Fotowoltaika Lubelskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie
Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności w całej Polsce i mają największy udział w wytwarzaniu energii elektrycznej przez OZE. Fotowoltaika w lubelskim okazuje się szczególnie opłacalną, gdyż właśnie to województwo jest jednym z trzech najlepiej nasłonecznionych w całym kraju. Dbałość o środowisko naturalne, świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą gospodarka węglowa oraz chęć uniezależniania się od podwyżek cen prądu, to główne przyczyny zainteresowania fotowoltaiką w lubelskim. Sprawdź, o jakie dofinansowanie na panele fotowoltaiczne możesz się starać i której firmie fotowoltaicznej w lubelskim zaufać!
Firmy fotowoltaiczne Lubelskie – lista firm
Smartsolar to firma zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych na terenie takich województw jak woj. lubelskie, śląskie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie czy podkarpackie. Fotowoltaika w ofercie Smartsolar obejmuje instalacje w firmach, domach jednorodzinnych czy gospodarstwach rolniczych. Smartsolar oferuje kompleksową usługę od obliczeń zapotrzebowania na prąd, projekt instalacji aż po montaż podzespołów.
Helio Expert posiada ofertę dla rolników, przedsiębiorców i pojedynczych osób, które chcą oszczędzać pieniądze oraz środowisko. Fotowoltaika w ofercie firmy to szeroki zakres usług, projektowanie instalacji, dobór urządzeń, montaż czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Firma działa w okręgu wielu województw: lubelskiego, śląskiego, wielkopolskiego. Zaletą firmy jest kompleksowa oferta.
Firma Arbor Energia zajmuje się kompleksową instalacją systemów fotowoltaicznych w okolicach m.in. Lublina, Warszawy, Kielc, Rzeszowa, Siedlec, Chełma, czy Zamościa. Oferta Arbor Energii jest konkurencyjna, a zakres usługi bardzo szeroki. Arbor tworzy już projekt instalacji, zajmuje się montażem oraz pomaga nam przy uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd”. Dodatkowo, można poprosić o pomoc przy zgłoszeniu instalacji do OSD.
Fotowoltaika w ofercie firmy Voltmax jest szeroką usługą obejmującą doradztwo w wyborze mocy instalacji oraz części, dowóz podzespołów i ich montaż.Firma posiada wykwalifikowanych pracowników, którzy gwarantują wysoką jakość wykonania instalacji i 100% zadowolenia.
Fotowoltaika może być instalowana na terenie województwa lubelskiego.
SyntezaOZE to szeroka oferta instalacji paneli fotowoltaicznych dla domu, firmy, hoteli, rolników przemysłu i spółdzielni mieszkaniowych. W zakresie usługi jest: bezpłatna konsultacja, analiza z przygotowaniem inwestycji, profesjonalny montaż oraz uruchomienie instalacji. Synteza OZE załatwia za klienta wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do zakładu energetycznego.
Oferta firmy Ecofotowoltaika skierowana jest do osób prywatnych, przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych w obrębie województwa lubelskiego. Usługa jest kompleksowa, tzn. firma wykonuje projekty instalacji fotowoltaicznych i zajmuje się ich montażem, do tego pomaga w otrzymaniu dofinansowania “Mój Prąd”. Ecofotowoltaika oferuje także bezpłatny audyt.
Fotowoltaika lubelskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?
Sceptycy instalowania paneli fotowoltaicznych wątpią w ich wydajność i opłacalność w polskich warunkach klimatycznych. Okazuje się jednak, że w wielu regionach naszego kraju, skala nasłonecznienia pozwala na wyprodukowanie energii niezbędnej do pokrycia znacznej części zapotrzebowania każdego gospodarstwa domowego wyposażonego w dobrze skonfigurowaną instalację fotowoltaiczną. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika dla domu, a także fotowoltaika dla firmy zyskują na popularności, również w województwie lubelskim. Możliwość uniezależnienia domowego budżetu od coraz wyższych cen prądu stanowi bowiem doskonałą okazję do gromadzenia oszczędności w domowym budżecie.
Województwo lubelskie charakteryzuje się jednym z największych stopni nasłonecznienia w Polsce. W ciągu roku średni poziom ekspozycji w tym regionie wynosi nawet do 1.200 kWh/kWp w porównaniu do ok. 1.000 kWh/kWp dla całego kraju. Taki stopień nasłonecznienia stwarza doskonałe warunki do wydajnej pracy instalacji fotowoltaicznych, szczególnie od kwietnia do września. Co z pozostałymi miesiącami w roku? Liczne testy technologiczne wykazały, że fotowoltaika w cieniu może być nadal niezwykle wydajna. Stopień zacienienia reguluje się w tym przypadku za pomocą odpowiedniego ustawienia paneli słonecznych przy uwzględnieniu naturalnych i konstrukcyjnych przesłon. Warto zaznaczyć, że opłacalność instalacji fotowoltaicznych będzie rosła wraz z rozwojem technologicznym i wprowadzaniem na rynek udoskonalonych modułów. Obecnie, zwrot z inwestycji w zależności od konfiguracji instalacji fotowoltaicznej, można odnotować już po kilku latach od pierwszego uruchomienia paneli.
Jakie panele fotowoltaiczne w lubelskim?
Jak wynika z raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej pt. Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020, lubelskie znajduje się poniżej połowy rankingu polskich województw pod względem łącznej mocy instalacji fotowoltaicznych, liczby przyznanych dofinansowań, średniej mocy instalacji w kW oraz liczby wniosków przypadających na 1.000 mieszkańców. Oznacza to, że województwo lubelskie zdecydowanie nie wykorzystuje swojego potencjału w zakresie wydajności i oszczędności, jakie mogłoby przynieść zintensyfikowanie instalacji paneli fotowoltaicznych w tym regionie. Obecnie największe zainteresowanie pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca można zaobserwować w Lublinie, Zamościu oraz Chełmie. Fotowoltaika rozwija się zatem w największych miastach województwa, a warto, aby popularyzacja odnawialnych źródeł energii objęła cały region.
Panele fotowoltaiczne, które można zastosować w instalacji różnią się technologią wykonania (panele polikrystaliczne, panele monokrystaliczne), mocą, ilością ogniw, resursem, a także producentem, przez którego zostały wytworzone. Celem dokonania rozeznania w ofertach dostępnych na rynku modułów słonecznych, warto przejrzeć ranking paneli fotowoltaicznych. Najważniejszymi zaletami instalacji oprócz oczywistych oszczędności, jest ich działanie w służbie środowiska naturalnego, tworzenie ekologicznej alternatywy dla energetyki węglowej oraz perspektywa 25 lat niezawodnej pracy. Jeżeli dodać do tego rozwiązania, jakie proponuje recykling paneli fotowoltaicznych, instalacje słoneczne stają się optymalnym sposobem na pozyskiwanie energii elektrycznej.
Jakie firmy fotowoltaiczne w lubelskim?
Jedną z najważniejszych decyzji, jaką należy podjąć w kontekście instalacji paneli słonecznych, jest wybór firmy fotowoltaicznej. Powinna ona w sposób profesjonalny i kompleksowy zająć się zaprojektowaniem, doborem, instalacją i wsparciem technicznym w zakresie obsługi paneli słonecznych. W województwie lubelskim, zarówno w Lublinie, Zamościu, jak i Chełmie funkcjonuje wiele firm fotowoltaicznych, które są w stanie przedstawić kompleksową ofertę zarówno w odniesieniu do fotowoltaiki domowej, jak i firmowej.
Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Lublinie
Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w lubelskim?
Firmy fotowoltaiczne w lubelskim prężnie się rozwijają i wciąż powstają nowe podmioty, które są w stanie zaproponować konkurencyjne ceny oraz kompleksowe podejście do realizacji projektu. Wbrew pozorom, wybór instalatora, który wykona swoją pracę rzetelnie i spełni wszystkie oczekiwania klienta, nie jest wcale prosty. Głównym problemem działających obecnie na rynku firm fotowoltaicznych jest brak doświadczenia. Wiele z nich nie może się pochwalić dłuższą historią działalności niż rok. Dodatkowo, nie wszystkie podmioty oferują usługę kompleksową, a więc taką która gwarantuje wykonanie instalacji fotowoltaicznej od projektu, poprzez montaż, na wsparciu technicznym przez określony umową czas, kończąc.
Wybór nierzetelnego lub niedoświadczonego instalatora fotowoltaiki może skutkować szeregiem negatywnych konsekwencji, takich jak uszkodzenia konstrukcji dachu, ograniczona wydajność paneli przez niewłaściwy montaż, brak gwarancji na całość wykonanej usługi. Każde z tych następstw prowadzi do poważnych strat finansowych, gdyż instalacja modułów fotowoltaicznych nie należy do tanich przedsięwzięć. Celem uniknięcia wskazanych wyżej sytuacji, przy wyborze firmy fotowoltaicznej warto kierować się kilkoma wytycznymi:
status prawny firmy i wymagane uprawnienia – sprawdzenie legalności funkcjonowania firmy fotowoltaicznej, to jeden z pierwszych kroków na drodze do wyboru wykonawcy instalacji fotowoltaicznej. Rządowe serwisy, takie jak CEIDG oraz KRS udostępniają m.in. informacje na temat roku założenia firmy, składu jej zarządu, czy kapitału zakładowego. Dodatkowo, warto sprawdzić, jakie uprawnienia do wykonywania zawodu mają zatrudnieni przez firmę instalatorzy;
doświadczenie instalatora – firma fotowoltaiczna, która działa na rynku krótko oczywiście może zatrudniać doświadczonych fachowców. Jeżeli jednak można się zdecydować na usługi firmy istniejącej i funkcjonującej od kilku lat, to zdecydowanie warto pójść w tym kierunku. Pomocny może się okazać ranking firm fotowoltaicznych, który zestawia podmioty posiadające rynkowe doświadczenie;
wykonawstwo samodzielne czy przez podwykonawców – bardzo ważnym aspektem, który należy sprawdzić przed podpisaniem umowy na montaż instalacji fotowoltaicznej, jest fakt czy firma będzie realizowała projekt samodzielnie, czy przy udziale podwykonawców. W drugim przypadku, klient może nie mieć kontroli nad doświadczeniem i posiadanymi przez instalatorów uprawnieniami;
stosowana technologia – zarówno w zakresie projektu instalacji, jak również jej montażu i doboru odpowiednich do potrzeb klienta paneli, firmy fotowoltaiczne mogą się od siebie różnić. Warto sprawdzić, czy instalator posiada wiedzę na temat najnowszych rozwiązań w branży i czy będzie potrafił je wdrożyć z korzyścią dla wydajności instalacji.
Dofinansowanie fotowoltaiki – lubelskie
Województwo lubelskie nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału w zakresie korzystania z energii słonecznej. Sytuacja ta dotyczy również ilości wniosków złożonych podczas starania się o przyznanie dotacji na wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Celem skuteczniejszego wsparcia transformacji energetycznej, już od kilku lat funkcjonują natomiast programy, w ramach których można otrzymać pomoc finansową na PV. Koszt instalacji nie należy do najniższych, ale perspektywa zwrotu z inwestycji, uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu oraz możliwość otrzymania dotacji na część przedsięwzięcia, zdecydowanie powinny ułatwić podjęcie w tym obszarze. Z jakich programów dofinansowujących fotowoltaikę można obecnie skorzystać w lubelskim?
Czyste Powietrze – program ma za zadanie wsparcie finansowe inwestycji polegających na termomodernizacji, a więc przede wszystkim wymiany przestarzałych instalacji cieplnych w gospodarstwach. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę kotła grzewczego, czy choćby ocieplenie budynku;
Ulga podatkowa – od początku roku można skorzystać z 19% ulgi podatkowej na wykonanie instalacji fotowoltaicznej lub zamontowanie pompy ciepła do 10.000 zł;
Energia Plus – propozycja dla przedsiębiorców inwestujących w fotowoltaikę. Można otrzymać dofinansowanie nawet 85% kosztów kwalifikowanych.