Fotowoltaika Pomorskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika pomorskieZainteresowanie programami oferującymi dofinansowanie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, wyraźnie wskazuje na rosnącą popularność pozyskiwania energii słonecznej w Polsce. Województwo pomorskie również aktywnie korzysta z możliwości, jakie niesie ze sobą fotowoltaika. Znaczne obniżenie rachunków za prąd oraz działanie na rzecz poprawy jakości powietrza, to te aspekty, dla których warto rozważyć inwestycję w instalację. Jak znaleźć dobrą firmę fotowoltaiczną i jak starać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w pomorskim?

Firmy fotowoltaiczne Pomorskie – lista firm

maxsol - fotowoltaika w Pomorskim

Maxsol jest młodą firmą, która powstała w 2020 roku. Firma jest jednak powiązana z Sunsol, funkcjonującym od 2013 roku, dzięki temu Maxsol może pochwalić się sporym zainteresowaniem oraz dość długą listą wykonanych instalacji fotowoltaicznych. Firma trafia do szerokiego grona klientów biznesowych i indywidualnych. Firma stosuje urządzenia dwóch dobrych firm: Longi i Huawei.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Eco SolarSystem - fotowoltaika w pomorskim

Eco Solar System jest firmą tworzącą instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa pomorskiego. Oferta Eco Solar System jest skierowana do osób indywidualnych, firm oraz gospodarstw rolnych. Firma wykonuje instalacje od podstaw, oblicza jakiej mocy będzie wymagała nasza mini elektrownia, tworzy projekt, dobiera podzespoły i montuje je na dachach lub działkach. Usługa firmy jest kompleksowa i profesjonalna.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w pomorskim

Alians to profesjonalny wykonawca zajmujący się tematem fotowoltaiki. Swoje zlecenia wykonuje pod “pod klucz”. Od obliczeń zapotrzebowania energii, poprzez projekt instalacji systemu fotowoltaicznego, montaż paneli fotowoltaicznych, aż do odbioru sieci – wszystkim może zająć się ta firma. Alians działa na terenie województwa pomorskiego. Z ofert firmy może skorzystać osoba prywatna, przedsiębiorstwo, instytucja czy gospodarstwo rolnicze.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w pomorskim

Helio Expert to firma tworząca mikroelektrownie słoneczne czyli systemy paneli fotowoltaicznych w województwie pomorskim. Usługa obejmuje cały zakres tworzenie systemu fotowoltaicznego wraz z pomocą w uzyskaniu dofinansowania czy uzyskania ulgi podatkowej. Z ofert może skorzystać zarówno osoba prywatna jak i duże przedsiębiorstwa czy instytucje. Firma oferuje konkurencyjne ceny i wysoką jakość.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Suntrio - fotowoltaika w pomorskim

Suntrio jest to firma zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych w obszarze województwa pomorskiego. Usługa jest wykonywana “pod klucz”, a na każdym etapie prac możemy liczyć na wsparcie ze strony firmy. Firma posiada wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, dzięki czemu możemy mieć pewność że wykonanie instalacji będzie profesjonalne. Suntrio to gwarancja wysokiej jakości.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Foreco - fotowoltaika w pomorskim

Foreco firma oferuje instalacje paneli fotowoltaicznych dla takich inwestorów jak osoby prywatne, przedsiębiorstwa, instytucje czy gospodarstwa rolne. Firma realizuje zlecenia na terenie województwa pomorskiego, wielkopolskiego i innych. Instalacja jest wykonywana od zera, tzn. od obliczenia zapotrzebowania na energię, projektu instalacji do montażu i zgłoszenia jej do zakładu energetycznego.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energy Tomorrow - fotowoltaika w pomorskim

Energy Tomorrow tworzy instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa pomorskiego. Instalacje fotowoltaiczne są dla firmy nie tylko źródłem dochodu ale także pasją, którą stale rozwija. Oferta jest skierowana do każdego, kto chce oszczędzać na rachunkach za prąd lub po prostu dbać o środowisko. Dzięki kompleksowej usłudze, w trakcie budowy systemu nie musimy się niczym martwić.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika pomorskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Wielu inwestorów z województwa pomorskiego, którzy chcieliby zainstalować fotowoltaikę dla domu lub fotowoltaikę dla firmy, obawia się mniejszego niż w przypadku reszty kraju nasłonecznienia tego regionu. Rzeczywiście, średnia ekspozycja na promieniowanie słoneczne na północy Polski wynosi od 900 kWh/m do 1000 kWh/m. Przy obecnym rozwoju technologii w branży fotowoltaicznej, taki poziom nasłonecznienia nie stanowi żadnej przeszkody na drodze do efektywnego funkcjonowania instalacji PV. Coraz bardziej popularne stają się bowiem wydajne panele typu Full Black, a naukowcy pracują nad ogniwami, które będą w stanie wytworzyć energię elektryczną w warunkach zmiennego zacienienia. Dotychczasowe doświadczenia użytkowników instalacji fotowoltaicznych wskazują, że nawet jeżeli występują dobowe czy roczne okresy braku nasłonecznienia, to wydajność zamontowanych paneli nadal jest w stanie pokryć około 50% zapotrzebowania ich gospodarstwa na prąd. Okazuje się więc, że nawet w regionie z pozornie niewielkim stopniem średniego nasłonecznienia, można z powodzeniem korzystać z dobrze skonfigurowanej instalacji fotowoltaicznej.

Głównymi czynnikami decydującymi o opłacalności fotowoltaiki są właśnie poziom nasłonecznienia miejsca, w którym będą pracowały panele fotowoltaiczne oraz poprawność ich doboru do zapotrzebowania użytkowników i aspektów konstrukcyjnych budynku. Każdy z tych aspektów powinien być rozpatrywany indywidualnie, gdyż usytuowanie i warunki architektoniczne poszczególnych budynków mieszkalnych mogą znacznie się od siebie różnić. Za prawidłowy dobór instalacji fotowoltaicznej do potrzeb klienta odpowiada przede wszystkim instalator. Obecnie, w województwie pomorskim działa ponad 40 firm fotowoltaicznych, które oferują swoje usługi od projektu, poprzez doradztwo w zakresie zakupu paneli, na montażu kończąc. Koszt wynajęcia profesjonalnej firmy instalatorskiej również wpisuje się w opłacalność całego przedsięwzięcia. Dodatkowo, warto spojrzeć na inwestycję w perspektywie wielu lat, a więc również na ewentualne zużywanie się ogniw i recykling paneli fotowoltaicznych, który nie tylko wpływa na obniżenie kosztów użytkowania, ale także rozwiązuje kwestie ich składowania i utylizacji.

Jakie panele fotowoltaiczne w pomorskim?

Właściwy wybór podzespołów instalacji fotowoltaicznej jest niezwykle ważny, gdyż powinien być dostosowany do warunków nasłonecznienia panujących na danym obszarze. Województwo pomorskie znajduje się w regionie o niskiej bądź średniej ekspozycji na promienie słoneczne. Najbardziej optymalnym wyborem byłyby więc w tym przypadku panele fotowoltaiczne typu Full Black, czyli monokrystaliczne. Są one jednym z najbardziej wydajnych, dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. Dodatkowo, nie potrzebują dużej powierzchni instalacyjnej, przez co pozostają opłacalne nawet przy pokryciu części dachu lub innej konstrukcji. Właściwie jedyną wadą tych modułów, jest ich stosunkowo wysoka cena. Warto zatem zapoznać się z ogólnopolskimi programami oferującymi dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. Tańsze panele polikrystaliczne są zdecydowanie bardziej popularne, ze względu na przystępną cenę. Jeżeli zatem planowana powierzchnia instalacji jest spora, to wybór tych modułów także okaże się opłacalną inwestycją.

Doświadczenia dotychczasowych użytkowników fotowoltaiki pokazują, że przy odpowiedniej konfiguracji i dobrym projekcie, energia pozyskiwana z instalacji słonecznej zwykle pokrywa bardzo duży procent zapotrzebowania jej użytkowników. Oprócz wyboru rodzaju paneli fotowoltaicznych ważny będzie jednak również ich producent. Warto przejrzeć zestawienie, jakie zawiera ranking paneli fotowoltaicznych. Tak, jak w przypadku każdego rynkowego produktu, czy usługi, ich jakość będzie się najczęściej różniła w odniesieniu do poszczególnych producentów. Dla początkującego inwestora, który nigdy wcześniej nie podejmował się przedsięwzięcia instalacji paneli słonecznych, taki ranking może się okazać niezwykle pomocny, gdyż wskazuje na najważniejsze parametry modułów mogące mieć kluczowe znaczenie dla późniejszej wydajności instalacji. Jak wybrać panele fotowoltaiczne w pomorskim? Można posiłkować się opiniami znajomych lub tymi znalezionymi w internecie. Najlepiej jednak znaleźć profesjonalnego instalatora, który doradzi w tym temacie.

Jakie firmy fotowoltaiczne w pomorskim?

Województwo pomorskie aktywnie korzysta z możliwości, jakie niesie ze sobą fotowoltaika. Korzystając z rosnącej popularności pozyskiwania energii słonecznej, na rynku pojawiają się wciąż nowe podmioty oferujące swoje usługi w zakresie projektu, doboru paneli oraz ich montażu. Wbrew pozorom, wybór firmy fotowoltaicznej jest jednym z najważniejszych etapów w całym przedsięwzięciu. Od tej decyzji może bowiem zależeć, czy inwestycja zostanie przeprowadzona profesjonalnie, szybko i z uwzględnieniem najnowszych, dostępnych technologii. Bardzo ważnym aspektem jest także opieka pogwarancyjna, gdyż instalacja fotowoltaiczna, jak każdy inny produkt może ulec awarii.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Gdańsku

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w pomorskim?

Mieszkaniec województwa pomorskiego, chcąc zlecić wykonanie instalacji fotowoltaicznej, może wybierać wśród firm funkcjonujących w takich miastach, jak Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Kwidzyn. Dla początkującego inwestora, który nigdy wcześniej nie interesował się branżą fotowoltaiczną, trafny wybór profesjonalnego instalatora może być wyjątkowo trudny. Czym się w takim razie kierować chcąc nawiązać współpracę z rzetelną firmą fotowoltaiczną? Niektórzy skupiają się na doświadczeniach znajomych, opiniach dotychczasowych klientów instalatora, dla innych kluczowym aspektem w wyborze będzie cena, co nie do końca jest dobrym kierunkiem. Dlaczego? Ponieważ wiele nowopowstałych firm oferuje niższe stawki, jednocześnie nie mogąc się pochwalić szczególnym doświadczeniem w branży.

Wybór profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest tak ważny, gdyż ewentualne błędy, czy nieprawidłowości w doborze bądź montażu instalacji będą wpływały bezpośrednio na jej wydajność lub skutkowały dodatkowymi kosztami naprawy uszkodzeń konstrukcyjnych. W podjęciu współpracy z wiarygodnym instalatorem w pomorskim może pomóc ranking firm fotowoltaicznych bądź kierowanie się kilkoma zasadami, pozwalającymi uniknąć podpisania umowy z nierzetelną firmą. Do takich zasad należą między innymi:

legalność działania firmy – każdy podmiot, z którym ma zostać podpisana umowa opiewająca na sporą kwotę powinien zostać przez inwestora sprawdzony w ogólnodostępnych bazach KRS czy CEIDG. Pozwala to uniknąć pułapki podjęcia współpracy z nielegalnie działającą firmą;

doświadczenie na rynku – projekt i montaż instalacji fotowoltaicznej wymaga określonych uprawnień, certyfikatów oraz doświadczenia rynkowego. Niewielki staż w branży nie jest oczywiście jednoznaczny z brakiem umiejętności instalatora, jednak przedłożenie dotychczasowych realizacji stanowi najlepsze uwiarygodnienie tego, że firma fotowoltaiczna rzetelnie wykona powierzone jej zadania;

opinie klientów – choć w internecie dużo częściej pojawiają się opisy negatywnych doświadczeń klientów niż pochwały dobrze wykonanej usługi, to zawsze warto przejrzeć, jakie doświadczenia z konkretnym instalatorem miały inne osoby. Być może znajdą się tam istotne i wiarygodne informacje, które uchronią inwestora przed nawiązaniem współpracy z nieuczciwą firmą;

stosowana technologia – fotowoltaika to dziedzina, która wciąż się rozwija, a od specjalizujących się w tej dziedzinie firm należy wymagać ciągłego doszkalania się w nowych technologiach i rozwiązaniach. To właśnie na tej wiedzy powinno się opierać profesjonalne doradztwo, audyt energetyczny i projekt instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – pomorskie

Inwestycja w instalację fotowoltaiczna zwraca się zazwyczaj po kilku latach. Tym niemniej wyłożenie kilkudziesięciu złotych na całe przedsięwzięcie znajduje się najczęściej poza możliwościami finansowymi inwestora. Co zatem sprawia, że mieszkańcy województwa pomorskiego i innych regionów Polski tak chętnie korzystają z możliwości, jakie daje fotowoltaika? Podwyżki cen prądu, zanieczyszczenie środowiska i chęć pozyskiwania energii słonecznej z przeznaczeniem np. do ładowania pojazdów elektrycznych, to najczęściej wymieniane argumenty przemawiające za przystąpieniem do przedsięwzięcia. Dodatkowo, od kilku lat funkcjonują ogólnopolskie programy oferujące wsparcie finansowe ułatwiające inwestorom pokrycie kosztów wykonania instalacji. Jakie programy dofinansowujące funkcjonują w województwie pomorskim? Są to między innymi:

Program Mój Prąd – ogólnopolski projekt skupiający się na udzielaniu dofinansowań beneficjentom zainteresowanym zainwestowaniem w montaż instalacji fotowoltaicznej. Na ten cel mogą oni otrzymać do 7.000 zł;

Program Czyste Powietrze – program priorytetowy, który został powołany celem zachęcenia jednostek prywatnych i samorządowych do inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne w zakresie instalacji grzewczych oraz utylizację szkodliwych dla środowiska przestarzałych pieców węglowych. W ramach tego programu można także uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne oraz termomodernizację budynku;

Ulga podatkowa – bardzo korzystnym rozwiązaniem dla inwestorów zainteresowanych fotowoltaiką, jest możliwość uzyskania 19% (do 10 000 zł) ulgi podatkowej na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła.