Fotowoltaika Legnica – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika Legnica

Rosnąca świadomość dotycząca korzyści płynących z OZE, zaowocowała rozwojem poszczególnych odłamów alternatywnych form energii. Szczególnie mocno rozwinęła się energia słoneczna – fotowoltaika. Z początku instalacje powstawały głównie na wsiach lub przy domach jednorodzinnych, jednak od jakiegoś czasu rośnie ilość instalacji w dużych miastach, między innymi w Legnicy. Prócz walorów ekologicznych, do założenia elektrowni słonecznej, zachęca cena niższa niż w poprzednich latach. Wzrosła także ilość firm zajmujących się wdrażaniem fotowoltaiki. Jak zatem wybrać firmę i panele fotowoltaiczne w Legnicy?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Legnicy

solart - fotowoltaika w Legnicy

Solart to firma fotowoltaiczna, która wykonała ponad 300 instalacji o łącznej zainstalowanej mocy 2 MW! Oprócz fotowoltaiki, zdecydowany klient może skorzystać z oferty pomp ciepła czy stacji ładowania. Firma realizuje zlecenia od każdego klienta, indywidualnego czy też biznesowego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smartsolar - fotowoltaika w Legnicy

Smartsolar jest firmą zajmującą się wdrażaniem fotowoltaiki na terenie Legnicy i okolic. Wykonawca zajmuje się wszystkimi etapami powstawania instalacji, oferując dodatkową pomoc przy dokumentacji. Z oferty przedsiębiorstwa może skorzystać każdy zainteresowany zieloną energią.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Legnicy

Helio Expert jest firmą zajmującą się fotowoltaiką. Działa ona na terenie Legnicy oraz innych miast Polski. W ofercie zawiera się audyt techniczny, projekt i montaż instalacji, a dodatkowo pomoc przy dokumentacji. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

DGE - fotowoltaika w Legnicy

DGE to firma instalująca fotowoltaikę w Legnicy i okolicach. Systemy słoneczne, są wykonywane od początku do końca przez DGE, z zachowaniem najwyższych standardów. Z usług firmy mogą skorzystać przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne oraz domowe.

Bezpłatne Porównanie Ofert

N - Energia - fotowoltaika w Legnicy

N-Energia to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Legnicy. N – Energia kompleksowo podchodzi do każdego zlecenia, fachowo wykonując powierzoną pracę. Z usług korzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa i osoby prywatne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

eko - energy - fotowoltaika w Pile

Maxel to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Legnicy. Firma zajmuję się wszystkimi etapami powstawania systemu solarnego, a dodatkowo pomogą przy wszelkiej dokumentacji. Z oferty skorzystają wszyscy zainteresowani.

Bezpłatne Porównanie Ofert

365 energy - fotowoltaika w Pile

Sun Project wdraża instalacje fotowoltaiczne na terenie Legnicy i okolic. Sun Project zajmuje się wszystkimi niezbędnymi pracami, projektem, montażem itp. Oferta jest skierowana do przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz dla domów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Legnica – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Główną zaletą fotowoltaiki jest obniżenie rachunków niemal do zera. Koszty inwestycji w fotowoltaikę dla domu i fotowoltaikę dla firmy zwracają się po około 6 – 9 latach. Do tego niezbędna jest jednak odpowiednio zainstalowana fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne należy zamontować w kierunku południowym, pod kątem około 35 stopni. Wtedy słońce pada na nie najdłużej i działa ona wydajniej. Trzeba również unikać zacienienia, które nie tylko znacznie zmniejsza wydajność całej instalacji, ale może również wpływać na ich degradację (punktowe zacienienie może sprzyjać pojawianiu się tzw. hot-spotów.

Panele fotowoltaiczne Legnica – jak wybrać?

Dobre panele fotowoltaiczne są przede wszystkim wydajne i trwałe. Najczęściej wybieranymi rodzajami modułów są monokrystaliczne lub polikrystaliczne, to one oferują najwyższą wydajność i optymalny stosunek efektywności do ceny. Dobrze, gdy panele mają odpowiednio długą gwarancję, np. 15 – 25 lat. Pamiętajmy, że aby wybrać panele fotowoltaiczne, musimy wiedzieć jakie mamy zapotrzebowanie energetyczne oraz ile mamy dostępnego miejsca na ich montaż. Mając tą wiedzą możemy wybrać ich moc i ilość jaka będzie nam potrzebna. W rankingu paneli fotowoltaicznych 2023 umieściliśmy chętnie stosowane moduły fotowoltaiczne różnych producentów.

Firmy fotowoltaiczne Legnica – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze firmy, która zamontuje nam instalację fotowoltaiczną, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie. Zarówno w projektowaniu instalacji, jak i dobieraniu podzespołów czy montażu komponentów w wyznaczonych miejscach. Dobry instalator oferuje również gwarancję na instalację. Niekiedy może być ona nawet 10-letnia. Dodatkowymi atutami firmy może być pomoc przy wszelkiej dokumentacji oraz przy uzyskaniu dofinansowania. Ranking firm fotowoltaicznych 2023 zawiera chętnie wybierane przedsiębiorstwa, które realizują zlecenia w całej Polsce.

Fotowoltaika Legnica – dofinansowanie

Instalacje fotowoltaiczne często powstają przy pomocy dofinansowań do fotowoltaiki. Skracają one czas zwrotu inwestycji o kilka lat, przez co są bardzo popularne. Najczęściej stosowanym programem jest Mój Prąd. Za nim jest Czyste Powietrze, rządowy program wsparcia OZE, gdzie dotacja uzależniona jest od dochodów.

Fotowoltaika Legnica – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments