Fotowoltaika Jarocin – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika jarocin

Rozwój OZE można zaobserwować gołym okiem. Pojawia się coraz więcej elektrowni wiatrowych, wodnych i przede wszystkim słonecznych. Fotowoltaika zyskuje popularność z każdym rokiem. Jej cena stale spada, a dodatkowo jest dofinansowywana z różnych źródeł. Pozwala oszczędzać na rachunkach oraz redukuje emisję spalin w naszym otoczeniu. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, przez co powstało sporo firm zajmujących się montażem fotowoltaiki. Jak w Jarocinie wybrać instalatora? Na jakie panele się zdecydować?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Jarocinie

soltech energy - fotowoltaika w Jarocinie

Soltech Energy to firma, która poważnie podchodzi do ekologicznych rozwiązań i posiada w swojej ofercie wiele pozycji z nią związanych. Fotowoltaika, pompy ciepła i stacje ładowania to rozwiązania, które możecie wprowadzić z Soltech Energy! Firma ma 6 letnie doświadczenie i dużą bazę specjalistów, dzięki którym mamy pewność, że instalacja będzie prawidłowo wykonana.

Bezpłatne Porównanie Ofert

volta technik - fotowoltaika w Jarocinie

Volta Technik jest lokalnym instalatorem paneli fotowoltaicznych. Realizuje zlecenia na terenie kilku województw, m.in.: Wielkopolska, Dolnośląskie czy Mazowieckie. Firma wykonała już kilkaset instalacji. Oferta jest dostępna dla każdego rodzaju klienta, indywidualnego czy też biznesowego. Dużym atutem Volta Technik jest 5 – letnia gwarancja na montaż oraz stosowanie sprawdzonych podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

inteenergia - fotowoltaika w Jarocinie

InteEnergia to firma pochodząca z Suchego Lasu (Wielkopolska), która działa już od 2005 roku! Montażem instalacji fotowoltaicznych zajęła się stosunkowo niedawno. Instalacje fotowoltaiczne InteEnergia wykonuje zarówno w małej skali, do 50 kWp, jak i przemysłowej, gdzie potrzeba znacznie więcej mocy. Firma korzysta z bardzo dobrych podzespołów (Huawei, Solar Edge itp.).

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Jarocinie

Alians jest firmą zajmującą się instalacjami fotowoltaicznymi w Jarocinie jak i całej Polsce. Każdy etap realizacji jest wykonywany przez Alians, a więc wszystko zlecamy jednej firmie. Z usług może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne porównanie ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Jarocinie

Helio Expert wdraża instalacje fotowoltaiczne na terenie Jarocina i innych miast Polski. Fotowoltaika jest wykonywana kompleksowo przez Helio Expert. z usługi skorzystają przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne i domowe.

Bezpłatne porównanie ofert

PV Poland - fotowoltaika w Jarocinie

PV Poland to firma zajmująca się fotowoltaiką. Swoją działalność prowadzi w Jarocinie i na okolicznych obszarach. Fotowoltaika w PV Poland obejmuje takie etapy jak: audyt techniczny i montaż. Z oferty może skorzystać każdy.

Bezpłatne porównanie ofert

folrec - fotowoltaika w Jarocinie

Folrec zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Jarocina. Firma realizuje systemy od początku do końca, zajmując się profesjonalnie każdym etapem. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne porównanie ofert

grodno - fotowltaika w Jarocinie

Grodno jest firmą działająca na terenie Jarocina, ale także innych regionach Polski. Jej oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, które są zainteresowane pozyskiwaniem ekologicznej energii ze słońca. Usługa firmy jest kompleksowa.

Bezpłatne porównanie ofert

bau technik - fotowoltaika w Jarocinie

365 Energy to instalator fotowoltaiki, który swoją ofertę kieruje do wszystkich grup odbiorczych: rolników, domów jednorodzinnych i przedsiębiorstw. Firma działa na terenie Jarocina, zajmując się wszystkimi etapami wdrażania instalacji.

Bezpłatne porównanie ofert

Energiasol - fotowoltaika w jarocinie

Energiasol to przedsiębiorstwo działające w całej Wielkopolsce, także w Jarocinie. Firma wykonuje instalacje fotowoltaiczne, a ich ekipy monterskie składają się z doświadczonych pracowników. Oferta Energiasol jest skierowana do osób indywidualnych, firm, a także gospodarstw rolnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Jarocin – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy potrzebuje odpowiednich warunków, aby sprawnie działać. W Polsce średnie nasłonecznienie wynosi około 1000 kWh/m2, co jest wystarczające do sprawnego działania systemu. Aby instalacja działała najwydajniej, panele należy skierować w stronę południową, pod kątem 35 – 38 stopni. Dodatkowo warto zamontować je w miejscu, które o żadnej porze dnia nie jest zacienione. Przy takich warunkach, dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna zwróci się po 6 – 9 latach. Przez dalszy okres działania instalacji, będziemy mieć praktycznie darmowy prąd.

Panele fotowoltaiczne Jarocin – jak wybrać?

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne. Dzięki nim możemy pozyskiwać energię ze słońca. Dobre panele fotowoltaiczne cechuje wysoka wydajność i trwałość. Powinny one posiadać one gwarancję, wynoszącą 15 – 25 lat. Dodatkowo z biegiem lat nie powinny tracić dużo mocy. Najczęściej stosowanymi modułami są monokrystaliczne lub polikrystaliczne, które oferują największą wydajność. Warto dodać, że technologie związane z fotowoltaiką są stale rozwijane i będą one coraz lepsze. Opcji wyboru konkretnego producenta czy modelu jest wiele. W rankingu paneli fotowoltaicznych 2023 znajdują się chętnie stosowane produkty.

Firmy fotowoltaiczne Jarocin – na co zwrócić uwagę?

Aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie, musi być odpowiednio zainstalowana, przez profesjonalną firmę. Dobry instalator powinien mieć duże doświadczenie. Da nam to pewność, że instalacja będzie wykonana odpowiednio. Warto zwrócić uwagę, czy instalator oferuje gwarancję na montaż. Niektóre przedsiębiorstwa dają na tę usługę nawet 10 lat ochrony! Terminy realizacji to również sprawa, na którą trzeba spojrzeć, ponieważ możemy czekać nawet parę miesięcy. Firma fotowoltaiczna, na która się zdecydujemy, powinna używać podzespołów najwyższej jakości. W wyborze odpowiedniego instalatora może pomóc ranking firm fotowoltaicznych 2023. Znajdują się w nim chętnie wybierane przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika Jarocin – dofinansowanie

Często ostatecznym argumentem, przemawiającym za energią słoneczną, są dofinansowania do fotowoltaiki. Pozwalają one znacznie skrócić czas zwrotu inwestycji. Najczęściej wybieranym jest Mój Prąd. Drugim programem przyciągającym tysiące chętnych jest Czyste Powietrze, którego wysokość dotacji zależy od dochodów.

Fotowoltaika Jarocin – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments