Fotowoltaika Opole – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika opoleFotowoltaika w Polsce staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. W dużej mierze wpływa na to rosnąca świadomość dotycząca OZE. Głównym powodem jest jednak spadek cen instalacji. Od 2010 roku koszt fotowoltaiki zmalał o 70%. Sytuacja ta dotyczy także Opola, w którym pojawiło się wiele firm fotowoltaicznych. Dojrzały one potencjał, jaki daje energia słoneczna. Rozwój fotowoltaiki w dużych miastach może przynieść pozytywne skutki dla wszystkich odnawialnych źródeł energii. Jak wybrać instalatora w Opolu i na jakie panele się zdecydować?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Opolu

Smartsolar - fotowoltaika w Opolu

Smartsolar zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie Opola. Oferta skierowana jest do osób prywatnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Firma oferuje wysoką jakość usługi oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Smartsolar wesprze na każdym etapie budowania naszej małej elektrowni słonecznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Opolu

Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Opolu. Firma kieruje ofertę do instytucji, firm, osób indywidualnych oraz gospodarstw rolnych. Helio Expert oferuje szeroki zakres usług, w tym obliczanie zapotrzebowania na energię w budynku, projekt instalacji, profesjonalny montaż i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Opolu

PV Poland jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Opola. W ofercie firmy znajdziemy możliwość stworzenia projektu instalacji, montaż paneli, pomoc w dokumentacji związanej z panelami fotowoltaicznymi oraz usługi serwisowe. Oferta firmy skierowana jest do wszystkich.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energy Express - fotowoltaika w Opolu

Energy Express firma oferująca instalacje fotowoltaiczne w Opolu. Firma zajmuje się instalacją na każdym etapie jej powstawania. Energy Express posiada wielu wykwalifikowanych pracowników, gwarantujących wysoką jakość. Oferta firmy jest konkurencyjna pod względem ceny oraz terminów realizacji instalacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Optimus green energy - fotowoltaika w Opolu

Optimus Green Energy to firma specjalizująca się w wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych na terenie Opola. Fotowoltaika Optimus Green Energy jest kompleksową usługa obejmującą wszystkie etapy powstawania mikroelektrowni. Oferta jest skierowana do: przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz domów jednorodzinnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Manufaktura energii - fotowoltaika w Opolu

Manufaktura Energii firma zajmująca się fotowoltaiką na terenie Opola i okolic. Firma wykonuje instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw, rolników oraz osób prywatnych. Oferta obejmuje: audyt techniczny, projekt instalacji, montaż oraz pomoc przy dokumentacji. Firma posiada wiele pozytywnych opinii.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunny Volt - fotowoltaika w Opolu

Sunny Volt jest to firma z Opola, która zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi. Posiada ona oferty dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz domów wolnostojących. Usługa jest realizowana “pod klucz”, a Sunny Volt pomaga nam z wszelkimi formalnościami na każdym etapie powstawania instalacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Maxheat - fotowoltaika w Opolu

Maxheat firma oferuje kompleksową usługę w zakresie fotowoltaiki. Swoje projekty realizuje na terenie Opola oraz większości miast w Polsce. Oferta firmy skierowana jest do wszystkich zainteresowanych zieloną energią. Maxheat zajmie się wszystkim od początku do końca, a my nie będziemy się musieli niczym martwić. Sprawdź!

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sun Blast - fotowoltaika w Opolu

Sun Blast jest firmą działająca na terenie Opola, ale także innych regionach Polski. Ich oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, które są zainteresowane pozyskiwaniem ekologicznej energii ze słońca.Usługa firmy jest jak w większości przypadków kompleksowa, więc wszystkie etapy powstawania instalacji zalecamy jednej firmie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Opole – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Ważnym czynnikiem wpływającym na wydajność instalacji fotowoltaicznej jest nasłonecznienie. W Opolu wynosi ono około 1000 kWh/m2 w skali roku, co daje pewność, że fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy się zwróci. Aby system dawał jak najwięcej energii, trzeba go odpowiednio zamontować. Najlepiej, aby ogniwa były zwrócone w kierunku południowym, pod kątem około 30 – 40 stopni, gdyż dzięki temu promienie słoneczne będą padać na nie najdłużej. Należy także zadbać, aby nie były one zacienione, np. przez komin czy pobliskie drzewa.

Panele fotowoltaiczne Opole – jak wybrać?

Najistotniejszym elementem instalacji są panele, ponieważ to one absorbują energię słoneczną. Powinny one być wydajne, aby móc zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne obiektu w którym będą zamontowane. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to inwestycja na wiele lat, ogniwa powinny być trwałe i dobrze wykonane. Jakość paneli powinna być poparta przynajmniej 25 letnią gwarancją. W rankingu paneli fotowoltaicznych zostały ujęte najlepsze ogniwa na rynku, z czego większość jest dostępna w Opolu.

Firmy fotowoltaiczne Opole – na co zwrócić uwagę?

Wybór firmy fotowoltaicznej, to najważniejsza decyzja w ramach tej inwestycji. Instalacja ma bowiem służyć przez wiele lat. Powinna być ona dokładnie przemyślana. Zanim wybierzemy firmę, powinniśmy porównać ze sobą wiele ofert, opinii oraz korzyści, jakie daje nam instalator. Firma, na którą się zdecydujemy musi posiadać doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje i zabezpieczenie finansowe. ranking firm fotowoltaicznych zawiera tylko takie podmioty, które spełniają powyższe warunki, a to powinno znacząco ułatwić decyzję. Na uwagę zasługuje również gwarancja, jaka jest udzielana na montaż, czas realizacji oraz dodatkowe usługi, np. pomoc w uzyskaniu dofinansowań.

Fotowoltaika Opole – dofinansowanie

Dofinansowania do fotowoltaiki są aspektem przyciągającym tysiące chętnych, ponieważ pozwalają znacząco skrócić czas zwrotu inwestycji. Najpopularniejsze z nich to rządowe programy: Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Część kosztów za fotowoltaikę można również odliczyć od podatku.

Fotowoltaika Opole – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments