Fotowoltaika Mazowieckie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

Fotowoltaika mazowieckieWojewództwo mazowieckie, zaraz po Śląsku jest największym konsumentem energii elektrycznej w Polsce. Nadal zdecydowana jej większość pochodzi z nieodnawialnych źródeł energii, a konkretnie z jednego – węgla. Jednak z roku na rok, coraz więcej mieszkańców Mazowsza chcąc zadbać o środowisko naturalne i zyskać niezależność od podwyżek cen prądu przez co najmniej kilkadziesiąt lat, decyduje się na inwestycję w fotowoltaikę. Sprawdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w mazowieckim i rodzaje dostępnego dofinansowania!

Firmy fotowoltaiczne Mazowieckie – lista firm

solart - fotowoltaika w mazowieckim

Solart to lokalna firma zajmująca się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych, ale w ofercie dostępne są również inne ekologiczne rozwiązania takie jak pompy ciepła czy stacje ładowania aut elektrycznych. Firma realizuje zlecenia od klientów indywidualnych i biznesowych. Firma korzysta z dobrych podzespołów, m.in. Solar Edge czy Risen. Dodatkowym atutem są własne ekipy monterskie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w mazowieckim

Helio Expert kieruje swoją ofertę do każdego, od dużych przedsiębiorstw i spółdzielni do pojedynczych gospodarstw i domów jednorodzinnych. Fotowoltaika jest zakładana przez firmę w woj. mazowieckim i całej Polsce. Solar as a service to długoterminowa usługa firmy, dzięki której możemy korzystać z czystej energii bez konieczności inwestowania w całą instalację.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w mazowieckim

PV Poland oferuje kompleksową usługę instalacji fotowoltaicznych, od projektu do oddania w pełni zamontowanego i skonfigurowanego systemu. Fotowoltaika jest zakładana między innymi w woj. mazowieckim. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, gospodarstw domowych oraz do rolników. Zakres usług firmy w obszarze fotowoltaiki jest bardzo szeroki.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Ekodom - fotowoltaika w mazowieckim

Fotowoltaika w woj. mazowieckim jest stale rozwijana dzięki ofercie firmy Ekodom która powstała w roku 2016. Ekodom posiada dużą ofertę odnawialnych źródeł energii w tym fotowoltaikę. W ramach polityki firmy audyt techniczny, dobór instalacji oraz wizualizacje są bezpłatne. Ekodom pomaga uzyskać dostępne dofinansowania. Oferta Ekodomu skierowana jest do każdego kto pragnie oszczędzać.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Saniko - fotowoltaika w mazowieckim

Saniko to firma zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych w województwie mazowieckim. Fotowoltaika jest jednym z obszarów działań firmy, która zajmuje się również między innymi instalacjami gazowymi, pompami ciepła czy usługami wodociągowymi. Saniko posiada dobre opinie wśród swoich klientów. Firma stale się rozwija aby zapewnić jak najwyższą jakość swoich usług.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solar-Instal OZE

Solar-Instal to firma działająca na rynku fotowoltaicznym od roku 2015. Fotowoltaika jest zakładana przez tę firmę w wielu województwach między innymi w mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim. Oferta firmy obejmuje kompleksowe instalowanie instalacji fotowoltaicznych, projektowanie, dobór podzespołów oraz montaż. Oferta obejmuje przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w mazowieckim

Firma Alians oferuje wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, dostawę oraz montaż podzespołów, wsparcie przy uruchomieniu instalacji, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Rozwiązania firmy to: fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firmy oraz fotowoltaika dla rolnika, czyli praktycznie każdy może skorzystać z oferty. Alians OZE działa na terenie woj. mazowieckiego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika mazowieckie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Wiedza na temat nasłonecznienia w skali rocznej na określonym terenie pomaga prognozować, to jaka jest sensowność oraz opłacalność inwestowania w panele fotowoltaiczne. Roczna gęstość promieniowania słonecznego w kraju na płaszczyznę poziomą waha się w granicach 950 – 1250 kWh/m². Przy czym, ok. 80% całkowitej rocznej sumy nasłonecznienia przypada na okres wiosenno-letni (od początku kwietnia do końca września). W skali roku, w zależności od regionu Polski możemy liczyć na usłonecznienie w przedziale od 1.390 do 1.900 godzin. Natomiast w województwie mazowieckim jest to 1.550 do 1.700 godzin (średnio przyjmuje się wartość około 1.600 godzin). Są to więc doskonałe warunki, które sprzyjają inwestowaniu w ogniwa fotowoltaiczne w województwie mazowieckim.

Jakie panele fotowoltaiczne w mazowieckim?

Mieszkańcy Mazowsza coraz chętniej sięgają po tak ekologiczne rozwiązanie jakim jest fotowoltaika. Dlaczego? Ponieważ dzięki panelom PV mogą osiągnąć nie tylko realne zyski poprzez obniżenie wysokości rachunków za prąd, ale i dbać o otaczające ich środowisko (panele nie emitują bowiem żadnych szkodliwych zanieczyszczeń). Fotowoltaika cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w Warszawie, Otwocku, Płocku, jak i w mniejszych miejscowościach, takich jak np. Warka, czy Promna-Kolonia. Jeśli macie problem z podjęciem decyzji o tym, jakie panele słoneczne wybrać, to koniecznie skorzystajcie z naszego rankingu paneli fotowoltaicznych 2022.

Jakie firmy fotowoltaiczne w mazowieckim?

W Polsce swoje usługi proponuje obecnie kilkaset firm fotowoltaicznych, które w swojej ofercie mają fotowoltaikę dla domu, czy fotowoltaikę dla firmy. Większość firm fotowoltaicznych w mazowieckim funkcjonuje w branży PV od co najmniej kilku lat i ma znaczące udziały w lokalnym rynku. Prowadzą one działalność w różnym zakresie m.in. instalowania, doradztwa, projektowania, dystrybucji, produkcji modułów i komponentów.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Warszawie
Firmy fotowoltaiczne w Siedlcach
Firmy fotowoltaiczne w Radomiu
Firmy fotowoltaiczne w Płocku
Firmy fotowoltaiczne w Pruszkowie
Firmy fotowoltaiczne w Legionowie
Firmy fotowoltaiczne w Ostrołęce
Firmy fotowoltaiczne w Piasecznie
Firmy fotowoltaiczne w Ciechanowie
Firmy fotowoltaiczne w Żyrardowie
Firmy fotowoltaiczne w Otwocku
Firmy fotowoltaiczne w Mińsku Mazowieckim
Firmy fotowoltaiczne w Wołominie
Firmy fotowoltaiczne w Mławie
Firmy fotowoltaiczne w Grodzisku Mazowieckim

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w mazowieckim?

Rynek fotowoltaiki jest najszybciej rozwijającym się sektorem OZE w Polsce. Dlatego też nie powinien dziwić fakt, że szybko przybywa nowych firm świadczących usługi w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych. Wybór odpowiedniej firmy fotowoltaicznej w mazowieckim może być dużym wyzwaniem. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze? Oto kilka ważnych wskazówek:

ugruntowana pozycja na rynku – w tym celu należy zapoznać się z datą założenia firmy i jej kapitałem zakładowym (spółki z o.o. można sprawdzić w KRS, a działalności osobowe w bazie CEIDG). Dobrze, gdy firma publikuje raporty finansowe i jest na giełdzie;
doświadczenie i rzetelność – dokonując wyboru najlepszej firmy fotowoltaicznej warto zwrócić uwagę na umiejętnościach jej pracowników – instalatorów (powinny być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami) oraz na wcześniejsze realizacje firmy (najlepiej poprosić o portfolio z wykonanymi już instalacjami);
oferowana technologia fotowoltaiczna – fotowoltaika jest dziedziną, która dynamicznie się rozwija, dlatego też zanim zdecydujecie się na wybór oferty, sprawdźcie wcześniej parametry oferowanych przez przedstawiciela komponentów instalacji;
pomoc w zdobyciu dofinansowania – sporym udogodnieniem będzie to, jeśli wybrana firma wyręczy Was w zdobyciu dodatkowych środków na montaż paneli;
gwarancja i opieka posprzedażowa – fotowoltaika to inwestycja na lata (żywotność instalacji szacowana jest na ponad 30 lat). W związku z tym, warto pod uwagę wziąć wykonawcę, który oferuje opiekę posprzedażową i daje możliwość rozszerzenia standardowego okresu gwarancji.

Dotacje na fotowoltaikę – mazowieckie

W ostatnich kilku latach rozwój fotowoltaiki w Polsce znacznie przyspieszył. Jak wynika z raportu IEO “Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020”, pod koniec 2019 roku całkowita moc PV wyniosła prawie 1.500 MW (to ok. trzykrotny wzrost mocy w stosunku do roku 2018). Natomiast w I kw. 2020 roku, skumulowana moc zainstalowana w fotowoltaice przekroczyła w kraju 1.800 MW. Na boom na energię słoneczną wpływ mają takie czynniki jak m.in. pełne uruchomienie systemu aukcyjnego czy dotacji z UE.

Dla wszystkich zainteresowanych instalacją paneli fotowoltaicznych przygotowano również szereg regionalnych i ogólnopolskich programów, oferujących dofinansowanie do fotowoltaiki. Są opracowane w ten sposób, aby obejmowały jak najszerszy zakres potencjalnych beneficjentów. Dotacje na fotowoltaikę mazowieckie dostępne są:

w ramach programu Ochrona Atmosfery dla jednostek samorządu terytorialnego, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych i pozostałych osób prawnych;
w ramach programów Czyste Powietrze i Mój Prąd.