Fortum – Opinie, ceny prądu, taryfy, informacje

3.25 /5
(Ocen: 1722)
Fortum – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Fortum to fińska spółka energetyczna powstała w 1998 roku, w której 51% udziałów ma fiński skarb państwa. Firma działa w 10 krajach na świecie, m.in. w krajach skandynawskich i bałtyckich, Rosji, Indiach, Polsce zatrudniając blisko 9 tys. pracowników.

Spółka stawia na kompleksowość swoich usług i komfort klienta. Odbiorca prądu lub gazu może dobrać pakiet napraw w swoim domu, zatroszczyć się o zdrowie swoje lub bliskich dzięki prywatnej opiece medycznej, wydłużyć termin płatności za rachunki, walczyć ze smogiem korzystając w 100% czystej energii.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Fortum świadczy swoje usługi dla ponad 2,5 mln klientów. Własne elektrociepłownie, elektrownie zasilane paliwami lokalnymi i elektrownie wodne, a także elektrownie jądrowe w Finlandii pozwalają firmie produkować w Unii Europejskiej 96% energii wolnej od emisji dwutlenku węgla.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Firma kieruje swoją ofertę do małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Dla klientów instytucjonalnych posiada szeroką ofertę pakietów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Sprzedawca oferuje również swoim klientom szeroki wachlarz usług dodatkowych, w tym:

  • audyt energetyczny instalacji i urządzeń;
  • możliwość kontaktu z dedykowanym opiekunem;
  • indywidualne podejście.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Firma energetyczna ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów skierowanych do odbiorców indywidualnych – obsługuje m.in. odbiorców taryf: G11, G12, G12w.

Obecnie spółka wprowadza również na Polski rynek usługę prądu na kartę – popularny, m.in. w Wielkiej Brytanii – system rozliczania za energię, polegający na szybkim i łatwym doładowaniu licznika za pomocą telefonu. Ofertę Fortum dopełnia pakiet prywatnej opieki medycznej dopasowany do indywidualnych preferencji.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Fortum w 2019 roku:

Fortum - struktura paliw w 2019 roku.

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Sprzedawca oferuje rozwiązania dla różnych odbiorców gazu, małych i średnich firm oraz gospodarstw domowych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Fortum przygotował ofertę dla klientów biznesowych z różnych grup taryfowych. Propozycja dla odbiorców instytucjonalnych jest wystarczająco szeroka – możemy wybierać z kilku dostępnych ofert. W zależności od produktu możemy liczyć na np. gwarancję rynkowej ceny lub w przypadku dużych klientów, na indywidualne dopasowanie danej oferty do przedsiębiorstwa.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

W ramach oferty, klient indywidualny, wraz z umową sprzedaży gazu otrzyma dodatkowe profity – m.in. pakiet napraw, wakacje od płatności, aplikację do monitorowania zużycia prądu i gazu, a nawet możliwość korzystania z gazu przez 6 miesięcy za darmo.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Początki tej fińskiej firmy sięgają 1998 roku. Oficjalnie Fortum (Fortum Corporation) rozpoczęło działalność w styczniu 1999 r. Stopniowo korporacja zaczęła zaznaczać swoją obecność także w Szwecji, Norwegii, Rosji, Litwie, Łotwie, Estonii, Indiach, Wielkiej Brytanii. W 2010 roku spółka Fortum uruchomiła nowoczesną elektrociepłownia w Częstochowie należy do najbardziej ekologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wiosną 2016 roku Fortum rozpoczęło budowę nowej elektrociepłowni w Zabrzu, o wartości 870 milionów złotych.

Na polskim rynku spółka obecna jest od 2003 roku jako dostawca ciepła. Od 2016 roku Fortum na terenie całego kraju sprzedaje również energię elektryczną i gaz ziemny. Kapitał zakładowy w Polsce wynosi 348 mln zł. Firma, zgodnie ze swoją misją – dla czystszego świata, stawia w naszym kraju na zieloną energię i sprzedaje swoim klientom w 100% czysty prąd, w całości pozyskany z odnawialnych źródeł.

Obszary działalności korporacji Fortum

Firma prowadzi działalność w dwóch głównych obszarach: sprzedaży prądu oraz dystrybucji gazu. Posiada zarówno gazociągi, którymi dostarcza gaz do swoich odbiorców, jak również infrastrukturę (stacje do regazyfikacji oraz przystosowane do tego cysterny), umożliwiającą dostarczać gaz w postaci skroplonej, tzw. LNG .

