANIU ZE WSKAZÓWEK
STAĆ CIĘ NA NIERUCHOMOŚĆ WARTĄ:
477.171,56 PLN
I jak? Bliżej wymarzonego domu lub mieszkania? To teraz czas poznać metody zwiększające Twoją zdolność kredytową. Znajdziesz je poniżej!
Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ?

Zdolność kredytowa określa na jaką kwotę kredytu hipotecznego możesz liczyć. Bank bada Twoją zdolność kredytową, aby przewidzieć czy będziesz w stanie zwrócić w terminie pożyczone pieniądze. Ocena zdolności kredytowej jest wieloetapowa i złożona, dlatego poniżej znajdziesz krótki poradnik. To będzie Twoja "pierwsza pomoc" przy kredycie hipotecznym. Dzięki niej dowiesz się najważniejszych rzeczy o zdolności kredytowej. A wszystko będziesz miał podane w prosty, przejrzysty i indywidualny sposób, ponieważ zostało to zmierzone na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych! Teraz widzisz wynik dla domyślnych parametrów. Wprowadź własne i zobacz jak możesz zwiększyć zdolność kredytową znajdując ofertę kredytu hipotecznego z niższym oprocentowaniem lub oszczczędzając na comiesięcznych wydatkach.

Niższe oprocentowanie a Twoja zdolność kredytowa

Oprocentowanie ma istotny wpływ na koszty kredytu hipotecznego, a zatem i na Twoją zdolność do jego spłacenia. Im tańszy kredyt hipoteczny i mniejsze jego oprocentowanie, tym łatwiej poradzić sobie z uregulowaniem zobowiązania. Sprawdź, jak niższe oprocentowanie zwiększa zdolność kredytową!

EFEKT NIŻSZEGO OPROCENTOWANIA
DLA ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ:
Przed 387.263,16 PLN
Po 401.659,56 PLN
Jest różnica? No pewnie! A to tylko dzięki znalezieniu lepszej oferty z niższym oprocentowaniem. To jednak nie koniec! Możesz jeszcze bardziej zwiększyć swoją zdolność, obniżając swoje koszty życia. Wystarczą niewielkie oszczędności - przekonaj się, jak Twoje decyzje wpływają na zdolność kredytową!

Koszty życia i inne zobowiązania

Comiesięczne stałe wydatki jakie ponosisz mają kluczowy wpływ na Twoją zdolność kredytową. Nawet niewielkie oszczędności w kosztach życia potrafią widocznie ją zwiększyć. Spójrz na poniższy wykres i sprawdź jak zmniejszenie wydatków tylko o 10% potrafi zmienić ocenę Twojej zdolności kredytowej!

JAK KOSZTY ŻYCIA WPŁYWAJĄ
NA TWOJĄ ZDOLNOŚĆ
Przed 387.263,16 PLN
Po 411.737,04 PLN

Jak jeszcze możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową?

W tej części poradnika znajdziesz informacje o innych sposobach na zwiększenie swojej zdolności kredytowej i wskażemy Ci, na co uważać przy kredycie hipotecznym. Uzupełnij kalkulator zdolności o własne parametry, aby otrzymać wynik swojej zdolności kredytowej oraz dostęp do większej ilości pożytecznych informacji!
Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Kalkulator zdolności kredytowej - najczęściej zadawane pytania

Czy wiesz, że Twoja zdolność kredytowa jest wyliczana na podstawie wielu różnych czynników? Kalkulatory zdolności kredytowej sięgają zarówno po proste wzory, jak i skomplikowane algorytmy stosowane przez banki. Jest tak wiele danych, które mogą być brane pod uwagę, że samodzielne obliczenie zdolności kredytowej jest czasochłonnym zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie Kalkulator Zdolności Kredytowej! Aplikacja w kilka chwil wyliczy przybliżoną wartość maksymalnego zobowiązania, które możesz zaciągnąć w banku.

Czym jest zdolność kredytowa i jak ją liczy kalkulator?

Jak oblicza się zdolność kredytową?

Dlaczego warto obliczyć swoją zdolność kredytową?

Czy otrzymam dokładnie tyle, ile wyliczył mi kalkulator zdolności kredytowej?

Kalkulator zdolności kredytowej dla dowolnego banku

Jak przebiega badanie zdolności kredytowej w banku?

Zdolność kredytowa – kredyt hipoteczny: czy można poprawić?