Fotowoltaika Radom – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowania

4.67 /5
(Ocen: 3)

fotowoltaika radom

Rosnąca świadomość dotycząca OZE, zaowocowała rozwojem poszczególnych rodzajów alternatywnych form energii. Szczególnie mocno rozwinęła się energia słoneczna – fotowoltaika. Na początku powstawała ona głównie na wsiach lub przy domach jednorodzinnych, jednak od jakiegoś czasu rośnie ilość instalacji w dużych miastach, między innymi w Radomiu. Prócz walorów ekologicznych, do założenia elektrowni słonecznej zachęca niższa cena niż w poprzednich latach. Wzrosła także ilość firm zajmujących się wdrażaniem fotowoltaiki. Jak zatem wybrać firmę i panele fotowoltaiczne w Radomiu?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Radomiu

solart - fotowoltaika w Radomiu

Solart to lokalne przedsiębiorstwo specjalizujące się w wdrażaniu ekologicznych rozwiązań. W ofercie firmy znajdziemy: fotowoltaikę, pompy ciepła oraz stacje ładowania aut elektrycznych. Firma korzysta z urządzeń cenionych producentów na rynku m.in. Risen. Solart wykonało 300 instalacji w przeciągu 5 lat, co pozwoliło im zebrać duże doświadczenie i przekonać do siebie wielu klientów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Radomiu

Alians jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Instalator działa na terenie Radomia. W ofercie firmy znajduje się możliwość stworzenia projektu instalacji, montaż paneli, pomoc w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Firma posiada dedykowane rozwiązania dla firm, osób indywidualnych oraz gospodarstw rolnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Radomiu

Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Radomia. Instalator kieruje swoje usługi do osób indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz dużych i małych przedsiębiorstw. Helio Expert to kompleksowość obsługi, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię, projekt instalacji, profesjonalny montaż i wsparcie w uzyskaniu dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Radomiu

Firma PV Poland oferuje kompleksowe usługi fotowoltaiczne na terenie Radomia. Instalator obsługuje zarówno osoby prywatne, gospodarstwa rolne, jak i przedsiębiorstwa. Firma oferuje wysoką jakość usług oraz serwis gwarancyjny, a nawet pogwarancyjny. PV Poland służy wsparciem na każdym etapie powstawania naszej własnej, małej elektrowni słonecznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

FabrykaEnergii.biz - fotowoltaika w Radomiu

FabrykaEnergii.biz jest firmą działającą na terenie Radomia. Swoją usługę kieruje do wszystkich 3 głównych grup odbiorców, to znaczy: rolników, przedsiębiorców oraz gospodarstw domowych. Instalacja fotowoltaiczna to kompleksowa usługa w ofercie firmy, w rezultacie czego dostajemy “pod klucz” gotową instalację. Warto sprawdzić ofertę tego instalatora.

Bezpłatne Porównanie Ofert

AM Energy - fotowoltaika w Radomiu

AM ENERGY jest firmą działająca na terenie Radomia, ale także w innych regionach Polski. Ich oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, które są zainteresowane pozyskiwaniem ekologicznej energii ze słońca. Usługa firmy jest kompleksowa, a więc wszystkie etapy powstawania instalacji zlecamy jednemu podmiotowi. To duża oszczędność czasu.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Heliospower- fotowoltakia w Radomiu

Saniko to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne w Radomiu i innych miastach w Polsce. Kierują swoją ofertę do takich odbiorców jak: rolnicy, firmy czy gospodarstwa domowe. Firma podchodzi profesjonalnie do każdego klienta. Usługa wykonana pod klucz jest wielkim atutem, ponieważ nie musimy szukać kilku firm, które zajmą się poszczególnymi etapami.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Heliospower- fotowoltakia w Radomiu

Las24.pl to instalator fotowoltaiki, który swoją ofertę kieruje do wszystkich grup odbiorczych: rolników, domów jednorodzinnych i przedsiębiorstw. Firma swoje instalacje tworzy w Radomiu. Fotowoltaika to kompleksowa usługa w ofercie firmy, gdyż zajmuje się ona: projektowaniem, montażem oraz pomocą w zakresie dokumentacji. Sprawdźcie dokładnie co oferuje Las24.pl!

Bezpłatne Porównanie Ofert

Heliospower - fotowoltakia w Radomiu

HELIOS POWER jest to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Radomia. Firma podchodzi kompleksowo do zadania, wykonując obliczenia na zapotrzebowanie energii, projekt instalacji, montaż oraz serwis. Z usług firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną. Warto sprawdzić dokładnie ofertę Helios Power.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunco - fotowoltaika w Radomiu

Sunnco to firma fotowoltaiczna działająca w Radomiu. Firma kompleksowo zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi, od projektu, poprzez montaż, aż do podłączenia naszej instalacji w sieci energetycznej. Oferta kierowana jest głównie do gospodarstw domowych, jednak każdy kto jest zainteresowany mikroinstalacją fotowoltaiczną, może się zgłosić.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Radom – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Fotowoltaika dla domu jak i fotowoltaika dla firmy w swoich założeniach mają obniżyć koszty energii elektrycznej. Aby to zagwarantować instalacja musi być zamontowana w odpowiednim miejscu. Najkorzystniejszym położeniem dla fotowoltaiki jest dach skierowany w stronę południową, nachylony pod kątem około 35 stopni. Oczywiście w innych przypadkach elektrownia słoneczna również będzie wydajna. Panele zostaną ułożone pod innym kątem oraz zostaną wybrane wydajniejsze ogniwa. Nasłonecznienie w Polsce nie powinno być zmartwieniem, 1000 kWh/m2 w skali roku, stanowi optymalne warunki do wydajnej pracy każdej instalacji fotowoltaicznej.

Panele fotowoltaiczne Radom – jak wybrać?

Ogniwa fotowoltaiczne to najważniejsza część instalacji. To one pobierają energię z promieni słonecznych i przekazują ją dalej. Na rynku jest wielu producentów oraz rodzajów paneli. Prześcigają się oni w mocy, trwałości, technologii i oczywiście w cenie. Najważniejszymi aspektami, na które zwracamy uwagę to wydajność, oraz trwałość, poparta gwarancją na co najmniej 25 lat. Fotowoltaika jest inwestycją na długi czas, więc wybór paneli powinien zostać dobrze przemyślany, aby służyły nam jak najwydajniej. Ranking paneli fotowoltaicznych zawiera najlepsze panele na rynku, dostępne także w Radomiu.

Firmy fotowoltaiczne Radom – na co zwrócić uwagę?

Kluczem do dobrze zamontowanej i dobranej instalacji jest odpowiednia firma fotowoltaiczna zajmująca się wdrażaniem systemów. Wybór nie jest prosty, ponieważ istnieje wiele firm, które wręcz biją się o klienta kompleksowością, jakością usług czy wreszcie ceną. Ranking firm fotowoltaicznych zawiera instalatorów wybranych pod względem doświadczenia, opinii oraz wyżej wymienionych aspektów. Jest to zestawienie znacząco ułatwiające wybór wykonawcy. Zawarte są w nim firmy działające na terenie całej Polski, a więc także w Radomiu.

Fotowoltaika Radom – dofinansowanie

Czynnikiem, który znacząco wpływa na rozwój energii słonecznej w Polsce są dofinansowania do fotowoltaiki. Pozwalają one istotnie skrócić czas zwrotu inwestycji. Najpopularniejszym obecnie programem jest rządowy Mój Prąd, z którego można otrzymać nawet 7 tys. zł. Zaraz za nim jest dofinansowanie nazwane Czyste Powietrze. Warto zaznaczyć, że część kosztów instalacji można odliczyć od podatku oraz to, że często pojawiają się lokalne dofinansowania w miastach.

Fotowoltaika Radom – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments