Fotowoltaika Lubuskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowotalika lubuskiePozyskiwanie energii ze Słońca to przyszłość w obszarze rozwoju energetyki proekologicznej. Fotowoltaika w lubuskim także zyskuje na popularności. Coraz więcej gospodarstw domowych oraz firm szuka optymalnych rozwiązań w zakresie instalacji fotowoltaicznych. To nie tylko szansa na duże oszczędności, ale także działanie w służbie środowisku. Na terenie województwa lubuskiego działa wiele firm oferujących swoje usługi w zakresie wykonania projektu i montażu instalacji PV.  Zobacz jak wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne, jak uzyskać dofinansowanie  i jak wybrać rzetelną firmę fotowoltaiczną w lubuskim!

Firmy fotowoltaiczne Lubuskie – lista firm

soltech energy fotowoltaika

Soltech Energy to firma, która poważnie podchodzi do ekologicznych rozwiązań i posiada w swojej ofercie wiele pozycji z nią związanych. Fotowoltaika, pompy ciepła i stacje ładowania to rozwiązania, które możecie wprowadzić z Soltech Energy! Firma ma 6 letnie doświadczenie i dużą bazę specjalistów, dzięki którym mamy pewność, że instalacja będzie prawidłowo wykonana.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w lubuskim

Helio Expert to firma zajmująca się fotowoltaiką od wielu lat. Zakres ich usługi instalacji paneli fotowoltaicznych zaczyna się już od konsultacji, a kończy na przekazaniu dokumentów o instalacji do zakładu energetycznego. Firma oferuje swoje usługi na terenie województwa lubuskiego. Helio Expert to wykwalifikowani pracownicy którzy zapewniają wysoką jakość zainstalowanego systemu.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunday - fotowoltaika w lubuskim

Sunday tworzy instalacje fotowoltaiczne w lubuskim od wielu lat. Oferta obejmuje tworzenie projektu instalacji fotowoltaicznej, wybór i dowóz materiałów na miejsce instalacji, montaż podzespołów i oddanie instalacji do użytku. Tworzenie instalacji trwa do kilku dni w zależności od wielkości i złożoności systemu. Systemy są stworzone według najwyższych standardów przez doświadczonych montażystów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Bio-energy - fotowoltaika w lubuskim

Bio-energy to firma oferująca instalacje fotowoltaiczne. Bardzo atrakcyjna oferta, która na początek za darmo oferuje: indywidualną wycenę zestawu, kalkulację twoich oszczędności oraz wstępny projekt. Kompleksowa oferta instalacji paneli fotowoltaicznych w lubuskim z ograniczeniem formalności do minimum. Firma oferuje najwyższą jakość usług oraz zastosowanych materiałów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

OZEnergia - fotowoltaika w lubuskim

OZEnergia uważa, że odnawialne źródła energia, takie jak fotowoltaika to przyszłość energetyki. Oferowane przez firmę panele fotowoltaiczne to oszczędne i ekologiczne źródło energii.  Oferta OZEnergia skierowana jest do użytkowników indywidualnych, do firm oraz do podmiotów publicznych. Firma pomaga swoim klientom na każdym etapie od projektu instalacji do dofinansowań i rozliczenia zwrotu podatku.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Ecord - fotowoltaika w lubuskim

Ecord to firma specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii, w tym w instalacji paneli fotowoltaicznych. Firma działa na obszarach województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie gwarantując wysokiej jakości instalacje. Oferta montażu paneli jest dobierana dla osób indywidualnych, firm czy gospodarstw rolnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smartsolar - fotowoltaika lubuskie

Smartsolar zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie lubuskiego. Ofertę skierowano zarówno do dużych przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych jak i do indywidualnych klientów. Usługa firmy jest “pod klucz” , od stworzenia projektu instalacji aż po montaż. Smartsolar pomaga przy uzyskaniu “Mój prąd” i wybiera najlepsze dofinansowanie dla danego klienta.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika lubuskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Podstawowym aspektem decydującym o wydajności, a tym samym opłacalności instalacji fotowoltaicznej, jest stopień nasłonecznienia, jakim charakteryzuje się dany region lub obszar, w którym będą montowane panele. Jeżeli w miejscu planowanego montażu instalacji PV występuje wiele stref zacienienia lub warunki klimatyczne sprawiają, że nasłonecznienie w ciągu roku jest tam znikome, to wydajność paneli fotowoltaicznych może nie sprostać oczekiwaniom użytkowników. Na szczęście, rozwój technologii w dziedzinie pozyskiwania energii ze Słońca sukcesywnie postępuje i być może już niedługo fotowoltaika w cieniu będzie równie wydajna i opłacalna, jak ta montowana w miejscach bez naturalnych czy konstrukcyjnych przesłon.

Stopień nasłonecznienia w województwie lubuskim wynosi średnio około 1000 kWh/kWp, co plasuje ten region w średnim przedziale na tle innych województw w Polsce. Trzeba pamiętać, że wydajność instalacji słonecznej zależy w dużej mierze od zindywidualizowanych aspektów położenia gospodarstwa domowego lub siedziby firmy. Zarówno fotowoltaika dla domu, jak i fotowoltaika dla firmy mają do zaproponowania szereg rozwiązań celem optymalizacji opłacalności instalacji PV. Mogą to być na przykład dedykowane dla zmiennych warunków nasłonecznienia sposoby montażu paneli, jak choćby fotowoltaika na trackerach. System ten polega na instalacji siłowników, czujników oraz modułu GPS, obsługiwanych za pomocą sterownika. Dzięki zastosowaniu tej technologii panele niejako “podążają” za Słońcem, tym samym zwiększając swoją wydajność średnio o 30%. Choć lubuskie należy do średnio nasłonecznionych regionów Polski, to przy odpowiedniej konfiguracji instalacji, zwrot z inwestycji będzie można zaobserwować już po kilku latach.

Jakie panele fotowoltaiczne w lubuskim?

Oprócz określonych sposobów montażu paneli fotowoltaicznych, które mają na celu zwiększenie ich wydajności, warto przyjrzeć się także technologii, w jakiej same moduły zostały wykonane. Wśród paneli słonecznych można wyróżnić monokrystaliczne, polikrystaliczne, czy choćby cienkowarstwowe. Każde z nich mają inne wady i zalety, ale zadaniem doświadczonego instalatora będzie taki wybór technologii, aby cechowała się ona optymalną opłacalnością w warunkach średniego nasłonecznienia, jakie cechuje województwo lubuskie. Nie mniej ważną będzie decyzja dotycząca producenta paneli fotowoltaicznych. Zwykle za wyższą jakość trzeba zapłacić więcej, ale jednocześnie zyskuje się gwarancję zwrotu z inwestycji oraz niezakłóconą pracy ogniw przez około 25 lat. Przy wyborze odpowiednich modułów pomocny może być ranking paneli fotowoltaicznych.

Widocznym problemem widocznym w raporcie Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020 (IEO), z jakim boryka się województwo lubuskie, jest brak dostatecznego zainteresowania instalacją paneli fotowoltaicznych zarówno w prywatnych gospodarstwach, jak i firmach. Okazuje się, że niższą łączną moc instalacji w kW, liczbę przyznanych dofinansowań oraz liczbę wniosków przypadających na 1000 mieszkańców, ma jedynie województwo podlaskie. Zważywszy na szanse, jakie daje korzystanie z fotowoltaiki, czyli uniezależnienie się pod podwyżek cen prądu przy jednoczesnej dbałości o jakość powietrza w kraju, lubuskie zdecydowanie nie wykorzystuje jeszcze swojego potencjału. Pomimo tego, na terenie województwa już teraz można znaleźć wielu profesjonalnych instalatorów, którzy zaproponują rozwiązania w kwestii zastosowania fotowoltaiki, jako jednego z najważniejszych obszarów OZE.

Jakie firmy fotowoltaiczne w lubuskim?

Zważywszy na rosnącą popularność pozyskiwania energii ze słońca, na terenie całego kraju powstaje coraz więcej podmiotów oferujących usługę projektu, montażu i obsługi gwarancyjnej instalacji PV. Województwo lubuskie nie jest pod tym względem wyjątkiem i w takich miastach, jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski czy Nowa Sól, z łatwością można znaleźć firmy fotowoltaiczne proponują swoje usługi. Należy jednak pamiętać, że wybór instalatora, to jedna z najważniejszych decyzji, jaką należy podjąć w ramach całego przedsięwzięcia. W dużej mierze to od doświadczenia, rzetelności i skuteczności firmy, zależy późniejsza opłacalność instalacji.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Zielonej Górze
Firmy fotowoltaiczne w Gorzowie Wielkopolskim

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w lubuskim?

Dlaczego wybór firmy fotowoltaicznej, której powierzymy wykonanie instalacji jest tak ważny i trudny jednocześnie? Ze względu na rosnącą popularność pozyskiwania energii słonecznej, na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów, które mogą nie sprostać oczekiwaniom klientów, chociażby przez brak doświadczenia. Dodatkowo, można natknąć się na niezarejestrowane, a więc działające nielegalnie firmy, które szukają okazji do szybkiego zarobku. Mocno konkurencyjne ceny powinny zatem dać inwestorowi powody do zastanowienia, czy rozważany przez niego instalator je na pewno rzetelny. Kompleksowe wykonanie instalacji fotowoltaicznej to koszt rzędu od 25 do 40 tys. zł w zależności od skomplikowania układu, mocy, ilości i rodzaju paneli. Jeżeli firma fotowoltaiczna nie podejdzie do swojego zadania profesjonalnie, to może narazić inwestora na naprawdę spore straty.

Ułatwiając sobie rozeznanie na rynku instalatorów paneli słonecznych, warto przejrzeć ranking firm fotowoltaicznych. W zestawieniu znajdują się tylko sprawdzone podmioty, które mają w swoim portfolio wiele realizacji na terenie całego kraju. Korzystając z usług doświadczonego instalatora można zaoszczędzić sobie takich nieprzyjemności, jak chociażby uszkodzenia konstrukcji dachu, uszkodzenia paneli, systemów mocowania, nieprawidłowe podpięcie instalacji do sieci, brak ochrony gwarancyjnej i pogwarancyjnej w przypadku wystąpienia awarii. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę fotowoltaiczną w lubuskim?

legalność funkcjonowania – szukając instalatora koniecznie należy sprawdzić wpisy w bazach KRS oraz CEIDG. Dzięki temu można zorientować się w dacie rejestracji podmiotu, a tym samym doświadczeniu firmy oraz chociażby w jej wielkości i kapitale zakładowym;
certyfikaty i technologia – celem upewnienia się w kwestii uprawnień instalatora należy sprawdzić, czy posiada on odpowiednie certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności jego pracowników. Warto zaznaczyć, że branża fotowoltaiczna wciąż się rozwija i dobra firma instalująca powinna korzystać z możliwie najnowszych technologii;
opieka posprzedażowa – rzetelna firma fotowoltaiczna charakteryzuje się tym, że bierze odpowiedzialność za swoją pracę. Jeżeli klient potrzebuje wsparcia w obsłudze lub modyfikacji instalacji, wykonawca powinien mu je zaoferować;
wsparcie w zdobyciu dofinansowania – kompleksowa obsługa w zakresie wykonania instalacji fotowoltaicznej może obejmować także wsparcie w zakresie złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji. Warto zwrócić na to uwagę, chcąc zminimalizować koszty własne.

Fotowoltaika – dofinansowanie lubuskie

Transformacja energetyczna w Polsce, to jedno z najważniejszych wyzwań gospodarczych na najbliższe lata. Cel poprawy jakości powietrza powinien postawić sobie każdy z nas. Wspierając oddolne inicjatywy polegające na termomodernizacji, wymianie instalacji, czy inwestycji w energię pozyskiwaną ze Słońca, uruchomiono kilka ogólnopolskich programów oferujących dofinansowanie do fotowoltaiki. Województwo lubuskie, niestety niezbyt aktywnie korzysta z możliwości uzyskania dotacji na wykonanie instalacji PV w gospodarstwach domowych. Być może wynika to po części z braku dostępu do informacji na temat funkcjonowania poszczególnych form wsparcia. Obecnie, na terenie województwa lubuskiego można skorzystać między innymi z:

Programu Czyste Powietrze – celem programu jest aktywizacja polskich gmin oraz osób prywatnych do wykonywania termomodernizacji budynków mieszkalnych, wymiany przestarzałych instalacji grzewczych. Na każdą z tych inwestycji można uzyskać dofinansowanie;

Programu Mój Prąd – pozwala na uzyskanie dofinansowania nawet 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej – przy czym obowiązuje również limit kwotowy.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments