Fotowoltaika Otwock – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika otwock

Fotowoltaika stała się ostatnimi czasy bardzo pożądana. Jest to skutek między innymi rosnącej świadomości OZE, ale przede wszystkim spadkowi cen instalacji. W roku 2020 możemy zamontować fotowoltaikę o 70% taniej, względem roku 2010. Chętnych na energię słoneczną jest więcej także ze względu na liczne dofinansowania. Wiele krajów dąży do tego, aby surowce odnawialne stanowiły jak największą część źródeł energii. W Polsce powstało wiele firm wdrażających systemy solarne, sytuacja ta dotyczy również Otwocka. Jak wybrać najlepszego instalatora? Na jakie panele się zdecydować oraz na jakie dofinansowania można liczyć?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Otwocku

solart - fotowoltaika w Otwocku

Solart to przedsiębiorstwo, które wykonało ponad 300 instalacji fotowoltaicznych przez ostatnie 5 lat. Posiadają doświadczenie i korzystają z dobrych podzespołów, co daje gwarancję dobrze działającego systemu. Oferta jest skierowana do klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Otwocku

Alians to firma wdrażająca systemy fotowoltaiczne w Otwocku i okolicach. Usługa jest kompleksowa, więc dostajemy instalację gotową do użytku. Alians pomaga również uzyskać dofinansowanie “Mój Prąd”. Z oferty skorzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa, rolnicy oraz domy jednorodzinne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Otwocku

Helio Expert zajmuje się fotowoltaiką na terenie Otwocka i całej Polski. Z usług firmy skorzystać mogą wszyscy zainteresowani zieloną energią. W ramach usługi Helio wykona audyt techniczny, projekt instalacji, montaż oraz podłączenie do sieci energetycznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Otwocku

PV Poland jest firmą instalującą systemy fotowoltaiczne na terenie Otwocka. Usługa firmy jest kompleksowa, a firma oferuje pomoc na każdym etapie. Z usługi może skorzystać każdy, kto chce oszczędzać na rachunkach za prąd.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Unima energia- fotowoltaika w Otwocku

Unima Energia zajmuje się wdrażaniem systemów fotowoltaicznych na terenie Otwocka. Z usługi może skorzystać każdy zainteresowany. Fotowoltaika jest wykonywana przez Unima Energia “pod klucz” i możemy liczyć na pomoc przy każdym etapie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Enerji - fotowoltaika w Otwocku

Enerji wdraża instalacje fotowoltaiczne w Otwocku i okolicach. Firma do każdego klienta podchodzi profesjonalnie, a instalacje są wykonywane od początku do końca tylko przez nich. Z usług skorzystają wszystkie grupy docelowe klientów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sun Sol - fotowoltaika w Otwocku

Sun Sol to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Otwocka. Fotowoltaika jest kompleksową usługą, więc wszystkim zajmie się Sun Sol. Z oferty może skorzystają: przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne oraz domowe.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Otwock – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie musi być nie tylko dobrze zaprojektowana, ale także odpowiednio zamontowana. Wybór miejsca na ogniwa fotowoltaiczne jest jedną z najbardziej istotnych rzeczy przy projektowaniu. Powierzchnia nie powinna być zacieniona, ponieważ znacznie obniża to wydajność instalacji. Jeśli nie możemy ominąć cienia, powinniśmy dobrać do zestawu optymalizatory pracy paneli. Przy projektowaniu zostanie wzięte pod uwagę także ustawienie dachu, najlepiej gdy jest skierowany w stronę południową. W Polsce nasłonecznienie wynosi około 1000 kWh/m2 co gwarantuje fotowoltaice dla domu i fotowoltaice dla firmy optymalną wydajność.

Panele fotowoltaiczne Otwock – jak wybrać?

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele. To one pozwalają odbierać energię słoneczną i przekazywać ją dalej do systemu. Wybór odpowiednich paneli nie jest prosty, ponieważ jest wielu producentów oraz rodzajów ogniw. Najpopularniejszymi są obecnie polikrystaliczne i monokrystaliczne, oferują one najwyższą wydajność i opłacalność. Przy wyborze ogniw powinniśmy zwrócić uwagę również na gwarancję, standardem jest obecnie 25 – letnia ochrona. Ranking paneli fotowoltaicznych zawiera najlepsze ogniwa dostępne na rynku, również w Otwocku.

Firmy fotowoltaiczne Otwock – na co zwrócić uwagę?

Kluczem do wydajnej pracy instalacji fotowoltaicznej jest odpowiedni montaż, który zagwarantować może tylko dobry instalator. Ważne aspekty przy wyborze firmy to doświadczenie, ilość wykonanych instalacji, oraz odpowiednie certyfikaty. Powinniśmy zwrócić uwagę także na terminy realizacji, które mogą być dość długie. Ważną rzeczą jest także gwarancja udzielana na montaż, w zależności od firmy wynosi od 2 do 10 lat, najlepiej oczywiście wybrać instalatora udzielającego dłuższej ochrony. Ranking firm fotowoltaicznych zawiera sprawdzone przedsiębiorstwa działające na terenie Polski, można również sprawdzić tutaj opinie o danych firmach.

Fotowoltaika Otwock – dofinansowanie

Dofinansowania do fotowoltaiki to sprawa, która przyciąga wielu zainteresowanych. Praktycznie każda instalacja fotowoltaiczna, powstająca w tym roku była dofinansowana. Najczęściej wybieranym programem jest Mój Prąd, a zaraz za nim znajduje się Czyste Powietrze. Są to rządowe programy, które wspierają rozwój OZE.

Fotowoltaika Otwock – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments