Fotowoltaika Podlaskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika podlaskieFotowoltaika to dziedzina, która od lat rozwija się w kontekście popularyzacji OZE. Obecnie, we wszystkich regionach Polski można się starać o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie działała w służbie oszczędności dla jej użytkowników, a także z korzyścią dla środowiska. Województwo podlaskie posiada stosunkowo dobrą jakość powietrza i być może dlatego zainteresowanie fotowoltaiką w tym regionie nie jest tak duże, jak wskazywałby na to jego potencjał. Dlaczego pozyskiwanie energii ze Słońca się opłaca i jakie panele słoneczne wybrać w podlaskim?

Firmy fotowoltaiczne Podlaskie – lista firm

Smartsolar - fotowoltaika podlaskie

Smartsolar oferuje wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, dostawę oraz montaż podzespołów, wsparcie przy uruchomieniu instalacji, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Rozwiązania firmy to: fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firmy oraz fotowoltaika dla rolnika. Smartsolar działa na terenie woj. podlaskiego, a także w pozostałych częściach kraju.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w podlaskim

Helio Expert kieruje swoją ofertę do każdego, od dużych przedsiębiorstw i spółdzielni mieszkaniowych do pojedynczych gospodarstw i domów jednorodzinnych. Fotowoltaika jest zakładana przez firmę w woj. podlaskim i całej Polsce. Solar as a service to długoterminowa usługa firmy, dzięki której możemy korzystać z czystej energii bez konieczności inwestowania w całą instalację.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunday - fotowoltaika w podlaskim

Sunday oferuje usługę instalacji fotowoltaicznych, od projektu do oddania w pełni zamontowanego i skonfigurowanego systemu. Fotowoltaika jest zakładana między innymi w woj. podlaskim. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, gospodarstw domowych oraz do rolników. Zakres usług jest bardzo szeroki, przy czym oferta ta jest konkurencyjna cenowo.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Edison Energia - fotowoltaika w podlaskim

Edison Energia to firma z ogromnym doświadczeniem w budowaniu systemów fotowoltaicznych, która stworzyła ich już ponad 5 tysięcy. Firma działa na terenie województwa podlaskiego. Usługa firmy obejmuje każdy aspekt budowania instalacji fotowoltaicznej, obliczenia mocy jaka będzie potrzebna, projekt instalacji, montaż oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solcity - fotowoltaika w podlaskim

SolCity fotowoltaika jest specjalnością firmy. Swoje instalacje buduje w województwie podlaskim i ma same dobre opinie wśród swoich klientów. Usługa firmy obejmuje takie sprawy jak: obliczanie zapotrzebowania na energię, projekt instalacji, montaż i pomoc z dokumentacja oraz uzyskaniem dofinansowania. Jakość wykonania instalacji gwarantują dobrze wyszkoleni pracownicy.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Soletech - fotowoltaika w podlaskim

Soletech to firma zajmująca się fotowoltaiką oraz instalująca panele fotowoltaiczne na terenie województwa podlaskiego. Firma oferuję kompleksową usługę montażu modułów słonecznych, w zakres której wchodzą: projekt instalacji, dobranie odpowiedniego sprzętu, montaż instalacji oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania w ramach programu “Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika podlaskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Mogłoby się wydawać, że fotowoltaika zyskuje najwyższą opłacalność jedynie w regionach o stałej i niezwykle intensywnej ekspozycji na Słońce. Okazuje się jednak, że również w polskiej strefie klimatycznej, można z powodzeniem korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą pozyskiwanie energii słonecznej, zarówno fotowoltaika dla domu, jak i fotowoltaika dla firmy mogą przyczynić się bowiem do znacznej redukcji opłat za prąd, a tym samym zadbać o jakość powietrza w otoczeniu. Województwo podlaskie to region, który swoimi walorami przyrodniczymi przyciąga każdego roku tysiące turystów. Warto zatem zadbać, aby środowisko naturalne w tym zakątku Polski było wspierane proekologicznymi inicjatywami. Inwestycja w panele fotowoltaiczne przy zachowaniu odpowiednich parametrów samych modułów i ich montażu, powinna zwrócić się w ciągu kilku lat i przynieść użytkownikowi spore oszczędności. Opłacalność instalacji fotowoltaicznych, nawet w warunkach czasowego zacienienia jest spora, gdyż potrafi pokryć do 50% zapotrzebowania w energię elektryczną przeciętnego gospodarstwa domowego.

Województwo podlaskie charakteryzuje się stopniem nasłonecznienia w utrzymującym się przedziale od 1000 do 1100 kWh/m. Wyższym poziomem ekspozycji na Słońce mogą cieszyć się południowe rejony województwa, mniejszym – te znajdujące się na północy. Nie zmienia to faktu, że nasłonecznienie występujące w całym regionie jest wystarczające do tego, aby dobrze skonfigurowana instalacja PV przynosiła oczekiwane korzyści. Naukowcy pracują także nad tym, aby również fotowoltaika w cieniu mogła cieszyć swoich użytkowników wydajnością. W tym celu potrzebne jest wprowadzenie na rynek specjalnych ogniw, które przynajmniej w początkowym okresie będą dla wielu nieosiągalne cenowo, gdyż zbudowane są po części ze złota. Tym niemniej, stosowane obecnie panele słoneczne również potrafią zagwarantować zadowalającą wydajność w zmiennych warunkach nasłonecznienia, a tym samym wpływać pozytywnie na opłacalność całej inwestycji.

Jakie panele fotowoltaiczne w podlaskim?

Technologia, w jakiej wykonane są panele fotowoltaiczne determinuje ich wydajność, żywotność, trwałość oraz rodzaj powierzchni, na jakiej powinny zostać zainstalowane, aby spełniać oczekiwaną funkcję. Najpopularniejszymi obecnie modułami w Polsce są panele polikrystaliczne, które mają atrakcyjną cenę i przyzwoitą wydajność, ale wymagają sporej powierzchni instalacji, aby była ona opłacalna, a inwestycja miała szansę zwrócić się w zakładanym czasie. Bardziej wydajne, a więc potrzebujące stosunkowo niewielkiego obszaru do montażu, są panele monokrystaliczne. Ich wadą jest niestety cena, ale w zamian za zainwestowanie wyższej kwoty, użytkownik otrzymuje jakość, trwałość i efektywność, z której można korzystać przez około 25 lat. Przy wyborze odpowiednich paneli fotowoltaicznych pomocy powinien udzielić profesjonalny instalator, który dobierze ich rodzaj, ilość, sposób montażu i cenę do potrzeb oraz możliwości finansowych klienta. Jakie panele fotowoltaiczne sprawdzą się najlepiej w warunkach nasłonecznienia województwa podlaskiego?

Instalacja konkretnego modelu ogniw fotowoltaicznych zależy od wielu czynników. Pomimo tego, że w danym regionie występuje spora ekspozycja dobowa i roczna na Słońce, to indywidualna sytuacja inwestora może wymuszać na nim konieczność wyboru droższych i bardziej wydajnych paneli. Związane jest to chociażby z występującymi w pobliżu jego gospodarstwa naturalnymi lub konstrukcyjnymi przesłonami, które będą wpływały na efektywność całej instalacji. W województwie podlaskim warunki do korzystania z fotowoltaiki są znakomite, jednak przy wyborze konkretnego typu paneli, zawsze warto posiłkować się opinią doświadczonej firmy wykonującej instalacje fotowoltaiczne. Pomocny może się okazać również ranking paneli fotowoltaicznych, który zestawia ze sobą najlepszych producentów modułów i szereguje ich według spełniania określonych norm, czy wymagań, jakie mają zazwyczaj inwestorzy. Warto także pamiętać, że koszt zakupu optymalnej jakości paneli, nierzadko może wykraczać poza możliwości finansowe użytkownika. W tym celu warto przyjrzeć się projektom oferującym dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w podlaskim.

Jakie firmy fotowoltaiczne w podlaskim?

Województwo podlaskie nie stanowi wyjątku w kontekście rozwoju branży fotowoltaicznej. W Białymstoku, Suwałkach, Augustowie czy Łomży powstaje coraz więcej podmiotów oferujących swoje usługi w zakresie doboru i montażu instalacji fotowoltaicznej. Jak wybrać najlepszą firmę fotowoltaiczną w podlaskim? Przede wszystkim skrupulatnie sprawdzić jej doświadczenie rynkowe i zorientować się, czy posiada ona już w tym zakresie zrealizowane z powodzeniem projekty. Duża konkurencja w branży wymusza na instalatorach modyfikowanie ofert cenowych. Istotne jednak, aby cena nie była najważniejszym czynnikiem determinujący wybór firmy fotowoltaicznej, gdyż niskie koszty mogą nieść ze sobą niska jakość usługi.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Białymstoku

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w podlaskim?

Firmy fotowoltaiczne próbują przyciągać klientów promocjami, dodatkowymi usługami w standardowej cenie czy obietnicami rzetelnej opieki posprzedażowej. Dla niedoświadczonego inwestora, zorientowanie się w tych ofertach może przysporzyć niemałych problemów. W województwie podlaskim działa obecnie kilkadziesiąt firm, które różnią się pod względem posiadanego doświadczenia, zasięgu funkcjonowania czy ceny oferowanych usług. Jak poradzić sobie z wyborem instalatora tak, aby nie żałować podjętej współpracy? Zawsze można posiłkować się opiniami dotychczasowych klientów instalatora lub doświadczeniami znajomych osób, w zakresie aspektów, na które warto zwrócić uwagę wybierając firmę fotowoltaiczną. Pomocnym może się okazać również ranking firm fotowoltaicznych, który prezentuje zestawienie instalatorów posiadających rynkowe doświadczenie oraz dobre opinie klientów.

Dlaczego wybór instalatora podczas inwestycji w instalację fotowoltaiczną jest tak istotnym etapem? Od umiejętności, posiadanych certyfikatów i stosowanych przez firmę fotowoltaiczną technologii zależy bowiem, czy panele zostaną zamontowane prawidłowo i będą tak wydajne, jak oczekuje tego inwestor. Do najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę analizując oferty firm fotowoltaicznych należą:

gwarancja na wykonaną usługę – profesjonalna firma fotowoltaiczna pewna jakości wykonywanych przez nią usług musi udzielić na zlecenie gwarancji. Jeżeli dodatkowo zaproponuje przedłużony okres ochrony w postaci bezpłatnego wsparcia lub serwisu instalacji, to jest to czynnik świadczący o rzetelności instalatora;

kompleksowość – inwestycja w instalację fotowoltaiczną, to nie tylko jej montaż, ale często również złożenie wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia, wykonanie audytu energetycznego budynku, sporządzenie projektu instalacji, jej montaż oraz opieka serwisowa. Można uznać, że firma, która proponuje swoje usługi w każdym z tych aspektów, podchodzi do swoich zadań profesjonalnie;

technologia – fotowoltaika ciągle się rozwija i ważne, aby doświadczony instalator był zorientowanych w najnowszych rozwiązaniach w branży i stosował je podczas swoich realizacji. Inwestorowi daje to gwarancję użycia najlepszych dostępnych technologii w jego projekcie;

doświadczenie – nowe podmioty powstające w branży fotowoltaicznej oferują zazwyczaj konkurencyjną cenę usługi, ale nie mogą pochwalić się imponującym doświadczeniem w dotychczasowych realizacjach. Warto zwrócić uwagę na portfolio firmy, zanim powierzy jej się wykonanie instalacji.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – podlaskie

Koszt wykonania pełnej instalacji fotowoltaicznej waha się najczęściej w granicach od 25 do 40 tys. zł. Są to kwoty, które nierzadko przekraczają możliwości finansowe użytkownika zamierzającego zainwestować w “zieloną energię”. Korzyści dla budżetu inwestorów, uniezależnienie ich od podwyżek cen prądu, a także działanie w służbie środowisku, to aspekty skłaniające jednak do wygospodarowania wymaganych kwot. Szczególnie, że coraz więcej inwestorów może skorzystać z środków finansowych, które oferują ogólnopolskie programy aktywizacyjne. Dodatkowo, wiele gmin zabezpiecza w swoich budżetach pule środków z przeznaczeniem na niezależne od rządowych dotacje, celem zachęcenia mieszkańców regionu do pozyskiwania energii elektrycznej ze Słońca. Programy dofinansowujące, z których mogą skorzystać między innymi osoby mieszkające na terenie województwa podlaskiego to:

Program Czyste Powietrze – priorytetowy projekt rządowy, zakładający działanie na rzecz wspierania transformacji energetycznej na poziomie samorządów, gmin i samodzielnych jednostek, chcących uzyskać dofinansowanie na termomodernizację, wymianę instalacji grzewczych czy zakup i montaż paneli fotowoltaicznych;

Program Mój Prąd – wyszczególniony projekt skupiający się na wspieraniu inicjatyw zmierzających do popularyzacji zakładania prywatnych, przydomowych instalacji fotowoltaicznych. W ramach programu można uzyskać do 50% dotacji na pokrycie kosztów kwalifikowanych;

Energia Plus – program uruchomiony z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swoją działalność w branży fotowoltaicznej. Projekt przewiduje udzielanie dotacji lub pożyczek, których kwoty są w stanie pokryć nawet do 85% kosztów kwalifikowanych.