Fortum w Polsce specjalizuje się także dostarczaniu ciepła sieciowego, czyli to ciepła, które jest produkowane w elektrociepłowniach lub ciepłowniach, a następnie za pomocą sieci ciepłowniczej jest dostarczane do naszych domów.

Należy docenić społeczne zaangażowanie Sprzedawcy, który prowadzi kilka własnych projektów non-profit.

  • Program Fortum dla Śląskich Dzieci, który pomaga rozwijać talenty uzdolnionej śląskiej młodzieży. Program powstał w 2012 roku z inicjatywy firmy energetycznej Fortum i jest realizowany we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica na terenie Zabrza i Bytomia.
  • Honorowy Dawca Energii Fortum ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom.
  • Program wolontariatu pracowniczego Bezinteresowna sieć ciepła Fortum w ramach, którego są cyklicznie organizowane akcje z zakresu edukacji ekologicznej.
  • Ogrody społeczne. Jest to inicjatywa tworzenia ogrodów społecznych, czyli zielonych miejsc integracji społecznej w przestrzeniach miejskich.
  • Leżak Fortum- częstochowski festiwal filmowy.

Fortum na YouTube – budowanie świadomości marki

Firma posiada swój kanał na YouTube gdzie znajdziecie wiele filmików informujących m.in. o misji i wartościach Korporacji Fortum, obszarze działania, stosowanych technologiach. Dzięki filmikom lepiej poznacie tego fińskiego sprzedawcę prądu, gazu i ciepła.

Kampania Fortum mająca na celu zwrócenie uwagi na zmieniający się świat.

Aktualności o Fortum

Według danych firmy, coraz więcej Polaków decyduje się zostać klientem Fortum i zmienić sprzedawcę energii i/lub gazu.

Wzrost liczby klientów fortum.

Źródło: Fortum

Ilość zmian sprzedawców prądu na Fortum.

Źródło: Fortum

Więcej informacji o Fortum

Opinie o Fortum

Uwaga w październiku-listopadzie 2020 dokonaliśmy weryfikacji opinii o firmie Fortum.

Dodaj komentarz
guest
50 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia
13 stycznia 2021 10:19

Jak dla mnie rewelacja. Pełna informacja co i jak. W razie jakichś pytań można bez problemu się z nimi kontaktować. Polecam

Oficjalny profil
Oficjalny profil
14 stycznia 2021 10:39
Odpowiedz do:  Sylwia

Pani Sylwio, dziękujemy za opinię i życzymy dalszej, owocnej współpracy 🙂 Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Darek
Darek
10 stycznia 2021 10:27

Prowadzę niewielki tartak. Mamy w związku z tym spore zapotrzebowanie na prąd. Szukałem sposoby optymalizacji tej pozycji kosztowej. Trafiłem na ofertę Fortum. Przypadli mi do gustu, ponieważ wszystko zostało wyjaśnione od A do Z. Pracę przedstawiciela handlowego oceniam 5 na 5.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
11 stycznia 2021 12:31
Odpowiedz do:  Darek

Panie Darku, z ogromną przyjemnością czytamy takie opinie, dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że dołączył Pan do Fortum. Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

MIlena
MIlena
16 grudnia 2020 09:22

O Fortum powiedziała mi siostra bo ona najpierw z nimi podpisała umowę. Teraz ja podpisałam i jestem zadowolna. Pełen profesjonalizm, firma godna polecenia.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
17 grudnia 2020 11:02
Odpowiedz do:  MIlena

Dzień dobry, Pani Mileno bardzo dziękujemy za miłe słowa 🙂 Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Domino
Domino
10 grudnia 2020 14:31

Od kilku lat korzystam z usług Fortum i nigdy się nie zawiodłem na ich działaniach. Zdecydowanie polecam wszystkim niezdecydowanym.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
11 grudnia 2020 14:25
Odpowiedz do:  Domino

Dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że nasze usługi spełniają oczekiwania. Pozdrawiamy, Zespół Fortum

Adam
Adam
7 grudnia 2020 10:07

Klientem jestem od 2 lat. Jak na razie zero problemów jeśli chodzi o współpracę. Wszystko zgodnie z umową. Ze swojej strony mogę jak najbardziej polecić.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
8 grudnia 2020 10:01
Odpowiedz do:  Adam

Panie Adamie, bardzo dziękujemy za miłe słowa. Cieszymy się, że jest Pan z nami 😊
Pozdrawiamy, Zespół Fortum

Tomasz
Tomasz
17 listopada 2020 17:06

Witam Poniżej przedstawiam maila od pracownika firmy Fortum który zapewnia ze cennik sprzedawcy jest regulowany przez URE. Umowę podpisałem na okres 48 miesięcy. Umowy jest podpisana na firmę a nie osobę prywatną. W dniu kiedy podpisywałem umowę przedstawiciel firmy Fortum doskonale znał cennik sprzedawcy w którym były już podane ceny gazu na najbliższe 4 lata. Od tych cen co roku przysługuje rabat.Pierwszy rok trwania umowy był korzystny jśli chodzi o ceny gazu, potem już jest tylko gorzej. Gdyby mnie poinformował że ceny są już ustalone na najbliższe 4 lata to ja mógłbym podjąć decyzje czy zaryzykować wiedząc ze ceny gazu mogą rosnąć i może być to korzystne dla mojej firmy. Ale Pracownik Państwa przekonywał że cennik jest pod kontrola URE . Posiadam całą korespondencję mailowa z Państwa pracownikiem . Reklamację już dwa razy wysyłałem na maila vip.poland@fortum.com. Brak odpowiedzi. Umowa kończy się 31 grudnia 2022 roku i już ją wypowiedziałem. Bardzo dziękuje Firmie dawnej Duon a obecnie Fortum za tak doskonałą umowę i wprowadzanie klienta w błąd. Ja osobiście bardzo nie polecam tej Firmy. Poniżej wiadomość wysłana przez pracownika firmy Fortum.
zień dobry,
Sprzedajemy paliwo gazowe do Państwa , umowa kończy się w 2017roku, ale korzystając z pojawienia się nowej opcji na jej przedłużenie, chciałbym ją Panu przedstawić.
Proponuję stały 20% upust na paliwo gazowe od cen, które zatwierdza nam Urząd Regulacji Energetyki. Umowa podpisywana jest na okres 48miesięcy, ale ma niespotykane do tej pory warunki.
Dla przykładu:
– Państwa obecna stała cena to 10,193gr za KWh (czy gaz był na rynku tani, czy drogi, płacili Państwo tyle samo)
– PGNiG podwyższa ceny gazu od 01.04.2017 roku o 1,6%
– a przy opcji stałego 20% upustu cena w naszej firmie wynosi w tej chwili 0,88gr za KWh (Do URE zostały złożone dokumenty odnośnie nowych cen, jeśli zostanie zatwierdzona, to będzie jeszcze niższa)
Plusem tej oferty niewątpliwie jest to, że możemy udowodnić, że średnia różnica między ceną Fortum (dawny DUON), a PGNiG zakładając 20% obniżkę od cen zatwierdzanych przez URE wyniosła aż 13,9%.
Dołączam w załączniku wykres obrazujący zmianę cen przez obie firmy w przeciągu ostatnich 12lat. (wykres nie obejmuje najnowszej podwyżki PGNiG).
Ceny, które proponują firmy sprzedające gaz w Polsce muszą być każdorazowo zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki, co daje pewność rzetelności i brak możliwości manipulowania nią przez przedsiębiorstwa. Jeśli ceny gazu spadają na giełdzie, to prezes URE wnosi do firm sprzedających gaz o ich obniżenie, natomiast jeśli drożeje, to firmy sprzedające gaz, mogą zwrócić się z prośbą o ich podwyżkę, co nie zawsze jest skuteczne, bo URE ma chronić zbiorowe interesy konsumentów oraz firm i nie zawsze się na to zgadza,
PGNiG również ma zatwierdzane ceny w taki sam sposób, czego wynikiem są podwyżki od 01.04.2017, które zatwierdził decyzją sprzed 2dni URE.
W chwili obecnej, nikt nie zaproponuje Państwu korzystniejszej opcji, bo patrząc na lata ubiegłe i ceny przetargowe, które były proponowane, są one dużo wyższe, bo muszą obejmować ryzyko wzrostu cen, które bierze na siebie sprzedawca, ale z drugiej strony też Państwo, ponieważ przy obniżce ceny, nikt Państwu jej nie obniży, a w tym przypadku tak się stanie.
Przy opcji 20% rabatu, przez ostatnie 12lat, cena nigdy nie byłaby wyższa niż 0,96gr za KWh, ale w tym samym czasie PGNiG sprzedawało gaz za ok. 11,5gr za KWh.
Dla Państwa przejście na nową opcję przy obecnych cenach, to ok. 1500zł netto rocznej oszczędności.
W przypadku chęci skorzystania z oferty, przygotuję stosowny aneks do umowy i wyślę Państwu do podpisania.
Pozdrawiam,
[…]
Specjalista ds. Utrzymania Klienta Biznesowego
FORTUM Sprzedaż Sp. z o.o.
[…]
ul. Domaniewska 39A
02-672 Warszawa
Dane kontaktowe przedstawiciela zostały ukryte przez Redakcję.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
19 listopada 2020 14:58
Odpowiedz do:  Tomasz

Dzień dobry, Panie Tomaszu cennik obowiązujący w trakcie Umowy jest jawny i znajduje się w jej treści. Złożenie przez Pana podpisów na Umowie jest równoznaczne z tym, że zapoznał się Pan z jej warunkami. Dodatkowo prosimy o pilny kontakt z naszą Infolinią. Podczas rozmowy telefonicznej, będzie możliwa identyfikacja Klienta, która pomoże w dokładnej analizie sprawy. Konsultant omówi również dalsze postępowanie związane z wypowiedzeniem Umowy. Pozdrawiamy, Zespół Fortum

Paula
Paula
6 października 2020 15:47

Jestem w Fortum już 2 lata i polecam. Opłaty niższe, faktury zawsze na czas.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
6 października 2020 08:24
Odpowiedz do:  Paula

Pani Paulo, opinia naszych Klientów jest dla nas bardzo ważna, dziękujemy za komentarz
Zespół Fortum

Małgorzata Stępień
Małgorzata Stępień
16 sierpnia 2020 12:41

Firma godna polecenia, fachowa obsługa, dobra cena, zawsze wszystko na czas. PGE może się uczyć od FORTUM, oby tak dalej.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 08:29
Odpowiedz do:  Małgorzata Stępień

Pani Małgorzato, bardzo dziękujemy za opinię i zachęcamy do dalszej współpracy.
Zespół Fortum

Kacper W
Kacper W
22 lipca 2020 13:22

Korzystam z produktu oczekiwana cena połączonego ze spotem i muszę przyznać ze rewelacja. W czasie koronawirusa połapały mi się tak niskie ceny ze byłem w szoku. Co tydzień dostaje raport na e-mail, firma dba, a przede wszystkim współpracuje z klientem. Coś niesamowitego. Mocne 5 gwiazdek ode mnie.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 08:38
Odpowiedz do:  Kacper W

Panie Kacprze, cieszymy się, że jest Pan zadowolony z naszych usług. Dobra współpraca z Klientem to priorytet.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Mateusz
Mateusz
19 lipca 2020 14:57

Najlepsza firma na świecie!!!w gazie za czerwiec dostałem cenę końcową poniżej 50zł/mWh, jest to cena prawie trzy razy niższa niż płacił bym w PGNiG !!! Korzystam z produktu spot, mam taryfę W5.
Dziekuje za dzień w którym przedstawiciel zawitał do mojej firmy, oszczędności od pierwszego miesiąc współpracy. Szkoda że PGNiG tak nie dba o swoich klientów i tyle lat przeplatałem u nich na stałej cenie 🙁

Drudii666
Drudii666
25 lipca 2020 14:29
Odpowiedz do:  Mateusz

Ja też jestem na spotach w Fortum w prądzie i w gazie. Ceny są bardzo niskie, co mnie bardzo satysfakcjonuje, na stałą cenę już nigdy nie wrócę. Bo to się wcale nie opłaca.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 08:42
Odpowiedz do:  Mateusz

Panie Mateuszu, dziękujemy za korzystanie z naszych usług. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie równie owocna.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Katarzyna Zawadzka
Katarzyna Zawadzka
17 lipca 2020 16:36

Ja dzisiaj podpisałam umowę z Fortum u mnie w firmie, po dokładnej analizie okazali się najlepsi i najtańsi na rynku. Umowa przeszła przez ręce prawnika. Długo się zastanawiałam razem ze wspólnikiem nad tymi rozwiązaniami indexowymi, ale zaryzykowaliśmy. A co jest najśmieszniejsze moja konkurencja potwierdziła że ceny bardzo korzystne versus ceny PGE i ze produkt świetnie działa bo również korzystają. Mam nadzieje ze mówili szczerze. Poza tym większość firm produkcyjnych na terenie Łodzi jest ich klientem, wiec chyba o czymś musi to świadczyć.
Pozdrawiam Katarzyna Zawadzka

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 08:45
Odpowiedz do:  Katarzyna Zawadzka

Pani Katarzyno, bardzo dziękujemy za zaufanie. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

waldek88
waldek88
12 lipca 2020 17:45

Na ogół nie pisze opinii na temat firm. I nie ważne czy jestem zadowolony czy nie. Ale w przypadku Fortum powiedziałem sobie że zrobię wyjatek i napisze co mysle, tym bardziej że każdego miesiaca w kieszeni zostaje mi ponad dwa tysiace.
A wszystko to za sprawa audytu dystrybucyjnego ktory mi przygotowali.
Mój dotychczasowy opiekun z PGE nigdy mi tego nie powiedział, nie doradził.. a Panowie z Fortum, na umowionym spotkaniu od razu to wychaczyli.
Co do oferty cenowej dali zblizona oferte do PGE, lecz ja wybralem zdecydowanie Fortum!
Dobrze mi się z Panami rozmawiało i ich wiedza jest znacznie większa niż wiedza nie jednego kierownika PGE.
Odczyty rzeczywiste, wszystko zawsze na czas, polecam!

Oficjalny profil
Oficjalny profil
10 listopada 2020 10:51
Odpowiedz do:  waldek88

Bardzo dziękujemy za opinię. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej dostosować ofertę do oczekiwań Klienta. Życzymy dalszej, owocnej współpracy!
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Adam
Adam
1 grudnia 2020 21:37
Odpowiedz do:  waldek88

waldek88 napisał:
„Co do oferty cenowej dali zblizona oferte do PGE”
„każdego miesiaca w kieszeni zostaje mi ponad dwa tysiace”
Czy tylko mi się to nie dodaje?

Glamur
Glamur
8 lipca 2020 11:14

Jestem klientem na liczniku domowym w prądzie i w gazie i widzę oszczędności. Znacznie taniej niż płaciłem w PGE. Także polecam, jedyny minus to za dużo papierów do podpisania, wystarczyłaby jedna kartka.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 09:06
Odpowiedz do:  Glamur

Komentarze naszych Klientów są dla nas cenną wskazówką, dlatego z pewnością weźmiemy pod uwagę opinię dot. obszerności dokumentów.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

tina
tina
2 lipca 2020 20:07

Dzieki Fortum uzyskałam pomoc prawną i udało mi się rozwiązać diabelska umowę podpisaną z firmą Enea.

Klaro622
Klaro622
30 czerwca 2020 14:39

Zastanawiam się skąd tyle złych opinii na temat Fortum?? Po tym co wyczytałem mogę stwierdzić ze większość tych rzeczy dotyczy mieszkań, czyli klientów indywidualnych. Ja osobiście jestem w prądzie u nich i bardzo się cieszę, pełen profesjonalizm, zawsze infolinia pomoże . Zanim do nich przeszedłem byłem w PGE, dlatego ze na moim terenie są dystrybutorem. Bardzo cieszę się ze już z nimi nie współpracuje, dodzwonić do nich Sie graniczy z cudem, w biurze wiecznie kolejki na dodatek obsługa bardzo nie miła i ciężko się negocjuje, dla mnie dramat ta firma . Jak tak dalej z nimi będzie to wszyscy uciekną do Fortum.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 09:15
Odpowiedz do:  Klaro622

Dziękujemy za opinię, profesjonalna obsługa Klienta jest bardzo ważna, dlatego Konsultanci obsługujący Infolinię zawsze chętnie i rzeczowo odpowiedzą na pytania i udzielą niezbędnych informacji.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

nie zdecydowany
nie zdecydowany
30 czerwca 2020 11:23

Słowo duża firma to ile kWh miesięcznie.

Jaca
Jaca
22 czerwca 2020 19:29

Fortum uwolniło mnie od PGNiG, które zawyża ceny gazu. Jestem bardzo zadowolony:)

Oficjalny profil
Oficjalny profil
10 listopada 2020 10:54
Odpowiedz do:  Jaca

Dziękujemy za korzystanie z naszych usług!
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Marzena Łódź
Marzena Łódź
16 czerwca 2020 21:52

Miła obsługa, niska cena. Oferta dla mojej firmy niższa o ponad 20% niż ta którą dostałam z PGE. Polecił mi znajomy który z nimi jest od dwóch lat. Oby więcej takich firm jak fortum było

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 09:18
Odpowiedz do:  Marzena Łódź

Pani Marzeno, bardzo dziękujemy za miłe słowa.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Łukasz1976
Łukasz1976
13 czerwca 2020 09:01

Rzetelna firma. W gazie w Fortum jestem 3rok, w prądzie podpisałem właśnie umowę z handlowcem na moją firmę. Super cena i dodatkowo audyt co wiąże się z oszczędności w przesyle. Polecam

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 09:26
Odpowiedz do:  Łukasz1976

Panie Łukaszu, dziękujemy za miłe słowa. Cieszymy się, że jest nasze usługi spełniają Pana oczekiwania.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Bogdan
Bogdan
11 czerwca 2020 10:48

Polecam, stabilny i uczciwy sprzedawca. Uzyskałem lepszą cenę i bardziej profesjonalną obsługę niż w PGE.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 listopada 2020 09:48
Odpowiedz do:  Bogdan

Panie Bogdanie, bardzo dziękujemy za przesłaną opinię.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Kazimierz Drukarnia
Kazimierz Drukarnia
20 maja 2020 12:22

Kończy mi się umowa z końcem maja w PGE. Obecny sprzedawca czyli PGE dał mi tak wysoka propozycję że zastanawiam sie skad oni biora te ceny.
Zaś Fortum w dobie dzisiejszych czasów- czasów Koronawirusa wszystko sprawnie załatwiło elekronicznie, oszczędność roczna na poziomie około 15 tysięcy będzie tak wyliczyłem.
Polecam, w gazie jestem u nich już 2 rok i chwalę sobie.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
10 listopada 2020 11:08
Odpowiedz do:  Kazimierz Drukarnia

Bezpieczeństwo jest kluczowe, szczególnie w tak trudnym czasie, dlatego umożliwiamy Klientom dopełnianie formalności drogą elektroniczną. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i polecamy się na przyszłość.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Irmina
Irmina
7 maja 2020 11:01

Fortum polecił mi znajomy, od którego przejęłam biznes. “Byłam bardzo zadowolona z wysokości rachunków, gdyż przy dużym zużyciu energii elektrycznej nie wydawałam kroci. Mają indywidualne podejście, gdzie zwykle człowiek się odbija się o jakieś suche zasady czy reguły. Także z całego serca polecam.

nie zdecydowany
nie zdecydowany
30 czerwca 2020 11:26
Odpowiedz do:  Irmina

Duże zużycie to ile tyś. kWh na miesiąc.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
10 listopada 2020 11:11
Odpowiedz do:  Irmina

Dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że nasze usługi spełniają oczekiwania.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

Jarek C. z Pabianice
Jarek C. z Pabianice
6 maja 2020 08:12

Jak najdalej od tej firmy. Po okresie pierwotnej umowy automatycznie przedłużają o kolejne 12 miesięcy, a wcześniej była gra na czas opiekuna. Szkoda gada UNIKAJCIE.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
7 października 2020 09:39
Odpowiedz do:  Jarek C. z Pabianice

Panie Jarosławie, chętnie przyjrzymy się opisanej sprawie. Prosimy o kontakt z naszą Infolinią 122 100 000.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum

BOgNa
BOgNa
22 marca 2020 03:06

Jestem ich klientem od 2 lat. To są oszuści . Wszystko jest ok dopuki nie pospisze się aneksu. Okazuje się po tem ze nie dostajesz tego aneksu pocztą tylko on gdzieś przepada. Przychodzi dzień zmiany taryfy i okazuje się że nagle prąd 100% do góry . A ty już nic nie możesz zrobić bo aneksu nie dostałaś a masz termin 14 dni tylko na odstąpienie od umowy. A druga sprawa spużnienie sie np 2 dni z opłaceniemiem rachunku i kara 150zł a reklamacij na to nie wuzględnianą.

Oficjalny profil
Oficjalny profil
10 listopada 2020 11:18
Odpowiedz do:  BOgNa

Bardzo prosimy o pilny kontakt z naszą Infolinią. Zapewniamy, że zweryfikujemy sytuację i przyjrzymy się sprawie zaginionego aneksu. Nasi Konsultacji odpowiedzą także na dodatkowe pytania.
Pozdrawiamy,
Zespół Fortum