Fotowoltaika Dolnośląskie – Najlepsze firmy fotowoltaiczne

fotowoltaika dolnośląskieDzięki instalacji fotowoltaicznej nie tylko dbamy o środowisko, ale i uzyskujemy niezależność od podwyżek cen prądu przez co najmniej 25 lat. Dlatego też, coraz więcej mieszkańców Dolnego Śląska inwestuje w fotowoltaikę. Sprawdź najlepsze firmy fotowoltaiczne i rodzaje dostępnego dofinansowania fotowoltaiki w dolnośląskim!

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Dolnośląskim

solart - fotowoltaika w Dolnośląskim

Solart to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi oraz dodatkowo pompami ciepła i stacjami ładowania aut elektrycznych. Firmie przez 5 lat, odkąd zaczęła działać udało wykonać się ponad 300 instalacji o łącznej zainstalowanej mocy ponad 2 MW! Zaufanie wśród klientów budzą własne, certyfikowane ekipy monterskie oraz korzystanie ze sprawdzonych podzespołów dobrych marek, jak Risen czy Solar Edge.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smartsolar - fotowoltaika dolnośląskie

Smartsolar zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych w województwach: dolnośląskim, śląskim, mazowieckim i podkarpackim. Fotowoltaika w ofercie obejmuje instalacje w firmach, domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolnych. Smartsolar oferuje kompleksową usługę, od obliczeń zapotrzebowania na prąd, poprze projekt instalacji, aż po montaż podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w dolnośląskim

Helio Expert posiada ofertę dla rolników, przedsiębiorców i pojedynczych osób, które chcą oszczędzać pieniądze oraz środowisko naturalne. Fotowoltaika w ofercie firmy Helio Expert to szeroki zakres usług: projektowanie instalacji, dobór urządzeń, montaż czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Firma działa w okręgu wielu województw, w tym dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

DGE - fotowoltaika w dolnośląskim

Firma DGE zajmuje się kompleksową instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie takich województw jak: dolnośląskie, śląskie, lubelskie czy mazowieckie. Oferta DGE jest konkurencyjna, a zakres usługi bardzo szeroki. Firma DGE tworzy nie tylko projekt instalacji fotowoltaicznej, ale również zajmuje się montażem oraz pomaga klientom przy uzyskaniu dofinansowania z rządowego programu “Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

ABC ENERGIA - fotowoltaika w dolnośląskim

ABC Energia to firma istniejąca od 2009 roku. Oferuje szeroki zakres usług w zakresie fotowoltaiki (bezpłatna konsultacja, dobór systemu, projekt instalacji, montaż oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania). ABC Energia posiada dobre opinie wśród swoich klientów dzięki jakości wykonania swoich instalacji, oraz szybkiemu montażowi. Fotowoltaika to szansa na obniżenie naszych rachunków!

Bezpłatne Porównanie Ofert

ekoCumulus - fotowoltaika w dolnośląskim

ekoCumulus to firma która zajmuje się instalacjami elektroenergetycznymi, a ich specjalność to fotowoltaika. Firma oferuje swoje usługi na terenie województwa dolnośląskiego. Fotowoltaika oferowana przez firmę ekoCumulus skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych oraz gospodarstw rolnych. Jeśli nie jesteś pewien czy fotowoltaika się u Ciebie opłaci, to firma bezpłatnie to sprawdzi.

Bezpłatne Porównanie Ofert

COPERNICUS SUN - fotowoltaika w dolnośląskim

Copernicus Sun to firma zajmująca się kompleksowo fotowoltaiką na terenie województwa dolnośląskiego. Copernicus Sun oprócz projektu i montażu paneli fotowoltaicznych pomaga uzyskać dofinansowanie z programu “Mój Prąd” i zwrot z podatku do 6000 zł. Dodatkowo firma daje prezent w postaci 1000 zł. Oferta Copernicus Sun jest konkurencyjna i atrakcyjna, wraz z wysoką jakością usług. Jest to firma, którą warto sprawdzić.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika dolnośląskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Prawie całość zużywanej energii w Polsce pochodzi z konwencjonalnych elektrowni węglowych, które emitują do atmosfery duże ilości zanieczyszczeń. Jednak w ostatnich latach, obserwuje się dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii, który dodatkowo stymulowany jest przez politykę Komisji Europejskiej i idące za tym fundusze europejskie. Również nasz kraj zobowiązany jest do zwiększania udziału OZE w tzw. miksie energetycznym. Jednym z najszybciej rozwijających się sektorów energii wytwarzanej w Polsce jest fotowoltaika.

Wpływ na tę sytuację miała nie tylko nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, ale również to, że w naszym kraju, praktycznie w każdym regionie opłaca się montaż instalacji fotowoltaicznej. Ponieważ roczna suma nasłonecznienia w Polsce wynosi średnio 990 kWh/m² (w zależności od regionu jest to od 1.390 do 1.900 godzin). Najbardziej słoneczne miesiące to: czerwiec, lipiec i sierpień (uzyskujemy wtedy ok. 43% rocznego promieniowania). Warto podkreślić, że nawet w grudniu, słońce świeci na tyle intensywnie że, przydomowa instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć nawet połowę zapotrzebowania na prąd. Są jednak miejsca, gdzie słońce świeci “najjaśniej”. Największe zyski z paneli fotowoltaicznych mają mieszkańcy centralnej i południowo-wschodniej części kraju. Wśród województw z największym nasłonecznieniem znajduje się województwo dolnośląskie, gdzie wynosi ono przeważnie ponad 1.000 kWh/m². Najwyższe wartości występują na północy, a najniższe na południu województwa (co nie oznacza oczywiście, że w tym rejonie panele są nieopłacalne).

Jakie panele fotowoltaiczne w dolnośląskim?

Coraz więcej mieszkańców Dolnego Śląska inwestuje w fotowoltaikę, która ma wiele zalet. Główną z nich jest to, że panele fotowoltaiczne zapewniają ponad 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd ze słońca. Panele fotowoltaiczne w dolnośląskim to również ukłon w stronę ekologii, są one bowiem cichym i czystym źródłem energii (nie zanieczyszczają otoczenia i panele można poddać recyklingowi). Ponadto moduły fotowoltaiczne stają się coraz tańsze i efektywniejsze (wybór odpowiednich paneli słonecznych ułatwi Wam nasz ranking paneli fotowoltaicznych 2022). Po to jakże ekologiczne rozwiązanie sięgają nie tylko mieszkańcy największych miast województwa dolnośląskiego, takich jak Wrocław, Wałbrzych czy Legnica, ale również mniejszych miejscowości, jak: Oleśnica, Oława, czy Trzebnica.

Jakie firmy fotowoltaiczne w dolnośląskim?

Fotowoltaika jest popularną branżą w województwie dolnośląskim, gdzie obecnie swoje usługi świadczy kilkadziesiąt firm, które w swojej ofercie posiadają fotowoltaikę dla domu, fotowoltaikę dla firmy, czy fotowoltaikę dla rolnika (koniecznie sprawdź nasz ranking firm fotowoltaicznych). Najwięcej przedsiębiorców oferujących instalację paneli słonecznych, za miejsce swojej siedziby wybrało stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Jednak wiele firm, prowadzi swoją działalność w okolicach takich miast, jak: Jelenia Góra, Lubin, Legnica, Świdnica czy Wałbrzych.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne we Wrocławiu
Firmy fotowoltaiczne w Wałbrzychu
Firmy fotowoltaiczne w Legnicy
Firmy fotowoltaiczne w Jeleniej Górze

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w dolnośląskim?

Decydując się na zakup i montaż paneli PV, powinniśmy zadbać o wybór firmy fotowoltaicznej, która zapewni nam wysokiej jakości urządzenia oraz profesjonalną obsługę doradczą i instalacyjną. Ponieważ to od tego zależy, czy instalacja przyniesie maksymalne zyski. Tak duża ilość firm fotowoltaicznych w dolnośląskim nie ułatwia wyboru. Oto kilka praktycznych wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze:

kompleksowa usługa – profesjonalna firma fotowoltaiczna powinna przeprowadzić nas przez cały proces instalacji paneli PV (od doradztwa, indywidualnej wyceny i doboru rozwiązania, aż po uzyskanie dofinansowania i montaż instalacji);
doświadczenie i rzetelność – dokonując wyboru najlepszej firmy dobrze jest zwrócić uwagę na to, od kiedy prowadzi ona swoją działalność. Obecnie około 70% firm fotowoltaicznych ma mniej niż rok doświadczenia, co nie daje dostatecznej gwarancji, że wszystkie prace przebiegną pomyślnie (tylko fachowiec z potwierdzonym doświadczeniem jest w stanie precyzyjnie określić nasze potrzeby i optymalne parametry). Co ważne podczas wyboru firmy warto kierować się pozytywnymi opiniami klientów, którzy wcześniej korzystali z jej usług;
wymagane uprawnienia – warunkiem skuteczności prac jest również to, aby zatrudniony przez firmę zespół fachowców projektujących i montujących fotowoltaikę, posiadał wymagane uprawnienia, certyfikaty oraz cały czas doszkalał się w tym zakresie;
wykorzystana technologia – technologie stosowane w instalacjach fotowoltaicznych są stale rozwijane, a te stosowane dzisiaj już za kilka lat mogą okazać się przestarzałe. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na parametry paneli fotowoltaicznych;
gwarancja i opieka poinstalacyjna – fotowoltaika to inwestycja na kilkadziesiąt lat, stąd też możliwość rozszerzenia standardowego okresu gwarancji i opieka poinstalacyjna odgrywać będą ważną rolę w całym okresie posiadania instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki – dolnośląskie

Szacuje się, że fotowoltaika, stanie się w najbliższych latach głównym celem inwestycji w obszarze OZE. Ze względu na spadające koszty projektów oraz budowy, zwłaszcza lata 2020-2021, mogą być bardzo intratne zarówno dla dostawców ogniw fotowoltaicznych, jak i dla samych inwestorów. Również prognozowane duże podwyżki cen energii elektrycznej, przyczyniają się do tego, że coraz więcej gospodarstw domowych i firm rozważa montaż paneli fotowoltaicznych (zyski rosną jeszcze bardziej gdy instalację połączy się z pompą ciepła). Ponadto, dla wszystkich zainteresowanych montażem paneli słonecznych w dolnośląskim, dostępne są różne formy dofinansowania fotowoltaiki, co w dużym stopniu obniża poniesione koszty:

województwo dolnośląskie realizuje takie ogólnopolskie programy jak: Energia Plus, Czyste Powietrze i Mój Prąd.;
województwo dolnośląskie jest jednym z kilku, które organizuje swoje własne przedsięwzięcia, którym celem jest ochrona środowiska (na dofinansowanie do fotowoltaiki województwo przeznaczyło środki z dofinansowań ogólnych WFOŚiGW we Wrocławiu i z Programu Priorytetowego Ograniczenie Niskiej Emisji na Obszarze Województwa Dolnośląskiego).

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments