Fotowoltaika Łódzkie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika łódzkieOdejście od energetyki tradycyjnej na rzecz OZE, to wyzwanie, które stoi obecnie zarówno przed organami decyzyjnymi, jednostkami samorządu terytorialnego, a także przed każdym prywatnym odbiorcą prądu w Polsce. Ostatnie lata pokazały, że coraz popularniejszym rozwiązaniem w tym obszarze staje się pozyskiwanie energii ze Słońca. Fotowoltaika w łódzkim cieszy się zainteresowaniem zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i firm. Spory udział w tym trendzie mają możliwości uzyskania dofinansowania na panele fotowoltaiczne. Sprawdź, na jakie moduły się zdecydować, aby cieszyć się ich wydajnością.

Firmy fotowoltaiczne Łódzkie – lista firm

solart - fotowoltaika w Łódzkim

Solart jest prężnie rozwijającą się lokalną firmą. Specjalizuje się ona w wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych, jednak zajmuje się również innymi eko rozwiązaniami, takimi jak: pompy ciepła czy stacje ładowania. Kompleksowa oferta oraz podejście firmy do klienta, sprawiło, że firma przez 5 lat wykonała ponad 300 instalacji o łącznej zainstalowanej mocy 2MW! Na korzyść można także zaliczyć stosowanie dobrych podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w łódzkim

Helio Expert to firma zajmująca się fotowoltaiką od wielu lat. Zakres ich usługi instalacji paneli fotowoltaicznych zaczyna się już od konsultacji, a kończy na przekazaniu dokumentów o instalacji do zakładu energetycznego. Firma oferuje swoje usługi na terenie województwa łódzkiego. Helio Expert to wykwalifikowani pracownicy którzy zapewniają wysoką jakość usługi.

Bezpłatne Porównanie Ofert

FlexiPower - fotowoltaika w łódzkim

Usługi firmy FlexiPower w zakresie fotowoltaiki są skierowane do wszystkich odbiorców, od rolników i domów jednorodzinnych po duże przedsiębiorstwa czy firmy. Firma daje pełne wsparcie przy uzyskaniu dofinansowania “Mój Prąd”. FlexiPower działa na terenie woj. łódzkiego, wielkopolskiego i wielu innych. Warto zapoznać się z ofertą firmy ze względu na konkurencyjne ceny.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Focus Energia - fotowoltaika w łódzkim

Focus Energia oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa łódzkiego. W zakresie usługi znajduje się darmowa wycena i audyt. Instalacje wykonywane są “pod klucz”, dzięki czemu klient nie musi się niczym martwić. Montaż instalacji już w 3 miesiące od złożenia zamówienia. Istnieje możliwość płatności ratalnych: kredyt lub leasing i minimum formalności.

Bezpłatne Porównanie Ofert

NeutronOZE - fotowoltaika w łódzkim

Firma NeutronOZE zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych. Zakres oferty obejmuje darmową wycenę, doradztwo w sprawie mocy instalacji i podzespołów jakie mają być użyte, montaż, serwis oraz wszelką dokumentację. Fotowoltaika jest przez firmę zakładana na terenie województwa łódzkiego. Firma gwarantuje profesjonalizm, konkurencyjne ceny i całodobowy serwis.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Akara Fotowoltaika - fotowoltaika w łódzkim

Akara Fotowoltaika tworzy instalacje fotowoltaiczne od podstaw, kosztorys, projekt systemu, dobór podzespołów, montaż oraz dodatkowo pomoc przy uzyskaniu dofinansowań na zieloną energię. Firma działa na terenie województwa łódzkiego i posiada bardzo dobre opinie wśród swoich klientów. Jeśli szukasz dobrej oferty fotowoltaicznej, to sprawdź propozycję firmy.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w łódzkim

Firma Alians oferuje wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, dostawę oraz montaż podzespołów, wsparcie przy uruchomieniu instalacji, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Rozwiązania firmy to: Fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firmy oraz fotowoltaika dla rolnika, czyli praktycznie każdy może skorzystać z oferty. Alians działa na terenie woj. łódzkiego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika łódzkie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Korzystanie z możliwości, jakie daje “zielona energia”, a więc zadbanie o czystsze powietrze oraz uniezależnienie się od podwyżek cen prądu, budzi zainteresowanie coraz większej grupy odbiorców. Nie zmienia to faktu, że niektórzy z nich mają wątpliwości dotyczące opłacalności instalowania paneli fotowoltaicznych w polskim klimacie. Czy inwestycja ma szansę się zwrócić i jeśli tak, to po jakim czasie? Czy panele fotowoltaiczne będą działały niezawodnie przez okres deklarowany przez producenta? Co zrobić ze zużytymi już modułami? Każde z powyższych pytań związane jest z obawą o opłacalność, jaką może nieść ze sobą fotowoltaika dla domu lub fotowoltaika dla firmy. Liczne doświadczenia i przeprowadzone testy wskazują, że poprawnie skonfigurowana instalacja PV powinna przynieść zwrot już po kilku latach od uruchomienia, a dobrej jakości ogniwa słoneczne mogą działać nawet 25 lat. Dużą nadzieją dla popularyzacji ekologicznego prądu, jest recykling paneli fotowoltaicznych, który znacząco wpłynie na optymalizację inwestycji.

Położenie województwa łódzkiego sprawia, że jest ono regionem o optymalnym stopniu nasłonecznienia wynoszącym średnio 1100 kWh/kWp. Taka ekspozycja pozwala na pokrycie znacznego procenta zapotrzebowania gospodarstwa domowego na prąd elektryczny w ciągu roku. Warunkiem jest to, aby panele fotowoltaiczne były rozmieszczone w odpowiedni sposób, eliminujący wpływ ich zacienienia przez przeszkody naturalne (dobowa zmiana nasłonecznienia, drzewa) oraz konstrukcyjne (kominy, słupy). Przeprowadzone testy wskazują, że nawet jeśli instalacja fotowoltaiczna narażona jest na czasowe zacieniania, to nadal może pracować wydajnie i pokrywać nawet 50% zapotrzebowania gospodarstwa na prąd. Mieszkańcy województwa łódzkiego, a szczególnie takich miast, jak Łódź, Pabianice, czy Piotrków Trybunalski, prawdopodobnie zdają sobie sprawę z tych zależności, gdyż aktywnie korzystają z regionalnych programów operacyjnych dotyczących fotowoltaiki.

Jakie panele fotowoltaiczne w łódzkim?

Inwestorzy zainteresowani tematyką instalacji fotowoltaicznych wiedzą, że na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów paneli słonecznych, które różnią się od siebie pod względem konstrukcji, wydajności i zaleceń zastosowania. W województwie łódzkim panują względnie dobre warunki nasłonecznienia więc zarówno panele monokrystaliczne, polikrystaliczne, oraz cienkowarstwowe powinny spełniać oczekiwania użytkowników. Oczywiście, wybór bardziej lub mniej wydajnych modułów będzie po części uzależniony od możliwości finansowych inwestora, gdyż na przykład większą sprawnością w stosunku do paneli polikrystalicznych wykazują się droższe panele monokrystaliczne. Wynika to przede wszystkim z technologii zastosowanej do ich wyprodukowania. Jeżeli zatem przyszły użytkownik instalacji fotowoltaicznej wie, że uwarunkowania konstrukcyjne spowodują w jego przypadku sporo stref zacienienia na panelach, być może powinien zainwestować w te droższe, ale bardziej wydajne ogniwa. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto sprawdzić też ranking paneli fotowoltaicznych.

Mieszkańcy województwa łódzkiego aktywnie korzystają z możliwości, jakie instalacja modułów słonecznych. Świadczy o tym choćby fakt, że region znalazł się wśród czterech polskich województw, które wykorzystały najwyższe kwoty dofinansowania z funduszy europejskich przeznaczonych na ten cel. W przypadku województwa łódzkiego dotacje te wyniosły łącznie ponad 120 mln zł. Region posiada także jedną z najwyższych w kraju średnią łączna moc instalacji oraz liczbę wniosków o przyznanie dofinansowania na panele słoneczne w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Co ciekawe, z możliwości, jakie oferuje fotowoltaika, korzystają nie tylko osoby zamieszkujące większe miasta, ale także mniejsze miasteczka i wsie. W innych województwach tendencja ta skoncentrowana jest raczej na najliczniejszych skupiskach ludzkich.

Jakie firmy fotowoltaiczne w łódzkim?

Z rosnącej popularności instalacji słonecznych w łódzkim korzystają także firmy fotowoltaiczne, których obecnie w całym regionie jest już ponad 40! Po projekt instalacji PV i jej montaż można się zatem zgłosić do instalatora nie tylko w Łodzi czy Piotrkowie Trybunalskim, ale także w Kutnie, Sieradzu, Radomsku czy Zgierzu. Choć wybór jest spory, to podjęcie decyzji, której firmie powierzy się wykonanie instalacji, nie należy wcale do łatwych. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie nowo powstające podmioty posiadają odpowiednie doświadczenie, uprawnienia i umiejętności, aby swoją pracę wykonać rzetelnie i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Do wyboru instalatora fotowoltaiki należy zatem podejść skrupulatnie.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Łodzi

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w łódzkim?

Dla inwestora, który nie jest do końca zorientowany w kluczowych aspektach dla branży fotowoltaicznej, wybór profesjonalnej firmy, która zaoferuje najnowszą technologię, optymalny projekt i rzetelny wykonanie instalacji, może być trudny. Niektórzy posiłkują się opiniami znajomych lub tymi zamieszczonymi w internecie. Inni próbują na własną rękę dowiedzieć się, na co powinni zwrócić uwagę w rozmowie z potencjalnym instalatorem. Bez względu na to, jaka strategia będzie przyświecała przyszłym użytkownikom systemu fotowoltaicznego, warto aby uprzednio prześledzili ranking firm fotowoltaicznych, który prezentuje zestawienie sprawdzonych instytucji i porządkuje je pod względem określonych parametrów.

Biorąc pod uwagę fakt, że w województwie łódzkim działa obecnie około 40 firm fotowoltaicznych, niedoświadczony inwestor może łatwo wpaść w pułapkę atrakcyjnych ofert bez pokrycia. Co to oznacza? Istnieją firmy, które chcąc wykorzystać naturalną skłonność ludzi do poszukiwania oszczędności, zaproponują mocno konkurencyjną cenę wiedząc, że nie będą w stanie rzetelnie wykonać zlecenia. Wówczas straty związane z inwestycją mogą się okazać naprawdę spore. Celem uniknięcia podobnych sytuacji, przy wyborze firmy fotowoltaicznej warto kierować się kilkoma aspektami:

doświadczeniem rynkowym instalatora – firmy posiadające choćby kilkuletnie doświadczenie na rynku dają inwestorowi większą gwarancję na sprawne i bezawaryjne wykonanie instalacji. Brak wcześniejszych realizacji w portfolio instalatora może owocować uszkodzeniami konstrukcji dachu czy niepoprawnym przyłączeniem ogniw;
zaawansowaniem technologicznym – ważne, aby firma fotowoltaiczna oferowała zastosowanie najnowszych rozwiązań w zakresie konstrukcji i wydajności paneli słonecznych. Zagwarantuje to szybszy zwrot z inwestycji i wpłynie na żywotność modułów;
opiniami klientów – inwestor zlecający wykonanie instalacji fotowoltaicznej po raz pierwszy nie może polegać na własnych doświadczeniach. Warto, aby zapoznał się więc z opiniami osób, które korzystały wcześniej z usług instalatora;
legalnością funkcjonowania – nie mniej ważnym aspektem, który powinien sprawdzić każdy, kto zamierza skorzystać z usług firmy fotowoltaicznej, jest jej status prawny. Takie bazy jak CEIDG czy KRS mogą wiele powiedzieć na temat doświadczenia, czy kapitału zakładowego firmy oraz oczywiście potwierdzić legalność jej funkcjonowania.

Fotowoltaika – dofinansowanie łódzkie

Województwo łódzkie jest jednym z czterech regionów w Polsce, które najaktywniej korzysta z dotacji UE na przedsięwzięcia związane z energetyka słoneczną. Nie inaczej jest w przypadku programów rządowych, oferujących dotacje do energetyki słonecznej. Warto wiedzieć, że w ramach tych projektów można uzyskać wsparcie nie tylko w zakresie instalacji fotowoltaicznych, ale także na termomodernizację nieruchomości, wymianę przestarzałych instalacji grzewczych, czy choćby inwestycję w proekologiczne pompy ciepła. Wszystkie te przedsięwzięcia stanowią działania na rzecz wspierania poprawy jakości powietrza, która w wielu regionach Polski jest daleka od przyjętych norm. O dofinansowania można się starać za pomocą takich projektów, jak:

Program Mój Prąd – w ramach programu można uzyskać nawet 50% dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Najwyższa możliwa kwota dofinansowania to 5000 zł. Obecnie w województwie łódzkim moc instalacji dofinansowanych z programu wynosi 5,93 W/os;

Program Czyste Powietrze – oprócz wsparcia finansowego na działania termomodernizacyjne, program umożliwia uzyskanie dotacji na wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Program zakłada aktywizację obywateli i samorządów celem efektywniejszego działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce;

Ulga podatkowa – celem zminimalizowania kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, jak również zastosowania w budynku pompy ciepła, od początku roku można korzystać 19% ulgi podatkowej (do 10000 zł).