Fotowoltaika Opolskie – Najlepsze firmy fotowoltaiczne

4.17 /5
(Ocen: 6)

fotowoltaika opolskieFotowoltaika cały czas zdobywa nowych zwolenników, z darmowej energii bowiem korzystać chcą osoby prywatne, przedsiębiorcy, a nawet rolnicy. Coraz więcej firm zajmujących się instalacją paneli fotowoltaicznych świadczy swoje usługi również w województwie opolskim. Może nie ma ich jeszcze tak dużo, jak w innych regionach kraju, ale nie oznacza to, że inwestorzy nie mają w czym wybierać. Sprawdź, najlepsze firmy fotowoltaiczne i rodzaje dostępnego dofinansowania fotowoltaiki w opolskim!

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w opolskim

Smartsolar - fotowoltaika w opolskim

Smartsolar jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa w obrębie województwa opolskiego. W ofercie firmy znajdziemy możliwość stworzenia projektu instalacji, montaż paneli, pomoc w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Firma kieruje ofertę do instytucji, firm, osób indywidualnych czy gospodarstw rolnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w opolskim

Helio Expert to firma zajmująca się fotowoltaiką na terenie województwa wielkopolskiego. Oferta firmy skierowana jest do osób indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz dużych i małych przedsiębiorstw. Helio Expert oferuje szeroki zakres usług, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię w budynku, projekt instalacji, profesjonalny montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w opolskim

PV Poland zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie województwa opolskiego. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Firma oferuje wysoką jakość usługi oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Wykonawca pomoże na każdym etapie powstawania własnej, małej elektrowni słonecznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Opimus Green Energy - fotowoltaika w opolskim

Optimus Green Energy zajmuje się fotowoltaiką na terenie województwa opolskiego. Klienci Optimus Green Energy mogą liczyć na bezpłatny audyt, dobór instalacji, projekt instalacji, profesjonalny montaż, pomoc przy dokumentacji oraz obsługę serwisową. Instalacje fotowoltaiczne wykonywane są z najwyższą starannością i dbałością o estetykę. Oferta skierowana jest do firm, rolników i osób indywidualnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Pamach - fotowoltaika w opolskim

Pamach to firma zajmująca się instalacjami paneli fotowoltaicznych na terenie województwa opolskiego. Ofertę kieruje do firm, rolników oraz osób prywatnych. W usługach Pamach znajduje się: audyt dotyczący potrzebnej mocy elektrycznej, kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej, pomoc w dokumentacji oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Pamach oferuje najwyższej klasy urządzenia w konkurencyjnej cenie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

POWER-SUN - fotowoltaika w opolskim

POWER-SUN jest firmą, która zajmuje się fotowoltaiką. Firma działa na terenie województwa opolskiego. POWER-SUN oferuje: darmową wstępną wycenę, dobór urządzeń, montaż instalacji, gwarancję do 25 lat oraz serwis i naprawy pogwarancyjne. Usługa skierowana jest do klientów indywidualnych, firm, rolników oraz instytucji. Dzięki fotowoltaice zaczniesz oszczędzać pieniądze na rachunkach za prąd i dbać o środowisko.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika opolskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Odnawialne źródła energii w naszym kraju dostarczają obecnie 10 gigawatów mocy, a najszybciej rozwijającym się sektorem OZE jest energetyka słoneczna. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat moc instalacji fotowoltaicznych wzrosła o ponad 1.600%! Tak dynamiczny rozwój mikroinstalacji możliwy jest w dużej mierze, dzięki nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Rozszerzony został wówczas prosumencki system rozliczeń energii produkowanej z mikroinstalacji, funkcjonujący od 1 lipca 2016 roku. Zmiana ta polegała na tym, że do grupy prosumentów energii odnawialnej dołączyli prosumenci biznesowi. Wpływ na decyzję o inwestycji w fotowoltaikę ma wiele czynników, takich jak m.in. zewnętrzne dofinansowania oraz uwarunkowania naturalne.

Nadal pojawia się wiele tzw. obiegowych opinii, dotyczących tego, że fotowoltaika ze względu na panujące w Polsce niskie temperatury i duże zachmurzenie jest kompletnie nieopłacalna. Nic bardziej mylnego! Ponieważ po pierwsze, ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię w zależności od ilości dostarczonego światła słonecznego, a nie od temperatury otoczenia. Wbrew pozorom, zbyt długo utrzymujące się wysokie temperatury, mogą doprowadzić do nagrzewania i spadku sprawności wszystkich urządzeń wchodzących w skład instalacji. Po drugie, na większości obszaru naszego kraju nasłonecznienie w ciągu roku to ponad 1.000 kWh/m², co jest ilością całkowicie wystarczającą do rozwoju energetyki słonecznej (przyjmuje się roczną średnią wartość nasłonecznienia ok. 1.600 godzin, co stanowi 30-40% długości dnia). Do województw, gdzie roczna produkcja energii solarnej jest najwyższa należą: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, dolnośląskie i opolskie. Średnie roczne nasłonecznienie wynosi w województwie opolskim ok. 1.190 kWh/m², przy usłonecznieniu wynoszącym 1.600 godzin (łączna roczna ilość godzin słonecznych).

Jakie panele fotowoltaiczne w opolskim?

Jedną z głównych zalet paneli fotowoltaicznych (sprawdź: ranking paneli fotowoltaicznych 2022) jest to, że są one w pełni ekologiczne. Nie emitują one bowiem żadnych szkodliwych substancji – panele fotowoltaiczne można poddać recyklingowi. Dzięki fotowoltaice uzyskujemy niezależność od podwyżek cen prądu przez co najmniej 20-30 lat (oprócz tego nadwyżkę prądu można “sprzedać” do zakładu energetycznego). Co istotne, mimo tego, że instalacja jest dość droga, to i tak jej koszty zwracają się już po kilku latach. Dlatego też, coraz więcej mieszkańców województwa opolskiego inwestuje w fotowoltaikę. Dużym zainteresowaniem panele fotowoltaiczne w opolskiem cieszą się zarówno w większych miastach takich jak: Opole, Kędzierzyn Koźle, Nysa, Namysłów, czy Kluczbork, jak i w mniejszych takich jak: Brzeg, Olesno, Głubczyce, Głogówek, Prudnik, czy Biała.

Jakie firmy fotowoltaiczne w opolskim?

Montaż paneli słonecznych w opolskim, gdzie obecnie działa wiele firm fotowoltaicznych nie
jest na razie tak popularną branżą, jak w innych regionach kraju (mowa tu zarówno o liczbie przedsiębiorstw jak i ilości działających instalacji). Spowodowane to może być tym, że województwo opolskie jest obecnie nie tylko najmniejszym z 16 województw (pod względem powierzchni), ale i liczby mieszkańców. Teren ten bowiem zamieszkuje około miliona osób, co w porównaniu chociażby z województwem śląskim, gdzie mieszka ok. 4 mln, to niewiele (sprawdź: fotowoltaika śląskie). Jednak z drugiej strony, opolskie jest jednym z bardziej słonecznych regionów w Polsce, co przekłada się na wysoką opłacalność paneli fotowoltaicznych.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w opolskim najlepiej jest zlecić profesjonalistom. Ponieważ tylko wtedy można być pewnym, że nie tylko będzie ona bezawaryjna, ale również przynosić będzie zyski przez wiele lat. W regionie tym swoje usługi proponuje obecnie wiele firm fotowoltaicznych, które w swojej ofercie mają fotowoltaikę dla domu, fotowoltaikę dla firmy, czy fotowoltaikę dla rolnika. Oferują one swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie montażu paneli, baterii i zestawów ogniw fotowoltaicznych. Najwięcej firm montujących panele fotowoltaiczne w opolskim, na miejsce swojej siedziby wybrało Opole, pozostałe zaś najczęściej zlokalizowane są w takich miastach jak: Nysa, Brzeg oraz Kędzierzyn-Koźle.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Opolu

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w opolskim?

Zainteresowanie fotowoltaiką rośnie z roku na rok i jest ona jednym z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce. Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) ocenia, że na koniec tego roku moc zainstalowana w PV może osiągnąć 2,5 GW, a obroty na rynku fotowoltaiki w kraju wzrosną w porównaniu z poprzednim rokiem nawet o 25% i przekroczą 5 mld zł. Tak duży popyt na fotowoltaikę sprawia, że szybko przybywa nowych firm świadczących usługi w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych. Dlatego też, wybór odpowiedniej oferty może być nie lada wyzwaniem (pomoże Wam w tym nasz ranking firm fotowoltaicznych). Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Wam w wybraniu najlepszej firmy fotowoltaicznej w opolskim:

ugruntowana pozycja na rynku – w tym celu warto jest zapoznać się z datą założenia firmy i jej kapitałem zakładowym (można to sprawdzić w KRS lub w bazie CEIDG). Dobrze, gdy firma publikuje raporty finansowe i jest na giełdzie, ponieważ nie ryzykujemy wtedy, że wykonawca zniknie w krótkim czasie bez konsekwencji (szczególną ostrożność należy zachować w przypadku gdy oferent jest na rynku od niedawna);
doświadczenie i rzetelność – podczas wyboru najlepszej firmy fotowoltaicznej należy kierować się nie tylko pozytywnymi opiniami jej klientów, ale również doświadczeniem i umiejętnościami jej pracowników (powinny być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami). Dobrze również poprosić o portfolio z wykonanymi już instalacjami (im jest ich więcej, tym lepiej);
pomoc w zdobyciu dofinansowania – mnogość programów dofinansowania do fotowoltaiki nie ułatwia wyboru. Dużym udogodnieniem będzie to, jeśli wybrana firma pomoże nam odnaleźć się w gąszczu możliwości i wyręczy nas w zdobyciu dodatkowych środków na montaż paneli fotowoltaicznych w opolskim;
oferowana technologia fotowoltaiczna – fotowoltaika jest dziedziną, która rozwija się dynamicznie. W związku z tym, przed wyborem konkretnej oferty sprawdzić należy parametry oferowanych przez przedstawiciela komponentów instalacji (te stosowane dzisiaj już za kilka lat mogą okazać się przestarzałe);
gwarancja i opieka posprzedażowa – fotowoltaika to inwestycja na kilkadziesiąt lat, dlatego też, dobrze zdecydować się na wykonawcę, który oferuje opiekę posprzedażową i daje możliwość rozszerzenia standardowego okresu gwarancji.

Dofinansowanie fotowoltaiki – opolskie

Często na przeszkodzie klientom indywidualnym, firmom czy rolnikom stoją koszty początkowe inwestycji. Jednak dzięki specjalnym programom (regionalnym, rządowym i unijnym) oferującym dofinansowanie do fotowoltaiki, mogą zredukować oni poniesione koszty. Jak wskazuje Ministerstwo Rozwoju, woj. opolskie (wraz z województwami pomorskim i wielkopolskim) jest obecnie liderem w wykorzystaniu funduszy unijnych na odnawialne źródła energii (m.in. na panele PV). Ponadto, dla wszystkich zainteresowanych montażem paneli słonecznych w opolskim, dostępne są takie formy dofinansowania jak:

ogólnopolski program Mój Prąd – w ramach którego osoba fizyczna może otrzymać dotację pokrywającą do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej, jednak nie więcej niż 3.000 zł. Dotychczas liczba zatwierdzonych przez Ministra wniosków w województwie wyniosła 1.023 sztuk, a łączna moc instalacji przekroczyła 6.289 kW;
program priorytetowy Czyste Powietrze – dzięki któremu można ubiegać się o dopłaty do wymiany pieców, ocieplania budynków i montażu paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła;
Energia Plus – dotacje lub pożyczki dla przedsiębiorstw inwestujących w systemy fotowoltaiczne.