Fotowoltaika Podkarpackie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika podkarpackiePostępujące zmiany klimatyczne i degradacja środowiska generują potrzebę odchodzenia od tradycyjnej energetyki opartej na węglu i zmierzania w kierunku popularyzacji OZE. Pozytywną oznaką zmiany podejścia do wysokoemisyjnych źródeł energii jest rosnąca popularność fotowoltaiki. Województwo podkarpackie to przyrodnicza enklawa Polski i tym bardziej powinno rozwijać inwestycje w ekologiczne rozwiązania energetyczne. Na jakie panele fotowoltaiczne się zdecydować i jak znaleźć profesjonalną firmę fotowoltaiczna w województwie podkarpackim?

Firmy fotowoltaiczne Podkarpackie – lista firm

Smartsolar - fotowoltaika w podkarpackim

Smartsolar to jedna z większych firm zajmująca się fotowoltaiką w Polsce. Świadczą szeroki zakres usług związanych z fotowoltaiką. Projekt instalacji, montaż oraz pomoc w dofinansowaniach, to standard w tej firmie. Smartsolar posiada wykwalifikowanych pracowników, dzięki którym jakość wykonania instalacji fotowoltaicznej jest na najwyższym poziomie. Firma Smartsolar działa między innymi w województwie podkarpackim.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w podkarpackim

Helio Expert posiada ofertę skierowaną do każdego, indywidualnego klienta, do dużych i małych firm czy do gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne zakładane przez firmę posiadają długą gwarancję, a jakość montażu nie pozostawia żadnych wątpliwości. Firma kieruje swoją ofertę do mieszkańców woj. podkarpackiego, wielkopolskiego ale także do mieszkańców innych województw na terenie kraju.

Bezpłatne Porównanie Ofert

SyntezaOZE - fotowoltaika w podkarpackim

SyntezaOZE jest firmą zajmującą się fotowoltaiką w pełnym tego słowa znaczeniu. Obliczanie zapotrzebowania na energię, projekt instalacji, dobór podzespołów, montaż i dofinansowania to sprawy którymi w całości firma zajmie się za Ciebie. Firma działa między innymi na terenie woj. podkarpackiego. SyntezaOZE przygotuje kompleksowe oferty dla każdego, od indywidualnego klienta po duże firmy. Firma posiada świetne opinie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solar House - fotowoltaika w podkarpackim

Solar House to firma oferująca instalację paneli fotowoltaicznych w kompleksowej usłudze na terenie województwa podkarpackiego. Ponad 1500 wykonanych instalacji świadczy o dużym doświadczeniu firmy w świadczonej usłudze. Z oferty Solar House może skorzystać osoba prywatna, duże firmy czy gospodarstwa rolne. Firma pomaga w uzyskaniu dofinansowania z programu „Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solar Wójcik - fotowoltaika w podkarpackim

Solar Wójcik jest firmą działająca od 2009 roku na terenie województwa podkarpackiego i zajmuje się fotowoltaiką. Firma oferuje kompleksową instalację paneli fotowoltaicznych od stworzenia projektu systemu, aż po jego odbiór. Solar Wójcik pomaga również w uzyskaniu dofinansowania “Mój Prąd” Oferta firmy jest skierowana do domów jednorodzinnych, firm oraz gospodarstw rolnych. Instalator daje gwarancję jakości.

Bezpłatne Porównanie Ofert

MBM Energia - fotowoltaika w podkarpackim

Jedną z firm zajmującą się fotowoltaiką w województwie podkarpackim jest MBM Energia. Firma pomaga swoim klientom oszczędzać pieniądze i środowisko co powinno cieszyć wszystkich wokół. MBM Energia oferuje kompleksową usługę dotyczącą paneli fotowoltaicznych, obejmującą projekt instalacji, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania oraz serwis instalacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika podkarpackie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Opłacalność systemów fotowoltaicznych, to jedno z podstawowych zagadnień do rozpatrzenia przed podjęciem decyzji o inwestycji w instalację. Okazuje się jednak, że geograficzne położenie Polski predestynuje mieszkańców właściwie każdego regionu do efektywnego korzystania z możliwości, jakie daje fotowoltaika dla domu czy fotowoltaika dla firmy. Województwo podkarpackie już od wielu lat aktywnie rozwija inwestycje wspierające pozyskiwanie energii ze Słońca. Od powstania w 2011 roku Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej, poprzez przyjęcie w 2014 roku “Programu Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii”, podkarpackie zdecydowanie korzysta z wydajności i opłacalności, jaką może przynieść rozpowszechnienie instalacji fotowoltaicznych. Liczne testy wykazują bowiem, że nawet zmienny stopień nasłonecznienia, zarówno w trakcie dnia, jak i roku nie stanowi przeszkody dla pokrycia znacznej części zapotrzebowania na prąd przeciętnego gospodarstwa domowego.

W województwie podkarpackim panują doskonałe warunki do wydajnej pracy systemów fotowoltaicznych, gdyż średni stopień nasłonecznienia w tym regionie wynosi ok. 1100 kWh/m, natomiast okolice Rzeszowa notują wyniki nawet na poziomie 1351 kWh na metr kwadratowy powierzchni. Oznacza to, że fotowoltaika na Podkarpaciu ma większe niż w innych częściach kraju szanse na osiągnięcie poziomu opłacalności, który będzie zadowalający dla jej użytkowników. Ten południowo-wschodni region Polski jest unikalny pod względem zasobów naturalnych i mikroklimatu, który przyciąga wielu turystów mieszkających na co dzień w zatłoczonych metropoliach. Popularyzacja instalacji fotowoltaicznych w województwie podkarpackim ma więc na celu nie tylko zadbanie o portfele mieszkańców tego regionu, ale także ochronę jakości powietrza, którego zanieczyszczenie w całej Polsce znacznie przekracza dopuszczalne normy.

Jakie panele fotowoltaiczne w podkarpackim?

Technologia, w jakiej wykonuje się panele fotowoltaiczne ulega ciągłej ewaluacji, aby zapewnić użytkownikom możliwie największą wydajność i dostosowanie do indywidualnych warunków klimatycznych i konstrukcyjnych występujących w gospodarstwie lub firmie, w której ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. W województwie podkarpackim szczególną popularnością cieszą się najbardziej wydajne panele monokrystaliczne, czyli tzw. Full Black. Nie oznacza to, że na setkach dachów na Podkarpaciu nie znajdziemy paneli polikrystalicznych. Są one zdecydowanie tańsze i przez to często wybierane przez inwestorów. Dlaczego wybór paneli fotowoltaicznych należy do najistotniejszych etapów w przedsięwzięciu zmierzającym do pozyskiwania energii ze Słońca? Chodzi tu przede wszystkim o opłacalność inwestycji, która wiąże się nierozerwalnie z wydajnością modułów słonecznych. Jeżeli zostaną one dobrane nieodpowiednio w odniesieniu do stopnia zacienienia instalacji czy wpływu naturalnych bądź konstrukcyjnych przesłon, to rentowność całego przedsięwzięcia może być znacznie poniżej oczekiwanej.

Nie należy oczywiście ignorować faktu, że dla wielu inwestorów czynnikiem decydującym o wyborze konkretnych paneli fotowoltaicznych będzie ich cena. Koszt zakupu podzespołów oraz montażu instalacji PV może się wahać w granicach od 25 do 40 tys. zł, co dla niektórych może stanowić zbyt wielkie wyrzeczenie finansowe, nawet jeśli miałoby się ono zwrócić i uniezależnić użytkownika choćby od podwyżek cen prądu. Zważywszy na wysokie koszty przedsięwzięcia, jakim jest zakup i montaż instalacji słonecznej, w Polsce uruchomiono kilka programów oferujących dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. Zakwalifikowanie do otrzymania tych dotacji sprawia, że inwestora może być stać na zakup droższych i tym samym bardziej wydajnych modułów od cenionego producenta. Jednym z aspektów, który może okazać się pomocny w podjęciu trafnej decyzji dotyczącej wyboru ogniw jest przejrzenie zestawienia prezentowanego przez ranking paneli fotowoltaicznych. Tym niemniej, to zawsze instalator powinien służyć w tym zakresie profesjonalną poradą.

Jakie firmy fotowoltaiczne w podkarpackim?

Biorąc pod uwagę popularność, jaką od lat w województwie podkarpackim cieszy się fotowoltaika, nie sposób nie zauważyć mnogości firm fotowoltaicznych funkcjonujących w tym regionie. Możliwość wyboru z wielu ofert wiąże się najczęściej z komfortem dostosowania propozycji rynkowych do własnych wymagań cenowych, czy technologicznych. Warto pamiętać jednak, że decyzja o tym, któremu instalatorowi powierzymy montaż i ewentualny serwis paneli fotowoltaicznych, to jeden z najważniejszych etapów w całym przedsięwzięciu. W województwie podkarpackim można wybierać spomiędzy firm fotowoltaicznych działających choćby na terenie Rzeszowa, Przemyśla czy Stalowej Woli.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Rzeszowie

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w podkarpackim?

Na terenie Podkarpacia wciąż powstają nowe podmioty oferujące swoje usługi w zakresie wykonania projektu, doboru paneli, montażu i obsługi posprzedażowej instalacji PV. To właśnie między innymi kompleksowość usługi powinna być wyznacznikiem decydującym o wyborze konkretnego instalatora. Warto pamiętać, że w przypadku powierzenia firmie fotowoltaicznej zlecenia o tak znacznej wartości, cena całej usługi nie powinna stanowić najważniejszego aspektu w tym procesie. Okazuje się bowiem, że często pojawiają się podmioty, które proponują najbardziej konkurencyjną ofertę cenową w branży, ale jednocześnie nie posiadają właściwie żadnego doświadczenia rynkowego. Decydując się na współpracę z taką firmą, inwestor ryzykuje nie tylko dobór niewłaściwych paneli, ale także uszkodzenia w zakresie samej instalacji, jak i konstrukcji lub poszycia dachu.

Ważne, aby przed wyborem konkretnej firmy oferującej wykonanie instalacji PV przejrzeć choćby ranking firm fotowoltaicznych, który zawiera zestawienie sprawdzonych i doświadczonych podmiotów, które mogą pochwalić się szeregiem udanych realizacji w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Bez względu na to, czy w wyborze firmy fotowoltaicznej inwestor będzie posiłkował się opiniami znalezionymi w internecie, czy choćby doświadczeniami znajomych, wziął również pod uwagę kilka uniwersalnych aspektów pozwalających zminimalizować ryzyko nawiązania współpracy z nierzetelnym instalatorem. Do czynników tych należą między innymi:

rynkowe doświadczenie – firma fotowoltaiczna, która posiada bogate portfolio wykonanych dotychczas realizacji, daje inwestorowi większą pewność, że powierza on wykonanie instalacji profesjonalistom, którzy są zorientowani w najnowszych technologiach i wiedzą, jakie rozwiązania zastosować w nieprzewidzianych sytuacjach;

opinie klientów – choć zazwyczaj opinie w internecie pozostawiają jedynie te osoby, które nie są zadowolone z określonego produktu lub usługi, to zawsze warto przyjrzeć się bliżej temu, jakie doświadczenia z instalatorem mieli dotychczasowi jego klienci;

obsługa posprzedażowa – niezwykle ważnym czynnikiem, który powinien charakteryzować profesjonalnego instalatora jest zaoferowanie klientowi obsługi posprzedażowej w cenie. Chodzi tu o doradztwo w przypadku ewentualnych trudności w obsłudze instalacji fotowoltaicznej lub rzetelne podejście do usterek technicznych;

legalna działalność – w dobie powstawania coraz większej ilości firm instalatorskich, przed podjęciem współpracy z jedną z nich warto sprawdzić jej wpisy w bazie KRS lub CEIDG. Data założenia działalności lub jej kapitał zakładowy mogą wiele powiedzieć na temat firmy.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – podkarpackie

Województwo podkarpackie aktywnie korzysta z możliwości, jakie daje fotowoltaika i znajduje się w czołówce polskich regionów pod względem łącznej mocy zamontowanych instalacji, liczby przyznanych dofinansowań oraz liczby wniosków o dotacje w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W związku z pozytywnymi aspektami, jakie niesie ze sobą popularyzacja instalacji słonecznych, od kilku lat funkcjonują w Polsce programy oferujące środki finansowe na rozwój PV. Głównym założeniem tych projektów jest aktywizacja zarówno jednostek samorządowych, jak i prywatnych inwestorów do podejmowania przedsięwzięć na drodze do uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw prądu. Programami oferującymi takie możliwości dofinansowania są:

Program Mój Prąd – projekt cieszący się coraz większą popularnością.

Program priorytetowy Czyste Powietrze – program skupiający wszystkie inicjowane rządowo projekty mające na celu przeciwdziałaniu konsekwencjom wykorzystywania tradycyjnej energetyki węglowej. Zakłada dofinansowania na termomodernizację budynków mieszkalnych, wymianę instalacji grzewczych oraz zakup i montaż paneli fotowoltaicznych;

Ulga podatkowa – rozwiązanie pozwalające na skorzystanie z 19% ulgi w podatku za instalację paneli słonecznych i pompy ciepła w kwocie do 10000 zł.