Fotowoltaika Jelenia Góra – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika Jelenia Góra

Rosnące ceny prądu są źródłem zwiększonego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii – OZE. Najczęściej wybieranym odnawialnym źródłem energii jest fotowoltaika. Pozwala ona zmniejszyć rachunki za prąd nawet o 90%. W ostatnich latach jej koszt zmalał, co pozwoliło większej ilość zainteresowanych na zainwestowanie w energię słoneczną. Wraz z rosnącym popytem, pojawiło się wiele firm, które specjalizują się w wdrażaniu instalacji na dachach i gruntach. Rozwój technologii sprawił, że moduły fotowoltaiczne są znacznie wydajniejsze, co zwiększa opłacalność instalacji. Inwestorzy stają więc przed nie lada dylematem: Jak wybrać instalatora w Jeleniej Górze? Na jakie panele się zdecydować?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Jeleniej Górze

solart - fotowoltaika w Jeleniej Górze

Solart to firma, która wykonała ponad 300 instalacji fotowoltaicznych, co wiąże się z dużym doświadczeniem. Firma korzysta z podzespołów znanych marek, m.in. Longi Solar i Risen. Oferta jest dostępna dla każdego klienta, biznesowego i indywidualnego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smartsolar - fotowoltaika w Jeleniej Górze

Smartsolar jest firmą zajmującą się profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Jeleniej Góry. Systemy solarne są wdrażane kompleksowo, a wszystkim zajmie się Alians. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Jeleniej Górze

Helio Expert to profesjonalna firma, zajmująca się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych. Działa w Jeleniej Góry oraz innych miastach Polski. Instalacje są wykonywane “pod klucz”, my jedynie musimy udostępnić miejsce. Z usługi skorzystają wszyscy zainteresowani.

Bezpłatne Porównanie Ofert

DGE - fotowoltaika w Jeleniej Górze

DGE wdraża instalacje fotowoltaiczne na terenie Jeleniej Góry i okolic. Firma zajmuje się wszystkimi etapami powstawania systemu energii słonecznej. Dodatkowo otrzymamy pomoc przy dokumentacji. Z oferty skorzystają przedsiębiorstwa, rolnicy oraz osoby prywatne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

N - Energia - fotowoltaika w Legnicy

Solektro jest firmą zajmującą się instalacjami fotowoltaicznymi w Jeleniej Górze. Systemy słoneczne, wykonywane przez Solektro są zawsze dobrze założone i zaprojektowane. Z usług firmy mogą skorzystać wszyscy zainteresowani energią słoneczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

eko - energy - fotowoltaika w Pile

MWM Solar to firma zajmująca się wdrażaniem fotowoltaiki na terenie Jeleniej Góry. Instalacje wykonywane są kompleksowo, a dodatkowo otrzymujemy pomoc przy wszelkiej dokumentacji. Z oferty skorzystają: przedsiębiorstwa, domy i gospodarstwa rolne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

365 energy - fotowoltaika w Pile

Kimpol jest firmą zajmującą się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych. Kimpol działa na terenie Jeleniej Góry. Instalacje są wykonywane przez firmę “pod klucz”, z zachowaniem najwyższych standardów. Z oferty skorzysta każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Jelenia Góra – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Główną zaletą fotowoltaiki jest obniżenie rachunków niemal do zera. Koszty inwestycji w fotowoltaikę dla domu i fotowoltaikę dla firmy zwracają się po około 6 – 9 latach. Do tego niezbędna jest jednak odpowiednio zainstalowana fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne należy zamontować w kierunku południowym, pod kątem około 35 stopni. Wtedy słońce pada na nie najdłużej i działa ona wydajniej. Trzeba również unikać zacienienia, które nie tylko znacznie zmniejsza wydajność całej instalacji, ale może również wpływać na ich degradację (punktowe zacienienie może sprzyjać pojawianiu się tzw. hot-spotów.

Panele fotowoltaiczne Jelenia Góra – jak wybrać?

Dobre panele fotowoltaiczne są przede wszystkim wydajne i trwałe. Najczęściej wybieranymi rodzajami modułów są monokrystaliczne lub polikrystaliczne, to one oferują najwyższą wydajność i optymalny stosunek efektywności do ceny. Dobrze, gdy panele mają odpowiednio długą gwarancję, np. 15 – 25 lat. Pamiętajmy, że aby wybrać panele fotowoltaiczne, musimy wiedzieć jakie mamy zapotrzebowanie energetyczne oraz ile mamy dostępnego miejsca na ich montaż. Mając tą wiedzą możemy wybrać ich moc i ilość jaka będzie nam potrzebna. W rankingu paneli fotowoltaicznych umieściliśmy chętnie stosowane moduły fotowoltaiczne różnych producentów.

Firmy fotowoltaiczne Jelenia Góra – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze firmy, która zamontuje nam instalację fotowoltaiczną, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie. Zarówno w projektowaniu instalacji, jak i dobieraniu podzespołów czy montażu komponentów w wyznaczonych miejscach. Dobry instalator oferuje również gwarancję na instalację. Niekiedy może być ona nawet 10-letnia. Dodatkowymi atutami firmy może być pomoc przy wszelkiej dokumentacji oraz przy uzyskaniu dofinansowania. Ranking firm fotowoltaicznych zawiera chętnie wybierane przedsiębiorstwa, które realizują zlecenia w całej Polsce.

Fotowoltaika Jelenia Góra – dofinansowanie

Instalacje fotowoltaiczne często powstają przy pomocy dofinansowań do fotowoltaiki. Skracają one czas zwrotu inwestycji o kilka lat, przez co są bardzo popularne. Najczęściej stosowanym programem jest Mój Prąd, z którego otrzymamy do 7 tys. złotych. Za nim jest Czyste Powietrze, rządowy program wsparcia OZE, gdzie dotacja uzależniona jest od dochodów.

Fotowoltaika Jelenia Góra – opinie o firmach

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments