Fotowoltaika Świętokrzyskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

5 /5
(Ocen: 1)

fotowoltaika świętokrzyskieCoraz więcej osób w województwie świętokrzyskim decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki którym pozyskuje darmowy prąd ze słońca. Fotowoltaika to sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie, które nie tylko jest doskonałym sposobem na dbanie o środowisko naturalne, ale również pozwala uniezależnić się od wciąż rosnących cen prądu. Fotowoltaika w świętokrzyskiem to przyszłościowa inwestycja, dzięki której każdy osiągnie oszczędności na rachunkach sięgające nawet 100%! Jeśli również zastanawiacie się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, to koniecznie zapoznajcie się z najlepszymi firmami fotowoltaicznymi i rodzajami dofinansowania do fotowoltaiki w województwie świętokrzyskim.

Firmy fotowoltaiczne świętokrzyskie – lista firm

Smartsolar - fotowoltaika w świętokrzyskim

Smartsolar zajmuje się profesjonalną i kompleksową usługa montażu paneli fotowoltaicznych na terenie województwa świętokrzyskiego. Oferta obejmuje wycenę wstępną instalacji, jej projekt, montaż i pomoc w dokumentacji oraz uzyskaniu dofinansowania. Smartsolar oferuje również konkurencyjne ceny, najnowsze technologie oraz najlepszej jakości urządzenia.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w świętokrzyskim

Helio Expert buduje profesjonalne instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i lubuskiego. Firma tworzy instalacje pod klucz i zapewnia opiekę serwisową. Z usług Helio Expert może skorzystać każdy kto pragnie być ekologiczny i dba o swoje finanse. Wszelkie formalności są ograniczone do minimum, a firma pomaga z całą dokumentacją.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w świętokrzyskim

PV Poland to firma instalująca systemy fotowoltaiczne na terenie województwa świętokrzyskiego. Oferta skierowana jest do rolników, osób prywatnych, firm i przedsiębiorstw. Zakres usługi jest bardzo szeroki i obejmuje wszystko co musi być zrobione przy tworzeniu instalacji fotowoltaicznej. Firma posiada konkurencyjne ceny i zapewnia jakościowe usługi.

Bezpłatne Porównanie Ofert

fotowolta - fotowoltaika w świętokrzyskim

Firma Fotowolta specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do efektywnego pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, głównie opartych na energii słonecznej. Firma samodzielnie działa od 2015 roku i realizuje zlecenia od każdego inwestora na terenie województwa świętokrzyskiego. Fotowolta proponuje kompleksową realizację inwestycji i pomaga również w uzyskaniu dofinansowań.

Bezpłatne Porównanie Ofert

życie na prąd - fotowoltaika w świętokrzyskim

Mieszkanie Z Pomysłem jest firmą, która działa na obszarze województwa świętokrzyskiego i zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma tworzy instalację od podstaw, robi projekt, dobiera potrzebny sprzęt oraz dokonuje montażu. Mieszkanie Z Pomysłem posiada same pozytywne opinie wśród swoich klientów. Ceny firmy są konkurencyjne, dzięki czemu korzystając z jej usług możemy sporo zaoszczędzić

Bezpłatne Porównanie Ofert

Ekovoltaika - fotowoltaika w świętokrzyskim

Eco Voltaika to firma, która zajmuje się instalowaniem paneli fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim. Firma posiada doświadczonych pracowników gwarantujących najwyższą jakość oferowanych usług. Eco Voltaika oferuje swoim Klientom atrakcyjną cenowo ofertę i pomaga im w pozyskaniu dotacji i dofinansowań. Z oferty może skorzystać każdy kto jest zainteresowany energią solarną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika świętokrzyskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

W zeszłym roku całkowita moc generowana w instalacjach fotowoltaicznych wynosiła na świecie 486 GW, co oznacza, że w ciągu dekady nastąpił ponad 20-krotny wzrost wytwarzania zielonej energii z paneli PV (zaledwie 10 lat wcześniej było to 23,5 GW). Boom na energię słoneczną trwa również w Polsce, gdzie pod względem przyrostu nowych mocy zajmujemy w Europie piąte miejsce. Tylko przez ostatni rok moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych wzrosła u nas ponad 176% do blisko 2 GW (przez ostatnie 5 i pół roku moc instalacji PV wzrosła natomiast o 9.000%). Duży wpływ na to miało przyjęcie w 2019 roku przez rząd projektu nowelizacji o odnawialnych źródłach energii, wprowadzające korzystne zmiany w systemie wsparcia dla wytwórców energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych.

Ponadto, trend ten stymulowany jest przez postęp technologiczny, dzięki któremu moduły fotowoltaiczne stają się coraz tańsze i tym samym efektywniejsze. Gospodarstwa domowe, które statystycznie inwestują w mikroinstalację do 5-6 kW, oszczędzają miesięcznie kilkaset złotych, natomiast przedsiębiorcy instalujący do 50 kW, oszczędzają na rachunkach za prąd od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Do tego dochodzi również wzrastająca ekologiczna świadomość społeczeństwa oraz rosnące ceny energii elektrycznej. Dla wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką dostępne są także dotacje i dofinansowania do mikroinstalacji, mogą oni także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Na decyzję o inwestycję w fotowoltaikę wpływ mają także uwarunkowania naturalne. Choć warunki na obszarze całego kraju są korzystne dla rozwoju fotowoltaiki, to województwo świętokrzyskie (dokładniej cały region świętokrzyski) jest miejscem zdecydowanie wyróżniającym się w skali całego kraju. Wznoszące się tu bowiem góry znacząco ograniczają problem z zacienieniem terenu, a niskie zacienienie to wymarzone warunki dla wszystkich pragnących czerpać korzyści z energii słonecznej. Poziom nasłonecznienia w województwie świętokrzyskim wynosi średnio około 1100 kWh/kWp, co stwarza idealne warunki dla efektywnej pracy instalacji fotowoltaicznych.

Jakie panele fotowoltaiczne w świętokrzyskim?

Wydajność dostępnych obecnie na rynku paneli słonecznych jest wystarczająca do tego, żeby w całości pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną domu. Optymalnie zlokalizowana i prawidłowo wykonana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować rocznie nieco ponad 1.000 kWh z każdego 1 kW mocy. Dwie trzecie produkcji przypada od kwietnia do września. Jednak nie trzeba obawiać się, że jesienią i zimą, kiedy zachmurzenie jest większe, a dni krótsze, pojawią się braki, ponieważ problem ten rozwiązuje podłączenie domowej instalacji do sieci elektroenergetycznej.

Dzięki temu rozwiązaniu prosument może zmagazynować wytworzoną energię, a następnie korzystać z niej w razie potrzeby, nie ponosząc przy tym dodatkowych opłat. Instalacje fotowoltaiczne dają więc możliwość produkcji własnej energii i uniezależnienia się od jej zakupu w zakładzie energetycznym. W dodatku panele fotowoltaiczne są w pełni ekologiczne (sprawdź: ranking paneli fotowoltaicznych). Nie emitują one bowiem żadnego hałasu i zanieczyszczeń oraz można je poddać recyklingowi. Dużą zaletą paneli fotowoltaicznych jest to, że są one niezawodne i nie wymagają obsługi. Dlatego też, fotowoltaika w świętokrzyskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w większych miastach województwa, takich jak: Kielce, Skarżysko Kamienna, Starachowice, Kazimierza Wielka, Końskie, Sandomierz, Staszów, Busko Zdrój, Włoszczowa, Jędrzejów, Pińczów, czy Opatów, ale i mniejszych takich jak: Radoszyce, Sędziszów, Oleśnica, Chmielnik, Szydłów, Nowa Słupia, Łagów, Wąchock, Połaniec i Koprzywnica.

Jakie firmy fotowoltaiczne w świętokrzyskim?

Branża fotowoltaiki rozwija się dynamicznie, z tego też powodu powstaje coraz więcej firm fotowoltaicznych prowadzących działalność zakresie, m.in. doradztwa, instalowania, projektowania, dystrybucji, produkcji modułów i komponentów. Wiele firm fotowoltaicznych w świętokrzyskim funkcjonuje co najmniej od kilku lat i w swojej ofercie posiada zarówno fotowoltaikę dla domu, fotowoltaikę dla rolnika, jak i fotowoltaikę dla firmy, Przy czym, najwięcej firm montujących panele fotowoltaiczne w świętokrzyskim, na miejsce swojej siedziby wybrało: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski i Starachowice.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Kielcach

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w świętokrzyskim?

Wybór solidnej i godnej zaufania firmy fotowoltaicznej w świętokrzyskiem jest dla inwestora kluczową kwestią. Ponieważ wg. raportu wydanego przez TÜV Rheinland i Solar Bankability, to niewłaściwa instalacja stanowi najczęstszą przyczynę usterek (z tego powodu również producent może nie uznać gwarancji). Jeśli więc rozważacie założenie instalacji fotowoltaicznej to koniecznie skorzystajcie z fachowej pomocy profesjonalistów, którzy w rzetelny sposób określą zapotrzebowanie i dobiorą najbardziej optymalne rozwiązanie. Tylko wtedy bowiem inwestycja będzie opłacalna i szybko się zwróci. W tym celu warto jest zajrzeć do naszego rankingu firm fotowoltaicznych, w którym uwzględnione zostały wyłącznie przedsiębiorstwa oferujące wysokiej jakości, kompleksowe usługi. Natomiast jeśli szukacie firmy fotowoltaicznej w świętokrzyskiem na własną rękę, to przy jej wyborze zwróćcie uwagę na:

doświadczenie i opinie na jej temat – oczywiście trudno jest znaleźć firmę fotowoltaiczną z 20-letnim doświadczeniem, ponieważ większość z nich swoją działalność prowadzi dopiero od kilku lat. Jednak dzięki ugruntowanej pozycji można mieć pewność, że nie zniknie ona z rynku za kilka lat (dobrze gdy firma publikuje raporty finansowe i jest na giełdzie). Również dobre opinie na jej temat w internecie od zadowolonych klientów oraz szereg udanych realizacji zminimalizuje ryzyko, że trafimy na niekompetentną firmę;

kwalifikacje pracowników – założenie instalacji fotowoltaicznej najlepiej jest oddać w ręce profesjonalnego instalatora, który ma wiedzę i doświadczenie w tej branży. Firma fotowoltaiczna powinna posiadać certyfikaty potwierdzające kwalifikacje instalatorów OZE (szczególnie uważać należy gdy firm najmuje podwykonawców, których jakość pracy może być o wiele niższa);

gwarancję i serwisowanie – fotowoltaika to inwestycja na lata, dlatego też przed podjęciem decyzji warto upewnić się, czy firma oferuje gwarancję na swoje usługi oraz czy świadczy serwis w przypadku awarii. Należy również dokładnie zapoznać się z umową serwisową, która powinna obejmować: monitorowanie wydajności, wsparcie techniczne (wymiana konstrukcji lub jego części), oraz czyszczenie paneli słonecznych;

pomoc w zdobyciu dofinansowania – spora ilość programów dofinansowania do fotowoltaiki nie ułatwia wyboru. Dużym udogodnieniem będzie dopasowanie najlepszej opcji i wyręczenie nas w zdobyciu dodatkowych środków na montaż paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskiem;

elementy składowe instalacji fotowoltaicznej – warto zwrócić uwagę na poszczególne części (od jakich producentów pochodzą, jakie są opinie na ich temat i czy mamy na nie gwarancję).

Fotowoltaika – dotacje świętokrzyskie

Osoby fizyczne, przedsiębiorcy i samorządy ze świętokrzyskiego, coraz chętniej sięgają po instalacje fotowoltaiczne, które w połączeniu np. z pompą ciepła nie tylko zmniejszają rachunki za energię, ale także chronią środowisko. Średni koszt instalacji fotowoltaicznej wynosi ok. 20 – 35 tys. złotych, przy czym zwrot poniesionych kosztów inwestycji następuje dopiero po ok. 7-8 latach od montażu w przypadku kosztów pokrytych w całości przez inwestora. Natomiast przy skorzystaniu z możliwości dofinansowania jest to ok. 6-7 lat. Obecnie na fotowoltaikę świętokrzyskie dostępne są następujące rodzaje dofinansowania:

Mój Prąd – ten rządowy program wspiera rozwój energetyki prosumenckiej, a o dofinansowanie ubiegać mogą się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby. Dotacja obejmuje do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia (nie więcej jednak niż 5 tys. zł). Liczba zatwierdzonych dotychczas wniosków wyniosła w województwie świętokrzyskim 1.276 sztuk, a łączna moc instalacji przekroczyła 6.403 kW;

Czyste Powietrze – w ramach tego ogólnopolskiego programu można ubiegać się o dopłaty do wymiany pieców, ocieplania budynków i montażu paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła (łączna kwota przeznaczonych środków wynosi 103 mld zł);

Energia Plus – jest programem priorytetowym NFOŚiGW skierowanym do przedsiębiorców, dla których przewidziano pożyczki preferencyjne na kwotę 1-300 mln złotych, pożyczki na zasadach rynkowych oraz dotacje (tylko dla technologii ORC). Łączny budżet programu Energia Plus to 4 miliardy złotych.