Fotowoltaika Konin – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika konin

Fotowoltaika z każdym rokiem zyskuje na popularności. Przyciąga zainteresowanych możliwością oszczędzania, oraz zmniejszającymi się kosztami instalacji. Po to rozwiązanie sięgają już nie tylko posiadacze domów jednorodzinnych czy rolnicy, ale także firmy i spółdzielnie mieszkaniowe. Instalacja fotowoltaiczna pozwala oszczędzać nie tylko pieniądze ale także środowisko. Odnawialne Źródła Energii – OZE, są często dofinansowane przez rząd. Jest to kolejna zachęta, aby przejść na eko energię. W związku z zapotrzebowaniem, powstało wiel firm wdrażających systemy solarne. Jak wybrać instalatora w Koninie? Jakie dofinansowanie można otrzymać?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Koninie

soltech energy - fotowoltaika w Koninie

Soltech Energy to firma, która poważnie podchodzi do ekologicznych rozwiązań i posiada w swojej ofercie wiele pozycji z nią związanych. Fotowoltaika, pompy ciepła i stacje ładowania to rozwiązania, które możecie wprowadzić z Soltech Energy! Firma ma 6 letnie doświadczenie i dużą bazę specjalistów, dzięki którym mamy pewność, że instalacja będzie prawidłowo wykonana.

Bezpłatne Porównanie Ofert

volta technik - fotowoltaika w Koninie

Volta Technik to instalator fotowoltaiki ze sporym doświadczeniem. Firma działa na terenie kilku województw, w tym Wielkopolskiego. Volta Technik udziela 5 – letniej gwarancji na montaż, co pokazuje, jak dobrze jest ona wykonana. Z usług świadczonych przez Volta Technik mogą skorzystać zarówno klienci biznesowi jak i indywidualni.

Bezpłatne Porównanie Ofert

inteenergia - fotowoltaika w Koninie

InteEnergia to firma pochodząca z Suchego Lasu (Wielkopolska), która montażem instalacji fotowoltaicznych zajęła się niedawno, choć funkcjonuje już od 2005 roku. InteEneriga wykonuje instalacje każdej wielkości, co oznacza również że z ich usług skorzystają firmy, jak i posiadacze domów jednorodzinnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w KoninieAlians zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych w takich miastach jak Konin. Fotowoltaika w ofercie Alians obejmuje instalacje w firmach, domach i gospodarstwach rolniczych. Alians oferuje kompleksową usługę, od obliczeń zapotrzebowania na prąd, poprzez projekt instalacji, aż po montaż podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Koninie

Helio Expert posiada ofertę dla rolników, przedsiębiorców i osób prywatnych, które chcą oszczędzać pieniądze oraz środowisko. Fotowoltaika w ofercie firmy to szeroki zakres usług: projektowanie instalacji, dobór urządzeń, montaż czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Firma działa na terenie Konina.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Koninie

PV Poland zajmuje się kompleksową instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie takich miast jak Konin czy Kalisz. Oferta PV Poland jest konkurencyjna, a zakres usługi bardzo szeroki. Firma tworzy nie tylko projekt instalacji fotowoltaicznej, ale i zajmuje się montażem oraz pomaga nam przy uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

goosun - fotowoltaika w Koninie

GooSun firma zajmująca się fotowoltaiką na terenie miasta Konin. Oferta firmy jest skierowana do 3 głównych grup odbiorców, tzn.: rolników, przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Usługa jest wykonywana kompleksowo i w jej skład wchodzi: audyt techniczny, projekt instalacji, montaż oraz pomoc przy dokumentacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

protos solar energy - fotowoltaika w Koninie

Protos Solar Energy zajmuje się fotowoltaiką. Głównym obszarem działań firmy jest Konin. Swoją ofertę firma kieruje do wszystkich, którzy chcą oszczędzać na rachunkach za prąd i korzystać z ekologicznej energii. Firma zajmuje się całą instalacją, od jej projektu do zgłoszenia w sieci energetycznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

aris group - fotowoltaika w Koninie

Aris Group jest to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Konina. Firma podchodzi kompleksowo do zadania, wykonując obliczenia na zapotrzebowanie energii, projekt instalacji, montaż oraz serwis. Z usług firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energiasol - fotowoltaika w Koninie

Energiasol jest firmą wykonującą instalacje fotowoltaiczne w Koninie oraz województwie Wielkopolskim. Każda instalacja jest wykonywana kompleksowo, to znaczy, że Energiasol zajmuje się każdym etapem wdrożenia fotowoltaiki. Oferta jest skierowana do wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem energii słonecznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Konin – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na fotowoltaikę jest jej opłacalność. Aby fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy się zwróciły, instalacja musi być odpowiednio zamontowana. Najkorzystniej wypada ustawiona w kierunku południowym pod kątem 35 stopni. Średnie nasłonecznienie w Polsce, o które się często martwimy, wynosi około 1000 kWh/m2. Jest to wystarczające, aby instalacja fotowoltaiczna działała sprawnie. Co istotne, by każdy moduł działał w pełni mocy nie może być zacieniony.

Panele fotowoltaiczne Konin – jak wybrać?

Wybór paneli fotowoltaicznych to nie lada wyzwanie. Na rynku jest wielu producentów, a każdy ma kilka rodzajów modułów. W rankingu paneli fotowoltaicznych 2023, zawarte są firmy, wraz z ich najlepszymi produktami. Przy wyborze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wydajność oraz jakość paneli. Producenci udzielają zwykle gwarancji, a jej standardowa długość to 25 lat. W większości przypadków stosowane są moduły monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Oferują one najwyższą wydajność.

Firmy fotowoltaiczne Konin – na co zwrócić uwagę?

Kluczem do dobrze działającej instalacji jest instalator, który ją wykona. Powinniśmy poszukać firmy z dużym doświadczeniem oraz dobrze wyszkolonymi pracownikami. Dobrze gdy wykonawca daje przynajmniej 10 letnią gwarancję na montaż. Warto także zwrócić uwagę na terminy jakimi dysponuje wykonawca. Zdarzają się firmy gdzie na montaż czeka się parę miesięcy. Opinie klientów, to cenne źródło informacji, można dowiedzieć się jak przebiegała u nich współpraca z wykonawca. Najlepiej gdy uda nam się skontaktować osobiście z jakimś klientem, wtedy opinia będzie pewna. Ranking firm fotowoltaicznych 2023, zawiera najczęściej wybieranych instalatorów w Polsce.

Fotowoltaika Konin – dofinansowanie

Dofinansowania do fotowoltaiki przyciągają wielu chętnych. Z rządowych programów wsparcia OZE, takich jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze, skorzystały już setki zainteresowanych. Również w samorządach często można znaleźć lokalne projekty rozwoju fotowoltaiki. W ich sprawie trzeba się skontaktować z lokalnymi władzami. Dodatkowo część kosztów można odliczyć od podatku.

Fotowoltaika Konin – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments