Forum InnoPower rusza 10 maja 2016 roku
Przemysł energetyczny jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i wpływa na życie praktycznie każdej osoby. Istotne jest, aby stale się on rozwijał, w czym może pomóc współpraca z instytucjami naukowo-badawczymi. Wydarzenie InnoPower ma na celu zacieśnienie współpracy między tymi sektorami oraz rozpatrzenie wszelkich innowacji, które mogą wpływać na energetykę w skali globalnej. Kiedy odbędzie się impreza InnoPower? Czego dowiemy się podczas wydarzenia?

Czym jest InnoPower Forum?
InnoPower jest forum dialogowym, podczas którego spotkają się osoby powiązane z przemysłem energetycznym, rozwiązaniami z zakresu odnawialnych źródeł energii, a także przedstawiciele startupów, naukowcy, studenci oraz wszelkie osoby zainteresowane innowacją w energetyce. Wydarzenie to ma być okazją do spotkań i rozmów, które są podstawą do wprowadzania innowacji w energetyce.
Całe wydarzenie będzie składało się z dwóch części, na początku będzie „InnoPower – Expo”, gdzie startupy i naukowcy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i oferty. Drugi panel imprezy to Forum InnoPower – ERID, tutaj będzie można dowiedzieć się o innowacjach i regulacjach w przemyśle energetycznym.
InnoPower jest częścią cyklu wydarzeń dedykowanych branży energetycznej o nazwie Energy Future Week i towarzyszy targom EXPOPOWER w Poznaniu.
Czego dowiemy się podczas wydarzenia InnoPower Forum?
Wydarzenie będzie trwało kilka dni, podczas których uczestnicy InnoPower Forum – ERRA Regulatory Innovation Day, w 14 podzielonych panelach będą mogli się dowiedzieć o innowacjach w energetyce. Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak:
- związek między wprowadzaniem innowacji a regulacją zasad i praw;
- rola współpracy między instytucjami przemysłu energetycznego, a ekosystemu innowacji;
- sposób pobudzania innowacyjności w energetyce;
- regulacyjne i nieregulacyjne bodźce dla przedsiębiorców;
- następstwa wprowadzania nowych rozwiązań w energetyce – np. wzrost instalacji fotowoltaicznych spowodował podniesienie napięcia w sieci energetycznej, jak temu zaradzić? Problem z przechowywaniem prądu – czy magazyny energii będą wystarczającym rozwiązaniem?
Udział w wydarzeniu InnoPower weźmie ponad 80 specjalistów zajmujących się energetyką z kraju i świata, którzy będą dzielić się doświadczeniami oraz pomysłami.
Warto zauważyć, że innowacje w energetyce zmierzają w kierunku odnawialnych źródeł energii. Liczba fotowoltaiki, pozyskującej prąd ze słońca stale rośnie. Również w pozyskiwaniu ciepła OZE mają coraz większe znaczenie, dzieje się tak głównie za sprawą pomp ciepła – które pozyskują ciepło z powietrza, wody lub gruntu.
Kiedy i gdzie odbędzie się impreza InnoPower Forum?
Całe wydarzenie potrwa aż 4 dni, a impreza odbędzie się w Poznaniu. Wspomniana wcześniej część wystawowa InnoPower Expo – odbędzie się 10-12.05.2016 roku. InnoPower Forum ERID będzie trwało w dniach 12-13.05.2016 roku.
Podczas tego spotkania każdy zainteresowany innowacją energetyczną znajdzie coś ciekawego dla siebie!
InnoPower Forum – organizatorzy i współorganizatorzy
Wydarzenie jest organizowane przez InnoPower przy pomocy współorganizatorów:
- Międzynarodowe Targi Poznańskie;
- Regionalne Stowarzyszenie Regulatorów Energetyki.
Zarówno organizatorzy, współorganizatorzy jak i my, serdecznie zapraszamy na InnoPower Forum, już 10 maja 2016 roku!
Może Cię również zainteresować
URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025
Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii
Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii
Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania
Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych
Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej
Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.
Komentarze