FITEN – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

2.38 /5
(Ocen: 332)
Fiten -ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

FITEN SA od 5 lat działa jako niezależny podmiot na polskim i europejskim rynku energetycznym. Prowadzi działalność biznesową w segmentach hurtowego obrotu energią elektryczną oraz sprzedaży energii i gazu do klientów końcowych – biznesowych i instytucjonalnych. Specjalizuje się w kontaktach handlowych z firmami ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Sprzedawca prądu dla firm

FITEN sprzedaje energię odbiorcom końcowym z różnych sektorów, od bardzo małych działalności gospodarczych po duże zakłady przemysłowe. Wśród klientów sprzedawcy są salony samochodowe, sieci sklepów spożywczych i aptek, firmy z sektora przemysłu ciężkiego, przedsiębiorstwa wodociągowe. Odbiorcami energii są również jednostki samorządu terytorialnego kupujące energię m.in. do zasilenia oświetlenia ulicznego. Sprzedawca aktywnie uczestniczy w przetargach organizowanych przez instytucje i urzędy, które zobowiązane są kupować energię elektryczną poprzez zamówienia publiczne.
Klienci mogą liczyć na m.in.:

  • elastyczność w dostosowaniu oferty do potrzeb odbiorcy,
  • stałe ceny przez cały okres obowiązywania umowy,
  • szkolenia w zakresie optymalizacji kosztów zakupu energii elektrycznej,
  • pomoc prawną i doradczą w procesie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Oferta sprzedawcy skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw na terenie całej Polski – niezależnie od formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej i wielkości zużycia. FITEN swoim klientom oferuje analizę opłacalności przed zawarciem umowy oraz indywidualną kalkulację cenową. Ponadto, sprzedawca zobowiązuje się do pomocy w zakresie przystosowania infrastruktury pomiarowo-rozliczeniowej do zdalnej transmisji danych. Po rozpoczęciu współpracy odbiorcy mają również możliwość monitorowania cen energii elektrycznej

Gospodarstwa domowe – taryfa G

FITEN SA nie sprzedaje energii odbiorcom z grupy taryfowej G (G11, G12).

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez FITEN SA w 2018 roku:

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez FITEN SA w 2018 roku

Sprzedawca gazu dla firm

FITEN oferuje również paliwo gazowe dla klientów biznesowych. Umowę na sprzedaż gazu można podpisać zarówno samodzielnie, jak i w pakiecie dual fuel – opcji pozwalającej na zakup energii elektrycznej i gazu od jednego sprzedawcy. W takiej sytuacji będziemy dostawać 3 faktury: jedną od nowego sprzedawcy oraz po jednej od lokalnego dystrybutora gazu i prądu.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Oferta gazowa firmy skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, którym sprzedawca stara się zapewnić bardziej elastyczną ofertę, niż dominujący na rynku PGNiG. FITEN oferuje gaz w taryfach W-4 i wyższych. Przedsiębiorcy szczególnie zainteresowani oszczędnościami, powinni rozważyć zaopatrzenie się w pakietu dual fuel od tej firmy. Połączony zakup gazu i prądu pozwala zwykle na oszczędności około 15% w stosunku do innych rozwiązań.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Aktualnie firma nie prowadzi sprzedaży paliwa gazowego dla klientów indywidualnych.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

FITEN SA zajmuje się obrotem energią elektryczną na rynku polskim oraz rynkach europejskich. Specjalizuje się w hurtowym handlu energią elektryczną na największych rynkach towarowych w Europie oraz dostarcza na konkurencyjnych warunkach energię elektryczną do odbiorców końcowych w Polsce.

Historia firmy ma swój początek w spółce Famur International Trade SA, należącej do Grupy FAMUR. W listopadzie 2007 roku w Famur International Trade SA powołano dział obrotu energią elektryczną. Wkrótce sprzedaż energii stała się głównym przedmiotem działalności firmy.

W 2008 r. nastąpiła zmiana nazwy firmy na FITEN Spółka Akcyjna. Doszło też do kolejnej emisji akcji i podwyższenia kapitału spółki. W grudniu 2008 roku inwestorem strategicznym został fundusz Coöperatief Avallon MBO U.A. Tym samym Spółka przestała wchodzić w skład Grupy Famur.

Od 19 grudnia 2011 roku akcje Spółki są notowane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.

FITEN SA jest podmiotem dominującym w Grupie Kapitałowej, w skład której wchodzą obecnie również GreenAgro SA, zajmująca się produkcją wysokogatunkowego pelletu drzewnego oraz Bioprotect Sp. z o.o.

Obszar działalności FITEN SA

FITEN SA prowadzi działalność biznesową w dwóch podstawowych segmentach:

  • hurtowego obrotu energią elektryczną w Niemczech, Austrii, Czechach i Polsce;
  • sprzedaży energii do klientów końcowych w Polsce.

Firma jest aktywnym uczestnikiem hurtowego rynku energii elektrycznej w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Ma podpisane umowy z największymi podmiotami operującymi w kraju, a także koncernami energetycznymi z Czech, Niemiec, Anglii i Austrii. Do partnerów handlowych spółki należą m.in.: Vattenfall, E.ON, ČEZ, Fortum, Dalkia, PGE, Tauron Polska Energia. Łączą ją z nimi krótko i długoterminowe kontrakty zakupu i sprzedaży energii z dostawą fizyczną w oparciu o umowy EFET. FITEN zawiera kontrakty bilateralne – bezpośrednie oraz za pomocą platform brokerskich. W obszarze handlu hurtowego specjalnością firmy są transakcje krótkoterminowe na rynku spot i intraday.

Sprzedaż do klientów końcowych

Od 2009 r. FITEN SA prowadzi i rozwija działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym. Obecnie koncentruje się na zainteresowaniu swoją ofertą odbiorców z grupy małych i średnich przedsiębiorstw.

Do grona klientów spółki należą zarówno duże, znane spółki jak i stosunkowo mali odbiorcy. Spółka aktywnie uczestniczy również w przetargach organizowanych przez instytucje i urzędy, które zobowiązane są kupować energię elektryczną poprzez zamówienia publiczne.

Więcej informacji o FITEN

Opinie o FITEN

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
23 kwietnia 2018 13:46

podpisałem umowę miało być taniej niż w INNOGY zrobiło się drożej miesięcznie o 40% sfera [***]

Komentarz edytowany przez redakcję.

$
$
7 stycznia 2018 14:29

Na początku nie była przekonana i podpisałam umowę na rok ale zauważyła ze jest spora różnica w rachunkach i napewno zdecyduje się na przedłużenie umowy

Ewa Kowalska
Ewa Kowalska
4 stycznia 2018 11:35

Po pół roku od zakończenia współpracy z Fiten przychodzą korekty korekt już nie wiadomo co jest co , a oni uważają że to normalne , a miał być odczyt rzeczywisty jestem na nie